Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

rasho62":1pc41ysi je napisao(la):
Може ли неко да означи шта се све треба срушити, бар до Устаничке?

Вала скоро све осим неких великих зграда

Него, кад крећу радови? И недобог да буде ко војводе степе без рушења ичега иначе упропастише булевар
 
milanobelgrade":1b1zwp4k je napisao(la):
Bulevarac":1b1zwp4k je napisao(la):
milanobelgrade":1b1zwp4k je napisao(la):
Па од Мите Ружића до Устаничке је усвојен план још одавно...или грешим?

И ово кад усвоје - питање кад ће да се ради...ако се буде радило...
Koliko vremena je prošlo od kada je usvojen plan za deo oko Đerma, do početka zidanja?
Verujem da će i ovde delovi plana brzo početi da se realizuju, neko je odavno bacio
oko na taj deo i unapred uložio kapital, kupujući prethodnih godina parcele na kojima do donošenja
plana nije bila moguća gradnja, a nakon usvajanja plana ista parcela vredi višestruko više.


Проблем је што доста објеката мора да се руши због проширења Булевара и изградње ових нових уличица...
Власнике тих објеката треба да обештети град...или да их расели негде...
Ту прича иде много спорије...

Naravno, nisam ni mislio da će širiti Bulevar(barem ne uskoro), već da će se zidati jedino delovi gde su pojedinci već kupili placeve, odnosno gde će lepo moći da se ugrade. Sledi nova garnitura krmača, uz to i otimanje trotoara, nedostatak parking mesta, prenaseljenjost ....
 
rasho62":2q1map8a je napisao(la):
Може ли неко да означи шта се све треба срушити, бар до Устаничке?

Објекти дуж црвене линије ће страдати због проширења улице...
Плавом сам означио нове улице..

bulevar.png
 
Ne ruši se nova zgrada tamo iza Kluza u visini Radio industrije, ona je rađena po planu i regulaciji.

Ja predviđam da će raditi fazno Bulevar, prvo u stilu Vojvode Stepe prebacivanje šina na sredinu i davanje nezavisnosti tramvaju dok će jednog lepog dana širiti bulevar kada privatni investitori otkupe udžerice i naprave zgrade.

I ovo prebacivanje šina u sredinu bi bilo napredak jer bi baš ubrzalo funkcionisanje tramvaja i ostalog saobraćaja. Da ne govorim o bezbednosti, ništa lepše kada izlaziš iz radnje a tramvaj samo što te ne odnese do ustaničke :D
 
Prema planu buduce namene, u bloku zgrada izmedju ul. Vjekoslava Kovaca i planirane ul. Nove 3, ucrtane su "3 podzemne etaze" (parkinga). Kakav tacno tip parkinga pod time podrazumevaju, da li je u Beogradu nesto slicno pravljeno skoro u bilo kom delu grada?

Zanima me pre svega zbog cene, ne znam koliko je uporedivo ali Pionirski park je kostao 452 miliona dinara.



ja9zlt.jpg
 
Stanari Vjekosalava Kovača se organizuju jer je urbanističkim planom planirano da sa 3500 stanovnika blok ima 15.000. Bar tako kažu flajeri koji su lepljeni po kraju,.
 
Sta je smeta im dobudzuvanje komsija pakovanje na mali prostor
 
direktor":8nkb7j5t je napisao(la):
Nebi trebalo da kosta vise od pionirskog parka

Ma sve mislim da sada nema para ni za P od Podzemne garaze, bilo kakve. Te podzemne svuda obecavaju, verovatno jer se svi zale na problem parkinga.


vucko":8nkb7j5t je napisao(la):
Stanari Vjekosalava Kovača se organizuju jer je urbanističkim planom planirano da sa 3500 stanovnika blok ima 15.000. Bar tako kažu flajeri koji su lepljeni po kraju,.

Da ne znas mozda tacno kakve su jos zamerke na plan?

Jeste da ce biti umesto starih kuca i zgrada nova spratnost od 4 do 6+PT, ali tako je svuda i nize niz Bulevar, pa se zivi nekako :) Taj gornji kraj uz malo sredjivanja moze biti sasvim ok, DZ, pijaca, skole, Olimp, Zv. suma.
 
Наставак јавне седнице Комисије за планове

Комисија за планове Скупштине града Београда, на седници одржаној 16. октобра 2015. године, на основу чл. 50. Закона о планирању и изградњи („Службени гласник РС”, бр. 72/09, 81/09, 64/10, 24/11, 121/12, 42/13, 50/13 и 98/13, 132/14 и 145/14), донела је Закључак и

оглашава
НАСТАВАК ЈАВНЕ СЕДНИЦЕ КОМИСИЈЕ ЗА ПЛАНОВЕ

Наставак јавне седнице Комисије за планове Скупштине града Београда у вези са Нацртом плана детаљне регулације Булевара краља Александра за подручје од улице Господара Вучића до улице Мите Ружића и Мис Ирбијеве, блокови Д1-Д3, Д21, Д22, Д27-Д35 у одржаће се 5. новембра 2015. године у просторијама Градске управе града Београда, 27. марта бр. 43 – 45 (сала 2 у сутерену) са почетком у 13 часова.

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1708161
 
Nastavak neuspesno odrzane sednice kojoj sam prisustvovao i gde je "glavnu rec" vodio neki arhitekta koji zivi u soliterima kojih se plan ponajmanje tice pritom je prakticno vikao na predlagace plana. Bice zanimljiv nastavak :)

Zanimljivo je da stanovnici solitera tj njihovi predstavnici tvrde da im garaza nije potrebna i da imaju sasvim dovoljno mesta za parkiranje

https://www.google.rs/maps/@44.7935633, ... 312!8i6656
 
Igore,
da li se ti stanovnici (predstavnici) bune samo zbog izgradnje podzemnih garaza?
Koliko vidim na ovim planovima, garaze be trebale biti izgradjene u prostoru izmedju solitera i cini mi se da bi korisnici tih garaza trebali biti i stanari u buducem bloku D2b.
 
Pozdrav svima prilika je da se ukljucim na forum.

Kada su pijacni dani i kada radi olimp problem sa parkiranjem kod solitera je izrazeniji. Dobro je da se planira garaza zasebna za pijacu ali pitanje je koliko ce ona resiti tj rasteretiti parkinge kod solitera koji su uglavnom popunjeni.
 
Dobrodosao Zvezdarac

@Riobl
Garaze koje se planiraju kod solitera su iskljucivo za potrebe solitera posto je u bloku D2b planirana obavezna izgradnja podzemnih garaza za svaki objekat.
 
U međuvremenu se rekonstruiše prostor u kojoj je bila biblioteka otprilike u visini ulaza u Olimp.

Potrebno je dosta garažnog i parking prostora. Ako neko može nek javi kako je bilo na toj sednici 5.11.2015.
 
Svrati do soliteraca i njihovih predstavnika pa im objasni za parking prostor posto su ubedjeni da im je trenutno dovoljno :)
 
Da li pričate o parking mestima u Vjekoslava Kovača kod ulaza u Olimp?
Nekoliko puta sam išao na Olimp na trčanje i nikad nisam imao problema da nađem parking.

Poslato sa telefona
 
Zavisi kada si bio. Ja idem peške jer mi je posao u blizini, radnim danima je nemoguće naći parking pogotovu u delu na početku ulice, ja ne idem na olimp već do firme sa kojom sarađujem u jednoj od crvenih zgrada blizu pijace. Tu parkiraju stanari, pijačari i kupci te je veliki haos. Pogotovu jer ne postoji pijaca pri pijaci već samo na drugom delu bulevara kod Doma Zdravlja gde parking nije odmah pored pijace kao recimo na Kaleniću.
 
Паркинг у улици Вјекослава Ковача, са стране СЦ Олимп је урађен пре пар година,и то је значајно повећало број паркинг места, али са повећањем посете Олимпу,преливањем проблема са паркингом око пијаце у ову улицу...свакако овде већ фали паркинг места,поготово кад су пијачни дани у комбинацији са великом посетом базену Олимп...
Паркирање је отежано и са "горње" стране Олимпа,где су некада постојале оградице како деца из школе која се налази преко пута не би претрчавала Милана Ракића,те оградице су данас уништене а деца излазе на улицу како би обилазила море паркираних аутомобила...
 
Имам утисак да су станари тих комуњарских солитера 99% сељаци најгори, па им се не свиђа када тротоар постоји и кад улицом може да се прође. Штета што је прекасно спречити, мора се лечити (и то рушењем свега, где то има да град од милион и нешто становника нема прави трг)
 
Da podsetimo nastavak sednice je: 5 novembra u 13 časova u gradskoj upravi u 27. marta. Očekujem da forumaši prisustvuju i jave nam utiske sa sednice.

Наставак јавне седнице Комисије за планове Скупштине града Београда у вези са Нацртом плана детаљне регулације Булевара краља Александра за подручје од улице Господара Вучића до улице Мите Ружића и Мис Ирбијеве, блокови Д1-Д3, Д21, Д22, Д27-Д35 у одржаће се 5. новембра 2015. године у просторијама Градске управе града Београда, 27. марта бр. 43 – 45 (сала 2 у сутерену) са почетком у 13 часова.

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1708161
 
Vrh