Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Vrtića na NBGD hronično manjka, dok škola ima i previše.

Tačno je da je broj dece u konstantnom padu, ali je još tačnije da, dok su sva deca morala pohađati osnovnu školu, predškolsko vaspitanje nije bilo toliko zastupnjeno pre 40-50 godina, pa je veći fokus bio na izgradnji škola.
Ima još jedan fenomen, a to je da ljudi koji rade na Novom Beogradu, a žive u drugim krajevima grada, masovno upisuju decu (preko veze) u novobeogradske vrtiće. Naravno, kad krenu u školu, onda idu u osmoletke u svom kraju.
 
Nije to nikakav fenomen. Mnogi tako rade, 30 godina unazad, minimum. Mislim na upisivanje blizu radnog mesta.
 
To je у суштини веома практично решење. Мислим да су пре веће радне организације имале вртиће за децу својих радних људи.
 
Више су причале да ће то имати.
И са основцима се тако ради - доста их је у "Дринки" нпр. са периферије, ако родитељи раде у центру. Безвезна пракса, ако се мене пита (за основце, за вртиће је ОК).
 
Oko pola moje generacije u "Vuku" su bila deca iz Borce, Krnjace i Mirijeva, a bilo nas je ukupno malo vise od 60.
 
Заправо, блок 2. Слика је сликана са позиције будућег самачког хотела (или из дворишта Графичке школе), баруштина је будућа улица Отона Жупанчича, скроз лево је зграда у Гоце Делчева коју су сви звали “Косовка” по имену продавнице у приземљу средњег улаза, после је дошла Јабука, ал’ је зграда остала Косовка. Скроз десно се назире Плавац, зграда идентична Косовци, само са плавим пругама на фасади. У Плавцу је била радња где су се крпиле најлон чарапе, а много касније и први видео клуб. У средини слике је Це21 (или Це17), у пролазу у средини је имао телефонску говорницу, опасна забава за све клинце из краја.
 
danas ceo dan ispumpavaju vodu iz podruma/garaže nove "romine zgrade" u vojvođanskoj. toliko o genijalnoj ideji da se po nbg prave podzemne garaže. 2200e/kvm🤡
 
danas ceo dan ispumpavaju vodu iz podruma/garaže nove "romine zgrade" u vojvođanskoj. toliko o genijalnoj ideji da se po nbg prave podzemne garaže. 2200e/kvm🤡
Да испумпавали су, ево слике, снимио сам из 82-ке у 14:42 часова.

вода _зграда роме.JPG


Ево и зумБиране слике
вода _зграда роме_увећано.JPG
 
У средини слике је Це21 (или Це17), у пролазу у средини је имао телефонску говорницу, опасна забава за све клинце из краја.
Imao je i soliter C12 telefonsku govornicu na istom mestu, kabina još postoji.

Nažalost, telefoni po stanovima su jako dugo, decenijama imali dvojnike. Još ga pamtim, 603-103, najbolji broj svih vremena, ali komšinica-dvojnica volela da razgovara po sat vremena:(

Posle je preko veze mogao da se dobije broj na 695- bez dvojnika.
 
Poslednja izmena:
Замислите да овуда пролази неко ко је инвалид или ко је слеп
Bogme, ja mislim da se to moze reci za ceo Beograd...
Ovde na ovom primeru su rupe. Negde drugde su automobilcine. Negde pak uzak trotoar ili stepenice na trotoaru (jedan debilizam od prakse koji nije tako redak ovde). Negde basta. Negde ostaci starog stuba ili stajalista.

Beograd je generalno apsolutno nenastaniv, nenaseljiv za slabo pokretna i slepa lica. I to je strasno.
 
Ako se ne varam za ove površine oko zgrada su nadležne stambene zajednice?
 
I ja se slažem sa prethodnom konstatacijom!
Ako neće stanari za jedan vikend malo da srede prilaz zgradi u kojoj žive, onda neka plate iz budžeta stambene zajednice.
Ili da se čeka odgovor gradskih institucija, jedno 10 godina!
 
Све ми се чини да је око тог плаца ограда од ГП Напред.
 
Да, ГТЦ треба да гради стамбено-пословно насеље/комплекс, а у коме би требало да буде и Карфур (Carrefour) , француска велепродајна и малопродајна корпорација. Имамо и посебну подтему о блоку 41а "Напред Блок 41а - Carrefour и стамбени комплекс", а на овој истој теми "Опште дискусије о пројектима".
https://forum.beobuild.rs/threads/n...r-i-stambeni-kompleks.608/page-14#post-947637
 
Vrh