Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

Proširenje je još 2010. godine je bilo ucrtanu na planu Zvezdarske šume. Okretnica se seli na raskrsnicu Milana Rakića i buduće Čingrijine gde je sada teniski teren i radničko naselje. Potražite plan Hektorovićeva iz 2002. godine, tamo je jasno ucrtana okretnica.

2lm6jbd.jpg


imjfv8.jpg
 
Ako se sve već jasno vidi na ranijem planu koji je Vučko postavio, čemu onda služi sad ovaj novi plan?
 
Planovi se donose zbog vise razloga, ovde je ocigledno prioritet prosirenje Cingrijine i izmestanje okretnice trola na Milana Rakica. Evo sa aplikacije GIS direkcije za izgradnju grada gde se vidi deo koji pokriva ovaj plan.

Plavom bojom je plan koji se sada usvaja, ostale boje oznacavaju usvojene planove.
 
Па требало би да стају ту код трафо станице док не среде тротоар (слава господу) скроз

Ово има занимљиву импликацију, јер ако су сад прекопали тај тротоар, значи да је план да се станица измести испод земље на раскрсницу (кружни ток по плану) стављен за даљу будућност
 
Prosao sam tuda. Dobro je da je nivelisano stajalsite, stalvjena crvena taraba koju prvi put vidim u Beogradu i da je sklonjena klizava kaldrma. Takodje je napravljen i svojevrsni peron za stanicu odvojen od 2 trake tog virtuelnog Bulevara.

Skretanje za Zivka Davidovica koje pominjete je uzasno i ne vidim njegovu funkciju, ako mene pitate ukinuo bih ga. To ce svakako biti ucinjeno u skladu sa usvojenim PDR-om, samo je pitanje kaada.
 
Кренули да зидају нешто тамо код ивана Градника, срушили ону кућу где је био онај огаван зид, мада је зид и даље ту док се зграда не направи ваљда

Сад само још ону уџерицу преко пута и да не буде више прикљештавања
 
Mnogo mi je cudan onaj render na tabli, prevelika zgrada za onaj mali plac sto su porusili i iskopali, pa cak i da ide opet do ulice.
 
A da stavite fotku za nas ostale sa jeftinim kartama ili bar GS kako je izgledalo do rusenja
 
Evo direktore samo za tebe, za manje od minut na guglu nadjoh. To je ova zgrada, a na pocetnoj stranici se vidi bolje render. Kao sto rekoh, zgrada za onaj mali plac je prevelika, a tek sada mogu bolje da vidim kolika je njena velicina.
http://www.tresainvest.rs/uponudi.html

Evo i na Street View, pa se "prosetaj". A koliko vidim, na satelitskim snimcima na mapi se vec vidi sruseni objekat i bager unutra.
https://www.google.rs/maps/@44.7895368, ... 6656?hl=sr
 
Могуће је да ће да узму и плац до па је зато рендер такав

Иначе била је нека муљажа дуго је градилиште стајало затворено од инспекције тек су скоро кренули са радом
 
Vucko prosetaj se ako stvarno zelis da vidis. Ja svaki dan prolazim tu, ali nemam vremena da izadjem iz tramvaja i da slikam, pogotovo sto nema nista da se vidi osim table i bagera koji kopa zemlju. Onaj plac nize se ni ne dira tako da nemam pojma kako ce ova zgrada tu da stane i ko je uopste dozvolio takvo nesto tu, ako se planira prosirenje. Pa cak i ona zgrada gde je banka, kod stajalista Koste Trifkovica, isto izlazi na ulicu, nema uopste mnogo prostora izmedju zgrade i ulice. Svakako je sire nego ostatak, ali opet za prosirenje je premalo.
 
Pozdrav Svima! Mene ova tema izuzetno zanima zato sto sam suvlasnik objekata na KP4658. (drugo dvoriste posle cvetkove pijace na samom bulevaru prema ustanickoj sa leve strane ulice) Lokali su u relativno odrzavanom stanju ali stambeni prostori iza njih su pred raspadanjem. U velikoj sam dilemi da li ista ulagati tu obzirom da se planira rekonstrukcija.
Znate li nesto mozda o dinamici radova na rekonstrukciji celog ovog poteza ? Ova moja lokacija bi sigurno spadala u prvi krug radova tako da ako ce nesto da se radi u narednih 5 godina glupo bi bilo ulagati u rekonstrukciju postojeceg.
 
Nadji investitora za tvoj plac dogovori se sa komsijama plan je usvojen pa kreni sa gradnjom
 
Најбоље ти је као што рече Диша, да пронађете инвеститора који ће ту подићи зграду према новим плановима регулације. Па или да узмете нове станове у тој новој згради као компензацију или да продате плац за новац. Улагање у постојеће објекте вам се не испати јер плац вреди много више и "греота" је да на њему остану кућерци. Уместо да имаш трошак, можете сви и да зарадите.
 
Da li je zavrsen detaljni urbanisticki plan i nema vise zalbi ? Ono sto mene buni je sta predhodi cemu. Pretpostavljam da je prvi korak da se prosiri bulevar i da se napravi ova nova ulica iza pa tek onda da se grade zgrade obzirom da mora da se pozveze na novu infrastrukturu. Neko mi rece da izvadim informaciju o lokaciji. Jel tu ima informacija o tome koliko je parcela predvideno da se spoji da se napravi prva zgrada u nizu od cvetkove pijace ?
Ja sam narandzastom bojom oznacio moje dvoriste ali ne znam da li zajedno sa ovim prvim ima dovoljno da se napravi prva zgrada ili mora i trece.
Ono ima 4.6 ari ali je poprilicno duguljasto.
 
Vidi sa komsijama u 307 upoznaj ih sa planom pa javi sta kazu. MIslim da je moguce da investitor objedini parcele i izgradi jedan objekat.
 
To je najtezi deo :) Pokusacu da stupim u kontakt obzirom da ja tu poznajem tek nekoliko ljudi a ima ih poprilicno koji polazu pravo na ta dvorista.

Jel zna neko da li detaljan urbanisticki plan podrazumeva detaljne zgrade ili samo blok koji je predvidjen PR+6SP i to je to pa u okviru njega moze da se gradi bilo sta sto odgovara tom okviru ?
 
Vrh