Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

bl3y4":2x9xqvs8 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=864787#p864787 je napisao(la):
savoir28 » 16.Jul.2021/8:18 am[/url]":2x9xqvs8]Nisi svestan kakva će šteta biti naneta infrastrukturi u bloku ukoliko se ova zgrada izgradi. Pretpostavljam da ne živiš u bloku i da nemaš pravu sliku.

A koja će tačno šteta biti naneta? Šta tačno za zgrada narušava?

Evo imam i ja jednu novu zgradu u kraju od 12 spratova pored zgrade od 6, a moja zgrada je preko ulice i ima 4 sprata.
Šta će tačno zgrada ugroziti? Više parking mesta će biti zauzeto? Veća gužva na ulicama? Internet će mi biti sporiji pošto će se i oni nakačiti ma čvorište?
Pričale su arhitekte iz bloka o šteti u odnosu na postojeću infrastrukturu. Proguglaj malo, nemoj da si lenj :) neću ja valjda to za tebe da radim

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Arhitekte mogu da govore o šteti izgledu i originalnom konceptu bloka. A ako je to jedini problem onda mlatite praznu slamu.
 
bl3y4":1y3x0k36 je napisao(la):
Arhitekte mogu da govore o šteti izgledu a i originalnom konceptu bloka. A ako je to jedini problem onda nalazite praznu slamu.
Ne postoji studija slučaja od strane investitora ili grada u vezi sa izgradnjom ovolike zgrade i uticaja na okolnu infrastrukturu. Cela priča je mutna i netransparentna. I da, arhitekte se bave planiranjem i urbanizacijom. Pogrešan je koncept da arhitekta samo treba da osmisli izgled zgrade, uzme pare i pobegne. Možda to danas jeste trend, da se uzme projekat, isprojektuje zgrada, a da se ne uzme u obzir okolno okruženje i infrastruktura. To u stvari jeste pravilo, a razlozi su ipak više instance, gradske arhitekte i planeri koji ne rade svoj posao ili su samo korumpirani. I opet se vraćamo na priču da je prava adresa za ovaj problem - grad i ljudi koji su odobrili dozvolu za ovu megastrukturu.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Pa onda da se sruse svi kompleksi koji su opteretili postojecu infrastrukturu, a to je 90% njih. Ne pije ta prica vodu. Zamislite da ste Vi i Vasa 6toclana porodica kupili stan od 250m2 i da vam komsije nedaju da zivite tu jer cete vise prljati i opterecivati zgradu vec hoce da taj stan bude prazan prostor ili mesto za rekreaciju ali da ne plate. Zamislite da ste kupili negde plac gde su se komsije parkirale jer imaju vise automobila i hocete da izgradite kucu ali komsije nedaju jer cete im zaklanjati pogled i zauzeti parking mesto, a tu moze da bude parkic za njihovu decu. Kao sto rekoh ne pije vodu.

Stanarima smeta zgrada i to je to, zaklonice im sunce i pogled, a uz to zauzece i mesta za parkiranje i zelenu povrsinu. I to je ok, podrzavam, ali nek stanari plate parcelu, a ne da svi gradjani placaju investitora. Ta parcela je prodata i tu dalje nema dileme, bila garaza na 3 sprata ili zgrada potpuno nebitno. Zasto se nisu bunili kada je parcela prodata ako ne zele nista tu? 3 sprata i odsteta je nahumanije resenje po sve.
 
mariks":24c602nm je napisao(la):
Pa onda da se sruse svi kompleksi koji su opteretili postojecu infrastrukturu, a to je 90% njih. Ne pije ta prica vodu. Stanarima smeta zgrada i to je to, zaklonice im sunce i pogled, a uz to zauzece i mesta za parkiranje i zelenu povrsinu. I to je ok, ali nek stanari plate parcelu. Ta parcela je prodata i tu dalje nema dileme, bila garaza na 3 sprata ili zgrada potpuno nebitno. Zasto se nisu bunili kada je parcela prodata? 3 sprata i odsteta je nahumanije resenje po sve.
"Da stanari plate parcelu" je jedna nerealna i maliciozna konstatacija rezervisana za Vaš lični, subjektivni univerzum. I takve lične projekcije poštujem i ne mešam se u njih niti ulazim u raspravu. Takva konstatacija je jednaka mojoj isto tako nerealnoj projekciji da, na primer, grad otkrije ko je odobrio i potpisao dozvolu za megastrukturu, pa da ga kazni i da ista ta osoba ili odgovorna grupa ljudi obešteti investitora. To se naravno neće desiti, slažete se? :)

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=864917#p864917:33zdjvkz je napisao(la):
mariks » Pet Jul 16, 2021 3:27 pm[/url]":33zdjvkz]A da se napravi kompromis? Investitor gradi 3-4 sprata, a razliku u spratovima nadomesti pola grad pola stanari koji se bune narednih 10 godina npr. Samo sto koliko sam ukapirao stanari ne zele bilo kakvu gradnju, a to onda iziskuje druge probleme u vidu odstete i davanje druge parcele i ostaje pitanje sta sa tom parcelom. Onda takodje da se tu ne gradi nista ali da tu sacuvanu parcelu plate gradjani koji se bune pa ako vec nedaju da se ista gradi onda nek plate.
Ne razumem o kakvim komrpromisima govori. Imamo li zakone o planiranju i gradnji, GUP, PGR. Oni se poštuju ili ne. MONSTRUM nije u skladu ni sa jednim, a opet ima dozvolu, zanimljivo?
Danas imamo svi jedan strašan primer naše stvarnosti u Vidovdanskoj ulici! Siguran sam da i tamo investitor ima dozvolu, možda čak i skladu sa regulativom, ali očigledno nema stručnosti. Ljudi, poslednje ne vreme, shvatite da je građevinarstvo, urbanizam, arhitektura i ostale stručne oblasti, nešto o što samo stručnjaci mogu da regulišu! Poginuće neko, a koliko je to u parama?!? Da li mislite da oni ljudi koji hrle da kupe stanove u izgradnj, razumeju šta je tehnički prijem i upotrebna dozvola u odnosu na ozakonjen objekat? Pamet u glavu!
 
Ма да шта знају архитекте и шта има коме да смета велика пословна зграда у блоку где је и сада паркирање проблем? И откуд то да Град треба да ради у интересу грађана који га плаћају? Па шта ако је неко из градске управе изгурао неки пројекат у интересу неког инвеститора, шта има грађани да се буне због тога?!
Само треба ређати зграду уз зграду! Ако се нека стара и сруши као она данас Врачару, нема везе зидаћемо још већу место ње!
 
Screenshot_20210716-190033_Instagram.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=864966#p864966:1xz37j64 je napisao(la):
savoir28 » Pet Jul 16, 2021 6:34 pm[/url]":1xz37j64]
mariks":1xz37j64 je napisao(la):
Pa onda da se sruse svi kompleksi koji su opteretili postojecu infrastrukturu, a to je 90% njih. Ne pije ta prica vodu. Stanarima smeta zgrada i to je to, zaklonice im sunce i pogled, a uz to zauzece i mesta za parkiranje i zelenu povrsinu. I to je ok, ali nek stanari plate parcelu. Ta parcela je prodata i tu dalje nema dileme, bila garaza na 3 sprata ili zgrada potpuno nebitno. Zasto se nisu bunili kada je parcela prodata? 3 sprata i odsteta je nahumanije resenje po sve.

"Da stanari plate parcelu" je jedna nerealna i maliciozna konstatacija rezervisana za Vaš lični, subjektivni univerzum. I takve lične projekcije poštujem i ne mešam se u njih niti ulazim u raspravu. Takva konstatacija je jednaka mojoj isto tako nerealnoj projekciji da, na primer, grad otkrije ko je odobrio i potpisao dozvolu za megastrukturu, pa da ga kazni i da ista ta osoba ili odgovorna grupa ljudi obešteti investitora. To se naravno neće desiti, slažete se? :)

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Da je nerealna to se slazem i to stanari pokazuju ali da je maliciozna bas i nije tj nista malicioznija nego sto stanari hoce da svi gradjani plate njihovu odstetu kako bi imali pogled i ne bi gubili vrednost stanova. Da li je parcela prodata? Jeste. Da li su se stanari bunili kada je prodata? Nisu. Svaka dalja rasprava nema smisla. Ako zelite tu park koji vec imate unutar zgrada ili parking onda to i platite posto je to sada privatna parcela kada vec tu ne zelite ni zgradu od jednog sprata vec sami stvarate neke uslove.

Ne razumem o kakvim komrpromisima govori. Imamo li zakone o planiranju i gradnji, GUP, PGR. Oni se poštuju ili ne. MONSTRUM nije u skladu ni sa jednim, a opet ima dozvolu, zanimljivo?

A koliko spratova je u skladu?
 
mariks":owv45605 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=864966#p864966 je napisao(la):
savoir28 » Pet Jul 16, 2021 6:34 pm[/url]":owv45605]
mariks":owv45605 je napisao(la):
Pa onda da se sruse svi kompleksi koji su opteretili postojecu infrastrukturu, a to je 90% njih. Ne pije ta prica vodu. Stanarima smeta zgrada i to je to, zaklonice im sunce i pogled, a uz to zauzece i mesta za parkiranje i zelenu povrsinu. I to je ok, ali nek stanari plate parcelu. Ta parcela je prodata i tu dalje nema dileme, bila garaza na 3 sprata ili zgrada potpuno nebitno. Zasto se nisu bunili kada je parcela prodata? 3 sprata i odsteta je nahumanije resenje po sve.

"Da stanari plate parcelu" je jedna nerealna i maliciozna konstatacija rezervisana za Vaš lični, subjektivni univerzum. I takve lične projekcije poštujem i ne mešam se u njih niti ulazim u raspravu. Takva konstatacija je jednaka mojoj isto tako nerealnoj projekciji da, na primer, grad otkrije ko je odobrio i potpisao dozvolu za megastrukturu, pa da ga kazni i da ista ta osoba ili odgovorna grupa ljudi obešteti investitora. To se naravno neće desiti, slažete se? :)

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Da je nerealna to se slazem i to stanari pokazuju ali da je maliciozna bas i nije tj nista malicioznija nego sto stanari hoce da svi gradjani plate njihovu odstetu kako bi imali pogled i ne bi gubili vrednost stanova. Da li je parcela prodata? Jeste. Da li su se stanari bunili kada je prodata? Nisu. Svaka dalja rasprava nema smisla. Ako zelite tu park koji vec imate unutar zgrada ili parking onda to i platite posto je to sada privatna parcela kada vec tu ne zelite ni zgradu od jednog sprata vec sami stvarate neke uslove.

Ne razumem o kakvim komrpromisima govori. Imamo li zakone o planiranju i gradnji, GUP, PGR. Oni se poštuju ili ne. MONSTRUM nije u skladu ni sa jednim, a opet ima dozvolu, zanimljivo?

A koliko spratova je u skladu?
Pošto ste već potvdili da je konstatacija nerealna ne razumem zašto je pominjete osim ako nemate za cilj da obesmislite diskusiju. A što se tiče trošenja novca građana, moje pitanje je da li imate direktan uvid u to na šta se sve troši novac građana? Ako bi imali zaista direktan uvid u te troškove verujem da bi plakali kao malo dete.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
pominjem je jer je "skladna" , postena i najrealnija. Ali posto stanari, koji verujem ne odrzavaju ni svoje zgrade, ne zele da prihvate ni jednu opciju koja ne ide njima u dzep verujem da se ovo nece fino zavrsiti. Dolazimo do toga da nije problem ni spratnost ni infrastruktura kako pojedini tvrde vec sama zgrada i zauzece pogleda i parking mesta.

Zelim Vam sve najbolje, i Vama da istrajete u svojim uslovima i investitor da povrati svoj novac i investiciju. Za grad ili odgovorne slazem se da treba da odgovaraju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=864952#p864952:367hzydr je napisao(la):
savoir28 » 16 Jul 2021 17:39[/url]":367hzydr]I ne kapiram zašto se stalno pozivate na zakon, a ne preispitujete kako se došlo uopšte od garaže do megastrukture.
Zato što mečka nije zaigrala pred njihovim vratima.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=864978#p864978:367hzydr je napisao(la):
mariks » 16 Jul 2021 19:26[/url]":367hzydr]pominjem je jer je "skladna" , postena i najrealnija. Ali posto stanari, koji verujem ne odrzavaju ni svoje zgrade, ne zele da prihvate ni jednu opciju koja ne ide njima u dzep verujem da se ovo nece fino zavrsiti. Dolazimo do toga da nije problem ni spratnost ni infrastruktura kako pojedini tvrde vec sama zgrada i zauzece pogleda i parking mesta.
Po toj logici ispada da investitori mogu gde god zamisle da zidaju, a da građani nemaju nikakva prava da se bune, nego jedino smeju da isplate investitora, i to sa sve parama koje bi zaradio od prodaje.
 
mariks":1ccvelff je napisao(la):
pominjem je jer je "skladna" , postena i najrealnija. Ali posto stanari, koji verujem ne odrzavaju ni svoje zgrade, ne zele da prihvate ni jednu opciju koja ne ide njima u dzep verujem da se ovo nece fino zavrsiti. Dolazimo do toga da nije problem ni spratnost ni infrastruktura kako pojedini tvrde vec sama zgrada i zauzece pogleda i parking mesta.

Zelim Vam sve najbolje, i Vama da istrajete u svojim uslovima i investitor da povrati svoj novac i investiciju. Za grad ili odgovorne slazem se da treba da odgovaraju.
Hvala na podršci, što se više ljudi uključi u ovu borbu, olakšaće i neke naredne i trenutne bitke koje se vode ili će se voditi je je to neminovno u sistemu u kome živimo, sistemu u kome se urbano planiranje zasniva na "nakucavanju" zgrada na svakom slobodnom poljančetu. Zajedno smo jači! :)

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Po toj logici ispada da investitori mogu gde god zamisle da zidaju, a da građani nemaju nikakva prava da se bune, nego jedino smeju da isplate investitora, i to sa sve parama koje bi zaradio od prodaje.

Mogu da zidaju tamo gde kupe parcelu i gde dobiju dozvolu, a ako nesto smeta gradjanima onda se bune kada se parcela proda jer sigurno nije investitor kupio da bi poklonio stanarima, kao sto ni Vi vas stan necete pokloniti nekom komsiji. Ukljucio sam se samo zato jer su pocele price o "opterecenju infrastrukture i prevelikoj spratnosti", a zapravo je sustina parking stanara i narusavanje konfora postojecih stanara jer nije toliko ni pogled kad im smeta i jedan sprat i garaza, tj jeste ali samo nizim spratovima. Nazovimo stvari onakve kakve jesu.

Zato što mečka nije zaigrala pred njihovim vratima.

Ne. I ja bih se bunio u slicnom slucaju, samo sto ne bih mogao da branim ikome da ista gradi na kupljenoj parceli, a da se nisam bunio kada je parcela prodata. Trazio bih sto manju spratnost i zauzece parcele. Tako i ja kada bih sutra kupio neki plac ne bih dozvolio da mi komsija brani da zidam jer on tu ceo zivot hrani ovce.
 
mariks":14mgs4v5 je napisao(la):
Po toj logici ispada da investitori mogu gde god zamisle da zidaju, a da građani nemaju nikakva prava da se bune, nego jedino smeju da isplate investitora, i to sa sve parama koje bi zaradio od prodaje.

Mogu da zidaju tamo gde kupe parcelu i gde dobiju dozvolu, a ako nesto smeta gradjanima onda se bune kada se parcela proda jer sigurno nije investitor kupio da bi poklonio stanarima, kao sto ni Vi vas stan necete pokloniti nekom komsiji. Ukljucio sam se samo zato jer su pocele price o "opterecenju infrastrukture i prevelikoj spratnosti", a zapravo je sustina parking stanara i narusavanje konfora postojecih stanara jer nije toliko ni pogled kad im smeta i jedan sprat i garaza, tj jeste ali samo nizim spratovima. Nazovimo stvari onakve kakve jesu.

Zato što mečka nije zaigrala pred njihovim vratima.

Ne. I ja bih se bunio u slicnom slucaju, samo sto ne bih mogao da branim ikome da ista gradi na kupljenoj parceli, a da se nisam bunio kada je parcela prodata. Trazio bih sto manju spratnost i zauzece parcele. Tako i ja kada bih sutra kupio neki plac ne bih dozvolio da mi komsija brani da zidam jer on tu ceo zivot hrani ovce.
Parking, opterećenje već zakrčenih unutrašnjih saobraćajnica, kanalizacija koja je već opterećena, protok vazduha, bezbednost dece koja idu u školu, zaklonjenost zgrade novom zgradom i sunčeva svetlost.

A posebna priča je kako se izdaju dozvole i ko ih izdaje i po kojim procedurama. Ali to se pretpostavljam ne dovodi u pitanje jer to je ZAKON. A zakon se u ovoj zemlji poštuje, naručito od strane vlastodržaca svih boja, prošlih, sadašnjih i budućih.

Ima i tu par bednih konstatacija da deca već imaju park i da je onda OK da se gradi zgrada tu. Ukratko mi sve ovo liči na "Užas situacije" i apatično prihvatanje tog užasa bez preispitivanja da se zaista tako nešto dešava uopšte. I onda mi je čudno kada vidim da neko podržava da se zgrade "nakucavaju" gde god se stigne i da se to prihvata kao normalna situacija.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Град није приватно лице које продаје своју имовину. Град продаје нешто у име свих нас и у интересу грађана. А овде се очигледно понео супротно интересима грађана, а у интересу инвеститора (и вероватно појединаца из управе).

Док год нам је нормално да се то дешава и игноришемо чињеницу да оне које смо изабрали и плаћамо да раде у нашем интересу то не раде, неће нам бити боље! Зато пуна подршка комшијама из блока 37 да истрају у својој борби!
 
Grad sa svojom imovinom radi sta hoce, i ti(mi) kada kupimo nekretninu placamo porez na to, a ako ne placas ode nekretnina tako da ispada da je iznajmljujemo dozivotno i niko se ne buni zbog toga. A vlast grada i ne samo grada vec i cele drzave treba da radi u interesu svojih gradjana ali to je teorija zavere pa je cesto obrnuto.

Parking, opterećenje već zakrčenih unutrašnjih saobraćajnica, kanalizacija koja je već opterećena, protok vazduha, bezbednost dece koja idu u školu, zaklonjenost zgrade novom zgradom i sunčeva svetlost.

A posebna priča je kako se izdaju dozvole i ko ih izdaje i po kojim procedurama. Ali to se pretpostavljam ne dovodi u pitanje jer to je ZAKON. A zakon se u ovoj zemlji poštuje, naručito od strane vlastodržaca svih boja, prošlih, sadašnjih i budućih.

Ima i tu par bednih konstatacija da deca već imaju park i da je onda OK da se gradi zgrada tu. Ukratko mi sve ovo liči na "Užas situacije" i apatično prihvatanje tog užasa bez preispitivanja da se zaista tako nešto dešava uopšte. I onda mi je čudno kada vidim da neko podržava da se zgrade "nakucavaju" gde god se stigne i da se to prihvata kao normalna situacija.

I opet iz Vaseg posta zakljucujemo da je glavni problem pogled i vrednost stanova jer nije ni park ni parking ni garaza ni sve ostalo jer i ostale zgrade opterecuju negde vise, a ne odgovara Vam ni jedan jedini sprat. Sto je ok samo ne morate da se krijete iza laznih razloga i bednih konstatacija o "bezbednosti dece" i dobrotiti svih gradjana.

:sesir:
 
I Beograd na vodi sa gradi i gondola na Kalemegdanu će se graditi po zakonu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=864988#p864988:3djau4l1 je napisao(la):
mariks » 16 Jul 2021 20:10[/url]":3djau4l1]
Zato što mečka nije zaigrala pred njihovim vratima.
Ne. I ja bih se bunio u slicnom slucaju, samo sto ne bih mogao da branim ikome da ista gradi na kupljenoj parceli, a da se nisam bunio kada je parcela prodata. Trazio bih sto manju spratnost i zauzece parcele. Tako i ja kada bih sutra kupio neki plac ne bih dozvolio da mi komsija brani da zidam jer on tu ceo zivot hrani ovce.
Jedan deo forumaša govori kako drugi traže "leba preko pogače", zato što nikada nisu bili u sličnoj situaciji, pa ne mogu da shvate kako je to.
Drugo, da li se ne bi bunio što se nešto gradi u tvojoj blizini, i u slučaju kada bi tek po početku radova saznao da je plac prodat?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=865002#p865002:3djau4l1 je napisao(la):
mariks » 16 Jul 2021 20:58[/url]":3djau4l1]I opet iz Vaseg posta zakljucujemo da je glavni problem pogled i vrednost stanova jer nije ni park ni parking ni garaza ni sve ostalo jer i ostale zgrade opterecuju negde vise, a ne odgovara Vam ni jedan jedini sprat. Sto je ok samo ne morate da se krijete iza laznih razloga i bednih konstatacija o "bezbednosti dece" i dobrotiti svih gradjana.

:sesir:
Meni je jadnije i bednije kada se napadaju građani koji brane svoju okolinu, da se koriste lažima i bednim konstatacijama.
 
mariks":3ns128yd je napisao(la):
Grad sa svojom imovinom radi sta hoce, i ti(mi) kada kupimo nekretninu placamo porez na to, a ako ne placas ode nekretnina tako da ispada da je iznajmljujemo dozivotno i niko se ne buni zbog toga. A vlast grada i ne samo grada vec i cele drzave treba da radi u interesu svojih gradjana ali to je teorija zavere pa je cesto obrnuto.

Parking, opterećenje već zakrčenih unutrašnjih saobraćajnica, kanalizacija koja je već opterećena, protok vazduha, bezbednost dece koja idu u školu, zaklonjenost zgrade novom zgradom i sunčeva svetlost.

A posebna priča je kako se izdaju dozvole i ko ih izdaje i po kojim procedurama. Ali to se pretpostavljam ne dovodi u pitanje jer to je ZAKON. A zakon se u ovoj zemlji poštuje, naručito od strane vlastodržaca svih boja, prošlih, sadašnjih i budućih.

Ima i tu par bednih konstatacija da deca već imaju park i da je onda OK da se gradi zgrada tu. Ukratko mi sve ovo liči na "Užas situacije" i apatično prihvatanje tog užasa bez preispitivanja da se zaista tako nešto dešava uopšte. I onda mi je čudno kada vidim da neko podržava da se zgrade "nakucavaju" gde god se stigne i da se to prihvata kao normalna situacija.

I opet iz Vaseg posta zakljucujemo da je glavni problem pogled i vrednost stanova jer nije ni park ni parking ni garaza ni sve ostalo jer i ostale zgrade opterecuju negde vise, a ne odgovara Vam ni jedan jedini sprat. Sto je ok samo ne morate da se krijete iza laznih razloga i bednih konstatacija o "bezbednosti dece" i dobrotiti svih gradjana.

:sesir:
Da, zaboravio sam da spomenem i vrednost stanova, ali hvala što ste se Vi setili jer Vas očigledno najviše opterećuje to što bi grad morao da isplati investitora od Vašeg(i mog) novca. Želim Vama i investitoru sve najbolje i mnogo uspešnih projekata i zagrađenih prozora u budućnosti. A sada me izvinite jer moram da se brinem o svojoj deci i porodici jer mi je to patetičan izgovor kako bih u stvari zaradio novac od stana koji ću sada prodati jer ako izgrade zgradu ipak će mu opada vrednost.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Ubedjen sam kako se neki ljudi aktivnije bune protiv nadoknade investitoru iz gradskog budzeta,da se ne bi unazadio zivot drugih sugradjana, nego sto se bune zbog gondole, mosta u parku, neorganizovanih rekonstrukcija ulica gde se asfalt raskopava dva puta za pola godine ili se proces razvlaci godinama......a upravo u takvim projektima se ukrade mnogo vishe para iz njihovih dzepova, mnogo cesce.
Prica o legalnosti je krajnja labava, jer stoji samo zato sto vlast (ova) nije nasla za shodno da za poslednjih pet godina uradi ijedan drugi akt ispod GUP-a, po kojem ovaj projekat ne bi mogao da se izgradi kako sada investitor zeli. Sadasnja gradjevinska dozvola je izdata nakon donosenja GUP-a. Posto se radi o PET godina, nema price o tome kako se nije imalo kada da se zatvori paket odluka i urbanistickih instrukcija. Nisu hteli jer im omogucava da se krade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=865009#p865009:2gal6fmc je napisao(la):
solecar » Pet Jul 16, 2021 9:09 pm[/url]":2gal6fmc]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=864988#p864988:2gal6fmc je napisao(la):
mariks » 16 Jul 2021 20:10[/url]":2gal6fmc]
Zato što mečka nije zaigrala pred njihovim vratima.
Ne. I ja bih se bunio u slicnom slucaju, samo sto ne bih mogao da branim ikome da ista gradi na kupljenoj parceli, a da se nisam bunio kada je parcela prodata. Trazio bih sto manju spratnost i zauzece parcele. Tako i ja kada bih sutra kupio neki plac ne bih dozvolio da mi komsija brani da zidam jer on tu ceo zivot hrani ovce.

Jedan deo forumaša govori kako drugi traže "leba preko pogače", zato što nikada nisu bili u sličnoj situaciji, pa ne mogu da shvate kako je to.
Drugo, da li se ne bi bunio što se nešto gradi u tvojoj blizini, i u slučaju kada bi tek po početku radova saznao da je plac prodat?

Da je plac prodat znalo se, cak je i najavljivana garaza od tri sprata u medijima. OK tri sprata, a ne sedam ali sada vidimo da je problem i jedan sprat. Kako bih ja reagovao po saznanju je nebitno jer nije moje, probao bih da bar umanjim problem, a ako bih vec bio protiv prodavanja tog placa onda lepo u gradsku upravu da trazim zabranu prodaje.

I opet iz Vaseg posta zakljucujemo da je glavni problem pogled i vrednost stanova jer nije ni park ni parking ni garaza ni sve ostalo jer i ostale zgrade opterecuju negde vise, a ne odgovara Vam ni jedan jedini sprat. Sto je ok samo ne morate da se krijete iza laznih razloga i bednih konstatacija o "bezbednosti dece" i dobrotiti svih gradjana.

:sesir:

Meni je jadnije i bednije kada se napadaju građani koji brane svoju okolinu, da se koriste lažima i bednim konstatacijama.

Pa i meni je jadno i bedno da kad neko iznosi realne cinjenice o "potrebnom parku za decu" jer park vec postoji da ga neko napada da iznosi bedne konstatacije. Kazem, sve je ok samo ne moraju se stvari nazivati drugacije nego sto to zaista jestu, a to je zaklonjen pogled. Neka probaju da isteraju svoje, a grad nek pokoni drugu parcelu ili nek isplati investitora po trenutnim cenama zemljista. Nadam se da ce ti isti stanari sutra izaci nekom drugom da pomognu da blokiraju izgradnje neke zgrade i da se ne prodaju za pvc stolariju.

Ubedjen sam kako se neki ljudi aktivnije bune protiv nadoknade investitoru iz gradskog budzeta,da se ne bi unazadio zivot drugih sugradjana, nego sto se bune zbog gondole, mosta u parku, neorganizovanih rekonstrukcija ulica gde se asfalt raskopava dva puta za pola godine ili se proces razvlaci godinama...

I gde su ovi isti "borci za bolje sutra" da blokiraju gondolu, most i td...?

po kojem ovaj projekat ne bi mogao da se izgradi kako sada investitor zeli.

Opet nebitno, investitor je "kupio" tri sprata. Samo sto sada smeta i jedan sprat. Niko mu ne brani da zida tri sprata gore tri sprata dole ali ce se narusiti komfor stanara u smislu pogleda i neregulisanog parkiranja. Kazes lepo "ne zelim tu zgradu tu jer mi smeta kada gledam kroz prozor", a ne "optereticemo infrastrukturu, mi ovo radimo za dobrobit svih". Sta ako neko zeli da se zgrada izgradi tu jer ce mu posao biti na 2 minuta? A da sam investitor normalno da bih trazio sto ranije resenje problema, a ne da me neko kome sam dao pare zavlaci godinama o resavanju problema. Ili me obesteti ili me pusti da radim.
 
mariks":fdm3i638 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=865009#p865009 je napisao(la):
solecar » Pet Jul 16, 2021 9:09 pm[/url]":fdm3i638]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=864988#p864988 je napisao(la):
mariks » 16 Jul 2021 20:10[/url]":fdm3i638]
Zato što mečka nije zaigrala pred njihovim vratima.
Ne. I ja bih se bunio u slicnom slucaju, samo sto ne bih mogao da branim ikome da ista gradi na kupljenoj parceli, a da se nisam bunio kada je parcela prodata. Trazio bih sto manju spratnost i zauzece parcele. Tako i ja kada bih sutra kupio neki plac ne bih dozvolio da mi komsija brani da zidam jer on tu ceo zivot hrani ovce.

Jedan deo forumaša govori kako drugi traže "leba preko pogače", zato što nikada nisu bili u sličnoj situaciji, pa ne mogu da shvate kako je to.
Drugo, da li se ne bi bunio što se nešto gradi u tvojoj blizini, i u slučaju kada bi tek po početku radova saznao da je plac prodat?

Da je plac prodat znalo se, cak je i najavljivana garaza od tri sprata u medijima. OK tri sprata, a ne sedam ali sada vidimo da je problem i jedan sprat. Kako bih ja reagovao po saznanju je nebitno jer nije moje, probao bih da bar umanjim problem, a ako bih vec bio protiv prodavanja tog placa onda lepo u gradsku upravu da trazim zabranu prodaje.

I opet iz Vaseg posta zakljucujemo da je glavni problem pogled i vrednost stanova jer nije ni park ni parking ni garaza ni sve ostalo jer i ostale zgrade opterecuju negde vise, a ne odgovara Vam ni jedan jedini sprat. Sto je ok samo ne morate da se krijete iza laznih razloga i bednih konstatacija o "bezbednosti dece" i dobrotiti svih gradjana.

:sesir:

Meni je jadnije i bednije kada se napadaju građani koji brane svoju okolinu, da se koriste lažima i bednim konstatacijama.

Pa i meni je jadno i bedno da kad neko iznosi realne cinjenice o "potrebnom parku za decu" jer park vec postoji da ga neko napada da iznosi bedne konstatacije. Kazem, sve je ok samo ne moraju se stvari nazivati drugacije nego sto to zaista jestu, a to je zaklonjen pogled. Neka probaju da isteraju svoje, a grad nek pokoni drugu parcelu ili nek isplati investitora po trenutnim cenama zemljista. Nadam se da ce ti isti stanari sutra izaci nekom drugom da pomognu da blokiraju izgradnje neke zgrade i da se ne prodaju za pvc stolariju.

Ubedjen sam kako se neki ljudi aktivnije bune protiv nadoknade investitoru iz gradskog budzeta,da se ne bi unazadio zivot drugih sugradjana, nego sto se bune zbog gondole, mosta u parku, neorganizovanih rekonstrukcija ulica gde se asfalt raskopava dva puta za pola godine ili se proces razvlaci godinama...

I gde su ovi isti "borci za bolje sutra" da blokiraju gondolu, most i td...?

po kojem ovaj projekat ne bi mogao da se izgradi kako sada investitor zeli.

Opet nebitno, investitor je "kupio" tri sprata. Samo sto sada smeta i jedan sprat. Niko mu ne brani da zida tri sprata gore tri sprata dole ali ce se narusiti komfor stanara u smislu pogleda i neregulisanog parkiranja. Kazes lepo "ne zelim tu zgradu tu jer mi smeta kada gledam kroz prozor", a ne "optereticemo infrastrukturu, mi ovo radimo za dobrobit svih". Sta ako neko zeli da se zgrada izgradi tu jer ce mu posao biti na 2 minuta? A da sam investitor normalno da bih trazio sto ranije resenje problema, a ne da me neko kome sam dao pare zavlaci godinama o resavanju problema. Ili me obesteti ili me pusti da radim.
Problem nije samo za stanare te zgrade, već za ceo blok. Ali vidim potrebu da to relativizujete i da suzite to na nekoliko ulaza. To je inače i investitor radio, pokušavajući da vrbuje upravnike ulaza u toj zgradi. I zamislite niko nije pristao bi da priča uopšte o tim velikodušnim ustupcima kao što su ofarbaćemo ulaze, zasaditi ruže i popraviti liftove... I uporno pokušavate da tvrdite da je samo problem u parkingu i pogledu. A nije. Inače se investitor ogolio na tim sastancima sa predstavnicima građana kada je iskreno rekao da stara zgrada izgleda odvratno i da jedva čeka da napravi novu kako se ova stara ne bi videla više sa ulice. Zamislite niko se za nije prodao za pvc...

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Niko nije hteo da prica kada se zna, polako tajni sastanci i dogovori su najlepsi :) Stare neodrzavane zgrade jesu problem izgleda grada, a investitoru ako smeta stara zgrada neka da novac da je obnovi celu i neka izgradi ono sto je kupio, a to je 3 sprata. Ali kad i jednima i drugima ne odgovara nikako onda cemo videti sta ce se na kraju dobiti.


samo jako :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=865019#p865019:1vw16ymd je napisao(la):
mariks » 16 Jul 2021 22:15[/url]":1vw16ymd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=865009#p865009:1vw16ymd je napisao(la):
solecar » Pet Jul 16, 2021 9:09 pm[/url]":1vw16ymd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=864988#p864988:1vw16ymd je napisao(la):
mariks » 16 Jul 2021 20:10[/url]":1vw16ymd]
Zato što mečka nije zaigrala pred njihovim vratima.
Ne. I ja bih se bunio u slicnom slucaju, samo sto ne bih mogao da branim ikome da ista gradi na kupljenoj parceli, a da se nisam bunio kada je parcela prodata. Trazio bih sto manju spratnost i zauzece parcele. Tako i ja kada bih sutra kupio neki plac ne bih dozvolio da mi komsija brani da zidam jer on tu ceo zivot hrani ovce.
Jedan deo forumaša govori kako drugi traže "leba preko pogače", zato što nikada nisu bili u sličnoj situaciji, pa ne mogu da shvate kako je to.
Drugo, da li se ne bi bunio što se nešto gradi u tvojoj blizini, i u slučaju kada bi tek po početku radova saznao da je plac prodat?
Da je plac prodat znalo se, cak je i najavljivana garaza od tri sprata u medijima. OK tri sprata, a ne sedam ali sada vidimo da je problem i jedan sprat. Kako bih ja reagovao po saznanju je nebitno jer nije moje, probao bih da bar umanjim problem, a ako bih vec bio protiv prodavanja tog placa onda lepo u gradsku upravu da trazim zabranu prodaje.
K'o da je Zumin duh iz teme o koroni ušao u tebe.
 
Vrh