Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

Pisao sam o tome i na zelenom forumu - iako drvored nije sacuvan, gradjani su ipak u neku ruku pobedili jer se nisu povukli, jer nije prevladao onaj "ma, sta vredi cimati se kad ce na kraju oni izgurati svoje" stav. Istina je, drvored je posecen. Ali verujte mi, gradskoj vlasti nije bilo nimalo prijatno da slusa sve glasnije kritike u vezi sa secom drvoreda. Na kraju cemo, boze zdravlja, dobiti novi drvored platana, ali ono sto je jos mnogo, mnogo bitnije, lagano ukljucivanje gradjana u proces odlucivanja. Narocito u onim najlokalnijim oblastima.
 
teshke":x25lhiwo je napisao(la):
mradulovic":x25lhiwo je napisao(la):
platani ko platani, to je gotova oko njih smo bili lagani, oni su poseceni, sada ce kao da posade nove i mozda ce moja deca jednog dana da setaju unuke pod onakvim stablima kako sam ja to mogao. ali da ne idem dalje u patetiku. Platani imaju trenutno jedino vrednost kao primer najogoljenije moguce bahatosti i dokaz da imamo vlast koja se prema nama ponasa kao da smo se mi gradjani tu, eto tako, zatekli na nekoj zelenoj povrshini kod usca Save i Dunava koju im sam Bog dodelio na vlast zauvek, a ne da smo mi ti zbog kojih oni postoje, primaju platu...
Ako su platani dokaz nacina vladavine, onda vam nikada niko nece biti po volji, pa je bolje da se ne pozivate na politicka pitanja... A ne verujem da je iko toliko ekoloski svestan, da ga je ovo toliko pogodilo pored svih drugih dobrih i losih stvari koje se rade u gradu i okolini... Da li bi i jedna druga vlast pristala iole da razgovara sa narodom o tome i da na kraju ipak (nemam razloga da verujem da nece) posadi ponovo platane u bulevaru. U bulevaru nikada nije bilo vise od 100ak ljudi u zastiti platana, a i pod takvim pritiskom javnosti, greska je ispravljena ('greska', posto koliko znamo svi, platani bi bili iseceni u narednih 10-15 godina svakako).
Ukoliko je neko od vas bio u bulevaru, onda je bitku dobio i treba da je zahvalan sto je mogao nesto da promeni. Ako nije, ne sme ni da pominje ovde da je to zlocin.... Zlocin je bio i cutati i ne raditi nista, ukoliko verujete da je ovo tako strasan zlocin...

U svakom slucaju imamo civilizacijski pomak... Posto su svi sa politicke scene bili ili participirali u vlasti u periodima koji su bili razlicito destruktivni... Sada ipak niko ne rusi gradove i ne ubija ljude, vec se samo drvece sece... Ali i sadi ponovo... ;)


Izvinjavam se za reakciju, ali previse je ovaj forum postao depresivan i negativan. Zato se neki ljudi i ne pojavljuju vise, a neki pricaju uvek iste pesmice koje nemaju uvek veze sa izgradnjom... Sve je to u redu, ali gledajte da bar nesto vidite pozitivno u svemu...
Ako nikada nista nije dobro, onda je problem u vama, a ne u drugima... :pob:
Lepo je sto gradska cistoca sutra odnosi kabasto smece, kao sto radi i svake prve subote u mesecu. Ali kada nesto nije dobro ne treba to prikrivati pricom da je moglo i gore da bude. To mu dodje kao plasenje, da li treba da nam pustaju filmove iz Severne Koreje, Iraka, Konga pa da budemo jos srecniji sa nasim Bulevarom ? Mislim da treba da ucimo od boljih a ne losijih. Ako je neko primetio da nije bilo rasprave oko necega sto se ocigledno pokazalo kao bitno (expresno je sakupljeno 400k eura, da je nesto nebitno sumnjam da bi lako sakupili toliki novac), vec naprotiv, doziveli smo ono sve sto je Vucko lepo sazeto napisao. Ne vidim u cemu je onda problem za bilo koga, sem za one u vlasti ili one koji zive od pripadanja vlasti. Samo njima ne odgovara nikakva kritika. To ostalo sto kazes da su neki napustili forum, nemoze biti da je zbog razlicirtih misljenja. To bi valjda trebalo da predstavlja + ovog foruma.. Pa ko voli sareno i lepo, ode na sajt neke vladajuce stranke, tamo je sve idealno progresevno, jednostavno nanadje*******ivo. Ovde se prica o Beogradu kakvim bi voleli da ga vidimo u blizoj ili daljoj buducnosti, ali se takodje prica i o Beogradu kakav je danas, a i kakav je nekada bio.
 
@2012

fairparklights1.jpg


Ovo bi super "leglo" u bulevaru,ljudi bi manje pretrcavali a kola ne bi mogla tuda.Bas mi se svidja!Suptilniji je pristup nego one mreze koje su moram priznati odvratne npr kod sajma i na NBG.
 
E znao sam da ce nesto da ofusare na rekonstrukciji, uh. Dakle jos jednom smo se pokazali da je ovo Srbija i da nista ne moze da se uradi kako valja!!
Idem jutros bulevarom ka vukovom spomeniku i iz tramvaja vidim da izmedju Trscanske i Djerma nije postavljena zastitina guma na sinama u suprotnom pravcu!!! Negde su isekli asfalt da bi je postavili a negde nisu ni to uradili!!
:rant: :notok:
 
Nema potrebe da se nerviras i onako ce ispasti za mesec dva kao i svugde...
 
kingmanowar":3am1ow0q je napisao(la):
E znao sam da ce nesto da ofusare na rekonstrukciji, uh. Dakle jos jednom smo se pokazali da je ovo Srbija i da nista ne moze da se uradi kako valja!!
Idem jutros bulevarom ka vukovom spomeniku i iz tramvaja vidim da izmedju Trscanske i Djerma nije postavljena zastitina guma na sinama u suprotnom pravcu!!! Negde su isekli asfalt da bi je postavili a negde nisu ni to uradili!!
:rant: :notok:
zastitna guma je postavljena svuda pre asfaltiranja , pa je kasnije asfaltirano sve , pa i guma , cak i sine unutra, pa je taj asfalt kasnije vadjen iz sina. Tako da moze da ti se cini da negde nema gume, ali to je asfalt preko. nisu ljudi bas toliko otkaceni da seku asfalt da bi stavljali gumu :)
 
Bulevarac":7qgfrz93 je napisao(la):
teshke":7qgfrz93 je napisao(la):
...
U bulevaru nikada nije bilo vise od 100ak ljudi u zastiti platana, a i pod takvim pritiskom javnosti, greska je ispravljena ('greska', posto koliko znamo svi, platani bi bili iseceni u narednih 10-15 godina svakako).
Ukoliko je neko od vas bio u bulevaru, onda je bitku dobio i treba da je zahvalan sto je mogao nesto da promeni. Ako nije, ne sme ni da pominje ovde da je to zlocin.... Zlocin je bio i cutati i ne raditi nista, ukoliko verujete da je ovo tako strasan zlocin...

U svakom slucaju imamo civilizacijski pomak... Posto su svi sa politicke scene bili ili participirali u vlasti u periodima koji su bili razlicito destruktivni... Sada ipak niko ne rusi gradove i ne ubija ljude, vec se samo drvece sece... Ali i sadi ponovo... ;)
Lepo je sto gradska cistoca sutra odnosi kabasto smece, kao sto radi i svake prve subote u mesecu. Ali kada nesto nije dobro ne treba to prikrivati pricom da je moglo i gore da bude. To mu dodje kao plasenje, da li treba da nam pustaju filmove iz Severne Koreje, Iraka, Konga pa da budemo jos srecniji sa nasim Bulevarom ? Mislim da treba da ucimo od boljih a ne losijih.
...
Nekako si replicirao meni za nesto sto nisam rekao ili nije bila poenta moje reakcije...
* malo ljudi (a tek poneki sa ovog foruma) je bio u bulevaru u kome zive hiljade ljudi iz opstine sa vise od 100.000 stanovnika iz grada od skoro 2 miliona stanovnika, da bi iskazao svoje nezadovoljstvo... Iskreno smatram da samo tih par stotina ljudi ima pravo da javno govori da je secenje platana zlocin... Pogledajte kako se bori za svoja uverenja kroz konkretne akcije i to ovde na forumu (ima par odlicnih primera). Lako je napisati (cak sam i sam to pisao ovde) da je seca bila greska. A da treba da pada vlada ili neko ide u Hag zbog platana je smesna, a slicna reakcija se provlaci svuda kada se prica o gradskoj upravi...
* ovaj forum posecuje sve vise negativnih mislioca koji ne rade nista osim sto kukaju i kojima apsolutno nista ne valja (sve su redji oni sa konstruktivnim predlozima i voljom da se razgovara do kompromisa)... ali to je valjda slika naseg drustva (da sam malo cinicniji, pomislio bih da su neki ovde na forumu placeni da budu negativni po nekim pitanjima)...
Ja sam samo pokusao da naglasim da postoji nesto pozitivno u svemu ovome, a to je da je za razliku od mnogih drugih struktura vlasti i vremena, ova poslusala gradjane i gresku ispravila (tj. ispravice) i to je ogroman pomak...


Ukratko... treba popraviti raspolozenje trazenjem pozitivnog, a sve negativno konkretno resavati bez praznih prica... :gobb:


Necu vise duziti na ovu temu... ako nastavimo, repliciracu na PM... :)
 
MOram da pohvalim policiju,danas su se otkinuli od pisanja kazni,a sto je najsmesnija neka zenska se isparkirala na zebri da bi uletela u prodavnicu a imala je prazno parking mesto na 5 metara od nje.I posle napisane kazne vice da nece vise glasati za "ove",ne razume da se radi o zakonu a ne vlasti :)
 
Au treba joj po p...,te osione žene koje su zgrnule pare na brzaka pa misle da mogu sve što im se hoće,e za njih je nwo,radiće one sve za društvo po nalogu i još pevajući... :kafa:
 
2012 pretera ga druze,nemoj biti tako vulgaran.Nije bila u dobrim kolima vec u jugu,ali nema veze,zakon je isti za sve.A lepo je da vidis pauke na parkingu,slicna situacija je onoj kada vidis kontrolose u gsp-u.
 
al zato po sporednim ulicama i dalje anarhija i haos po pitanju parkiranja..
 
Pa ako je u jugu i bahata tim gore,ozbiljno prisustvovao sam i gorim raspravama i vređanjima od žena koje bahato parkiraju,pa i pljuju i udaraju,a neke i dobilie batine,nažalost,to nije samo vulgarnost već realnost,dok muškarci prvo udaraju pa onda razgovaraju.. :D Mislim Vučko ako zaista živiš u BG onda bi trebalo da si se svega nagledao baš vulgarnog..:rolleyes:
 
poplocavaju izmedju doma kulture vuk i vise poslovne skole onaj pasaz behatonom iz bulevara,isto mn loznica radi...
 
Eto, da bacim jos jedan "hejt" na jednu pojavu u BKA koju gledam danima. Ostavljeno je 20 mesta taksistima (nisam brojao sve), verovatno novo stajaliste treba da zameni staro koje je bilo na kraju Jagiceve. Na starom stajalistu nikada nije bilo vise od 6-7 taksi vozila. Apsolutno mi nije jasno otkud ideja za toliko povecanje. Da ovo resenje nije dobro, pokazuje i to sto nova 'taksi stanica' zjapi prazna po ceo dan. Na ovim slikama mozete videti tri vozila na veoma dugom potezu, nikada ni ne prelazi taj broj. Na sve to, plavci su veoma revnosni. Znak stoji ' rezervisano za taksi vozila ' ( kojih nema ) , izgleda da ima vecu vaznost nego sto sam pretpostavljao. :/ Saobracajci momentalno reaguju ako se neko vidno zaustavi ( ne parkira), kaznjavaju, pauk i mala toyota takodje spartaju veoma cesto.

Procenite sami.

http://i51.tinypic.com/dn2bo7.jpg

http://i56.tinypic.com/126eogp.jpg

Meni licno i ljudima koji zive tu, vise bi sigurno znacio parking.
 
To sam video.To je parking???Jel su oni normalni???Pa nek bude taksi stanica u jagicevoj kao do sada i gotovo.I da li ima taksi stanica tamo ulici izmedju zlatnog opanka i poste???Po planu je trebala biti ispred opanka ali je tamo izmestena.
 
pazite ovo

Bez vode u delu Bulevara kralja Aleksandra »

07. Septembar. 2010 | 10:04, Izvor : Studio B, Komentari: 0

Jutros u 3 sata i 15 minuta došlo je do pucanja vodovodne cevi na uglu ulica Batutove i Bulevara Kralja Aleksandra.


Bez vode su stanovnici Bulevara Kralja Aleksandra, od Vukovog spomenika do Batutove ulice.
Ekipe Beogradskog vodovoda su na terenu i rade na otklanjanju kvara.
Kako kažu u tom preduzeću, stanovnici tog dela grada vodu bi trebalo da dobiju do 14 sati.
 
dziggy":3kf5cvre je napisao(la):
kingmanowar":3kf5cvre je napisao(la):
E znao sam da ce nesto da ofusare na rekonstrukciji, uh. Dakle jos jednom smo se pokazali da je ovo Srbija i da nista ne moze da se uradi kako valja!!
Idem jutros bulevarom ka vukovom spomeniku i iz tramvaja vidim da izmedju Trscanske i Djerma nije postavljena zastitina guma na sinama u suprotnom pravcu!!! Negde su isekli asfalt da bi je postavili a negde nisu ni to uradili!!
:rant: :notok:
zastitna guma je postavljena svuda pre asfaltiranja , pa je kasnije asfaltirano sve , pa i guma , cak i sine unutra, pa je taj asfalt kasnije vadjen iz sina. Tako da moze da ti se cini da negde nema gume, ali to je asfalt preko. nisu ljudi bas toliko otkaceni da seku asfalt da bi stavljali gumu :)
Uh prijatelju vidim da nisi gradjevinac :) Na ovo sam mislio:


Ovako je odradjeno


A ovako bi trebalo
 
Na slikama koje prilazete meni ovaj rekonstruisani, "najlepsi beogradski" bulevar vec izgleda "staro"...

Fleke od ulja na taxi-stanici, boje bahatona ostavljaju utisak opsteg sivila, a imao bih potrebu da tramvajsku bashticu celom duzinom izribam "Domestosom"... :laugh:


Tja... :/
 
Vrh