Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

Оно што ме нервира јесте што нико из редова опозиције није критиковао власт због неспособности да прошире улице са инфраструктуром из 19. века (Тошин бунар, Вртларска, Првомајска, Александра Дубчека, Макензијева, Драгослава Срејовића...).​
Mnogo štošta je za kritiku, a opozicija se ni ne trudi da to prokomentariše, iskritikuje, da neki konkretan predlog, a ni mediji koji se vode kao nerežimski, ne rade u dovoljnoj meri po tom pitanju, već se bave prkošnjavanjem Prokopa tokom radova na staničnoj zgradi na ploči, i pričom kako žele da smene predsednika i aktuelnu vlast, a sve što rade se u očima običnog građanina reflektuje kao da očajnićki žele da ostanu opozicija. Čast retkim izuzetcima.
Па нпр. на разделним острвима у Булевару Зорана Ђинђића и Булевару Милутина Миланковића има места и за по две нове траке и трамвајску баштицу. Ширење Јурија Гагарина за по једну траку свакако није лоша идеја, а Булевар Михајла Пупина и Милентија Поповића већ имају жуте траке. У Омладинских бригада и Булевару Николе Тесле свакако нема места ни за нове траке, ни за трамвај.​
Ali tamo će da postavljaju (proširuju) parking(e). :D
 
Све у свему, што се тиче Булевара, десиће се отприлике оно што сам и писао у ранијим постовима. Шапић како је кренуло, неће дуго бити градоначелник, и вероватно неће ни сачекати доношење новог ПДР на овој функцији. Тако да ће Булевар у М. М. Лугу изгубити трамвај и на папиру а неће добити шири булевар. Једино што је могуће, то је да ће се по новом плану олакшати градња и кренуће да ничу десетоспранице!
Вероватно ништа нема ускоро ни од проширења од Цветкове пијаце.
 
Nakon današnje sednice skupštine grada, nisam uopšte ubeđen da će tako brzo da ode. Odnosno, nisam ubeđen da ste u pravu svi vi koji to govorite.​
 
Rekoše opštinski oči zvezdasti da će kad se završe trenutni radovi na obilaznici do avgusta početi širenje smederevca od skretanja za lestane do nis pumpe
 
Оно што ме нервира јесте што нико из редова опозиције није критиковао власт због неспособности да прошире улице са инфраструктуром из 19. века (Тошин бунар, Вртларска, Првомајска, Александра Дубчека, Макензијева, Драгослава Срејовића...).
Nemoj mi Žičku preskakat!
310 m ukupne dužine, a najteža ulica za širenje ikada.
 
Šta tek reći za onu oronulu,raspalu i od muke pocrnelu zgradu,koja vekovima u 29 novembra ,skraćuje jednu traku,u smeru od picerije Orao,ka periferiji.
Ceo taj potez ,davi se u gižvi i teskobi,zbog jedne zgrade,koja je do sada mogla biti raseljena ,bar 500 puta.
Desiće se ,da sve od proširene Višnjićke ulice,pa do bioskopa Balkan,samo ta jedna jedina zgrada,prestavlja nepremostiv tesnac.
 
Rekoše opštinski oči zvezdasti da će kad se završe trenutni radovi na obilaznici do avgusta početi širenje smederevca od skretanja za lestane do nis pumpe
По мојим последњим информацијама, реконструкција Смедеревског пута треба да почне у јуну месецу. А што се тиче проширења, од тога изгледа неће бити ништа, тј. већају и врше анализу јп Путеви Београда, да ли се може додати само једна, трећа трака али због мноштва бандера и ограда, тешко да ће и то бити изводљиво. Биће то једно шминкање, покушај прављења од бабе - девојке!
Неко рече горе да не могу да помере зграду у Деспота Стефана, па они не могу да помере ни обичне бандере и ограде, а камо ли зграду.
 
Vremeplov nas vodi u 1971. godnu.
342797803_540497484691067_5622371365810563431_n.jpg
 
По мојим последњим информацијама, реконструкција Смедеревског пута треба да почне у јуну месецу. А што се тиче проширења, од тога изгледа неће бити ништа, тј. већају и врше анализу јп Путеви Београда, да ли се може додати само једна, трећа трака али због мноштва бандера и ограда, тешко да ће и то бити изводљиво. Биће то једно шминкање, покушај прављења од бабе - девојке!
Неко рече горе да не могу да помере зграду у Деспота Стефана, па они не могу да помере ни обичне бандере и ограде, а камо ли зграду.
Prva etapa Cvetkova pijaca-Ustanička,4 trake tramvaj po sredini ...druga etapa Ustanička-Partizanska 4 trake bez tramvaja....dalj prema Kaluđerici urađen premer...gasifikacija MML počinje krajem jula,početkom avgusta. Gasificiran će biti ceo MML.
 
Prva etapa Cvetkova pijaca-Ustanička,4 trake tramvaj po sredini ...druga etapa Ustanička-Partizanska 4 trake bez tramvaja....dalj prema Kaluđerici urađen premer...gasifikacija MML počinje krajem jula,početkom avgusta. Gasificiran će biti ceo MML.
Добро ова прва етапа Булевара може одмах да почне да се ради али не почиње, за другу етапу је донета одлука за израду ПДР-а, а шта им значи ово да је даље према Калуђерици урађен премер? Не ради се усклађивање катастра него треба улица да се ради!
 
Провео сам пар дана за празнике у Бечу, и овог пута као и обично гледам и упоређујем. Прво, једва да сам видео неколико аутобуса, цео систем јавног превоза почива на шинама. Друго, незамисливо је докле су они провукли трамваје, до резиденцијалних делова Беча, испод Калемебра (нешто као наше Дедиње), кроз уске једносмерне улице иду трамваји по оним широким колосецима, и сви се лепо возе.
А ми не можемо да провучемо трамвај кроз најдужи и најважнији булевар Београда!!! Тако исто и у Вишњичкој у којој је до јуче постојала баштица за трамвај.
Страшно је да нисмо у стању да се изборимо у 21. веку за оно што су организовани народи учинили у 19.
 
Знали смо и ми то у 19. веку, Нико, него смо заборавили.

Беч је пре неку годину имао укупно око 400 аутобуса. Трамвај превезе око милион, а метро око 1,3 милиона путника дневно.
 
Новост: у катастру на парцелама уз Булевар је уписан захтев за одвајање дела "РАДИ РЕАЛИЗАЦИЈЕ ПРОЈЕКТА ИЗГРАДЊЕ И РЕКОНСТРУКЦИЈЕ ЛИНИЈСКИХ ИНФРАСТРУКТУРНИХ ОБЈЕКАТА ОД ПОСЕБНОГ ЗНАЧАЈА ЗА РС"
 
Новост: у катастру на парцелама уз Булевар је уписан захтев за одвајање дела "РАДИ РЕАЛИЗАЦИЈЕ ПРОЈЕКТА ИЗГРАДЊЕ И РЕКОНСТРУКЦИЈЕ ЛИНИЈСКИХ ИНФРАСТРУКТУРНИХ ОБЈЕКАТА ОД ПОСЕБНОГ ЗНАЧАЈА ЗА РС"
У ком делу Булевара, од Цветка до Устаничке или горе од Устаничке? И где се то види, у листу непокретности као забележба?
 
У ком делу Булевара, од Цветка до Устаничке или горе од Устаничке? И где се то види, у листу непокретности као забележба?
Од Цветка до Устаничке (од Устаничке је то већ давно урађено) - у забележбама
 
Од Цветка до Устаничке (од Устаничке је то већ давно урађено) - у забележбама
Нетачно, мој плац и стара кућа су планирани за одузимање и рушење по постојећем плану који је Шапић укинуо, и никакве забележбе нису постојале. Осим што је била извршена препарцелизација и одвојене парцеле које остају у зони пута иза ГЛ. А власнички листови су чисти. Говорим о БКА изнад Устаничке улице.
 
За ово са слике је Ђилас крив, али без тога тешко да би било реконструкције каква је одрађена. Ја му замерам што није тада ишао до краја, тј до Устаничке макар.
 
Vrh