Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Što se tiče Šapića, ovo nije politički stav već lično iskustvo. Davno sam imao problem i za ćaleta je trebala staza za invalide, iz opštine su nas zavlačili godinu dana da bi nam na kraju rekli da nema sredstava da se uradi, isti dan je na mom ulazu osvanuo plakat dođite u mesnu zajednicu da vam Šapić predoči sve pogodnosti koje vam pruža opština. Tada kad nisam izašao u novinama, nikad neću. Elem kad smo mi sami napravili stazu, došli su da je ruše. To je davno pre svih ovih stvari i od tada vičem da je čovek jedan običan lažov i šminker i jedino mu je važna lična promocija. kum moj je posle toga još dva puta glasao za njega, pričao mi kako je on super iako sam mu ponavljao da se ne uzda baš u njega, sad svoje dupe hoće da pojede od kako je ovaj šminker prešao u SNS. Ne zaboravite da njegovi jako bliski ljudi imaju sojenice na nasipu i vodoizvorištu, pa jel njih razbucao do sada?
A kako to uradi čovek od integriteta, e pa lično sam odbio da odem na celodnevno druženje, iće i piće cele moje firme koje se organizovalo u tom delu nasipa i to otvoreno rekao direktoru zašto neću doći. Ponavljam, lik je najobičniji šminker i lažov i što bi moderno rekli obraza bez.
 
Одборници су на данашњој седници усвојили Предлог измена и допуна Плана генералне регулације грађевинског подручја седишта јединице локалне самоуправе – Град Београд (Целина I-XIX) – (I Фаза – 2. етапа).

– Данас смо заштитили све отворене блоковске површине на Новом Београду, да нам се не би десио поново Блок 37. Тај блок ће за десетак дана коначно постати градска парцела, али смо зато морали да преговарамо са инвеститором – указао је Весић.

 
Mogao bi ovaj potez da se malo uljudi. Za početak da se sruši ova "kula" sa desne strane. A mogao bi i ceo taj kompleks da se sruši i napravi nešto lepše.

gori radnicki tosin bunar.jpg
 
Evo celog kompleksa iz drugog ugla. Veoma vredno zemljište na dobroj lokaciji, očigledno neiskorišćeno. Radnički da proda samo ovaj gornji pomoćni teren pa da se obogati.
radnicki nbg.jpg

Ima tu svašta kada se gleda katastar.

radnicki parcele.jpg
Postupak preparcelizacije, pa prigovori, pa nelegalni objekti...
 
Кликнеш на Watch on Facebook .
Povodom 46 godina od otavranja auto-puta kroz Beograd, mosta Gazela i Terazijskog tunela, 4. decembra 1970. godine
Ekskluzivni snimci otvaranja auto-puta na Bežanijskoj kosi i sa otvaranja Terazijskog tunela i podzemnog prolaza u Nušićevoj.
 
ENJUB je podneo zahtev 28.2 za izdavanje lokacijskih uslova za parcelu u bloku 70 izmedju kineskog trznog i malih belih zgrada (5089/14)...ako ne gresim tu su planirali novu stambenu zgradu
 
Poslednja izmena:
Pitanje vezano za Novi Beograd za solitere.. Ako ima neko strucan ili bar da ima sigurniji izvor..
Koliko su kvalitetni NBG soliteri tipa u bloku 1 (13 spratova), ili 6 kaplara, ili bloku 23 tamo na uglu Milentija i Milankovica?
Imaju li oni neki vek trajanja?
 
Sve te zgrade građene pre više od 50 godina će kada tad morati da menjaju sve instalacije (struja i cevi).

Za sada se dobro drže. Ako kupujuš stan u nekoj konkretnoj zgradi, pitaj, jer svaka zgrada ima svoje sitne probleme koje znaju samo stanari.

Neće one pasti same od sebe još barem 100 godina.
 
Pitanje vezano za Novi Beograd za solitere.. Ako ima neko strucan ili bar da ima sigurniji izvor..
Koliko su kvalitetni NBG soliteri tipa u bloku 1 (13 spratova), ili 6 kaplara, ili bloku 23 tamo na uglu Milentija i Milankovica?
Imaju li oni neki vek trajanja?
Vek trajanja im se računa 100 godina, ali se sigurno neće srušiti sami od sebe nikad (kako se za tolike zgrade neće nikad naći inveatitor da otkupi sve stanove pa da mu se isplati da zida nove, ostaće trajno, uz neophodne investicije).

U principu, u svim tim zgradama je već sve zrelo za zamenu. Međutim, dosta je i zamenjeno, poput liftova - stanari su u proseku dobrostojeći, stambena zajadnica u mom bivšem ulazu (blok 2), kako videh, na računu ima milion dinara, a lift je zamenjen još pre 5-6 godina.
 
Naravno, stolarija je prva stvar koja treba da se zameni. Osim ako ne volis duple drvene prozore i vrata od terase koji lose dihtuju i imaju nekoliko slojeva laka na sebi.

Struja u stanu je takodje bitno da se zameni, ali problem ostaje razvodna tabla koja se nalazi za svaki stan u ormaricu u hodniku zgrade. Meni je Gradsko stambeno besplatno zamenilo ta tri osiguraca jer mi je jedan stalno iskakao (zbog preopterecenosti i prljavstine)
 
Hvala za informacije. Konkretno gledam sest kaplara nesto. Ja sam u bloku 1. I tamo je stanje odrzavanja bar moje zgrade na dobrom nivou. Ja mislim da smo mi jedni od retkih da nam radi kanal za djubre.
Vise me je zanimalo dal te visoke zgrade mogu doci u narednih 50 godina u takvo stanje da ne vredi ulagati i da se ne mogu prodati. Na drugim temama je bilo kako su neki betonski delovi balkona (zgrada na nbg) otpadali, da ce nbg izgledati kao cernobilj, da ce ga ljudi izbegavati. Pa sad vagam dal gledati i ulagati u takve solitere ili na periferiji neka novogradnja.
Da se razumemo ja sam rodjen na vozdovcu. 15ak godina sam na nbg i to zelenilo izmedju blokova nigde u bg nema. Ti siroki bulevari sa trotoarima su za neke delove grada misaona imenica.. Dunavski i savski kej.. Da ne nabrajam. Mislim da me razumete
 
Тешко да ће икоме икада бити исплативо да откупљује станове да би рушио зграде са десетинама и стотинама станова. Пре ће се станари организовати да исфинансирају реновирање. У Београду постоје доста старије зграде.
 
Da, s tim što čovek pita za Blok 1, a starijih zgrada podignutih po tom sistemu kod nas - nema, to je tzv. Eksperimentalno naselje. U principu, koliko izdrži skelet od prednapregnutog betona, izdržaće i zgrada. A teško da će da popusti tek tako. Nije to most u Đenovi preko kojeg idu toliki kamioni.
 
Poslednja izmena:
Da, s tim što čovek pita za Blok 1, a starijih zgrada podignutih po tom sistemu kod nas - nema, to je tzv. Eksperimentalno naselje. U principu, koliko izdrži skelet od prednapregnutog betona, izdržaće i zgrada. A teško da će da popusti tek tako. Nije to most u Đenovi preko kojeg idu toliki kamioni.
A jel mozda znas kakva je struktura ovih zgrada u 6 kaplara?
Zasto pitam sve ovo. Ako bi neko ulagao i kupio nektetninu u starim nbg soliterima dal bi oni mogli da se prodaju za cirka 30 godina..
 
Ne odusevljavaju se samo ti sto dolaze iz kosnica, vec ljubitelji soc modernizma sirom sveta.
 
Znači onaj ko se oduševljava otvorenim blokom i nenantrpanim zgradama na malom prostoru, on je ljubitelj soc realizma.
 
Nije socrealizam, napisa čovek lepo soc. modernizma (socijalističkog modernizma).

Socrealizam je ovo:
Vana-terminalihoone-2.jpg

(Stari terminal aerodroma u Talinu)
i da imamo takve objekte, većina bi ih povezivala sa predratnim vremenom i oficirskim balovima.

Srećom pa nemamo.

A mislim da Drakče nije kudio te koji simpatišu konkretan tip naselja.
 
Poslednja izmena:
Vrh