Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

Да али сада се иде на брза решења, без адекватног ширења због избегавања експропријације.
 
To je najgore rešenje koje može da se uradi. Vojvode stepe je jako loše urađena, za kola je stalno gužva, a pešaci nemaju gde da prođu. Trebalo je uraditi kao Bulevar od Vuka do Cvetka, to je jedna od lepših i funkcionalnijih ulica u gradu.
Треба бити бескомпромисан и у колектив унети да је сасвим здраво и нормално захтевати преоравање пола Вождовца зарад нормалног Војводе Степе - до тад, на власти ће бити разни пајаци и компромисанти. Али ако неко ко не размишља на наведен начин не постоји...
 
Drugari za one koji vole čarsijske priče, od nekihh svojih izvora sam čuo da je bio ni manje ni više nego Vučić (nažalost ne Aleksandar nego Andrej) i da je rekao opštinarima Grocke da NEMA para za proširenje puta. Tako da ova najava proširenja od Tri tiganja je verovatno neka predizborna lelemudarija. Čisto za one koji su se obradovali.
 
Kakve veze ima spomenuto lice sa.ovim putem?Nije valjda spao na taj nivo da odlucuje o putevima?On je za vece cifre..
 
Uglavnom, sanse da ce renovirati taj deo Smederevca su 1-5%. Imam vikendicu u grocanskom kraju, cesto idem tim putem i ono je PAKAO. I put i onaj haos oko njega. :mad:
 
Jel krenulo? Bila je najava po kuloarima da danas krece obnova
 
Данас сам добио информацију од СНС екипе из наше месне заједнице да ипак раде део од ММЛ пумпе до Калуђерице а не до Лештана... 😁 Ови делује као нека траги-комедија али без расплета, који ће доћи у наредним годинама....
 
Ne verujem, cuo sam da je na ulazu u Kalu postavljena tabla sa najavom, pocinju sa radovima krajem meseca. Bas cu da bacim oko
 
Можда нас и послужи време да не почну ништа да раде до 17.12 а после тога да се они више и не питају у Београду. Након претходних 11 година мрцварења овога града где добар део изгледа као фавеле у Јужној Америци, мислим да је било доста.
 
Можда нас и послужи време да не почну ништа да раде до 17.12 а после тога да се они више и не питају у Београду. Након претходних 11 година мрцварења овога града где добар део изгледа као фавеле у Јужној Америци, мислим да је било доста.
Tako je, ovo je strasno postalo.
 
Rekose na hronici danas da ce biti semaforizacija i propustanje kroz jednu traku dok traje rekonstrukcija....znaci pakao u najavi kao kad su postavljali toplovod
 
Mokrolužani nisu građani drugog reda - zahtevamo moderan i zelen Bulevar!
🚋
🚲
🌳

Pozivamo stanovnike Malog Mokrog Luga da potpišu primedbe na predlog PDR-a kako bismo zajedno vratili tramvaj u plan MML-a i sprečili nastavak investitorskog urbanizma.
Primedbe možete potpisati u subotu i nedelju 14. i 15. oktobra od 10-13 časova na okretnici tramvaja Ustanička. Na pijaci u Malom Mokrom Lugu primedbe možete potpisati u subotu 14. oktobra od 10-13 časova.
Predloženim Planom detaljne regulacije se uklanja planirani tramvaj u MML-u. Planirana je izgradnja novih stambenih objekata bez novih objekata kulturnog, edukativnog ili sportskog karaktera. Na kraju, planom je predviđeno da neće biti drvoreda dužinom Bulevara kao što je to u centru grada.
Građani Malog Mokrog Luga zaslužuju iste uslove života kao ljudi u centru grada i zato pozivamo sve koji žive u Malom Mokrom Lugu da potpišu primedbe, a mi ćemo ih predati na pisarnici u Gradskoj upravi.




391731163_173640452461504_79551994971058804_n.jpg


391739828_173640489128167_1638713793268413157_n.jpg


Izvor Zeleno-levi front Zvezdara (Bivši Ne davimo Beograd)
 
Apsolutno se slažem da ''vizura'' Bulevara treba da ostane unificirana, tj. da izgleda isto dokle god je i ulica... Nečuveno je da se predviđa neka rekonstrukcija ulice pa makar i ovako nepotpuno (bez tramvaja do kraja Bulevara) kao što su uradili ne tako davno sa Ruzveltovom, gde je sređena komplet ulica a da ni jedno drvce nije zasađeno! Napravljena je strašna greška da ostave onoliku ulicu bez drvoreda..!
 
Apsolutno se slažem da ''vizura'' Bulevara treba da ostane unificirana, tj. da izgleda isto dokle god je i ulica... Nečuveno je da se predviđa neka rekonstrukcija ulice pa makar i ovako nepotpuno (bez tramvaja do kraja Bulevara) kao što su uradili ne tako davno sa Ruzveltovom, gde je sređena komplet ulica a da ni jedno drvce nije zasađeno! Napravljena je strašna greška da ostave onoliku ulicu bez drvoreda..!
Ako se nešto i zasadi to je uvek premlado i jadno, sa malim izgledima da poraste u ozbiljno drvo. U svakom slučaju golet ostaje za decenije.
Jedino je u Bulevaru sađeno starije drveće, skoro sve se primilo i to je već ozbiljan drvored.
 
Zašto gradjani drugog reda,nisu u prvom redu, da izadju iz svojih domova na protest i blokadu,kako bi neko video da su oni živi???
Zato što im je lakše da sede u toplini doma svog i žale se. Više puta sam pisao konkretne odgovore koje sam dobijao kada bih pitao ili rekao ljudima da treba javno da kažu šta ih muči i koji su problemi u njihovom kraju (da ih čuju oni koji to treba da čuju).​
 
Ili smatraju da je neslaganje sa necim i trazenje svojih elementarnih ljudskih prava = izdaja i pljuvanje po drzavi i gradu u kome zive. :rolleyes:
 
Ako se nešto i zasadi to je uvek premlado i jadno, sa malim izgledima da poraste u ozbiljno drvo. U svakom slučaju golet ostaje za decenije.
Jedino je u Bulevaru sađeno starije drveće, skoro sve se primilo i to je već ozbiljan drvored.
Ja se se sećam prozivanja demokrata i Đilasa zbog tih stabala i uopste celog Bulevara. Verovatno je cela ta kampanja bila od strane radikalskih falangi. Nakon više od 10 godina njihove vlasti, trebalo bi spomenik da dignu Đilasu bar što se tiče projekata u Beogradu.
 
@Zvezdarac92
Nije protestvovanje protiv seče platana imalo bilo kakve veze sa nenaprednim radikalima, već su građani sami izrazili revolt zbog toga. To je dovelo do stopiranja dalje seče stabala i proizvelo akciju sadnje većih stabala, putem donorstva, o čemu svedoče table na ogradicama tih stabala, gde se prvi i jedini put u istoriji (barem koliko je meni poznato) primilo svako novoposađeno stablo.

@Anonymo96
Ja mislio ti si za N1 tajkundžiju i njegove opozicionare, kad ono ispade sasvim suprotno. ;)
 
@Zvezdarac92
Nije protestvovanje protiv seče platana imalo bilo kakve veze sa nenaprednim radikalima, već su građani sami izrazili revolt zbog toga. To je dovelo do stopiranja dalje seče stabala i proizvelo akciju sadnje većih stabala, putem donorstva, o čemu svedoče table na ogradicama tih stabala, gde se prvi i jedini put u istoriji (barem koliko je meni poznato) primilo svako novoposađeno stablo.

@Anonymo96
Ja mislio ti si za N1 tajkundžiju i njegove opozicionare, kad ono ispade sasvim suprotno. ;)
Možda si u pravu za platane, ali znam da je bila neka priča o lopovluku vezano za rekonstrukciju BKA.
A kamo sreće da radikali mogu da srede dalje od Cvetka, a da posle bude priča kako su ukrali neki dinar ili namestili nekog svog podizvođača.
Radikalski domet je da nameste tender za recimo maketu bulevara ili render, ne čak ni projekat jer je to suviše kompleksno i da od od toga maznu pola para.
Jbg, brzo će izbori, ko njih zaokruži što se mene tiče i nije za bolje.
 
Vrh