Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

Kasno bivši gradonačelnik Šapić na Bulevar stiže. Sada 9 dana pred izbore nam obećava širenje Bulevara, ali i izbacivanje tramvaja iza Ustaničke jer kako netačno tvrdi treba 500 kuća da se sruši. Građani Zvezdare i Grocke neka izvuku olovku i papir i neka sračunaju šta sve je urađeno za vreme ove vlasti za proteklih 10 godina, pa neka na osnovu toga odluče da li im treba dati poverenje u novom mandatu. Što se mene tiče, ja Šapiću i ekipi ne bi dao nacrtanu ovcu da čuvaju.



Прво незнање је када је план донесен, није 2009. него 2011. Друга лаж је да су шине кочиле пројекат! Пројекат је стајао због одсуства жеље градске власти да било шта инвестира! Трећа ноторна неистина, односно потпуно не познавање ситуације јесте број од 500 кућа које треба срушити. Ако вам кажем да Булевар има укупно око 630 кућних бројева (614 до пумпе) онда је јасно да на потезу од 2,3 км има 10ак пута мање кућа. По мојој процени треба уклонити око 30 здравих објеката, а уз мање измене плана и занемариво смањење зелене површине, тај број може бити и мањи.
Све у свему, чиста пропаганда!
 
Ок, овде ваљда приступамо проблемима на вишем нивоу од политичке пропаганде.
Pa šta očekivati kada je jedan deo forumaša ubeđen da, prafrazirano, otprilike i ne moraju da se cimaju i izlaze da glasaju jer se za sve u gradu pitaju glasači na periferiji, a oni su 100000% za aktuelnu vlast i da što se pre pomirimo sa tom činjenicom, biće nam lakše.​
 
Живимо у друштву где се у оквиру кампање градоначелник хвали избацивањем трамваја из пројекта реконструкције улице.
И гледајући саобраћај у овом граду сваки дан, понашање возача и свих суграђана, то је врло добар маркетиншки потез.
 
IMG-f1c9c1a990fc42c08ea539856688e9b5-V.jpg
 
Nisam za sapica al zar ovi nisu bili na vlasti i stali na pola sa prosirivanjem ?zar nisu oni ti kojinsubstavili trule kontejnere i posekli drvece ?
Nemaš pojma, sedi 1. Projekat Bulevara od cvetka do vuka je najbolje urađena ulica u gradu. Tad su postojali stručni ljudi koji su mogli da vode investicije ispred grada, kao i izvođači radova koji nisu izvuceni na kumovsko bratske kombinacije. Prosetaj samo tom ulicom koja je radjena pre 15 godina i nekom ulicom koju su radile parizer dahije i sve ce ti biti jasno.
 
Хајде све али да тада нису постојале кумовско братске комбинације? Дај људи саберите се.

Булевар је испао нешто квалитетније али шта ћемо са Пожешком нпр или бехатонизацијом пола града? За време дс-а мало боље су изводили подлогу али уз лошији материјал, сада бољи материјал, лошија подлога. Ови урадили боље Булевар и Степу, ови пешачку зону и коначно упристојили престони трг. Онда кум добављао бехатон, сада кум гранит.

Кад се подвуче, буквално исти .......
 
Да, сад је трг са изузетком оног распада улице код Народног позоришта. Пре тога је била паланачка, недефинисана површина окупирана свиме осим елементима који чине један трг.
 
Ови урадили боље Булевар и Степу, ови пешачку зону и коначно упристојили престони трг.
Sad nisam siguran sa kojim "ovima" se ovde frljamo, ali prethodna vlast je uradila BKA, a ova sadašnja Stepu (tj. ista stranka, druga lica). Dakle dve različite vlasti za dva projekta.
 
Pola zelenih je bilo u ds samo menjaju imena sad su zeleni sutra su druga boja
 
и урадили боље Булевар и Степу, ови пешачку зону и коначно упристојили престони трг. Онда кум добављао бехатон, сада кум гранит.

Кад се подвуче, буквално исти ......
Колико су квалитетно урадили пешачку зону одлично се види на примерима Чика Љубине и Кнез Михаилове.
 
Мислим да нема сврхе да се овде води политичка расправа. Истина је да смо ми житељи источно од Цветкове пијаце, потпуно занемарени и запостављени последњих 50 година, без разлике ко је био на власти, нико ништа није урадио нити га је овај део града интересовао. Осим четири велике инвестиције у Калуђерици (нови вртић, нова школа, дом здравља и базен за водоснабдевање) које су урађене у време док је градоначелник био Ђилас, али све је то минорно наспрам запуштености овог дела града.
Будимо искрени према себи, велика део грађана па тако и функционера је подложан корупцији а недостатка стручних кадрова види се у (не)квалитету пројеката и реализацији. Јер сви који су се остварили у струци, не желе да се ваљају у политичком блату.
Зато су нам преко потребни млади људи, не везано за идеолошко-политичку оријентацију. Ако су поштени, вредни, образовани и хоће да се друштвено ангажују, онда их треба прихватити оберучке. Ја сам на овом нашем форуму упознао Вучка, човек је идеолошки леви а ја сам конзервативац! Ипак око локалних питања се разумемо и слажемо а веома ценим његову храброст, борбу и ангажовање! По мени је то правац у коме треба да идемо, да ставимо стручне, поштене и вредне људе на места где се одлучује ако желимо да нам буде боље.
 
Nekada su rekonstrukciju vecih ulica poput Bulevara radile firme koje ipak imaju neko znanje i tehnologiju da to izguraju, kao npr. Štrabag i Alpina. Ko sada radi proširenje, zna li neko? Kako i da zna kad nema ni tendera ni projekta ni dozvole. Opšti haos, nadam se još koji dan samo pa na smetlište.
 
преко потребни млади људи, не везано за идеолошко-политичку оријентацију. Ако су поштени, вредни, образовани и хоће да се друштвено ангажују, онда их треба прихватити оберучке. Ја сам на овом нашем форуму упознао Вучка, човек је идеолошки леви а ја сам конзервативац! Ипак око локалних питања се разумемо и слажемо а веома ценим његову храброст, борбу и ангажовање! По мени је то правац у коме треба да идемо, да ставимо стручне, поштене и вредне људе на места где се одлучује ако желимо да нам буде боље.
Ovde, mislim na forumu, a nije mnogo daleko ni u realnom svetu, zavladalo je neko većinsko mišljenje da ko god se bavi politikom ne valja ni za šta, pa sve i da taj neko za svog mandata proširi bulevar od Cvetka do skretanja za VML, sa sve tramvajskom bašticom.

Tek mi je smešno mišljenje pojedinaca da svi koji se bave politikom su se već izređali na mestu vladajućih i da nema niko nov za koga bi moglo da se glasa, čak i među ovim mlađim i novim licima na političkoj sceni, kao i da nijedan mediji ne valja i da nikada niko iz tih medija nije u životu objavio neku vest a da nije uperena protiv onih drugih (zavisno od toga da li je medij vladajući ili opozicioni).

 
Ок, јасно је да Не давимо БГ није никада био на власти али су у коалицији са екипама које су биле, и уколико освоје власт у граду, те екипе ће их јако брзо повући у политичко блато - за не више од шест месеци.
Нема већег зла за јавни буџет од широке коалиције - јер треба намирити много политичких уста - а колико сам чуо већ се свађају око поделе најобичнијих бирачких одбора.
 
Sva sreća pa smo sa ovom jednom velikom partijom uspeli da postignemo sve što nikada nijedna koalicija nikada nije, jer nismo morali da namirujemo gomilu političkih usta. I da, što je najvažnije, za razliku od koaličara, sa ovim jednopartijskim smo se ratosiljali obećanja sa sve prikazima planova za realizaciju u budućnosti i pomeranjima rokova za početak nekog projekta, već smo se na samom terenu uhvatili u koštac sa rešavanjima svih višedecenijskih problema za koje niko nije hteo da ulaže vreme i novac.​
 
Ок, јасно је да Не давимо БГ није никада био на власти али су у коалицији са екипама које су биле, и уколико освоје власт у граду, те екипе ће их јако брзо повући у политичко блато - за не више од шест месеци.
Нема већег зла за јавни буџет од широке коалиције - јер треба намирити много политичких уста - а колико сам чуо већ се свађају око поделе најобичнијих бирачких одбора.
Бар ће нешто суштински урадити у корист грађана, за разлику од вас, који д*петом не мрдате за потребе грађана чак ни кад се ради о најситнијим пријавама Беоком сервису. 10 година скоро ништа није урађено, а сад нам најављујете којекакве велелепне пројекте. 5 ј*****х година вам треба за проширење Булевара патријарха Павла и само то је довољан доказ да сте најгора и најнеспосбнија градска власт у историји Београда. Призори са моје профилне слике данас су сасвим уобичајена појава у сваком делу града без обзира на то да ли се ради о центру или периферији. Јел могуће да за десет година власти у БГ градска власт није изградила ни реновирала ниједан мост, нити је иједну улицу реновирала на време, релативно квалитетно и по нормалној цени, док нам је градски превоз тренутно гори него било када у последње 23 године? Још очекујете да неко поверује у ваша празна предизборна обећања?
 
Nekada su rekonstrukciju vecih ulica poput Bulevara radile firme koje ipak imaju neko znanje i tehnologiju da to izguraju, kao npr. Štrabag i Alpina. Ko sada radi proširenje, zna li neko? Kako i da zna kad nema ni tendera ni projekta ni dozvole. Opšti haos, nadam se još koji dan samo pa na smetlište.
Хајде престани да пишеш ове бесмислице. Алпина?! Ти буквално ништа не знаш о тој фирми осим да је тада "градила". Јел ти знаш да та фирма више не постоји? Кад су извукли паре из Србије и региона просто су се угасили јер је примарни циљ испуњен. Масу пројеката не да нису урадили квалитетно него их нису ни изградили. А Штрабаг је радио колико у време дс-а толико и за ове сада.
 
Хајде престани да пишеш ове бесмислице. Алпина?! Ти буквално ништа не знаш о тој фирми осим да је тада "градила". Јел ти знаш да та фирма више не постоји? Кад су извукли паре из Србије и региона просто су се угасили јер је примарни циљ испуњен. Масу пројеката не да нису урадили квалитетно него их нису ни изградили. А Штрабаг је радио колико у време дс-а толико и за ове сада.
A koja firma sad radi ovo nakaradno prosirenje, znas li?
 
Vrh