Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Pisalo se u ovoj ili u nekoj drugoj temi tu ima baraka koju su koristili valjda vatrogasci
Sad se uselili cigani valjda
@Директоре, та барака бившег ватрогасног добровољног друштва је у блоку 64, ближе Јурија гагарина. Овде је реч о блоку 62 и то део север, уз Војвођанску.
 
Zdravo svima

Da li neko ima info da li će se i kada nešto graditi raditi, kositi,... na ovoj poljani u bloku 62. Ja sam u više navrata pisao opštini i kurti i murti da se ova poljana pokosi i uredi barem od ambrozije i svakojakog korova ali uzalud, godine prolaze...Pogledajte prilog 177904
То је катастарска парцела 4700/1 и то је градско грађевинско земљиште. Власник парцеле је Република Србија, а корисник је ЈП за склоништа. Води се под улицом Душана Вукасовића. На тој парцели је био или је још увек на дивље изграђен ауто-сервис https://www.google.com/maps/@44.806...0zyAw!2e0!7i13312!8i6656?authuser=0&entry=ttu

К:П. 4700/1:
кп 4700_1.JPG


https://a3.geosrbija.rs/
склоништа.JPG



https://katastar.rgz.gov.rs/eKatastarPublic/FindParcelaResult.aspx
Забележба парцеле


Датум:
27.2.2023. 13:07:12​
Број предмета:
952-02-7-225-1283/2023​
Опис:
ЗАБЕЛЕЖБА ПРИЈЕМА ЗАХТЕВА БРОЈ 952-02-7-225-1283/2023 ЗАБЕЛЕЖБА ДА ЈЕ ПОКРЕНУТ ПОСТУПАК ЗА СНИМАЊЕ ОБЈЕКТА-ЈП СКОЛНИШТА​
Датум:
30.4.2018. 13:47:31​
Број предмета:
952-02-4-119/2018​
Опис:
ЗАБЕЛЕЖБА ПРИЈЕМА ЗАХТЕВА БРОЈ 952-02-4-119/2018 УПИС ПРАВА КОРИШЋЕЊА ЗА СКЛОНИШТЕ НА КП.4700/1 КО НОВИ БЕОГРАД - ЈП СКЛОНИШТА​


https://katastar.rgz.gov.rs/eKatastarPublic/NepokretnostProperties.aspx?nepID=m5B/dJgDu/A1PdWeCvR9YQ==
2. Подаци о зградама и другим грађевинским објектима - В1 лист
Број објекта:
1​
Назив улице:
ДУШАНА ВУКАСОВИЋА​
Кућни број:
Кућни подброј:
Површина m²:
474​
Корисна површина m²:
ПОВРШИНА НИЈЕ ЕВИДЕНТИРАНА​
Грађевинска површина m²:
ПОВРШИНА НИЈЕ ЕВИДЕНТИРАНА​
Начин коришћења и назив објекта:
ОБЈЕКАТ ЈАВНОГ СКЛОНИШТА​
Правни статус објекта:
ОБЈЕКАТ ИМА ОДОБРЕЊЕ ЗА УПОТРЕБУ​
Број етажа под земљом:
1​
Број етажа приземље:
Број етажа над земљом:
Број етажа поткровље:
 
Шта се уопште догодило са тим ауто-сервисом у блоку 62? Знам да је већ годинама напуштен и да сад изгледа као нека кућа у просечном хорор филму, али кад је и зашто престао да ради?
 
Шта се уопште догодило са тим ауто-сервисом у блоку 62? Знам да је већ годинама напуштен и да сад изгледа као нека кућа у просечном хорор филму, али кад је и зашто престао да ради?
Nije još prestao da radi, eno juče 4 automobila dole u rupi kod njega :)
Pa skupite se vas desetoro iz bloka i pokosite? Ako Zelenilo već ne radi svoj posao, ne moraš se valjda gušiti u ambroziji dok ih čekaš. :D
Druže, verujem da nisi video nikada uživo tu parcelu, to nije poljana sa malo većom travom, to je bukvalno prašuma sa korovom preko metar ipo visine. Pokušavali smo sve i svašta, bila televizija snimala, šatro pomoći će.
 

Комунисти лажу више од Вучића,
чуј базени и вештачка језера на крововма зграда и “изнајмљиваће насеље богатим странцима”,
можда су мислили на оне из земаља несврстаних који су тих година ‘60. или ‘ 70. и неке живели у колибама од блата.
 
За стамбени блок Б-8 у блоку 21, тзв. Црну удовицу се прича да је оригинално требала да буде хотел за потребе СИВа.
 
Moguće. Bilo je sličnih objekata. Recimo, zgrada-bliznakinja zgradi '3 sestre' u Bloku 1, Prvi bulevar (Z. Đ.). Neki je zovu i '3 brata', ja mislim da je to isforsirano:) Elem, deo stanova je držala SR (nakratko i NR) Slovenija, i gmaz od Staneta Dolanca je tu noćio (kud ne upade u neku baru onomad, pa onako debeo, da ni ne izađe).
 
И Кафе солитер, Инвалид, Конзерва…
едит: сад видех да је Пантограф већ поменуо Конзерву
 
Kafe soliter, da. Ali šta je Invalid?
Сад мотам по глави, ал’ не бих ставио руку у ватру, један од оних тринаестоспратних солитера што излази на Бул. Лењина, мислим баш онај на станици преко пута Меркатора, од усељења је био нешто фаличан, пуцале неке цеви, пуштало грејање, па га прозвали Инвалид.

Иначе, ти називи нису били само керефека новостасале мангупарије, већ и насушна потреба, да се разликују зграде разбацане у блоку, са адресом улице која је неретко била и 200 метара далеко од зграде, нпр. Ц17 са адресом Ул. Отона Жупанчича, а до Отона Жупанчича да се изгубиш три пута. Ја до дубоко у зрело доба нисам имао појма која зграда у блоку је у којој улици.
 
Иначе, ти називи нису били само керефека новостасале мангупарије, већ и насушна потреба, да се разликују зграде разбацане у блоку, са адресом улице која је неретко била и 200 метара далеко од зграде, нпр. Ц17 са адресом Ул. Отона Жупанчича, а до Отона Жупанчича да се изгубиш три пута. Ја до дубоко у зрело доба нисам имао појма која зграда у блоку је у којој улици.
Ja to ni dan danas ne znam (mislim na adrese), a verujem da ako se nešto ne promeni, neću znati ni sudnjeg dana. Pisao sam u temi o unifikaciji naziva ulica o tome.
 
Сад мотам по глави, ал’ не бих ставио руку у ватру, један од оних тринаестоспратних солитера што излази на Бул. Лењина, мислим баш онај на станици преко пута Меркатора, од усељења је био нешто фаличан, пуцале неке цеви, пуштало грејање, па га прозвали Инвалид.
Aha, onaj kod 'ranča'.
 
Vrh