Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

kad smo vec kod parkova, kako mogu ja da pokrenem da se sredi park u bloku 29, gde su energoprojektove zgrade? gde pisati i ima li to smidla uopste da se cimam?
Писао ја Зеленилу Београд за паркиће у неким другим блоковима и само ми рекли да није у плану за ову годину, није им пало на памет да ми одговоре коме да се обратим ако желим да предложим обнову неког паркића. Сећам се кад је крајем 2017. Град организовао акцију "Да се ради и гради по твом" и трећа најподржаванија иницијатива у Београду је била да се обнови паркић у блоку 33 код рупаче. Сићве је тада обећао да ће то бити урађено, али наравно у међувремену паркић није ни такнут, а ни тадашњи председник општине НБГД а садашњи градоначелник БГ ништа није урадио по питању тог паркића. Једино би имало смисла ако би се станари неколико новобеоградских блокова организовали да протестују испред зграде општине Нови Београд са захтевом да се у блоковима у којима живе обнови бар један руинирани паркић и да приликом тог протеста направе петицију за хитну обнову паркића који су најхаваричнији. Мада с обзиром на то да се Зеленило Београд недавно задужило код Водовода да би исплатило плате неким радницима, очигледно је да би одговорили да немају пара да ове године обнове те паркиће.
 
Da li neko zna šta će biti između Tehnomanije i nove zgrade Lastavice, pošto je rasčišćen plac?
 
Beše su Marbovci investitori na toj parceli? Jesu li negde zvanično njavili taj hotel ili je to nezvanična informacija?

Možda bude neki Hilton niže kategorije (DoubleTree, Garden Inn...) :confused:
 
Beše su Marbovci investitori na toj parceli? Jesu li negde zvanično njavili taj hotel ili je to nezvanična informacija?

Možda bude neki Hilton niže kategorije (DoubleTree, Garden Inn...) :confused:
trebalo bi da jesu marbovci, ako je u pitanju parcela 5298/8 KO Novi Beograd kao vlasnik je uknjižen BAKA inženjering doo (prema apr-u suvlasnici po 50% su marbovci)
 
Meni je enigma sto su ostavljene livade onolike u bloku 30 i 29. Znam da je u 30.om bio plan da se grade škola i vrtic. Nikom ne pada na pamet da barem uredi i postavi staze neke i mobilijar. Ulaganja u uredjenje samo prate investitore a i tada to najčešće oni sami finansiraju a gradska vlast ih uslovi.
I u 29 je u plan ucrtana škola - kao i u svakom NB bloku.
 
Svi radovi u toj geografski vrlo centralnoj zoni NBG oko Zorana Djindjica su previše stihijski. Blok 25 je konacno oživeo ali opet sve nešto plac po plac, ad hoc a najskuplji kvadrat. Širi se za traku ceo Z.Dj. ali bez neke najave nego ko veli kad su već tamo mašine a i izbori su, a i arena je punija u zadnje vreme sa Evroligom. Zgrade u tim blokovima iz perioda brutalizma su sve zaštićene u Zavodu kao jedna zona. Ništa o tome, kad će neka restauracija. Pade terasa na Coca Coli i ništa. A koliko vidim po forumu i turisticka su atrakcija. Livade bi garant dali u izgradnju da stanari ne bi izasli sa vilama i motikama.

Alta banka je htela poslovni toranj umesto bivšeg Jubmesa i odmah kuka i motika za parking. Pola bloka neizgrađeno stoji, da ne pričamo preko autoputa gde je FDU.

Prstom uprava grada nije mrdnula za te stare centralne blokove. Kotrlja se ona trava
 
te livade na kraju ce da budu livade sa dodatim jos par drveta, golicima za mali fudbal i psece izmete
 
Ja sam čuo da će biti DoubleTree, ali neće niko da potvrdi, samo kažu priča se!😂
 
438098750_10219813949457875_3769678925589451580_n.jpg
 
Nekako nam je ova kula prošla ispod radara.

Meni izgleda zdepasto i ružnjikavo, a autor idejnog projekta je dekan Arhitektonskog fakulteta u Beogradu :(

Inače, dobili su lokacijske uslove, tako da je sasvim moguće da već ove godine krenu sa izgradnjom.

kula_m2_190424_tw1024.png
 
"Својом позицијом кула тежи да се удаљи од неповољних утицаја интензивног саобраћајног чвора, истовремено отварајући са виших етажа нове потенцијале за квалитетне градске визуре."

Zanimljiv početak opisa zgrade... 😊
 
Koliko treba da mrzis Beograd da isprojektujes nesto ovoliko ruzno?

Arhitektu deportovati u Bugarsku.

Sve je pogresno ovde. Tu treba graditi hotel ili poslovnu kulu, nikako stanove.

Makar da je fasada jednostavna, elegantna. Ovo sve nesto natrpano. Ponekada je manje vise.
 
Koliko treba da mrzis Beograd da isprojektujes nesto ovoliko ruzno?

Arhitektu deportovati u Bugarsku.

Sve je pogresno ovde. Tu treba graditi hotel ili poslovnu kulu, nikako stanove.

Makar da je fasada jednostavna, elegantna. Ovo sve nesto natrpano. Ponekada je manje vise.
Sva sreća pa nam je Swarowski Jugoslavija pravi biser arhitekture koji dobijamo. ;)
 
Nekako nam je ova kula prošla ispod radara.

Meni izgleda zdepasto i ružnjikavo, a autor idejnog projekta je dekan Arhitektonskog fakulteta u Beogradu :(

Inače, dobili su lokacijske uslove, tako da je sasvim moguće da već ove godine krenu sa izgradnjom.

kula_m2_190424_tw1024.png
Gde je ovo planirano?
 
Aha, znači Kopernikus kula.

Inače, napisah u temi o Jugi da nije bolje graditi kule umesto niže(srednje) spratnosti zgrade, parafraziram, jer naš investitor se neće zaustaviti na jednoj - dve kule i zelenilom unaokolo, nego će graditi kulu do kule, sve dok ne popuni sav slobodan zeleni prostor, jer je tako u mogućnosti, pa ispadoh neko ko se ne razume u urbanizam.​
 
Kada je prodata ta parcela? Ko je kupio? Kada je bila licitacija? Promaklo mi.
 
Vrh