Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

Felipe":1mkap827 je napisao(la):
Na slikama koje prilazete meni ovaj rekonstruisani, "najlepsi beogradski" bulevar vec izgleda "staro"...

Fleke od ulja na taxi-stanici, boje bahatona ostavljaju utisak opsteg sivila, a imao bih potrebu da tramvajsku bashticu celom duzinom izribam "Domestosom"... :laugh:


Tja... :/
Posvetleće asfalt, ne brini se... Evo, biciklističke staze više nisu ni c od crvene :D
 
I to sto kazes. :D

Licno, volim kada je asfalt svez, crn, kao na obnovljenom auto-putu na primer. :)

Ostavlja utisak uredjene i bogate drzave... :laugh:



A, u Bulevaru cu se radovati kad posvetli. :p


:D
 
vucko":14fghpgr je napisao(la):
pazite ovo

Bez vode u delu Bulevara kralja Aleksandra »

07. Septembar. 2010 | 10:04, Izvor : Studio B, Komentari: 0

Jutros u 3 sata i 15 minuta došlo je do pucanja vodovodne cevi na uglu ulica Batutove i Bulevara Kralja Aleksandra.


Bez vode su stanovnici Bulevara Kralja Aleksandra, od Vukovog spomenika do Batutove ulice.
Ekipe Beogradskog vodovoda su na terenu i rade na otklanjanju kvara.
Kako kažu u tom preduzeću, stanovnici tog dela grada vodu bi trebalo da dobiju do 14 sati.
E ovo je već prava sramota!

Pa da su barem bili pošteni i nepristrasni pa da uz malo kritičniji ton prenesu vest. Ovako kao da je pukla cev na nekoj livadi a ne da je reč o juče završenoj ulici u koju su uloženi milioni evra!
 
Kao sto sam pricao vodovod nije menjao cevi u bulevaru,samo su menjali spojnice,ventile,sahtove i ta cuda...I eto vec im se obija o glavu...
 
Evo i slika današnjih arheloških iskopavanja davno rađenog Bulevara

IMAG0047.jpg

IMAG0048.jpg


Slike nisu dobre, žao mi je ali sam bio u žurbi
 
Hvala na slikama se lepo vidi o cemu se radi.Creva su nove cevi koje idu do zgrada dok ove koje idu duz bulevara su ove izrdjale,a plavo sto se vidi su te nove spojnice.
 
Znate sta je najgore sto ce sada samo da zakopaju tu rupu zemljom, iako bi trebali da nakon zemlje ponovo nabacaju sloj tucanika pa da ga utabaju pa onda da na to nabace podeblji sloj afalta ili ako su u pitanju plocice da ubace rizlu i pesak.

I to ce tako stajati do prve kise kada ce sve to da se ulegne.

Ne znam da li je neko posmatrao kako su nakon raskopavanja bile vracane plocice duz bulevara ( onaj stari deo sa crvenim plocicama ). Uzmu ljudi lepo iskopaju rupu, zatim je zatrpaju zemljom i samo nabacaju plocice preko toga, nigde tucanika, nigde rizle, nigde peska.
 
Rukovodstvo Vodovoda treba streljati zbog odluke da ne menjaju cevi.
 
Сумњам да је то била њихова одлука.

Треба прекопати Булевар још пар пута и узети још пара. :rant:
 
Goldstein":2ob3ba38 je napisao(la):
E ovo je već prava sramota!

Pa da su barem bili pošteni i nepristrasni pa da uz malo kritičniji ton prenesu vest. Ovako kao da je pukla cev na nekoj livadi a ne da je reč o juče završenoj ulici u koju su uloženi milioni evra!
Druže, a šta ti očekuješ od gradske televizije, znaš ko postavlja i razrešava kadrove tamo, a i finasira
 
Bilo bi zanimljivo da neko uslika tu zakrpljenu rupu,ja bi skoknuo da imam foto aparat,mogu misliti na sta lici :bash:

Zamislite lrt ide kroz bulevar povrsinski i pukne cev pa ne moze da radi zbog toga.

-Dragi sugradjani,nas super moderan turbo udoban evropsko-beogradski metro neces fukncionisati 15 septembra zbog pucanja azbestne cevi iz 1972 godine precnika 200 mm na raskrsnici sa Batutovom.Radovi ce biti gotovi tokom 15 avgusta,bice postavljena jos novija i jos rdjavija cev iz 1975 godine.A evropsko-beogradski metro ce raditi normalno od 16 avgusta ujutro.Sa postovanjem i molbom za strpljenje vas vodovod,beoinfo,studio b i ostale slihtare :lol:
 
Bilo bi logicno da postoji neki garantni rok u kojem opravke idu na racun izvodjaca radova, a ne da se ova kopanja dodatno placaju iz budzeta. U svakom slucaju, mrlja na rekonstrukciju Bulevara.

Kad smo vec u kraju, danas sam se iznenadio kada sam video da bager sredjuje teren oko Kariceve nedovrsene zgrade na uglu Bulevara i Gospodara Vucica. Verovarno im je neko skrenuo paznju da to treba da dovedu u neko ljudsko stanje. Jos kada bi sklonili onu rdjavu ogradu....
 
Homer Jay":tdtgho5l je napisao(la):
Bilo bi logicno da postoji neki garantni rok u kojem opravke idu na racun izvodjaca radova, a ne da se ova kopanja dodatno placaju iz budzeta. U svakom slucaju, mrlja na rekonstrukciju Bulevara.
...
kvar je nastao na spoju "menjanih" i starih cevi. pukao je izgleda stari deo cevi pre spoja tako da to nije pod garancijom. sve jedno i da jeste vodovod je radio jkp vododovod i kanalizacija tako da sve jedno steta ide na nas racun
 
vucko":3mrw6ngl je napisao(la):
Prosto,kolci za Vampire.:p

Tu ce saditi platane...
Kad stignu platani, oni će ponovo da raskopavaju? Pobogu. Što nisu napravili rupe unapred? Bacaju pare. Te ploče koje budu skinute zbog sadnje platana će verovatno bile odnete kao šut.

Strašno. Tako bih pizdeo da živim u blizini, sva sreća pa sam odaljen 10km od rugla.
 
Napravili su rupe unapred, pa su ih nasuli necim, prekrili plocama i zabili kolac da se zna gde je rupa.
 
little lightning":rwgjivp2 je napisao(la):
Kad stignu platani, oni će ponovo da raskopavaju? Pobogu. Što nisu napravili rupe unapred? Bacaju pare. Te ploče koje budu skinute zbog sadnje platana će verovatno bile odnete kao šut..
Sta mislis koliko je to metara kvadratnih ploca koje je grad platio izvodjacu, a koje ce zavrsiti, ili na djubristu. A cena behatona po m2 je? I koliko je to novca?
Moja ofrlje racunica je da jedan platan zauzima oko 1m2 ploca. ako imamo samo 400 platana to je 400m2 bacenih ploca. Kako je cena po m2 oko 20 evra, dobijamo cifru od 8000 evra, iliti 800 000 dinara. Gde su pare Djilas Dragane?
 
Ploce koje budu uklonjene nakon sadnje platana idu u beograd put kao rezerva ili ce pak poplocati neku manju ulicu a mozda nisu ni uracunate grad placa samo ugradjei materijal prema projektu i specifikaciji :kafa:
 
Buisness as usual...

Naleteh na plan koji objasnjava zasto ce izmestiti raskrsnicu kraljice marije i bulevara ka opstini.To je zato sto ce jednog lepog dana probiti trnsku sa profilom 2+2 od ulice maksima gorkog kod kalenica.To ce mu doci neka improvizovana vracarska magistrala
 
vucko":y6xr3rfc je napisao(la):
Naleteh na plan koji objasnjava zasto ce izmestiti raskrsnicu kraljice marije i bulevara ka opstini.To je zato sto ce jednog lepog dana probiti trnsku sa profilom 2+2 od ulice maksima gorkog kod kalenica.To ce mu doci neka improvizovana vracarska magistrala
To je u ukviru plana da se Maksima Gorkog proširi celom dužinom u 2+2 tj. da se napravi saobraćajnica 2+2 od Vuka do autoputa
 
Zar nije do juznog bulevara?Maksima gorkog ne izlazi na autoput.Danas odobrise Mirijevski bulevar da se radi jer je drzava dala novce,znaci sledeci projekti cemo cekati je taj i onaj famozni cingrijsko-vucicki...

72377_buld_f.jpg


„BLIC“ RAZGLEDNICA: BULEVAR KRALJA ALEKSANDRA, OD „CVETKA“ DO VUKOVOG SPOMENIKA - PRE I SADA
Stare navike ne idu uz novi izgled Bulevara

M. Tašković | 09. 09. 2010. - 00:02h | Foto: G. Srdanov - J. Vučetić - V. Lalić | Komentara: 28
Novi, rekonstruisani Bulevar kralja Aleksandra prijatno je iznenadio po mnogo čemu, a najviše po brzini promene. Nedostaju jedino platani kako bismo Bulevar poredili sa modernim ulicama svetskih metropola. Zbog toga se primerenijim čini poređenje nekadašnjeg i sadašnjeg izgleda ove saobraćajnice.


Bulevar danas
Novom izgledu Bulevara najviše su se obradovali vozači. Ukupno 400 novih parking mesta doprinosi i bržem saobraćaju pošto je sve manje bahatih vozača koji na kolovozu „na kratko“ ostavljaju automobil sa upaljenim migavcima. Red na saobraćajnici svakodnevno održavaju saobraćajni policajci i kažnjavaju prestupnike.

- Primetno je da se saobraćaj sada mnogo brže odvija, a zbog policajaca parkiram se u sporednim ulicama Marka Oreškovića i Vatroslava Jagića. Ne želim da rizikujem, a sviđa mi se što sada nikome ne pada na pamet da ostavi automobil na bilo kojem delu trotoara – priča jedan od stanara u Bulevaru kralja Aleksandra.

Bulevar pre rekonstrukcije

Lakši saobraćaj u jednoj od najprometnijih ulica u gradu omogućile su i tramvajske bašte u sredini kolovoza. Tramvaji više ne predstavljaju prepreku prilikom skretanja „u desno“, dok su „leva“ skretanja svedena na tri u smeru ka Cvetkovoj pijaci (Tršćanska, Batutova i Vjekoslava Kovača) odnosno dva u suprotnom pravcu (Gospodara Vučića i Stanislava Sremčevića).

Stanica

- Tramvaji dolaze na svaka dva minuta i za sada sve funkcioniše besprekorno. Nema velikih gužvi ni u vreme saobraćajnog špica, a sviđa mi se i kako su uređeni trotoari i stajališta sa ogradama. Jedini problem može da predstavlja to što se stanice nalaze u sredini kolovoza pa mnogi pretrčavaju ulicu i van pešačkog prelaza kako bi uhvatili tramvaj –ističe Gorica Petronijević i dodaje da jedva čeka da se posade novi platani kako bi Bulevar dobio potpuni izgled.

Parking

Novinu na trotoarima osim pločnika za slepe predstavljaju i podzemni kontejneri, međutim pojedinim sugrađanima bilo je potrebno vreme kako bi se naučili da rukuju ovim, kako kažu, komplikovanim uređajima.

Trotoar

- Kad sam prvi put ugledao taj kontejner pomislio sam daje potrebno stisnuti neko dugme kako bi se otvorio. Pošto ga nisam pronašao odlazio sam u sporedne ulice i bacao smeće u stare kontejnere. Tek pre neki dan video sam kako ljudi vrte poklopac pa sam se tako i ja naučio. Čini mi se da prolaznici sada više paze gde i šta bacaju - priča kroz smeh Dejan Jovanovski koji živi u Bulevaru.

Kontejneri

Bulevar za nekoliko dana nije promenio samo izgled već i deo indentiteta, pa su tako ulični prodavci kao nekadašnji simbol ove saobraćajnice gotovo iščezli sa završetkom rekonstrukcije. Ipak, „džidža – bidže“ na improvizovanim stočićima i dalje se mogu kupiti nedaleko od Vukovog spomenika.

- Najhrabriji i dalje izlaze na ulice i to uglavnom u popodnevnim satima kada ima manje policajaca na ulici. Ako im se učini neko sumnjiv zatvaraju kofere i sa njima beže u sporedne ulice. Međutim, sada ih ima znatno manje nego ranije – pričaju radnici u obližnjim prodavnicama, koji očekuju da će se i zbog toga povećati promet u legalnim objektima.

Garantni rok tri godine
Iako je većina građana oduševljena novim izgledom Bulevara, a pre svega brzinom njegove rekonstrukcije mnogi se pitaju da li je ispunjenje rokova štetilo kvalitetu radova odnosno za koliko vremena će bageri ponovo morati da dođu u ovu saobraćajnicu zbog eventualnih popravki. U kabinetu gradonačelnika ističu da je garantni rok za sve izvedene radove tri godine.


http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/206385/Stare-navike-ne-idu-uz-novi-izgled-Bulevara
 
vucko":2omifsw3 je napisao(la):
Zar nije do juznog bulevara?Maksima gorkog ne izlazi na autoput
Makisma Gorkog je presečena na dva dela prilikom proširenja Ustaničke. Donji deo Maksima Gorkog i dalje izbija na autoput.
Evo mape sa PlanPlusa na kojoj je označena ulica Makisma Gorkog

Maksima%20Gorkog.PNG


Na Google Earthu se može videti da je proširenje Makisma Gorkog relativno lako izvodljivo od Todora Dukina (ulice u koju 26-ca skreće) do Ustaničke.

Jel već znamo da se drveće i zelene površine lako uništavaju pa je lako proširiti ulicu na delu koji sam označio na slici

GoogleEarth_Image.jpg
 
Hvala na objasnjenju,trenutno nije povezana ali spojice je sa ustanickom.A sirina kolovoza ce biti 12 metara.
 
Tesko da to moze da se siri. Na samoj raskrsnici Maksima Gorkog i Ustanicke su sa obe strane visespratnice. A sudeci po tome da je za rusenje apoteke u Vojvodjanskoj trebalo toliko godina, ovo mu dodje kao nezamisliv plan.
Uzgred, kakve veze ima izmestanje raskrsnice sa Trnskom ulicom? Nisu nikako povezane.
 
Po planu sindjeliceva postaje obicna ulica to jest iz nje ce moci samo u smer ka cvetku a ne kao do sada i u kraljice marije i ka vuku.
 
Vrh