Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Зна ли неко коликом гаражом располаже Генексова кула? Ја сам се качио горе пре једно пет година, али се о томе нисам распитивао, а верујем, ако је гаража премала, да баш због тога не могу да продају зграду.

Е, у том случају, могла би недовршена гаража прекопута да послужи као адут.
 
To je i najlogičnije rešenje, da pola kule i garaža idu u paketu. Imamo dve ogromne zgradurine na extra lokacijama na NBG koje ne služe ničemu - Genex i hotel Jugoslavija (dobro, Juga pripada Zemunu, ali realno je svi smatraju za deo NBG)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=670252#p670252:rm4nbss0 je napisao(la):
astrodule » Uto Okt 15, 2019 11:02 pm[/url]":rm4nbss0]Jesi li siguran da gradnja saobraćajnice počinje za par meseci?

To bi bilo super, mada i ovaj parking oko garaže će mi odgovarati jer, koliko sam video linije, imaće vezu sa onim parkingom sa internom saobraćajnicom koja izlaz na Narodnih heroja pre nadvožnjaka.
Cao Dule, jos prosle godine sam cuo da ce se uskoro spajati ona ulica koja ide pored domina sa a putem. E sad sta to uskoro znaci pitanje je, evo prodje godinu dana a tek su poceli sa nekim radovima oko garaze. Sta god da se radi dobro je da se malo kultivise ona dzungla oko garaze i da se konacno napravi malo bliza veza a.puta sa blokom 34, kad vec postoji mogucnost.

Kad smo vec tu, da li se zna sta je u planu da se radi u nastavku te parcele koja se od garaze prostire ka n.heroja? Cini mi se da su u nekom trenutku malo rascistili onu sumu i stali sa radovima.
 
Mislim da ovaj parking nema veze sa tom saobraćajnicom koja treba da ide između garaže i Studenjaka. Kažu da će uskoro da se gradi ta veza, pa se zaista nadam da ćemo imati tu novu uličicu dogodine.

A o šiblju uz Narodnih heroja, je već izlišno pričati. Prijavljujem to sa vremena na vreme, ali Zelenilo ima neki svoj ritam i manjak radnika, tj, organizacije.
 
Kad naprave tu vezu ovaj parking mogu koristiti i zitelji onih solitera u bloku 37, tamo je horor za parking, kao i u okolnim blokovima.
 
Evo jedna izdaleka
2f244930de7aa6ef494ae3fe8e6e8ea3.jpg


Послато са SM-G930F помоћу Тапатока
 
Парцела 6773
Датум: 23.08.2019
Број предмета: 952-02-20-225-26304/2019
Опис: СНИМАЊЕ ОБЈЕКТА НА КАТ.ПАРЦЕЛИ 6773 КО НОВИ БЕОГРАД - ВЕРАНО МОТОРС ДОО


A evo i kako to izgleda sa visine. Jedna poslovna zgrada bi tu baš "legla". Imali bi i parking i direktan izlaz na auto-put i štitila bi od buke stambene zgrade.
Pogledajte prilog 1

Što se tiče parkinga "ispod" Genexa, mislim da je parking samo ispod sivog dela, ali realno, mogao bi da se napravi ispod celog platoa ispred Genexa. Crveni deo je zreo za renoviranje, pa bi se "kopanje" parkinga moglo uklopiti sa nekim modernijim rešenje za taj plato, da ne kažem - trg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=670390#p670390:31ly7gdd je napisao(la):
astrodule » 16 Окт 2019 12:01 pm[/url]":31ly7gdd]
Парцела 6773
Датум: 23.08.2019
Број предмета: 952-02-20-225-26304/2019
Опис: СНИМАЊЕ ОБЈЕКТА НА КАТ.ПАРЦЕЛИ 6773 КО НОВИ БЕОГРАД - ВЕРАНО МОТОРС ДОО


A evo i kako to izgleda sa visine. Jedna poslovna zgrada bi tu baš "legla". Imali bi i parking i direktan izlaz na auto-put i štitila bi od buke stambene zgrade.
Pogledajte prilog 1

Što se tiče parkinga "ispod" Genexa, mislim da je parking samo ispod sivog dela, ali realno, mogao bi da se napravi ispod celog platoa ispred Genexa. Crveni deo je zreo za renoviranje, pa bi se "kopanje" parkinga moglo uklopiti sa nekim modernijim rešenje za taj plato, da ne kažem - trg
file.php

file.php

Ajмо прво да овладамо неким чињеницама, па да износимо предлоге. То је некако била тековина Беобилда, која, како видим, полако нестаје... Овако је све некако дубиозно и нездраворазумски...

1/ Западна капија Београда је под статусом претходне заштите, што значи да ће у неком часу добити статус споменика културе. Та чињеница доста утиче на сам објекат и његову ближу околину.

2/ Испод платоа Западне капије БГ су и гаража и одређена техничка постројења. Колико је мени познато, већи део је у власништву фирме Генекс (пословна кула), која је у стечају већ неко време, а мањи део у власништву стамбене куле. Сиви део, како га називаш, је склониште, где већ планирају једноличну, готово неинвентивну, пословну зграду. Иначе, ту је био планиран Центар Месне заједнице који није реализован (доста ниже спратности од планираног објекта).

3/ Зелена површина је стратешки, према свим досадашњим ДУП-овима за Блокове 33, 34, 37, 38, 3 и 4, остављена збор изражајности вертикале Западне капије БГ, са планираним спортско-рекреативним центром ниже спратности. Зашто би се одустало од неке јавне намене на тој површини, и то у корист нечијег приватног капитала?

4/ Плато треба средити, али је питање приступа (тачка 1/).
 
3/ Зелена површина је стратешки, према свим досадашњим ДУП-овима за Блокове 33, 34, 37, 38, 3 и 4, остављена збор изражајности вертикале Западне капије БГ, са планираним спортско-рекреативним центром ниже спратности. Зашто би се одустало од неке јавне намене на тој површини, и то у корист нечијег приватног капитала?

Nadam se da onda neće ništa dirati na toj livadi, ali zašto je onda cela ta livada data Veranu? Što se mene tiče - super ako će da pravi sportski kompleks, ali i dalje ostaje problem buke, tj, šuma sa auto-puta. Znam ja da se ljudi naviknu, ali to je veliki problem. Bukobrani bi tu bili neki vid rešenja.
 
Blok 29 - raspored zgrada slican buducem finalnom bloku 65, ALI razlika je u zelenim povrsinama...zelene povrsine su pitanje za gradske urbaniste. Kada se to da u ruke investitorima to onda bude kao sto se.radi sada po novijim naseljima, 2 klackalice, ljuljaska, 3 drveta i eto zelene povrsine. Nedopustivo je razvijati dalje blokove na ovaj nacin

 
Pa zato što su napravili projekat sa p+6-7, West već 10 godina ima projekat sa kulom (koja doduše jeste lutala koja će joj biti namena). Wellport je pre par godina ušao u celu priču, projektovali sa planom od 6-7 spratova,prodali deo stanova i sada na istu osnovu da naguraju još 10-15 spratova niko ne može da kaže da je u redu i redovna stvar. Kod nas je tržište nažalost trenutno takvo da ne sankcioniše ni investitore koji direktno rade nelegalno, a kamo li ove koji papirimazamažu šta treba. A integritet nigde.

Da smo normalna zemlja, neko ko ne želi sada stan u kompleksu, ne bi imao samo pravo da im traži povrat para, već i nadoknadu za to što nije se na vreme odlučio za neku drugu nekretninu i utrošio i svoje vreme i potencijalno došao u problem zbog kretanja cena nekretnina. Pa sve i da cene padaju, u normalnoj državi bi za to mogao da ih tužiš, nebitno kakav ugovor da su kupci potpisivali koji navodno dozvoljava izmene projekta.

A čisto urbanistički, guranje još jedne par visokih zgrada u sred ovog bloka koji ima dva (biće tri u nekom momentu) mizerna ulaza od 1+1 pokazuje da ovde više niko ne vodi računa o stanju u kome će ostati grad posle ovakve gradnje. Ne znam zašto sada Zepter, Exing, Elixir ne bi lepo još roknuli po par spratova, sigurno mogu da podmažu neko povećanje izgrađenosti na placu...
 
Revizija projekta u hodu nije nista novo. Drugo ovde je dozvoljena gradnja visokih objekata sto je ocigledno, a urbanisticki ovaj projekat se nalazi u neposrednoj blizini kule west tj. u samom sredistu celog ovog kompleksa, dakle polozaj mu je itekako povoljniji za gradnju visih objekata nego dole gde su exing i taj drugi. Kad moze jedna kula - zasto u neposrednoj blizini nebi mogla jos jedna ili dve naravno ne iste visine jer tako nesto bi ipak prosto progutalo ceo ovaj deo Novog Beograda.
 
Nije samo pitanje promene projekta vec kako ce ceo taj deo grada funkcionisati obzirom na saobracaj a i ostalu potrebnu infrastrukturu (obdanista, skole, sportski tareni, parkovi) Kako sada stvari stoje bice tu opsta guzva u saobracaju bez infrasturkture za normalan zivot (ne mislim da su kafici i skupe radnje nesto sto vam cine svakodnevni zivot). Jedinu prednost u svim ovim projektima na NBG jeste blizina poslovnih zgrada gde solidne filme posluju i obzirom na saobracajni haos koji je zavladao i nece biti bolje jos makar 10 godina to jeste bitno. Sve ostalo mi je nehumano. Ziveti na NBG i zevati u komsijin stan mi je potpuni off.
 
Pa upravo je lokacija na uglu sa Vojvođanskom mnogo bolja za dodatni soliter ako tako gledamo, nego da se soliter gradi u samom centru bloka, gusto okružen drugim objektima. Visoki objekti se obično grade upravo na frontu velike saobraćajnice. A generalno svuda je sada dozvoljena gradnja visokih objekata tako da tih prepreka nemaju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=677627#p677627:99z7g4ee je napisao(la):
DusanBG » 06 Nov 2019 03:31 pm[/url]":99z7g4ee]Pa upravo je lokacija na uglu sa Vojvođanskom mnogo bolja za dodatni soliter ako tako gledamo, nego da se soliter gradi u samom centru bloka, gusto okružen drugim objektima. Visoki objekti se obično grade upravo na frontu velike saobraćajnice.
Lokacija do vojvodjanske je najlosija jer gradis soliter na mestu gde se on naslanja na brdo ..

Ovu teoremu o gustini ne razumem. Gde je ovde front velikih saobracajnica?



 
Ne razumem poređenje Bgd bloka 65 sa NYC i empire state building
 
Vidim da nerazumes tako da nema ni potrebe za dodatnim objasnjenjima.
 
Čisto da se pomene da je čitav NY, tj. Menhetn prožet u potpunosti bulevarima, za razliku od Bg-a koji ih ima svega nekoliko i da je i pored toga situacija u saobraćaju katastrofalna, velike gužve i zastoji. Ogromna većina ljudi tamo ni nema auto, jer je gotovo nemoguće voziti i parkirati, parking je papreno skup i nedostupan, a nebrojeno puta su bogatiji od beograđana, putuju taksijem ugl. Podzemna je u veoma lošem stanju i daleko je od lepote i luksuza.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=677626#p677626:1f2glcvt je napisao(la):
potencijalnikupac » Sre Nov 06, 2019 4:29 pm[/url]":1f2glcvt]Nije samo pitanje promene projekta vec kako ce ceo taj deo grada funkcionisati obzirom na saobracaj a i ostalu potrebnu infrastrukturu (obdanista, skole, sportski tareni, parkovi) Kako sada stvari stoje bice tu opsta guzva u saobracaju bez infrasturkture za normalan zivot (ne mislim da su kafici i skupe radnje nesto sto vam cine svakodnevni zivot). Jedinu prednost u svim ovim projektima na NBG jeste blizina poslovnih zgrada gde solidne filme posluju i obzirom na saobracajni haos koji je zavladao i nece biti bolje jos makar 10 godina to jeste bitno. Sve ostalo mi je nehumano. Ziveti na NBG i zevati u komsijin stan mi je potpuni off.

Juce sam pricao sa prijateljem koji drzi firmu u bloku 65, i kad spomenih da sam razmisljao o stanu na toj lokaciji mi kaze bukvalno nisi lud... Kaze doslovce, ujutru kad je dolazio na posao, pre je bio prvi ili drugi na semaforu, a danas ceka po 3 zelena da bi prosao. Pre je bilo umereno bucno, danas je vec ogromna buka, a ceo blok nije izgradjen ni blizu. Sta ce biti za par godina kada se zavrse sve faze wellporta, exing, zepterra, belim, savada, new minel, mozete da zamislite na sta ce to liciti... Posto zivim na bezaniji, stalno tuda prolazim i vec sada je prevelika guzva i buka...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=677627#p677627:bx5uh0rl je napisao(la):
DusanBG » 06 Нов 2019 03:31 pm[/url]":bx5uh0rl]Pa upravo je lokacija na uglu sa Vojvođanskom mnogo bolja za dodatni soliter ako tako gledamo, nego da se soliter gradi u samom centru bloka, gusto okružen drugim objektima. Visoki objekti se obično grade upravo na frontu velike saobraćajnice. A generalno svuda je sada dozvoljena gradnja visokih objekata tako da tih prepreka nemaju.
На коју локацију "на углу са Војвођанском" мислиш ?
 
Glavni problem sto smo poslednjih X godina ziveli kako smo ziveli. 90 posto stanovnika nije ni videlo a kamoli zivelo u prostorima koji nisu pravougaone gliter kuce sa potkrovljem ili socijalisticki stanovi od 55m2 sa prozorima od 100x100cm. Zato su to sada investitori iskoristili pa grade malo usminkanije i vizuelno lepse varijante na ocajnim lokacijama koje nama izgledaju svemirski brodovi.
 
Taj deo u rasponu od O. Brigada do T. Bunara je zaista nenormalno zaposednut...
Ja zaista ne vidim kako neko može da tvrdi da će tu infrastrukturno biti makar prihvatljiva situacija...
Što je najgore oni će tako da naguraju sve tu, da i čak da se neko sada seti da "probija" saobraćajnice to više nema gde...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=677771#p677771:gl3y8ack je napisao(la):
Гага » Today, 01:41[/url]":gl3y8ack]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=677627#p677627:gl3y8ack je napisao(la):
DusanBG » 06 Нов 2019 03:31 pm[/url]":gl3y8ack]Pa upravo je lokacija na uglu sa Vojvođanskom mnogo bolja za dodatni soliter ako tako gledamo, nego da se soliter gradi u samom centru bloka, gusto okružen drugim objektima. Visoki objekti se obično grade upravo na frontu velike saobraćajnice. A generalno svuda je sada dozvoljena gradnja visokih objekata tako da tih prepreka nemaju.
На коју локацију "на углу са Војвођанском" мислиш ?

Verovatno misli na Zemunsku.

Sva ova novogradnja koja ulicu Omladinskih brigada čini užasom prosto vrišti za probijanjem železničkog nasipa u Bulevaru umetnosti / Crvene armije čime će se OB prilično rasteretiti.
 
Gogo, Zemunska u pravu si. Sve te ulice što se nastavljaju jedna na drugu me često dovedu do toga da ih mešam.

Nebojša, i Zemunska i Bulevar heroja sa Košara su velike saobraćajnice. Ne vidim zašto blizina padine (sa druge strane ulice), smeta da bude soliter? Starih solitera na toj lokaciji "uz brdo" imaš na par mesta na NBG, ništa im isto ne smeta.
 
Vrh