Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Ови у БнВ солидно одрађују посао. Слично и по другим мањим затвореним комплексима и приватном зеленилу.
 
Moram da se ne složim sa tobom jer bi time dobili samo eksponencijalno uvećan broj uhleba u administraciji.

Jedno od rešenja je poput bloka 70 i 70a, gde se stavri menjaju na bolje uz ogroman trud. Ili tako ili pritisak na Grad pa dok ne krenu masovnije da pošumljavaju.

Moje mišljenje je da kompletno dunavsko i savsko priobalje na NBG vapi za duplo gušćom šumom, a i svaka ulica/bulevar. Unutar blokova je solidno stanje, naročito severno od auto-puta.
У блоку 70 и 70а се ствари побољшавају захваљујући удружењу грађана (Заједничка акција) где се дословно боре са Зеленилом за сваку трунчицу напретка и сами пошумљавају / одржавају шта су засадили.

Пратим их на инстаграму и Зеленило их је "казнило" одлагањем на неодређено сређивања шеталишта Лазара Карденаса у блоку 70 јер су хтели да се питају како да изгледа и буде по вољи грађана. Да не причамо о томе да су се управо једва изборили да Повереник за информације од јавног значаја наложи општини да им јави ко су председници МЗ након више месеци борбе са општином и кршењем закона о МЗ од стране исте.
 
Ови у БнВ солидно одрађују посао. Слично и по другим мањим затвореним комплексима и приватном зеленилу.
De nađe BNV i privatna zelenila za primer. Realnija slika je kako se održavaju javne površine.

Pa treba da se izvade ruke iz stražnjice i da se zasadi. A pokazuje se i da ne umeju da održavaju stabla.

У блоку 70 и 70а се ствари побољшавају захваљујући удружењу грађана (Заједничка акција) где се дословно боре са Зеленилом за сваку трунчицу напретка и сами пошумљавају / одржавају шта су засадили.

Пратим их на инстаграму и Зеленило их је "казнило" одлагањем на неодређено сређивања шеталишта Лазара Карденаса у блоку 70 јер су хтели да се питају како да изгледа и буде по вољи грађана. Да не причамо о томе да су се управо једва изборили да Повереник за информације од јавног значаја наложи општини да им јави ко су председници МЗ након више месеци борбе са општином и кршењем закона о МЗ од стране исте.
Najefikasnije je da sam počneš da sadiš. A ako ti je stalo do nečeg što je u tvom kraju, a zasadilo je zelenilo, onda to redovno zalivaš i tako mu poverćavaš šansu da se primi. Očekivati da zelenilo odradi posao kompletan posao, je kao da očekuješ da nadležne službe svakodnevno obilaze tvoj kraj i popisuju sve probleme koje imaš, te da ih onda rešavaju u rekordnom roku. Ono što su posadili oko moje zgrade, redovno zalivam, i za sada dosta dobro napreduje.
 
Па где још имамо приватно предузеће да одржава зелене површине?
 
Ljudi moraju da shvate da ako nateraju Zelenilo da bolje radi kod njih, da to znači da će drugi deo grada da pati jer oni nemaju dovoljno radnika.

Koliko sam primetio, počeli su da plaćaju podizvođače za svoje redovne aktivnosti.
 
То је тачно што написа Аутсајдер за кумовске фирме, али сва градска јавна предузећа су по дефиницији таква.. Има разних могућности, нека нпр. Шумарски факултет оснује фиму и нека учествује на тендеру - да покажу шта знају и они.
 
Имају довољно радника само су лоше организовани и нико неће да ради на терену

Притом има пуно опција за јачање радне снаге кроз различите видове социјалног запошљавања, омладинских задруга па чак и привременог запошљавања странаца током сезоне; мање више би сви то подржали ако би значило да се резултати побољшају за исту висину пореза које плаћамо

Но, неспособан менаџмент, непотизам и политика утичу на то да ово предузеће буде много мање ефикасно него што би могло да буде, као и ЈКП генерално
 
Ljudi moraju da shvate da ako nateraju Zelenilo da bolje radi kod njih, da to znači da će drugi deo grada da pati jer oni nemaju dovoljno radnika.

Koliko sam primetio, počeli su da plaćaju podizvođače za svoje redovne aktivnosti.
Znači bolje je da ih pustimo da ne rade ništa, kako bi nivo usluge bio jednak u svim krajevima. ;)
 
Slikao sam ovo davno. Da li je ovaj projekat i dalje aktuelan, u ovom obliku, u bloku 8?
 

Prilozi

  • Screenshot_20220726-111316_Gallery.jpg
    Screenshot_20220726-111316_Gallery.jpg
    113,3 KB · Pregleda: 194
Meni se ne sviđa to što su dvorište skratili sa ovim patrljkom gde je nekada bio ulaz.
Ali biće fino ako srede ovo zelenilo iza i naprave neki park.
 
Становао сам у једном оваквом солитеру од јуна 1961. до јануара 1968.године, односно у солитеру под радним бројем Д14 у блоку 2, и то је била војна зграда (солитер). Солитер који се види на слици у чланку који је @Вожд поставио (мислим да је @Вожд то већ постављао пре ... година), је солитер Д11 исто у блоку 2. Солитер Д1-9Б из наслова чланка, је солитер који је у блоку 1, који је поред основне школе „Душко Радовић“ (бивша ош „25. Мај“), и то јесте солитер који је први изграђен тог типа. Сви солитери овог типа су имали и гараже. Аутор чланка је поставио погрешну слику у односу на наслов чланка!
Ево ортофото снимка блокова 1. и 2. са означеним бројевима зграда.
Pogledajte prilog 112376
Malo iskakanje iz teme. Zašto zgradu A4 u bloku 2 zovu Kosovka? Živim tu pa me interesuje :)
 
Malo iskakanje iz teme. Zašto zgradu A4 u bloku 2 zovu Kosovka? Živim tu pa me interesuje :)
Прва самопослуга која је ту отворена, тачније више традиционални дућан, се звала Косовка. У средњем улазу. После је ту дошла Јабука, а сада је месни одбор СНС. O tempora, o mores!
 
Ne znam da li je bilo pa da stavim ovde:

Алта кула првобитно најављена као објекат висине до 120 метара, према нацрту Плана детаљне регулације, смањена је за 20 метара.
Један од главних разлога за интервенцију је велики број примедби станара околних зграда и блокова на Новом Београду.

https://beogradske.rs/alta-kula-sa-smanjenom-visinom-na-javnom-uvidu/
 
То место није добро за станичну зграду. Оно што треба да се уради јесте буквално да се зазида простор испод плоче и ето станичне зграде.
 
Meni nedostaje onaj neformalni buvljak... 🙂 bolje buvljak nego večito gradilište 😄

Šalim se naravno, pored gomile bespotrebnih i neupotrebljivih stvari bio je izvor zaraze i izvor prihoda od prostitucije mladih Roma...

Lepo je videti kako je danas sređen prostor ispod pruge... Malo je sterilno ali kako je nekad bilo sad sija 🙂
 
Meni nedostaje replika Terazija sa fontanom, bila je pravi turistički magnet, najbolje utrošenih 60 miliona dinara iz budžeta grada Beograda, pored one jelke od 80 miliona dinara.
 
Хаха, то је био један од већих промашаја, 364 дана годишње закључан а пролазници су само видели скеле које су носиле лажне фасаде.
 
Vrh