Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

Mislim da jesu 2.5 metara,naravno to je planirano po gup-u tu uopste ne trebaju ici kamioni
 
da kada se izgradi obilaznica 2025. a do tada ce se ulica raspasti
 
vucko":othfupl5 je napisao(la):
Mislim da jesu 2.5 metara,naravno to je planirano po gup-u tu uopste ne trebaju ici kamioni
Ma da po GUP je planirano da tuda ne idu kamioni, a tranzit sa Pančevačkog ide Mije Kovačevića-D.Tucovića-Batutova-BULEVAR-G.Vučića
Tako da je deo između Batutova i Cvetka stvarno morao da ima šire trake, ako ne i tri trake.

Što je najgore u tom delu ulice i ima mesta za tri trake, ali što razbijati glavu oko toga
 
vucko":kvhe4mwj je napisao(la):
Mislim da jesu 2.5 metara,naravno to je planirano po gup-u tu uopste ne trebaju ici kamioni
2.5 metara je širok gradski autobus, šleperi isto 2.5. Biće gusto. Po planu bi trebalo da bude ukupno 6.5m


4578181936_00ef855d96_b.jpg
 
Lupamo onda,sigurno je sve po projektu ali nam se ipak cini usko dok se ne naviknemo znaci 9.5 metara je tu gde je stanica a 6.5 ostalo
 
Verovatno deluje uze kada se ide iz suprotnih smerova, bice bolje kada se obe trake budu koristile za jedan smer.
 
Mora da je opticka varka jer su sada bastice u sredini,imali smo samo jednu ivicu sa desne strane a sada je oivicen smer kretanja sa basticom i sa ivicnjakom pa nam se cini uzi kolovoz.
 
nego prošao sam popločanim delom od golsvortijeve do sinđelićeve, jeste da nije dovršen ali trotoar sad nekako ima pad ka sredini ulice :/ malo je bezveze osećaj kad se ide
 
To je zbog slivanja vode ka kolovozu i kanalizaciji.
Nego po projektu stoji da je uzduzno parkiranje kod Depoa to jest paralelno sa saobracajem a oni ga uradise ukoso?

By wuxa

259ljdv.jpg
 
ok, ali tamo to još se ni ne primećuje ali ovde je baš vidljiv (i osetljiv) pad
 
bas sam prolazio bulevarom, cuda li jerbo zivim u istom, i postavili su trotoare sa parne strane na lionu. sve mi se vise cini da ce kada postave sva osvetljenja drvece i ostalo bulevar izgledati stvarno svetski, ulica ce sijati, doduse ne kao glavna ulica u nici, jer behaton je behaton , ali bar priblizno! koliko kapiram bice osvetljenja i na trotoaru , ostavili su praznine medj kockama sa strujnim kablovima koji vire, a i po sredini ulice , jer tuda mora ici elektrifikacija za tram. Jao sto ce sijati, jedva cekam!! jos kad krenu cafovi! ihh
 
Izgleda da asfaltiranje između Cvetka i Batutove nije gotovo.
Upravo sam prošao tuda i mogu vam reći da šahtovi štrče više od par santimetara iznad površine, tako da verujem da još nije postavljen gornji sloj asfalta.
 
Pa to i kazem nema ga,izgleda da ce morati da rovare kada budu sadili drvece :(
 
Verovatno je ona rupa na parking mestu dovoljno velika da proture sadnicu, otkud znate da ispod toga nije sređeno navodnjavanje?
 
lukpot":1n7l279w je napisao(la):
Verovatno je ona rupa na parking mestu dovoljno velika da proture sadnicu, otkud znate da ispod toga nije sređeno navodnjavanje?
ako mislish na onu rupu u poplocavanju pri vrhu slike, ona mozda ima metar u precniku (ako uzmemo da je shirina parking mesta 2,5m u najboljem slucaju), takodje sumnjam da je to mesto za sadnicu, jer bi trebalo da je oivicena....tako da - DA, to je prostor za sadnicu

za papriku ili paradajz, za drvo vishe od 3m ne

zao mi je ljudi koji ce morati da zive leti u stanovima sa juznim pogledom u Bulevaru, tokom sledecih 10,15 godina. Ali barem ce prodavci klima imati posla, pa steta nije opsta :)
 
Nemam pojma, jeste dosta tesno ako bi koren bio ove veličine....
65210_slika292023_if.jpg


Mada ništa ih ne sprečava da izvade par kocki pre nego što zasade drvo, a i ograđivanje će tek onda uslediti.
Skoro sigurno je ta rupa za drvo zato što i u već rekonstruisanom delu bulevara platani stoje na parking mestima.
 
Ukoso mesta su od paralelnih neuporedivo bolja jer je automobilima lakse da se parkiraju i stane ih vise.
 
Da, verovatno bi gužvu u saobraćaju pravili oni koji bi se patili sa paralelnim uparkiravanjem
 
Vrh