Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

To je po legendi a mrzelo me da uploadujem i nju gde pise da je to drvece koje je postojalo pre rekonstrukcije,u prevodu hteli su i te platane sa leve strane da iseku po projektu ;)

Nisam znao da je to trebao biti faks,ali u svakom slucaju je uzasna ograda i veoma blizu je ulici,ako dobro vidim zbog neke instalacije makar ce je malo uvuci ako je to ona zakrivljena linija(ne mislim na dijagonalnu).

I koliko vidim dodaju jos jednu traku za iskljucenje u gospodara vucica iz bulevara,ako vec ne postoji,jel da?
 
Aha, a sta su onda one ``crvene`` krosnje?
Da, dodaju traku za skretanje, a pre rekonstrukcije je tramvajska trasa sluzila i kao traka za skretanje (u praksi), a koliko se secam postojala je jedna za skretanje levo, jedna za pravo, i jedna za desno.
Jeste, ta kriva linija je ograda gradilista, a ako je ucrtana u projekat, onda je nece ni dirati.....nebulozno....
 
Evo plana infrastrukture kao sa tih slika za ceo bulevar,tu imas i legendu

http://www.speedyshare.com/files/22333178/bulevar.rar

evo i legende,postojeci drvored zeleno,crveno gde je planiran(uglavnom mesta gde su ranije isekli drvece proslih godina).Nisu radili po ovom planu jer su krenulu da seku svo drvece pa su "zakocili" i ostavili deo od batutove do cvetka i nekoliko stabala nize ka djermu.

34fd6ib.jpg


http://i40.tinypic.com/34fd6ib.jpg
 
Pocelo je polocavanje bulevara gore blizu cvetka,rade samo malim kockicama tamno i svetlo sivim,imam 2 zamerke-a to je da i dalje ima zuto crvenik mekdonalds kockica ali samo na ivici kao sara(ima ih 2 reda) i problem je sto ne ostavljaju dovoljan luft za resetke za drvece na ovom delu vec ocigledno da nabiju kocke uz drvece na 5-10 cm od stabla pa nek se snadju.
 
vucko":1mfjjzbc je napisao(la):
Pocelo je polocavanje bulevara gore blizu cvetka,rade samo malim kockicama tamno i svetlo sivim,imam 2 zamerke-a to je da i dalje ima zuto crvenik mekdonalds kockica ali samo na ivici kao sara(ima ih 2 reda) i problem je sto ne ostavljaju dovoljan luft za resetke za drvece na ovom delu vec ocigledno da nabiju kocke uz drvece na 5-10 cm od stabla pa nek se snadju.
I ja sam video jutros palete sa plocnicima, ali jos nisu bili poceli poplocavanje. Raduje me sto nece preovladavati McPlocnik , te dve trake cu nekako preziveti :D
A to za stabla nisam video, ali ako je tako kako kazes, to je bas nelogicno, mada drvecu nece smetati, jer su blizu vece zelene povrsine, preko kojih ce se drvece hraniti, a rastu drveta ni liveni asfalt ne smeta......kad im bude pretesno, kortenje ce podici te ploce :) Ipak je priroda jaca od coveka.
 
Boja ploca je kao u resavskoj i cini mi se da su stavili taktilne ploce kao u kralja milana i zuto crvena iivica uz buduci parking
 
Da ali onda cemo istu ulicu imati sa dvije vrste ploca i potencjalno trecom od cvetka do kraja jednog dana
 
Чињеница је да је Булевар до Вука једно, од Вука до Светка нешто друго, а иза Цветка сасвим нешто треће. Да ли, међутим, треба раздвајати делове Булевара и визуелно, нисам баш сигуран.
 
Poplocavanje od Skupstine do Vuka je uradjeno na brzaka i vrhunski je fuseraj. Ostatak Bulevara nikako ne sme da trpi zbog toga. Te ploce treba povaditi i njima poplocati neke manje vazne ulice, a na tom delu postaviti ploce identicne ovima koje se sada postavljaju.
 
tesko da ce to uraditi,kod vuka gde su stare ploce su vadili red njih zbog instalacija.Pa su stavili nove identicne crvene ali je jedan njihov red skroz nov dok su sve ostale oko njih stare prljave i izlomljene.
 
Biosam do inspekcije tacnije kod sefa direkcije za puteve fin neki prijatan covek postavljen nema m3 mjeseca zaboravih mu ime :D primi me saslusao pogledao slike uzeo brojeve prijava rekao da ce me zvati pa cemo vidjeti inace moze da se desi da prijavite nesto da vam stigne odgovor da je to uradjeno a da nebude imaju malo rupa u komunikaciji :bash:
 
@директор


Браво, мајсторе! То се зове БеоБилдер. :gobb:
 
Улица Вјекослава Ковача затворена за саобраћај од 16. до 31. маја

Због извођења грађевинских радова на реконструкцији трамвајске двоколосечне пруге и трамвајске контактне мреже у Булевару краља Александра, улица Вјекослава Ковача у раскрсници са Булеваром краља Александра биће затворена за саобраћај од недеље, 16. маја, од 8 сати, до 31. маја.

Током извођења наведених радова остаје на снази привремени режим саобраћаја јавног градског превоза кроз Булевар краља Александра, с тим што ће траса линије 309 бити скраћена и возила са ове линије полазиће са аутобуског терминуса „Устаничка”, наводи се у саопштењу „Беокома”.

Znaci budze sine i kontaktnu mrezu u gornjem delu bulevara,lepo lepo
 
Slažerm se sa STF,treba povaditi one stare ploče i ceo Bulevar popločati istim novim pločama a ove sadašnje ugraditi u neke sporednije ulice...jer će sada Bulevar biti šaren,grozno.. :mad:
 
samo ne razumem kakve veze ima vjekoslava kovača sa tramvajskom mrežom??
 
zaffa":3b1ikudw je napisao(la):
samo ne razumem kakve veze ima vjekoslava kovača sa tramvajskom mrežom??
Verovatno će da ugrađuju prelaznicu sa sredine kolovoza na staru trasu kod Cvetka pa će V. Kovača ostati odsečena.
 
^tako je,i bas 31 maja se zavrsavaju radovi na polovini bulevara pa relaze na drugu stranu
 
Vrh