Šta je novo?

Rekonstrukcija autoputa kroz BG

orion":1krvjmt2 je napisao(la):
Јутрос је баш било гадно на делу аутопута у правцу Шида. Колона је била око 2.5 км од петље за Бежанијску Косу до петље са Новосадским путем. Оно што је занимљиво промакло ми је да ће да раде ову деоницу, на радију већ неко време највљују реконструкцију код петље ласта али ово нико није спомињао или је бар мени промакло. Баш је било весело ономе ко се јутрос упутио у правцу аеродрома.
Орион, имаш на званичном сајту градског Секретаријата за саобраћај http://www.bgsaobracaj.rs/ о свим радовима на аутопуту кроз Београд и у опште све што је везано за саобраћај у граду. Те исте вести преноси и сајт града Београда, где су Беоинфо вести, http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1445545
 
orion":1xasy00e je napisao(la):
Јутрос је баш било гадно на делу аутопута у правцу Шида. Колона је била око 2.5 км од петље за Бежанијску Косу до петље са Новосадским путем. Оно што је занимљиво промакло ми је да ће да раде ову деоницу, на радију већ неко време највљују реконструкцију код петље ласта али ово нико није спомињао или је бар мени промакло. Баш је било весело ономе ко се јутрос упутио у правцу аеродрома.
ja sam sino' išao prema aerodromu i mogu reći da nije bilo toliko strašno ali sam sigurno izgubio 15 minuta.

ono što je mnogo gore je da se isključenje za novi sad nalazi na delu koji se rekonstruiše. i ljudi koji idu za ns umesto da produže do ikarbusa i tamo urade polukružno rade razne akrobacije da bi se priključili za novi sad. tako možete videti da neko ide suprotnim smerom auto putem, kao i da čeka da krene preko suprotnog smera auto puta da bi se isljučio za ns. definitivno je potrebna signalizacija za novi sad koja bi ljude vodila za ikarbus kao i patrola saobraćajne policije kod kraja mesta gde je rekonstrukcija kao i kod isključenja za ns iz pravca šida da razni pametni tu ne pokušavaju da se isključe.....
 
@Гага
Ја сам ишао у супротном правцу и прокоментарисао сам извор информација који је највише доступан возачима

@MilisaV
то си у праву и ја сам видео такве егзибиције. Ајде тi који путују за Нови Сад чак и да продуже право могу на Руму па на Ириг али шта са странцима који су на пропутовању сигурно не прате наше сајтове.
 
Ako su uspeli da se snađu kod Novog Sada uspeće i u BG :) Ono je užas, ne znam zašto je teško na par mesta, na par stotina metara pre samog gradilišta, staviti neki znak.
 
Zaista je postojao problem sa signalizacijom, jer ljudi nisu imali nikakvo obavestenje da treba da okrenu kod ikarbusa. Sada je to znacajno bolje, jer su postavljene dodatne table
 
На мосту преко Тошиног бунара се ради са доње стране пуном паром, данас су подигли такву прашину да сам помислио да се подигла пешчана олуја изнад траке у смеру ка Нишу. Што се тиче моста код Кванташа, смер ка Шиду је скроз завршен и ради се смер ка Нишу. :kk:
Има ли информација са јужног дела, ради ли се шта на потезу од Бубња према граду?
 
Ради се надвожњак изнад Кружног пута (смер ка Нишу, смер ка Шиду је урађен), мост између "Ласте" и "Југопетролове" пумпе (смер ка Нишу) и даље до превоја.
 
Tan nadvožnjak kod Laste su "rekonstruisali" pre ......auuu, pa ima oko 8 godina. Zar je već propao?
 
Вероватно су само мењали асфалт а радове представили као реконструкцију - нешто слично су урадили и са Газелом крајем деведесетих :/ ("реконструишемо мост, стављамо најбољи асфалт који се користи за аеродромске писте, биће мост ки нов, јеееј..." :rolleyes: ).
 
Реконструкција јесте рађена, али којим квалитетом? Сећам се да је страна према граду рађена пар месеци, да су олупали и бетонску подлогу, мењали чешљеве, ограде. Права реконструкција. Онда су прешли на трану ка Нишу и изфушерисали је за три пута краће време.
 
Готови радови на укључењу на аутопут са Новосадског пута, путари прешли на Тошин бунар. :vops:

Zatvara se kolovozna traka između petlji Bežanijska kosa i Tošin bunar

Na autoputu kroz Beograd večeras u 20 sati biće za saobraćaj otvorena preticajna traka na delu između petlji Bežanijska kosa i Tošin bunar, u oba smera u dužini od 500 metara. Već sutra od 17 sati, na istom delu biće zatvorena kompletna kolovozna traka u smeru Šid-Beograd, zbog radova.

Kako je najavljeno u preduzeću "Putevi Srbije", od sutra u 17 sati, zbog radova na autoputu na delu između petlji Bežanijska kosa i Tošin bunar za saobraćaj će biti zatvorena kompletna kolovozna traka u smeru Šid - Beograd, u dužini od 500 metara.
Saobraćaj će se odvijati dvosmerno saobraćajnom trakom u smeru Beograd - Šid, navedeno je u saopštenju.

Извор: http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/25...-izmedju-petlji-Bezanijska-kosa-i-Tosin-bunar

Још мало и новобеоградски део готов! :kk:
 
да се зна, ништа се не ради на брду изнад Калуђерице. прошао сам у петак, ни једног јединог радника није било. као ни данас, мада је недеља
 
Izmena režima saobraćaja na autoputu

U okviru radova na obnovi autoputa E-75 kroz Beograd, od večeras u 19 časova doći će do izmene režima saobracaja, a biće zatvorena kolovozna traka od hotela "Nacional" do isključenja za Tošin bunar, u smeru Šid - Beograd.

Saobraćaj će se na delu autoputa E-75 kroz Beograd odvijati dvosmerno, kolovoznom trakom iz smera Beograda ka Šidu.

Zatvara se isključenje sa autoputa prema Bežanijskoj kosi, kao i uključenje na autoput od Bežanijske kose ka Beogradu, u smeru Šid - Beograd.

Za sva vozila koja se uključuju sa Bežanijske kose prema Beogradu, predviđeno je vođenje saobraćaja ulicom Partizanske avijacije i Nikole Dobrovića, odnosno pored sportskog centra "11 april" i Studentskom ulicom, do petlje Tošin Bunar, na kojoj se vozila uključuju prema Beogradu, navode "Putevi Srbije".

Radovi su obezbeđeni adekvatnom privremenom saobraćajnom opremom i svetlosnom signalizacijom i izvode se uz asistenciju patrola saobraćajne policije.

Iz "Puteva Srbije" apeluju na sve učesnike u saobraćaju da obrate pažnju na privremenu saobraćajnu signalizaciju, prilagode brzinu kretanja postojećim uslovima i povedu računa o bezbednosti radnika koji izvode radove.
 
Завршили су реконструкцију и другог надвожњака изнад Кружног пута. Сад су цео саобраћај преусмерили на тај надвожњак, а други (који је јесенас реконструисан) је затворен. :/
 
cgmiki":2heppgvr je napisao(la):
Izmena režima saobraćaja na autoputu

.................
Zatvara se isključenje sa autoputa prema Bežanijskoj kosi, kao i uključenje na autoput od Bežanijske kose ka Beogradu, u smeru Šid - Beograd.

Za sva vozila koja se uključuju sa Bežanijske kose prema Beogradu, predviđeno je vođenje saobraćaja ulicom Partizanske avijacije i Nikole Dobrovića, odnosno pored sportskog centra "11 april" i Studentskom ulicom, do petlje Tošin Bunar, na kojoj se vozila uključuju prema Beogradu, navode "Putevi Srbije"...........

Нису у опште затворили петљу "Бежанијска коса", нормално се одвија саобраћај.
 
Извештај са радова на мосту изнад Тошиног бунара - парче аутопута које се налази на земљи (30-50 метара, од петље Бежанијска коса где су зимус стали до моста) је асфалтирано, а на мосту све пршти од радова. Синоћ око 2:15 се радило за све паре. Неће тај део бити готов још минимум 2 недеље, потпуно су порушили ограду (и бетонску и металну), раде мост као да реконструишу Газелу. Мост су са доње стране премазали нечим жутим, да ли је то нека заштита или боја не знам. Нисам имао фотоапарат при себи па нема слика, видећу да то одрадим од уторка кад завршим са испитима. :)
 
А шта мислите кад би овакво обавештење поставили наши путари на било који део аутопута који се реконструише кроз Београд, какве би биле реакције ?
 
@Vučko
Plus beskonačno! :)

P.S. Da sam im`o neku raketLu isprob`o bi je na pandurskoj 307ici i brkatoj stoki (izvinjavam se životinjama koje imaju više mozga od ovog dvonogog magareta sa šapkom na glavi) koja je zatvorila Arena 2 izlaz na autoput iz pravca Buvljaka iz samo njemu znanog razloga... A ja bu****, ne dadoh gas i prođoh ga, nego ispadoh fin i kružih više od 20 minuta da bi se dokopao bilo kakvog ulaska na autoput ka gradu.
 
Pocela je rekonstrukcija polovine autoputa u smeru Sid-Nis, od Gazele do restorana SteCo :)
 
Najzad su intenzivirani radovi od Laste ka Bubanj potoku. I to veoma, vema ozbiljno. Naime, ovaj deo je izgleda toliko bio propao, da su skinuli ceo put i dosli do same zemlje. Tako da se na jednom delu bukvalno gradi novi autoput :)

Podizvodjac je MBA Ratko Mitrovic (nosilac radova je kao sto znamo PORR). Moguce je da je do tolikog kasenjenja doslo upravo zbog podizvodjaca, tj. da je ranije to bio neko iz nesretnog NIBENS-a.
 
Na toj deonici je postojao problem sa 3. trakom, koja je radjena iz betonskih segmenata, i to odvojeno od druge dve trake. Verovetno je i sama podloga radjena iz segmenata, pa bi u slucaju samo presvlacenja, dolazilo do odvajanja traka, tj. pucanja asfalta uzduzno.

Ovako rade kompletnu novu podlogu iz jednog dela, da bi predupredili eventualne prevremene rekonstrukcije.
 
Направили су нову пасарелу на делу између аеродрома и Змаја која повезује две аутобуске станице и то је заиста похвално. Међутим да би те пасареле имале смисла потребно је да бар тај део око пасарела буде ограђен високом оградом јер сам више пута био сведок да у близини аеродрома иако постоји пасарела људи претрчавају аутопут.
И даље остаје најкритичнији део што се претрчавања тиче, а то је код укрштања са новосадским путем.
 
Да им направе покретну траку која их пренесе преко, опет би претрчавали.
 
Цео аутопут, од добановачке петље до Бубањ потока, треба да има осветљење и високу ограду по средини.

Кад већ причам о осветљењу, могли су да среде и бандере. Овако имамо реконструисан аутопут са зарђалим бандерама. :blah:
 
Vrh