Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

Noćas je počelo krpljenje šina po Bulevaru koje se isključivo izvodi noću. Juče su viđene ekipe Beograd puta kako proveravaju šine dok su mašine u Gospodara Vučića gde je počela predizborna rekonstrukcija.Sav krpež i bacanje prašine u oči su kraj SNS-a jer samo to umeju da rade

rekonstrukcija sina.jpg
 
Sine isključivo održava GSP na slici su prazni radnici gsp i njihov multikar i kompresor
Vari se napranuce sine
 
Ja se ne sećam, ako se izuzme zavšetak Pupinovog mosta, započetog za vreme poslednjeg žutog gradonačelnika, osim proširenja i rekonstrukcija ulica, uz sporadično sređivanje parkića i tri trga, uradili bilo šta suštinski bitno. Razbucavanje gradskog prevoza je posebna priča.​
 

На Звездари започела изградња 134 километра гасоводне мреже


Председник градске општине Звездара Владан Јеремић присуствовао je почетку радова на изградњи гасоводне мреже дуге 134 километра. Радови су почели на територији месне заједнице „Северни булевар”, на углу Волгине и Улице Вељка Дугошевића.

Владан Јеремић је том приликом рекао да му је задовољство што на Дан општине Звездара присуствује почетку радова на реализацији овог капиталног пројекта којим су обухваћене територије звездарских месних заједница „Северни булевар”, „Мали Мокри Луг”, „Велики Мокри Луг”, „Зелено брдо” и „Старо Миријево”.

– У наредних годину и по дана, када буде завршен овај пројекат, становници Звездаре ће имати знатно боље услове за живот, јер неће више бити грејања на угаљ и дрва, па ће и ваздух бити квалитетнији, а животна средина здравија. Делим задовољство због почетка реализације једне од највећих инвестиција на територији наше општине и честитам становницима Звездаре Дан општине – истакао је Јеремић.

 
Bio bih jako zahvalan ako neko moze da napise sazetak trenutne situacije (najvaznije informacije) sa rekonstrukcijom bulevara od cvetka do ustanicke. Da li je grad od toga ipak odustao, da li su uradili od januara ista na tom planu itd. Hvala puno unapred.
 
Само су рокови предуги, преко 400 дана, нисам раније пратио овакве планове, можда мора тако дуго? Ако ове године изаберу извођача значи целе идуће године ће се радити план и препарцелизација, а експропријација када ће почети? Можда тек 2025. године? Ако неко има искуства са овим плановима нека може да мало прокоментарише.
 
Само су рокови предуги, преко 400 дана, нисам раније пратио овакве планове, можда мора тако дуго? Ако ове године изаберу извођача значи целе идуће године ће се радити план и препарцелизација, а експропријација када ће почети? Можда тек 2025. године? Ако неко има искуства са овим плановима нека може да мало прокоментарише.
Pa red veličine je ok iako dugo zvuči. Dugo traje kada se sve radi bez jurenja projektanata i nadležnih organa bičem. Ovde ima dosta faza projekata, a pre toga prikupljanje svih geodetskih i geoloških podloga, sastavljanje projektnog zadatka, itd itd. Verovatno bi moglo za 200 dana sa svakodnevnim vučenjem učesnika u projektu za uši.
 
Само да разјаснимо да се ради о пројектовању и другим услугама, без икаквих радова.

Када, и ако, буде тендер за извођење радова, требало би очекивати рок од око 600 дана, и реално пробијање истог за барем још толико.
 
Само да разјаснимо да се ради о пројектовању и другим услугама, без икаквих радова.

Када, и ако, буде тендер за извођење радова, требало би очекивати рок од око 600 дана, и реално пробијање истог за барем још толико.
Eventualno radovi koji bi podrazumevali istražne bušotine za geomehaniku ali s obzirom da je ta trasa dobro poznata svima, znam da su bušili za potrebe metroa itd itd, pa možda u bazi ima rezultata toga.
 
A tu je i cev kod Dr Velizara Kosanovića koja puca svake zime 1 - 2 puta. :D
 
Само да разјаснимо да се ради о пројектовању и другим услугама, без икаквих радова.

Када, и ако, буде тендер за извођење радова, требало би очекивати рок од око 600 дана, и реално пробијање истог за барем још толико.
A између пројектовања и извођења иде екпропријација што и најдуже траје.
 
Dragi prijatelji, danas sam gledao jedan horor film, a ne mogu se baš setiti imena filma pa ako može mala pomoć.

Radi se o građaninu koji živi od svog rada i ogroman deo produkta svog rada u vidu poreza izdvaja kako bi imao vodu, struju, put, zdravstvo i sigurnost.
E taj građanin je išao od vrha Ustaničke ulice do Cvetkove pijace pešaka i kadrovi iz filma su prilično zastrašujući.

2.jpeg


3.jpeg

1.jpeg


Ovo je prevršilo svaku meru i pitanje je opšte bezbednosti i opstanka, a ne vizuelnog i funkcionalnog karaktera.
Gradske institucije su okupirane i ovo prevazilazi čak i pitanje sramote da na SAMO par km od CENTRA grada imamo ovakvu infrastrukturu.

Tramvaji više nisu prevozno sredstvo nego tempirane bombe koje svaki čas mogu da ispadnu iz šina i pokupe mnogo ljudi koji stoje po stanicima.

Svakodnevno se javljaju ljudi koji buše gume preko ovih kratera.

4.jpeg


5.jpeg


Mislim da sam se setio imena horor filma - "Beograd 2023"

Od institucija sam digao ruke dok se ne oslobode okupatora, ali sam slao ovo na dosta novinskih redakcija, mada mi se čini da su ipak bitnije teme poput Kosovskih junaka, ubica pevačice, doktora koji pričaju o vanzemaljcima, koliko ZG arena su napunile naše pevaljke, itd...

Dugo živim ovde i ne pamtim ovakvo stanje infrastrukture.

Ako neko čita forum iz opozicije na lokalu mislim da bi imali punu podršku trajnog protesta na ovom potezu i zatvaranje ulice recimo svaki dan od 16h-18h dok se ne ispune uslovi za bezbedno odvijanje saobraćaja.
 
Poslednja izmena:
@Zvezdarac92 sine su tu manje vise ok tramvaj moze da ide veći problem je prostor oko sina sto se ne održava to dovodi do manje kola u tram baštici koja to nije da podsetim nekad je to bila zuta traka sto posledično ubrzava tramvaje i tako gradske vlasti misle na gradjane
 

Reče čovek da će da ispuni i da od toga neće da odustane..!
Od kraja Bulevara pa do kružnog puta u naselju Leštane.
 
izvinjavam se što kačim ovde umesto u temi ''smederevski put''...
 
Vrh