Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Tako je, posao treba da dobije firma sa jednim zaposlenim i tri saradnika (jer je dvadeset stručnih ljudi odbilo). Dalekovod te jačine pa i ukopan ne sme da bude na 100m ni od groblja a kamoli živih stanara. Al koga briga bitno da se prodaju kvadrati
Isto to postoji i na Bežaniji u ulici prema 11. aprilu. Dalekovodi na par metara od zgrada.

Screenshot_2024-01-31-17-31-43-147-edit_com.google.android.apps.maps.jpg
 
Poslednja izmena:
Utisak iz Oml. Brigada. Desna traka u zoni kod The One svaki dan blokirana sa vozilima na 4 migavca. Utisak kao u Bulevaru.

Protočnost znatno smanjena, pogotovo kad naiđe autobus.
 
Dalekovod te jačine pa i ukopan ne sme da bude na 100m ni od groblja a kamoli živih stanara. Al koga briga bitno da se prodaju kvadrati

Не знам одакле ти податак за 100 m, али важећи швајцарски закон налаже минималну удаљеност стамбеног објекта од осе далековода од 5 м, односно, 2,5 м + 0,01 м по kV номиналног напона далековода, мерено од најближе тачке објекта до жица проводника. Дакле, у Швајцарској надземни далековод од 110 kV може да буде на 5 метара од најближе тачке стамбеног објекта.


1706719932721.png
 
Sama činjenica da nešto opada sa kvadratom rastojanja nam govori da je 10-ak metara već dovoljna razdaljina.

Opet, iako znamo teoriju, ne žalimo da budemo blizu dalekovoda.
 
Sama činjenica da nešto opada sa kvadratom rastojanja nam govori da je 10-ak metara već dovoljna razdaljina.

Opet, iako znamo teoriju, ne žalimo da budemo blizu dalekovoda.
Tako da je baš super što će da ih stave pod zemlju kao što su trebali odavno….
 
Pa gleda se odnos cene i potrebe.

Nekada se očigledno nije mislilo da će Grad toliko da se širi.

Iskreno, sadašnoj vlasti ne bih dao da rade tako ozbiljan posao jer čega god su se dohvatili, em su predugo trajali radovi (kolaps) em kvalitet nije bio na potrebnom nivou.
 
Pa gleda se odnos cene i potrebe.

Nekada se očigledno nije mislilo da će Grad toliko da se širi.

Iskreno, sadašnoj vlasti ne bih dao da rade tako ozbiljan posao jer čega god su se dohvatili, em su predugo trajali radovi (kolaps) em kvalitet nije bio na potrebnom nivou.

Pa gleda se odnos cene i potrebe.

Nekada se očigledno nije mislilo da će Grad toliko da se širi.

Iskreno, sadašnoj vlasti ne bih dao da rade tako ozbiljan posao jer čega god su se dohvatili, em su predugo trajali radovi (kolaps) em kvalitet nije bio na potrebnom nivou.
Ako gledamo zdravlje ljudi onda to nema cenu iako znamo da njih briga za naše zdravlje….
A što se tiče izvođača radova, svejedno nam je ko je na vlasti, sve je to ista ekipa samo “dres” menjaju po potrebi….
 
Mene zanima da li je realno da su zatvorili klizalište Pingvin u 62 bloku jer smeta stanarima "Petice"? Dakle ne smeta mesara Milan, ne smeta pumpa nego smeta zatvoreno klizalište u balonu koje btw radi do 21h za rekreativce?
Šta je sledeće, smeta im pijaca? Smeta tramvaj? Daj da se izmesti Jurija Gagarina.
Smetaju i ti iz Petice starim stanarima blokova, zauzeli poljanu sa tim ruglom
Screenshot_20240205-174553.png
 
Ja sam razuzmeo da je u pitanju neka starija zgrada, pa zato pitah.
 
Pa nešto mi taj potez nema neku širinu za zgrade. Ako bi bile zgrade bile bi jako dugačke a uske. Osim toga immo, radnje ne marketi, maxi, tempo express, idea super, apoteke, jysk, dm, univer puno znače ljudima.
 
Pa nešto mi taj potez nema neku širinu za zgrade. Ako bi bile zgrade bile bi jako dugačke a uske. Osim toga immo, radnje ne marketi, maxi, tempo express, idea super, apoteke, jysk, dm, univer puno znače ljudima.
već je na jednoj parceli napravljena stambena zgrada, tako da nije tu problem veličina placa, već što nikada zaista ni nisu planirane stambene zgrade na ovom potezu, a sada je to najisplativije, pa hajde da guramo... par placeva je privatno već godinama i samo se menjaju vlasnici, gledajući ko će moći da izgura da ih prenamenuje u stambene kvadrate i da poveća izgrađenost što više da mu se isplati... blok 64 najviše sreće tu ima što im je Immo prvi posadio na parceli, lepo je uredio i generalno unapredio taj deo..
 
Ovde ukoliko urade to sto su naumili, niko srece nece imati.
Nije tesko videtinko gura. Vidim da je WD Concord vlasnik jedne od vecih parcela. A sto se Imma ticrme, pa nista lakse nego rasklopiti ga i napraviti dvadeset spratovs. Pa isto se desava i sa nekadasnjim Extra centrom u Omladinskih brigada.
Nadam se da ce se gradjani ujediniti poput onih iz bloka 37 i ne dozvoliti ovo. Neka se sire prema nesretnom Expu. Imaju dovoljno mesta.
 
A kad se setim nekada, eh ko Central Park izmedju zgrada. Dolazili stranci da se dive.
Sve smo uništili.
Pogledajte prilog 188494
Tu je originalno planiran rejonski centar, dakle komercijalni sadržaji, a ne bilo kakav central park.

Bloklvima 61-64 niko se nikad nije divio. To je socijalna gradnja (po licenci iz Francuske za sirotinjska predgrađa). Najniži nivo stanovanja na NB.
 
@mp3mp3 što reče @DusanBG , već ima jedna izgrađena zgrada. Što se tiče Immo centra, to ima neko vreme kako je najavljeno njegovo rušenje i gradnja stampeno - poslovnog objekta. Nevezano za to što je nekada bilo zelenilo na celom razdelnom ostrvu, kao što se vidi na fotografiji koju je postavio @ViktorViktor i što znače trenutno izgrađeni objekti sa mahom prehrambenom namenom, mnogo bolje bi bilo da su tu napravili par objekata, a ostalo uredili da budu dečja igrališta (čini mi se da trenutno postoji samo jedno), parkovi za kučiće, pa nešto kao mini park i sl. iako nešto u manjoj meri postoji između samih zgrada u blokovima. Već sada se kuburi sa parkingom i najavljena je izgradnja gomile dodatnih duž blokova na 6, na uštrb zelenila naravno, a tek ima da bude haos kada niknu zgrade na razdelnom ostrvu.

P. S.
@Пантограф Nije planirana stanogradnja​
 
Није, али није ни парк. А већ постоји и стамбена зграда у том појасу.
 
Da ne unosimo zabunu, ja mislim da se do sada nije uopše javljala ideja da se Immo centar prenameni, poruši ili nadgradi, ova priča je o ostalim, prevashosno neizgrađenim parcalama. I tu se jate interesi da se nešto odradi, sa tim da mislim da su i dani Tempu odbrojani pošto je ono baš privremeni objekat koji leži samo na delu parcele.

a @Пантограф ne možeš da kažeš da im se niko nije divio, pošto ne poznaješ svakoga na svetu... a po pitanju uređenja unutrašnjeg rasporeda prostorija, ovi blokovi možda imaju i najbolje uređenu (bar meni) unutrašnju organizaciju prostora.
 
Ти блокови су били предмет оштре критике још кад су подигнути, а и касније.
 
Realno svi ti 60+ blokovi su vazda bili horor, one pasarele i prolazi i garaže u suterenu su se često koristile za krimi-džimi filmove i spotove!

Horor su bili i ovi pored reke, ali ne toliko zbog izgleda, koliko dešavanja 90-ih, sad su po meni relativno ok, zaokružene sredine sa sadržajima. Možda sam ja i skroman, sve više lično postajem minimalista, a troškovi rastu na sve strane. :)
 
A ja zaobiđoh te horore 90ih živeći tamo 💁‍♂️ da su se popularno koristili u takvim filmovima, to svakako, čak i danas. A sećam se naročito filma Nebeska udica, je*******o mater kako su se potrudili da snime u svakom najgorem uglu, zezali smo se u kraju gde su se ovi zavlačili da snime ove scene :D

a da uradim odmha evo i sebi Edit, kada idemo u ove teme:
Sinoć vodim ćerkicu na neke vannastavne aktivnosti u Bloku 30 i prolazimo peške po mraku kroz centar bloka i onda delom kod one velike dugačke zgrade i po platoima četvorospratnica, i kaže ona meni, kako je ovde sablasno i užasno :DD. A mi u 45. živimo. Tako da je sve od percepcije i trenutnog uređenja u svakom delu..
 
Vrh