Šta je novo?

Rekonstrukcija autoputa kroz BG

Da li se zna kada će biti pušteni oni "semafori" na auto-putu :kk:
 
Јутрос је био неки ланчани судар због магле код добановачке петње. Створио се огроман застој а колона је безбрижно пристизала из правца аеродрома не знајући да их чека ни застој ни густа магла.
Не видим ову вест па се надам да није ништа озбиљно али је јасно колика је потреба за системом који би био у стању да благовремено преусмери саобраћај у оваквим ситуацијама.
 
NOVI 011":3nqhke9y je napisao(la):
Da li se zna kada će biti pušteni oni "semafori" na auto-putu :kk:
Видех вечерас, у смеру од Бубањ потока ка граду, дисплеј ради. Показивао је време и датум. Не знам да ли се подаци измењују (јбг, 120...)
 
Wile E. Coyote":3p1yd4m1 je napisao(la):
NOVI 011":3p1yd4m1 je napisao(la):
Da li se zna kada će biti pušteni oni "semafori" na auto-putu :kk:
Видех вечерас, у смеру од Бубањ потока ка граду, дисплеј ради. Показивао је време и датум. Не знам да ли се подаци измењују (јбг, 120...)
Аха, возиш том деоницом 120 на сат, а ту дозвољено 80 на сат :p . Четири негативна + казна + 15 дана :lol:
 
Гага":17sdzrjq je napisao(la):
Wile E. Coyote":17sdzrjq je napisao(la):
NOVI 011":17sdzrjq je napisao(la):
Da li se zna kada će biti pušteni oni "semafori" na auto-putu :kk:
Видех вечерас, у смеру од Бубањ потока ка граду, дисплеј ради. Показивао је време и датум. Не знам да ли се подаци измењују (јбг, 120...)
Аха, возиш том деоницом 120 на сат, а ту дозвољено 80 на сат :p . Четири негативна + казна + 15 дана :lol:
Нисам ја возио. :p :lol:
 
Kojom logikom je uopste tu ogranicenje 80? Zasto 80? Da je 100 umesto 120 pa ajde...ali 80!?

Kad je guzva, ogranicenje je nebitno jer i onako ne moze da se vozi brze od toga.
Ali izvan spica, kada je autoput cesto prazan, to ogranicenje od 80 je samo dr*****
 
^^ samo si tetki nosio lek? :D

edit: (za Njileta)
 
Да ли сте приметили коров који се прширио до брзе траке на деоници код Змаја у правцу БГ (на неком деловима потпуно је прекрио белу линију и ушао у брзу траку) :kafa:
 
Dzabe rekonstrukcije bez osnovne stavke u svakom godisnjem budzetu - odrzavanje! Ah ta carobna i davno zaboravljena rec... :bash:
 
Одржава се, али с обзиром на то како расте требали би сваких седам дана да излазе. То би ипак довело до застоја.
 
Не бих рекао, одавно сам то приметио а примећујем само да је све веће, да је неко то почупао сигурно бих приметио то пре него што порасте.
Уосталом за овакве ствари постоје и хербициди. Јел треба некоме да точак проклиже на оно чудо.
 
Kad kazem odrzavanje mislim na sve infrastukrutne objekte...
Recimo autokomanda koja je rekonstruisana pre nekoliko godina vec ima ozbiljne znakove propadanja...
Bankine se ne menjaju godinama na autoputu kroz Beograd... Zardjale bandere... Izuvijane i udarene ograde kod kruznih tokova kod Arene...

To mi je najzalije... Uloze se desetine miliona evra u nesto i to posle godinu dana izgleda kao da je proslo 10 godina neodrzavanja... :(
 
Da , na Komandi vec ima rupa, recimo odmah posle semafora ka gradu, pre Jugoauta.
 
orion":23fyu1n9 je napisao(la):
Да ли сте приметили коров који се прширио до брзе траке на деоници код Змаја у правцу БГ (на неком деловима потпуно је прекрио белу линију и ушао у брзу траку) :kafa:


Ja itekako primetio,

Poslao sam mail Putevima Srbije da mi daju kontakt u preduzeću koje se bavi održavanjem te deonice puta da bi im skrenuo pažnju na taj korov ali no reply. :(

Video sam da kose travu u ivičnom pojasu ali ne i na razdelnom.

Mada sam bio u situaciji da AP BGD-NIš da to rade apsolutno amaterski i bezobzirno, tako što kose onim ručnim kosiliciama a trava popada po brzoj traci autoputa i .....nikom ništa.

Izuzetno opasno i nebezbedno. :mad:
 
Feanor":1muoh0b1 je napisao(la):
Recimo autokomanda koja je rekonstruisana pre nekoliko godina vec ima ozbiljne znakove propadanja...

Mislim da nije nadvožnjak Franš-Autokomanda toliko kriminalno loše rekonstruisan, koliko je bio žrtva svog ograničenog budžeta - najviše pada u oči propadanje ograda, a to je zato što su na originalnoj ogradi samo pregletovali okrunjene ivice betonske ograde a sa metalnog dela sastrugali postojeću rđu i premazali antikorom. Trajalo je oko 5 godina, tačno onoliko koliko bi trajalo da smo slične radove obavili u svom dvorištu.
Prosto budžet nije bio takav da se kao na Gazeli ograda sruši i ponovo uradi (što bi zahtevalo i zatvaranje pola autoputa ispod Autokomande, što se već decenijama niko nije usudio da uradi!) Ovako su sa postojećom ogradom "sačuvali" autentični izgled iz 1970. godine.
I sad bi mogli da pošalju pajser ekipu da antikorom istretira rđu i zafarba stvar za narednih 5 godina, ne mora da se digne još milion eura krede za preziđivanje svih ograda... Opet kažem, nije toliko loša rekonstrukcija koliko nedostatak održavanja. I korodirana ograda može da radi posao ako se ofarba jednom u 5 godina, ali kod nas se čeka 40 da bi istrulilo skroz!

Feanor":1muoh0b1 je napisao(la):
Zardjale bandere...

Opet, da su samo zamenili zarđale poklopce, sve bandere bi radile posao još 50 godina. Mene mnogo više iritira što su parcijalno i kampanjski zamenili samo bandere u zoni kružnih petlji kod Arene, em su potpuno nepotrebno bacili pare na zamenu dela bandera bez jasnog kriterijuma, em sad novobeogradska deonica kretenski izgleda jer se na tom parčetu stalno smenjuju različite bandere.

By the way, interesantno je da se Mostogradnja pri rekonstrukciji Gazele u mnogim detaljima držala originalnog projekta iz 1970. godine! Tako su na nove bandere preko Gazele postavili držače za zastavice, što je prvi takav zahvat u Beogradu posle više od 20 godina.
 
@stanisalaw

Stavljana je folija od ugljenika na ograde radi ojacanja, nije gletovana.
 
em sad novobeogradska deonica kretenski izgleda jer se na tom parčetu stalno smenjuju različite bandere.

Da i ja sam to primetio... Generalno, Beograd je sav saren, sto u banderama, sto u ulicnom osvetljenju izmedju zgrada, sto u ivicnjacima i to mi ide na nerve... Bar da na nivou opstina uvedu jednolikost...

Ova rekonstrukcija autoputa me nervira jer se i ne vidi prakticno... Bandere, odbojnici, zarasla trava, ivicnjaci - sve je staro! Mislim da ne bi kostalo znatno vise da su i to obnovili... A ne verujem da bi im oduzelo nesyo vise vremena...

Ovako smo imali ozbiljno asfaltiranje posle x godina kome se nece videti pravi efekat...
 
Кад ће да раде потез око Плавог моста, колотрази овде су криминални, на први поглед пут делује добар све док не заплеше аутомобил
 
Montira se nova signalizacija kod Dusanovca, lepi zeleni nosaci slicni onima za kamere sa velikim LED display-ima.
 
Da da ispred pesackog nadvoznjaka na dusanovcu ( onaj kod dusanovacke pijace ) montiran je LED ekran. Jos nije u funkciji.
 
Za reklame :) :) Salim se, za upravljanje saobracajem. Tj. na njima trebaju stajati sva vazna obavestenja, tipa koliko je trenutno preporucena brzina zbog uslova saobracaja, da li postoji zastoj i kako ga je moguce izbeci za koliko kilometara su radovi,...
 
hazard":171c5fpv je napisao(la):
Kojom logikom je uopste tu ogranicenje 80? Zasto 80? Da je 100 umesto 120 pa ajde...ali 80!?

Kad je guzva, ogranicenje je nebitno jer i onako ne moze da se vozi brze od toga.
Ali izvan spica, kada je autoput cesto prazan, to ogranicenje od 80 je samo dr*****

Pošto ide kroz grad trebalo bi da je 50. Jel to bolje?
 
Johnest_Hon":31l4juvs je napisao(la):
Da , na Komandi vec ima rupa, recimo odmah posle semafora ka gradu, pre Jugoauta.
Ta deonica nije još rekonstruisana :laugh: Stigli su do steka. :violina:
 
Vrh