Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

Evo i danas ekipe na štandovima na Cvetku, kažu da su tramvaji komunjarska izmišljotina i da su nam dovoljni autobusi u Bulevaru.
Па они би убеђивали и да је трамвај са коњским запрегом најбоље и еколошки најприхватљивије решење, ако би им неко из партије тако наредио!
 
Пази кад им стигне директива да причају како је краљ делимично крив за долазак комуниста на власт, па да је зато и он комуњара. Живи били па видели.
 
Зар се не зове Булевар по краљу Александру Карађорђевићу?
 
Taj drugi nema ulicu u Beogradu. Ja sam svatio da se pise u kontekstu vladara koji imaju imena ulica.
 
Ali ne i Kralj Aleksandar Karađorđević, što je valjda i poenta ove kraće prepiske, uz naravno ne menjanje naziva ovog bulevara čija je tema, odstrane suparničke dinastije.
 
Nije bilo potrebe da menjaju, Aleksandar je bas lepo, univerzalno, ime.
Prolaze drzave, dinastije, vladari...
Aleksandar ostaje...
 
Sumjiva lica su večeras izlepila u blizini parka obaveštenje da će tribina biti u sali opštine Zvezdara umesto u mesnoj zajednixi. Ne umeju drugačije da rade ego pod velom mraka da lepe postere.
IMG-f24dd0c5b5f61829a53d88791752e40b-V.jpg
 

ОБНОВА СМЕДЕРЕВСКОГ ПУТА ОД ЈУНА: Градски менаџер Мирослав Чучковић најавио обнову фреквентне деонице у дужини од 6,7 километара

С.В., 21. 03. 2023. у 22:00

КИЛОМЕТАРСКЕ колоне возила, саобраћајна гужва током јутарњег и поподневног шпица и рупе на коловозу свакодневна су слика на Булевара краља Александра код раскрснице са Устаничком и делу Смедеревског пута. Реконструкција ове фреквентне саобраћајнице које води од Устаничке до грочанских насеља у дужини од 6,7 километара биће у јуну, тек када са радом почне београдска обилазница код Бубањ Потока.​

 
Mene brine ova Čučkova izjava da će rekonstrukcija "biti u fazama". Eto, u fazama rekonstruišemo i Bul. patrijarha Pavla i to kroz deo grada gde ne postoje kuće okolo, pa rekonstrukcija traje li traje. Ovo "u fazama" doživljavam kao "malo radimo, malo ne, pa kad bude - biće".
 
Kaze mi drug, komsija, seljaci ( oni sto su bespravno podigli trospratne kuce sa lokalima u BKA) u MML srecni jer su uspeli da se ne siri BKA po starom planu. Kazu 1m sa po obe strane se siri. Ja se zapitam, sta je 2 metra sirenja, ni pola trake. A tek sta je sa trotoarima i parkinzima koji postoje ispred kuca. Ludilo...
 
Kaze mi drug, komsija, seljaci ( oni sto su bespravno podigli trospratne kuce sa lokalima u BKA) u MML srecni jer su uspeli da se ne siri BKA po starom planu. Kazu 1m sa po obe strane se siri. Ja se zapitam, sta je 2 metra sirenja, ni pola trake. A tek sta je sa trotoarima i parkinzima koji postoje ispred kuca. Ludilo...
Не верујем да ће бити само по метар. Иначе ја имам кућу на Булевару, легалну и укњижену али се не радујем што је трамвај избачен. За рушење и по овом садашњем плану има можда 20ак здравих кућа. У питању је 20ак милиона евра које град није био спреман да издвоји.
 
Kaze mi drug, komsija, seljaci ( oni sto su bespravno podigli trospratne kuce sa lokalima u BKA) u MML srecni jer su uspeli da se ne siri BKA po starom planu. Kazu 1m sa po obe strane se siri. Ja se zapitam, sta je 2 metra sirenja, ni pola trake. A tek sta je sa trotoarima i parkinzima koji postoje ispred kuca. Ludilo...
Realno, da ih je ikad bilo briga o urbanizmi nikad ne bi sebi ni dozvolili da naprave takve građevinske kancere. Sve sam sigurniji da su mnogi ljudi zaslužili da žive bez kanalizacije, puta, trotoara....jednostavno to im je želja.
 
Vrh