Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

Kako se blic srozao ovo je daleko od bilo kojeg faksa tacno da ima dosta utonulih ploca .
Vjerovatno je pukla neka cijev.
I u donjem djelu bulevara ima rasturenih ploca recimo kod marketa idea izmedju brojeva 42 i 44 bka da nista nerade to je tacno .
 
Ako je to ona zgrada koja mislim da jeste, onda je tu još veći problem što sa nje već godinama otpadaju ploče sa fasade, i to ne retko sa 5,6 sprata. Samo zahvaljujući sreći niko za sad nije stradao.
 
То је управо та зграда...

Љубичасте плочице које ће једног дана да убију некога...е сад је питање кад пролазиш поред ње да ли да гледаш горе..да ти нешто не падне на главу или да гледаш доле да не пропаднеш кроз тротоар...

Србија! :gobb:


Узгред..поправљају ово..јуче сам прошао затрпали су рупе...
 
Да, то је један став, мада... ја имам двоје деце а живим 20 метара од те зграде и сваки дан пролазимо туда...

На 50 метара одатле у Милана Ракића је прошле године некој девојци пала фасада на главу...

Дефинитивно у Београду имамо проблем са небезбедним фасадама и нешто би власт требала системски да уради да се овај проблем реши док неко не настрада.

А можда и ја закерам...
 
Ne zakeras, ja kad pogledam stanje nekih terasa na starim zgradama u Beogradu ne bude mi svejedno kad prolazim ispod.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=402049#p402049:10mfivpf je napisao(la):
milanobelgrade » 25 Aug 2016 12:50 pm[/url]":10mfivpf]
Дефинитивно у Београду имамо проблем са небезбедним фасадама и нешто би власт требала системски да уради да се овај проблем реши док неко не настрада.

Istini za volju, nije baš da nema sistemskog rešenja.
Svaki kućni savet koji nema sredstava za kompletnu rekonstrukciju fasade, dovoljno je da uđe u Infostanov sistem održavanja i na taj način može da "zaradi" da alpinisti bez dodatne naknade preko trošnih delova fasade prikucaju zaštitnu mrežicu ili premažu lepkom za opeku/keramiku, u zavisnosti od tipa fasade. Ovo se na primer masovno radi na Konjarniku i to u relativno siromašnim dvanaestospratnicama gde komadići koji otpadaju (plastične mozaik kocke 1,5x1,5cm) čak i nisu opasnost po život prolaznika.

Ovo, naravno, nije estetsko rešenje (podrazumeva se da se u ovakvoj intervenciji obija opeka/keramika koja je već sklona padu sa fasade), ali toliko može za svaki ulaz da se učini. Pa donet je i novi zakon sa sve merama prinudne uprave za zgrade u kojima ne funkcioniše kućni savet, dakle regulativa postoji, samo treba da se primenjuje.
 
O pa Milane mi smo komšije onda :) Ja sam gore kod Sipma.
Meni od kad je, 90ih, u drugom parkiću pala odlepljena crvena ploča fasade sa one 15spratnice na rame, uvek gledam na gore kad prolazim ispod zgrada. A i one nezaštićene saksije po simsovima što stavljaju babe su mi uvek sumnjive.
A ovo što reče Stanislav, bili su Alpinisti skoro na onoj prvoj 15spratnici i iskucali kritične pločice. A na drugoj kod drugog parkića su još ranije skinuli sve i ofarbali je u istu bolju koje su ranije bile pločice - crveno.
 
To je to. Jednostavno jedino rešenje je pisati prijave kućnim savetima koji ne otklanjaju opasnost koja visi sa fasade ili im zavoditi prinudnu upravu ako se nisu ni konstituisali. A strahovito je jednostavno, kućni savet treba samo da potpiše ugovor sa infostanom ili već nekom krštenom firmom za održavanje zgrada.
 
Поздрав за комшију :)
Нисам толико упућен у правну сграну свега...али...прописати ко је власник тачно, и ко је одговоран у случају несреће, одредити драконске казне...и примењивати строго закон.
Код овог последњег смо најтањи.

Но одлутасмо од теме..постоји тема о фасадама..
 
Nepotpisuje se ugovor sa infostanom oni samo isporucuju racune za procenat vec sa Gradskim stambenim
 
Rođak mi živi u toj zgradi. Koliko znam nemaju formiran kućni savet, zato između ostalog i padaju te pločice. Ako ne daj bože neko bude povređen niko neće odgovarati.

Već duže vreme razmišljam o uređivanju skvera na krajnjem delu Bulevara koji je rekonstruisan, kod Cvetka gde se nalazi cvećara. Mislim da bi tu bilo lepo staviti česmu kao što postoje duž Bulevara i ukloniti tu cvećaru koja bi mogla da bude na Cvetku.
 
Gresis vucko, odgovarace stanari posto nisu formirali kucni savet. Dakle svi podjednako.
 
Nadam se da nikada nećemo imati tu situaciju ali poznavajući pravni sistem naše lepe zemlje veće šanse su da sletimo na mesec.
 
Бивши градски менаџер оптужен да је оштетио Београд за 860 милиона

Осим Александра Бијелића, због сумње да су злоупотребили службени положај приликом реконструкције Булевара краља Александра, оптужено још осам особа

Аутор: Мирослава Дерикоњићуторак, 11.10.2016. у 22:00

Кривично ванпретресно веће Вишег суда у Београду потврдило је оптужницу коју је против бившег београдског менаџера Александра Бијелића и још осам окривљених подигло београдско Више јавно тужилаштво. Већина окривљених, њих осморо, терети се за злоупотребу службеног положаја приликом реконструкције Булевара краља Александра 2014. године, док се једна особа сумњичи за злоупотребу службеног положаја у помагању.

Да су злоупотребили службени положај терете се и некадашњи директор Агенције за инвестиције и становање Марко Благојевић, председница Комисије за јавну набавку радова на реконструкцији Булевара краља Александра Данка Шотра и чланови поменуте комисије Слободан Стевић и Елизабета Троха. За исто дело оптужени су и Благојевићев помоћник Радован Драча и оснивачи компаније „Балкан градња” Славко Божић и Нада Ћубић, док се директор овог предузећа Миле Зекић сумњичи за злоупотребу службеног положаја.

http://www.politika.rs/scc/clanak/36544 ... 60-miliona
 
Tacno tako, bagru u zatvor! Po mom misljenju (verovatno tesko dokazivo) fale jos neki ljudi.
 
Nije tu samo Bulevar. Sumnjive su i rekonstrukcije Požeške ulice, starog savskog mosta, Nemanjine, nabavka tramvaja, rekonstrukcija fasade skupštine, fasade Glavne pošte.... niz koji kraja nema i samo se dopunjuje novim slučajevima.
 
Rekonstrukcija je bila 2010. godine. 2014. je verovatno pokrenut krivični postupak.

Jasno je da je Đilas znao za sve slučajeve korupcije ali on neće odgovarati jer je u talu sa novom vlašću. Podsetiću vas na slučaj Krišta na Aerodromu NT. Lapao je za Dinkića i vrh partije, a njemu je ostajao mali deo novca(znam od nekog ko mu je blizak), ali je on pušten niz vodu dok Dinkić i ostali sa vrha nisu niti će biti gonjeni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=410184#p410184:k5f75alx je napisao(la):
Era » Sre Okt 12, 2016 7:29 am[/url]":k5f75alx]E to mi je najzalice, sto taj covek nece biti procesuiran.
Njega na vrbu jedino. Po kratkom postupku. Možda jedino da malo grize ivičnjak pre toga. Da ispravi čeljust.
 
Кад су политичари у питању, скоро сви требају на врбе

Али то је штета, боље је претварање у робове
 
Protiv sam smrtne kazne (kao i vesanja o vrbe, bandere itd.) ali ova ideja o roblju mi je i te kako simpaticna.
 
Pre neki dan kada je kisa intezivno padala, ceo grad je plivao, kao neka kasaba iz 18. veka.
Na uglu Bulevara i resavske, bas na pesackom prelazu bilo je omanje jezero koje je zalazilo do pola kolovoza i tramvajskih sina sa jedne i 2-3m u trotoar sa druge strane...
Ovaj grad se sistematski pljacka kako direktno kroz maznjavanje love, tako i kroz ocajno izvedene radove na infrastrukturi, koja umesto da sluzi narednih 20-30 godina nije funkcionalna vec nakon nekoliko.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Vrh