Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

Ако сте већ против Вучића и његове СНС секте, лепо би било да не преузимате њихову матрицу за оптуживање и оцењивање група, насеља, организација, појединаца. И ја сам био данас на гробљу да очистимо и средим око гробних места мојих предака и припремим за задушнице. Ми староседеоци имамо можда ги-гу нагласак али немамо баш никакве везе са бугарском. У 19 веку је овај потес насељен Србима претежно из јужне Србије, данашња општина Житорађа и околина. То је историчар Александар Бачко научно доказао приликом писања књиге о М. М. Лугу која је издата пре 20 година од стране наше парохије. Тако да не треба да ширите дезинформације и полу информације. Касније 70их и 80их година доселило се доста људи са југа Србије, са Косова и Метохије а у току ратова деведесетих из свих бивших југословенских република. Ценим да Бугара има испод 1%.
Што се тиче гаса, да ли ће га бити или неће то је велико питање које не зависи од нас нити од наше власти. Да ће бити јефтин, неће. Али ни вама у становима није јефтино грејање, и пелет је јако скуп. Тако да је гас ако се рационално користи, прихватљив еколошки а и експлоатација је врло комфорна. Не треба се подсмевати баш сваком подухвату, посебно не људима који се боре да обезбеде себи и својим породицама боље и комфорније услове за живот.
Што се тиче гласања, нажалост СНС иако ништа није значајније урадио у инфраструктури на потезу од Устаничке према Калуђерици, добио је већину гласова. Али гледано процентуално то је око 35% бирачког тела, тако да је она констатација са Вучићевим сликама, у најмању руку безвезна.
Морам вас подсетити, пошто можда не знате или се не сећате, да је однос ДС-а док је био на власти био благо речено понижавајући према Луговима. Председници општина у то време нису ни залазили у наше крајеве нити су разговарали са људима одавде. Ако хоћемо промене, потребан је озбиљан приступ, без етикетирања, озбиљна критика и конструктивни предлози.
Bez ulaženja u to ko za koga glasa, jer to je pravo svakog pojedinca i ne bi trebalo da se vredjamo, koljemo i ubijamo samo zato što neko glasa za "onu drugu" ponudjenu listu, hteo bih da dodam na gornji tekst da je krajnje vreme da se svi mi, uozbiljimo i umesto sprdanja da uradimo nešto konkretno, ozbiljno i to "kao odrasli ljudi" a ne klinci kojima je sve smešno. Ako ste i protiv ove vlasti, nećete joj nauditi puštanjem viceva, smešnih klipova i "fazona", a pogotovo ne vredjanjem onih koji su , po meni, uglavnom neinformisani. Ako umete, i možete, razgovarajte sa svojim komšijama, objasnite, dogažite, pružite mogućnost da se sazna istina. Neko će saslušati (neko neće...) ali to je jedini način da pridobijete na svoju stranu bilo koga. Uvrede vas samo udaljuju, a mi smo poznati kao inadžije, pa makar i na svoju štetu. Dijalog je veoma bitan, ali uljudan.
 
123.JPG


Da li se zna na ovom delu kada će biti deoba parcela i koje parcele će se deliti?
 
Исцртавање је вероватно већ готово, видећемо у Априлу да ли ће учитати нове линије. На том делу деоба ће бити на непарној страни (ка Мите Ружића)
 
@SRBO
Na parceli 4564/7 ima ucrtan i deo kojise vodi kao početak ulice. Jel se to odnosi na postojeći ulaz u pijacu ili je to priprema za izgradnju nove ulice?
 
@SRBO
Na parceli 4564/7 ima ucrtan i deo kojise vodi kao početak ulice. Jel se to odnosi na postojeći ulaz u pijacu ili je to priprema za izgradnju nove ulice?
Нова улица. Пијаца ће бити разгована у пословни центар са кулом (исто и прекопута) - пијаца вероватно као палилулска. Део са тезгама изгледа да ће бити зелена површина или некакав трг.
bulevr.png
 
Нова улица. Пијаца ће бити разгована у пословни центар са кулом (исто и прекопута) - пијаца вероватно као палилулска. Део са тезгама изгледа да ће бити зелена површина или некакав трг.
Pogledajte prilog 191610
Ја јесам песимиста али мислим да и највећи оптимисти реализацију овог пројекта могу да замисле можда у 22. веку! Садашња гарнитура ово да спроведе, ја не верујем да је у стању. Ни финансијски, ни имовинско-правно ни организационо!
 
Ја јесам песимиста али мислим да и највећи оптимисти реализацију овог пројекта могу да замисле можда у 22. веку! Садашња гарнитура ово да спроведе, ја не верујем да је у стању. Ни финансијски, ни имовинско-правно ни организационо!
С оваквом контролом итекако могу, нажалост битније им је драмљење, кмечање и нерад. Следећа власт.
 
Нова улица. Пијаца ће бити разгована у пословни центар са кулом (исто и прекопута) - пијаца вероватно као палилулска. Део са тезгама изгледа да ће бити зелена површина или некакав трг.
Pogledajte prilog 191610
U nekom momentu, sećam se, bilo je priče o nekakvoj polu-ukopanoj garaži tu negde ispod drugog ili trećeg solitera, sad ne vidim ni traga tome... Od tada se sećam i ove nove ulice.
Bajke za malu decu.
 
U nekom momentu, sećam se, bilo je priče o nekakvoj polu-ukopanoj garaži tu negde ispod drugog ili trećeg solitera, sad ne vidim ni traga tome... Od tada se sećam i ove nove ulice.
Bajke za malu decu.
Ево је гаража преко пута пијаце, поред подземног пешачког пролаза, е сада не знам да ли је то ова постојећа или нова?
 
Он је обавестио присутне грађане и да је у плану проширење Булевара краља Александра на потезу од Цветкове пијаце до окретнице у Устаничкој улици.

Када је реч о идеји проширења трамвајског саобраћаја од Устаничке улице до Малог Мокрог Луга, Стојчић је рекао да то није могуће због недовољног броја путника на шта указују анализе Саобраћајног факултета и Секретаријата за саобраћај.
 
Хахаха, значи за шине према М. М. Лугу сада нису проблем 500 објеката које треба срушити (а цео Булевар има 620 кућних бројева) него мали број путника!? Какао се код нас импути који су важни за пројектовање мењају из дана у дан, као временска прогноза! Баш би волео да видим ту студију Саобраћајног факултета.
 
Metodologija im je bila "broj zadovoljnih građana i sigurnih glasača vladajuće stranke", jer svaki zadovoljni glasač je onaj kome ostaje njegovo vekovno ognjište na istom mestu i u istom obliku. :D
 
Metodologija im je bila "broj zadovoljnih građana i sigurnih glasača vladajuće stranke", jer svaki zadovoljni glasač je onaj kome ostaje njegovo vekovno ognjište na istom mestu i u istom obliku. :D
Причали смо већ о томе, мислим да нисте у праву. Истина је да је доста људи којима се руше куће против ширења Булевара. Али у питању је између 100-200 људи, а хиљаде би биле задовољне да се ситуација у булевару коначно помери са мртве тачке. Проблем је што већина из грочанских села гласа за власт по сваку цену па власт нема потребе да улази у скуп и компликован пројекат какав је проширење БКА. И сада се тражи пречица да се извуку две траке, да се потроши што мање пара а за сутра, кога брига. Мада ја сам скептичан да ће се ускоро било шта радити, било да победи СНС било опозиција. Ова година је изгубљена што се тиче инвестиције, а ако победи СНС, сва средства ће усмерити у Експо у наредне три године. Ако победи опозиција, мислим да ће република да заврне све славине према граду и велики пројекти ће морати да сачекају боље време.
 
Ja i dalje stojim iza toga da bi se napravila frka od strane tih 200 ljudi da se usvoji odluka o proširenju i da im se ruše kuće i da bi mediji to dodatno digli, a bilo kakve stvari tog tipa im nisu potrebne, pogotovu što ne mogu da namaknu za apsolutnu gradsku većinu, te tako sva ta mala žarišta gledaju da ni ne potpiruju a da uguše ona koja nisu pod njihovom kontrolom. Naravno, to što se masovno glasa za vladajuću stranku, uprkos tome što se ne rešavaju neke stvari koje bi trebalo ili su napola odrađene i sl., to je drugi par rukava.​
 
Ja i dalje stojim iza toga da bi se napravila frka od strane tih 200 ljudi da se usvoji odluka o proširenju i da im se ruše kuće i da bi mediji to dodatno digli, a bilo kakve stvari tog tipa im nisu potrebne, pogotovu što ne mogu da namaknu za apsolutnu gradsku većinu, te tako sva ta mala žarišta gledaju da ni ne potpiruju a da uguše ona koja nisu pod njihovom kontrolom. Naravno, to što se masovno glasa za vladajuću stranku, uprkos tome što se ne rešavaju neke stvari koje bi trebalo ili su napola odrađene i sl., to je drugi par rukava.​
Да али избори ће бити за два месеца, а проширење Булевара би могло у најбољем случају за две године. Тако да тада их неће бити брига ни за 20к људи а камо ли за 200. Проблем је цена и сложеност инвестиције у који град не жели да улази. Па Весић је хтео да мало покрпи Булевар од Цветка до Устаничке и ником ништа.
 
Problem je cena, problem su nezadovoljni građani, problem su predstojeći gradski i opštinski izbori...
 
Vrh