Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Feanor":3akcwqrc je napisao(la):
Ne daj Boze... Ja evo imam integraciju sa komsinicama iz drugog ulaza tako sto nam izmedju terasa stoji metar visoka staklena ograda... Jedva cekam da skupim lovu da izgradim nesto da ih ne slusam vise kako prave "sedaljke" na terasi i zurke svaki vikend dok ja pokusavam da uspavam dete...

Ne bi ti smetala "integracija" sa komšinicama da si malo mlađi :)

Šalu na stranu, ni ja ne volim takve terase koje su praktično spojene, upravo iz tog razloga (privatnosti). Jedino rešenje je zastakliti terasu ili kupiti taj susedni stan.
 
Ma nisam ja mator, tu smo sa godinama, ipak, postujem komsije oko sebe i ne ponasam se kao da je zgrada moja... Nije u pitanju samo privatnost, vec i nesnosna buka koju stvaraju "druzenjem" na terasi daleko kasnije od prihvatljivog...
Zgrada je preko puta tvoje komsija :) tako da znas one terase koje su jedna do druge... Katastrofa.

Izbegavam zastakljivanje jer mi je to jeres zajedno sa klimama na spoljnim zidovima :)
Ali neku vrstu ograde cu morati da stavim - nazalost...
 
Znam gde si i uvek sam se pitao kako ljudi žive kada su im terase tako spojene.

Meni je zastakljivanje OK ako je urađeno lepo. Mi kad smo zastkljivali smo gledali da se uklopimo sa ostalim prozorima, kao i sa komšijom iznad koji je isto to uradio, pa nam zato zastakljivanje ne štrči.

A što se tiče klima na zgradama i to bi bilo OK kada bi se poštovao neki šablon, a ne da stavljaju klimu kako gde stigne.
 
Slazem se, ali samo razmisljam koliko smo mi decenija (vekova) daleko od toga da se skupstina stanara neke zgrade dogovori o tacnim pozicijama za klime, i istim stilovima zastakljivanja, boje roletni, boje stolarije... Tuga...
 
А да ли овакво решење са "наслаганим коцкицама" би одговарало. Већ постоји и то је у Монтреалу, насеље Хабитат, а може и "Монтреал на води" :p . Лично ми се баш и не свиђа, јесте мало необично, али је некако пренатрпано, исто гледање комшијама за врат и у "тањир", ...

 
Koja je praktična prednost ovakvih zgrada u odnosu na naše lamele, tj. solitere?
Ja ne vidim ni jednu.

Poslato sa telefona
 
Reklo bi se da je i ovde poenta u tome sta uciniti od postojecih blokova i solitera na Novom Beogradu i sire.., ako ni zbog ceg drugog bitnijeg, onda zbog estetskog dozivljaja, modernizacije, promene, atraktivnosti, kvalieta.. Ne moraju lego kockice, ali mozda jedna futuristicka vizija grada.
Crveni soliteri u bloku 21 spadaju u dominantne prizore s druge strane reke. Reklo bi se da im u principu nista ne fali, sem da se malo srede spolja i okolo, poskidaju reklame itd, ali zar je to sve ?
 
Soliteri su najprakticniji po meni za moderno stanovanje jer daju mogucnost skupstini stanara da lako odrzava jedan ulaz i okruzenje zgrade (jednostavno ima dovoljno stanova po vertikali da se zajednicki novac bolje i vidljivije koristi)...

Iako volim zgrade od 3-4 sprata sa po petnestak stanova po ulazu, tu je vrlo tesko ulagati u zajednicku imovinu i javne povrsine...
 
Da, da...
U teoriji je tako.
U praksi?
7-8 se nekako i dogovore, ali veci broj? ;)
 
U praksi je dovoljno da postoji jezgro oko predsednika kućnog saveta, tj. 10-ak stanova koji sve podržavaju. Bude uvek neki kr****, ali takve treba ignorisati jer uvek imaju nerealne zahteve. Mi imamo jednu osobu koja se buni zbog svega, ali ignorisanje je majka.

E sad, postoje tu neki koji naginju da sve miniraju, ali kada vide da je ulaz okrečen i baštica ispred ulaza sređena, onda i oni manje gunđaju kada treba da se skupe neke pare.

Potpuno je druga priča kada ulaz ima dovoljno para i normalnog predsednika kućnog saveta. Moje mišljenje je da demokratija nije pravi način za odlučivanje u zgradama jer na šta bi ličilo kada bi se svako pitao u koju boju da se ofarba ulaz ili koje pločice da se stave na zid u prizemlju!?
Najbolje je da predsednik sa par normalnih smisli par predloga i time ostatku ulaza da iluziju izbora. Ako nekome ne odgovara, onda se toj osobi da zadatak da sam predloži i organizuje sve, ali od A do Š u roku od 3 dana i tu će odustati.
 
U praksi moj ulaz ima 40 stanova i ljudi nece da daju vise od 150 dinara mesecno... Da da 150 dinara...
Trebalo nam je 2 godine da okrecimo prizemlje i ofarbamo gvozdene ograde i zamenimo sanducice... Samo prizemlje!

Da zivim u zgradi za 3-4 sprata - racunaj sam :)

Zato pored skoro svakog solitera pored kojeg prodjem vidim alu stolariju na ulazu, nov interfon, okreceno, plocice, bastica... Jednostavno u takvim zgradama i 150 dinara po stanu je dovoljno za fine investicije...
 
Možda nije za ovu temu, pa prebacite.

Zašto je kompletno očišćeno šetalište (kej) od Brankovog mosta do Zemuna, a nasip u Blokovima nije ni taknut?

Pošto trčim, danas odoh do Save u Blokovima i pošto se sneg topi, led se pojavljuje na više mesta.
Ajde da oprostim da nije očišćeno sve, ali prilazi nasipu (uzbrdice) i stepenice su pod snegom i ledom, osim delova koji su non stop pod suncem.

Kome smeta jak Blok 45?

599363f343a8cba8c52b9d662a28d71e.jpg


Poslato sa telefona
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=367882#p367882:wnnz7a3n je napisao(la):
astrodule » 20 Jan 2016 02:18 pm[/url]":wnnz7a3n]....
Pošto trčim, danas odoh do Save u Blokovima.....

599363f343a8cba8c52b9d662a28d71e.jpg

....


Dule "borac" :kk:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=357840#p357840:apcfab5q je napisao(la):
Drakche » Tue Nov 10, 2015 9:25 am[/url]":apcfab5q]Reklo bi se da je i ovde poenta u tome sta uciniti od postojecih blokova i solitera na Novom Beogradu i sire.., ako ni zbog ceg drugog bitnijeg, onda zbog estetskog dozivljaja, modernizacije, promene, atraktivnosti, kvalieta.. Ne moraju lego kockice, ali mozda jedna futuristicka vizija grada.
Crveni soliteri u bloku 21 spadaju u dominantne prizore s druge strane reke. Reklo bi se da im u principu nista ne fali, sem da se malo srede spolja i okolo, poskidaju reklame itd, ali zar je to sve ?

Ja živim u ovom prvom, IDEA, soliteru i mogu ti reći da im fali mnogo toga :D Za početak jedna dobra izolacija, svi zidovi su cigla na kant sem spoljnog koji je možda pola cigle. Ali mislim da bi na svim zgradama po blokovima mogla da se uradi izolacija sa novim fasadama i da bi to znatno osvežilo izgled a da bi i zgrade mogle značajno da uštede kad je potrošnja energije u pitanju (25-40%)
 
Konkretno znam da je Prag to resio kroz fondove EU i povoljne kredite... Dosta stambenih zgrada ima kompleno novu fasadu, prozore, klime na identicnim pozicijama...
Ali, interesuje me sta bismo mi radili u toj situaciji sa nadogradnjama i budzevinama... Sta se desava ako neko bas pred rekonstrukciju kupi nove prozore koji znacajno odstupaju od novog resenja...
 
Док год не постоји плаћање по утрошку енергије нико неће наћи интерес да ставља фасаде. Поента је да станари пронађу свој интерес да ставе фасаду тј да цена грејања+рата кредита од фасаде буде исплативија него кад се плаћа грејање зграде и грејање дворишта
 
To bi bilo isplativo samo kad bi cena grejanja bila bar 3 puta veća (gledajući na neki dvadesetogodišnji period)

Poslato sa telefona
 
Треба ту укалкулисати и цену хлађења јер би се и лети мање користила клима, па комфор који се добије када је температура уједначена а има и естетика своју вредност.

С обзиром да користимо увозни енергент цена јесте велика само је због куповине социјалног мира то прераспоређено да се одрази на неки други начин.
 
Koliko ja znam fasada pripada stanarima i oni MORAJU da je održavaju... Zasto samo ne sprovoditi postojeci zakon?
Das rok od 10 godina, mogucnosti kreditiranja i subvencionisanja i cekas... Ko ne renovira posle 10 godina, kazna po usima...
 
Beogradske priče: Loša "nadogradnja" dobre ideje
Ogromno gradilište na kojem je nicao Novi Beograd obimom bilo neponovljivo u istoriji srpskog građevinarstva. Nismo tako zamislili ovaj prostor, koji je sada haotično pretrpan, kaže arhitekta Milan Miodragović

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... obre-ideje
KANALI
Jedna od ideja Nikole Dobrovića tokom izgradnje prvog urbanističkog rešenja za ovaj deo grada posle rata bila je i da ceo Novi Beograd bude ispresecan kanalima.Oni bi služili i kao saobraćajni putevi, i kao regulatori podzemnih voda.
 
^^ Oni su smatrali da je njihov urbanizam pravedan i da su objekti koji su oni osmislili u ono vreme bili najracionalnije i najbolje resenje za stanovanje.

Istorija ih je ipak demantovala.
 
Vrh