Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Screenshot (1991).png
 
Ova dva mučenika su danas dobila vraški tešak zadatak, da po ovom sumanutom vetru brendiraju ogradu Grujinog projekta u Bloku 40, na uglu Omladinskih brigada i Milutina Milankovića :D
b40.jpg


Možda kasnije danas prođem još jednom ovuda, pa ću da bacim pogled šta su uspeli da urade. Na ovom jednom renderu sa kojim su se jutros poprilično mučili, izgleda da su u odnosu na one prvobitne vizualizacije, balkoni dobili "drvenastiji" izgled.
 
Ova dva mučenika su danas dobila vraški tešak zadatak, da po ovom sumanutom vetru brendiraju ogradu Grujinog projekta u Bloku 40, na uglu Omladinskih brigada i Milutina Milankovića :D
Pogledajte prilog 180942

Možda kasnije danas prođem još jednom ovuda, pa ću da bacim pogled šta su uspeli da urade. Na ovom jednom renderu sa kojim su se jutros poprilično mučili, izgleda da su u odnosu na one prvobitne vizualizacije, balkoni dobili "drvenastiji" izgled.
Interesuje me kako ce da ide prodaja kad zaloze Romi iz ovog nehigijenskog naselja koje je na 100m od kompleksa?
Screenshot_20231118-135121.png
 
stan je dugorocna investicija, romi ce otici a stan ce ostati. i kod belvila su bili pa ih sada vise nema.
I dalje su kod Belvila, samo druga lokacija, ovo naselje (na slikama ispod) je na 200-300m od vrtica. Zvao sam (i slao sam mailove) grad, inspekciju, ministarstva i nikakav konkretan odgovor nisam dobio vezano za naselje pored FDU'a, izgleda da nije prioritet sto 10 porodica truju nekoliko hiljada ljudi u tom delu NBG'a.
PXL_20231026_153444528.jpg
PXL_20231024_155123620.jpg
 
cigana i ma i u dr. Agostina Neta u delu do Savskog keja. Godinama unazad se prica da bi i tu trebala da krene gradnja nekog kompleksa.
 
Interesuje me kako ce da ide prodaja kad zaloze Romi iz ovog nehigijenskog naselja koje je na 100m od kompleksa?
Nije tu baš nehigijensko naselje, već živi jedan čiča sa kozama koji btw. ni nije Rom. Ne znam da li ima tu još nekog s njim, ali da lože neko đubre zimi od kog vonja pola ulice, to jeste istina.

Inače, ovi momci su se izborili nekako sa vetrom i okačili panoe:

belmondo 1.jpg
belmondo2.jpg


Prvo da primetim da je odabrano još jedno glupo ime u moru glupih imena stambenih kompleksa u Beogradu. Samo je jedan Belmondo:

8efc0e1c02a56307621b60382c0a26ae.jpg


Drugo - džabe klikćete sajt istaknut na ogradi, još je u izradi.

Treće - smorili su više sa ovim "greenwashingom" rendera.

Četvrto - ne vidi se baš najbolje na ovim fotkama, ali deluje da će i zgrada u unutrašnjosti bloka biti stambena, a ne poslovna kako je ranije najavljeno.
 
Da...
Nije tu baš nehigijensko naselje, već živi jedan čiča sa kozama koji btw. ni nije Rom. Ne znam da li ima tu još nekog s njim, ali da lože neko đubre zimi od kog vonja pola ulice, to jeste istina.

Inače, ovi momci su se izborili nekako sa vetrom i okačili panoe:

Pogledajte prilog 180969Pogledajte prilog 180970

Prvo da primetim da je odabrano još jedno glupo ime u moru glupih imena stambenih kompleksa u Beogradu. Samo je jedan Belmondo:

8efc0e1c02a56307621b60382c0a26ae.jpg


Drugo - džabe klikćete sajt istaknut na ogradi, još je u izradi.

Treće - smorili su više sa ovim "greenwashingom" rendera.

Četvrto - ne vidi se baš najbolje na ovim fotkama, ali deluje da će i zgrada u unutrašnjosti bloka biti stambena, a ne poslovna kako je ranije najavljeno.
Ta osoba koja je zivela tu vise ne zivo vec dve godine. Ja sam licno bio letos tamo gde sam pricao sa ljudima koji zive, rekli su mi da ima 9-10 porodica. A isao sam jer mi se vise smucio smrad koji se siri odande. Rekli su mi da spaljiju zato sto im se skupi djubre jer u tom trenutku nisu imali gde da odlazu svoje smece a i zbog komaraca. Zimi loze tu sve i svasta.

Ova slika dole je prvo skretanje pre skretanja za auto put. Tu se nalaze tri mala objekta kao i kokosinjac gde se isto lozi.

Kad budem stigao, uslikacu da se lepo vidi o cemu pricam.
PXL_20231107_085755954.jpg
 
Nisam imao pojma da se tu formiralo naselje. Baš me zanima šta će biti s njima ako se MUP doseli u taj blok, kako je ranije planirano.
 
Da...

Ta osoba koja je zivela tu vise ne zivo vec dve godine. Ja sam licno bio letos tamo gde sam pricao sa ljudima koji zive, rekli su mi da ima 9-10 porodica. A isao sam jer mi se vise smucio smrad koji se siri odande. Rekli su mi da spaljiju zato sto im se skupi djubre jer u tom trenutku nisu imali gde da odlazu svoje smece a i zbog komaraca. Zimi loze tu sve i svasta.

Ova slika dole je prvo skretanje pre skretanja za auto put. Tu se nalaze tri mala objekta kao i kokosinjac gde se isto lozi.

Kad budem stigao, uslikacu da se lepo vidi o cemu pricam.
Pogledajte prilog 180971
Пре 40-так година је ту био и један ауто-сервис.
 
Nije tu baš nehigijensko naselje, već živi jedan čiča sa kozama koji btw. ni nije Rom. Ne znam da li ima tu još nekog s njim, ali da lože neko đubre zimi od kog vonja pola ulice, to jeste istina.

Inače, ovi momci su se izborili nekako sa vetrom i okačili panoe:

Pogledajte prilog 180969Pogledajte prilog 180970

Prvo da primetim da je odabrano još jedno glupo ime u moru glupih imena stambenih kompleksa u Beogradu. Samo je jedan Belmondo:

8efc0e1c02a56307621b60382c0a26ae.jpg


Drugo - džabe klikćete sajt istaknut na ogradi, još je u izradi.

Treće - smorili su više sa ovim "greenwashingom" rendera.

Četvrto - ne vidi se baš najbolje na ovim fotkama, ali deluje da će i zgrada u unutrašnjosti bloka biti stambena, a ne poslovna kako je ranije najavljeno.
Ако већ инсистирају на том гринвошингу "зелених тераса" могу у најмању руку да предвиде неке жардињере на њима како је пре више деценија рађено у Југославији, бар да људи сами засаде неко зеленило и лозице

novi-beograd-blok-45---dr-ivana-ribara-5425643822179-71806126099.jpg


Није никакав трошак за инвеститоре јер би терет "озелењивања" пао на станаре али бар би имали ту опцију уместо да се довијају разним кинеским саксијама
 
Te pijaruse sto smišljaju imena kompleksa treba sve da dobiju otkaže znaci povraća mi se
Danas su u modi zeleni (a i drugi) nazivi i to na stranom jeziku. Da nije Paunove ulice i prostora nekadašnje kasarne Stepa Stepanović, i tu bi smo dobili strane nazive. Jer ovako na stranski zvuči mnogo glupo "Peacock hill" što bi neko greškom mogao da pročita "Pea cock hill". :D
 
I tako smo dobili prvu stambenu krmaču pored Novobeogradskog nasipa na mestu na kojem je trebala biti izgrađena centralna(glavna) vatrogasna stanica za grad Beograd.
Alal vera!
 
I tako smo dobili prvu stambenu krmaču pored Novobeogradskog nasipa na mestu na kojem je trebala biti izgrađena centralna(glavna) vatrogasna stanica za grad Beograd.
Alal vera!
Odlično da smo ovo dobili - to je i faktički kraj šinofobije: stambena zgrada privatnog investitora uz prugu. Ta ljigava epizoda naše razmaženosti i malograđanštine je završena.

Šta ćemo sada sa narativom 'metro mora pod zemlju', ili 'pruga okovala grad'? Propo.
 
Vrh