Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Bio je pokusaj da se fasade renoviraju ali vecina stanara nije bilo ZA pa su izolacije radjene parcijalno i bez dozvola..
Krov je uradjen na par zgrada, a na mojoj nije pipnut od gradnje..

Mislim da bi tu morali da kupuju i neko zemljiste od grada posto sama povrsina na kojoj se zgrada nalazi i nije nesto velika..
Svakako lepa ideja ali mozda izvodljiva za nekih 20tak godina kada ovde ponestanje zemljista za gradnju, a i ovaj deo BG-a bude u "centru" za razliku od Borce, Ovce, Surcina, Batajnice..

Usao sada na katastar da proverim da se nas komsija iz podruma nije nekako upisao kao vlasnik.. I nije..
Takodje sam video da je od 20 stanova cak 5 u vlasnistvu ZTP i jedan u vlasnistvu Sutjeske..
To znaci da ce nas neki od komsija napustati kada ove firme izadju iz stecaja(privatizuju) ili ce stanovi preci u njihovo vlasnistvo?

Zgrada pored moje je u "vecinskom" vlasnistvu ДИРЕКЦИЈА ЗА ГРАЂЕВИНСКО ЗЕМЉИШТЕ И ИЗГРАДЊУ БЕОГРАДА,Ј.П. :mrgreen:
 
Moguce da su stanovi otkupljeni od ztp beograd a da nije vrsen upis u katastar ili su pak sluzbeni stanovi
 
Onaj beskontaktni otvarač ulaznih vrata je moj ulaz koštao manje od 100e ukupno, ali niko nije ništa platio jer imamo račun kod Gradskog stambenog. Imamo dobrog predsednika, pa se dosta stvari uradilo preko tog računa (saniran krov, popravljena PP mreža, okrečen ulaz redovno, interfon, beskontaktni čitač, zamenjene instalacije u podrumu...)
467166f1c05964def2546ed7d63c8372.jpg
cfed58c5495dd9045ef92c3fbf8f4655.jpg
 
Izvinjavam se što skrećem s trenutne rasprave al nešto vezano za ravoj NBg blokova. Primetio sam da na Nbg drveće i zelenilo sporije i raste verovatno zbog peska i loše zemlje ispod. I veći deo NBg-a deluje ogoljeno, bez dovoljno drveća. Da ima više hladovine mislim da bi vrućine jun-avg bile mogo lakše za podneti na Nbg. Moj predlog je da se dodaju novi slojevi plodnije, masnije zemlje ili nekako drugačije obogati kako bi drveće i drugo zelenilo bolje raslo. Mislim da bi razvoj zelenijeg NBg-a dosta značio.
 
Platili ste platili ali preko uplatnice vidjecu i ja da trazim da mi ugrade beskontaktni otvarač ulaznih vrata koliko ste dobili privjezaka po stanu
 
Mislim da smo dobili dva po stanu, a svaki naredni je bio 200 dinara (ali nisam siguran)

Naravno da smo platili (kroz Infostan), ali ništa naknadno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=389930#p389930:2ckwl3ti je napisao(la):
Earthmoving » 32 minutes ago[/url]":2ckwl3ti]Izvinjavam se što skrećem s trenutne rasprave al nešto vezano za ravoj NBg blokova. Primetio sam da na Nbg drveće i zelenilo sporije i raste verovatno zbog peska i loše zemlje ispod. I veći deo NBg-a deluje ogoljeno, bez dovoljno drveća. Da ima više hladovine mislim da bi vrućine jun-avg bile mogo lakše za podneti na Nbg. Moj predlog je da se dodaju novi slojevi plodnije, masnije zemlje ili nekako drugačije obogati kako bi drveće i drugo zelenilo bolje raslo. Mislim da bi razvoj zelenijeg NBg-a dosta značio.

Gde si to primetio?

Koji deo ti izgleda ogoljeno? Novi Beograd možda ima i previše zelenila na nekim mestima. Ono što fali je redovno orezivanje drveća i uklanjanje šiblja). Npr, u mojoj ulici, Narodnih heroja, krošnje u ovo doba godine na nekim mestima ometaju pešake, a u nekim delovima ima i dva reda drveća između ulice i zgrada.

Na dosta drveća bi trebalo odseći prvih par grana, ali Zelenilo (kada im prijavim) samo malo potkreše, pa sledeće sezone opet smeta.
 
Takav isti RFID citac moze kod kineza da se poruci 10-15$ ..To je najjeftinija varijanta koju sam video da ima citac I sifra..

Bas me zanimalo kako se pokazao u praksi..

Inace za RFID kartice prosto deru kozu..
100 komada moze da se poruci za 16-20$..
---
Moram da se ubacim u ovaj biznis sa citacima..Lepe pare se uzimaju :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=389824#p389824:2vilonxa je napisao(la):
bl3y4 » 04 Јун 2016 01:30 pm[/url]":2vilonxa]U mojoj zgradi jos uvek nema interfon i jedini smo u celom kraju koji imaju stara vrata bez interfona pa nam ulaze skitnice i leze na stepenicama, presvlace se itd...
Stanari su blago receno uzasni tj. organizacija.. Nisam siguran ni da li imamo izabranog predsednika zgrade ali svakako je potrebno pokrenuti pitanje ugradnje interfona...

Zgrada ima 21 stan (1 nelegalan u podrumu napravljen od zajednickih prostorija).
Da li je neko upucen koliko bi kostao interfon sa bravom, a verovatno i nova vrata (dvokrilna)? Trenutno neka drvena sa obicnim staklima.. :D
Takodje me zanima da li neko ima iskustva sa RFID tagovima i tim sistemom otkljucavanja vrata.. Kako se pokazao ? Pouzdano? I da li bi on bio neki veci trosak uz interfon?

Inace ovo vas pitam zato sto zelim da se informisem pre nego sto krenem u proces smaranja komsija za pare/interfon kako bih bio u prednosti :D
Ми смо у зграду увели интерфон пре неких 15-так година, тако да се не сећам износа. У августу 2014. године смо увели видео надзор (Сони/Шарп) и цена је била следећа:
-цена за испоруку материјала и уградњу са једном камером = 28.600,-
-цена доплате за дигитални видео рекордер ДВР са хард доском од 1 Тб за снимање = 22.000,-
-цена додатне камере = 13.000,-
Укупно 63.600,- динара

Можда ти помогне у неком одлучивању.
 
Cemu sluze brojevi moze li da se ukuca sifra ili kartica ili kljuc
 
Sigurno može da se otvori i šifrom, ali je bolje da se ta šifra ne daje.
Ako nestane struje, može ključem da se uđe.
Inače interfon imamo od ranije, samo je čitač spojen na bravu.

Ko nema čip, može ključem (kao i do sad sa otvori vrata)

Poslato sa telefona
 
Imaju opcije samo kartica ili samo sifra ili sifra+kartica..
Moze da se sacuva do 1000 sifri I kartica..
---
Vazi. Hvala vam ljudi za info.
Oticicu prvo da proverim stanje na racunu..
Pa onda krecem u bitku..
Treba I novi predsednik da se izabere posto he trenutno taj iz podruma, a on nije vlasnik stana u zgradi tako da ne bi ni mogao biti..
 
Za izbor predsjednika treba da se ispostuje procedura
51 % od vlasnika da bude za nekog kandidata
Mandat traje 4 godine
zapisnik sa sjednice o izboru zapisnicar dnevni red itd .
bitni je da se procedura ispostuje da neko nebi kasnije pobijao odluke
 
astrodule, poenta mi je više bila da mi se čini da zbog dosta peska u zemlji drveće jako sporo raste i krošnje mu nisu bogate, nema velikih hladovina iako je drveće često ima podosta godina. Npr u Omladinskih brigada oko crkve imam utisak da je ono drveće zadnjih 10 godina iste visine. Možda kad bi se obogatila zemlja ili sporvela kap po kap creva, možda bi bilo mnogo bogatije.
Što se tiče ogoljenosti ima puno bilevara po NBg koji su leti jako teški za proći: Jurija Gagarina , Bul Zorana Đinđića (posebno oko Merkatora)... zar donje slike ne deluju kao da je rast drveća jako slab ili da je ogoljeno da nema dovoljno drveća.
 
Зеленило слабо залива, имају само 7 цистерни. По многим блоковима су изникле шуметине, ево код моје зграде је био јаблан висок до 8 спрата, али су га прошле године исекли пошто је почело да трули стабло.
 
U poslednje vreme sve nove sadnice imaju crevo sa čepom i verovatno je ideja da cisterne redovno zalivaju. Ono što me hrabri je da se drveće ne suši.

Ne znam koja je normalna brzina rasta sadnica, ali sam svestan da je preskupo da se stavljaju stare (odrasle) sadnice.

Bulevar Zorana Đinđića će za nekoliko godina imati hlad, samo da posade drveće uz parkinge.

Ja bih iskreno više želeo manje drveća koje se redovno orezuje, nego prašume na nekim mestima.

E sad, koliko je realno da baš svaka dugačka ulica na NBG ima hlad - ne znam :(
 
I ja sam primetio da jablani u okviru blokova dobo rastu ali drugo drveće, posebno na bulevarima, nešto sporo. Često vidim da zasade pa se isuši (npr između keja i palate Srbije gde je pre 2,3 god zasađeno dosta mladog drveća) a imam utisak da je to zbog žestokih vručina jer se čini da su na NBg vlažnost i temperatura leti viši nego u ostalim delovima grada zbog reka i nizine. Čini mi se da bi upravo guste krošnje ublažile taj problem. Dolazi leto pa ga zato i spominjem. A i postojeće drveće sporo raste. Uporedimo mnoge panonske gradove kako imaju debele ladovine i visoke i guste krošnje, a na NBg valjda zbog peska, mnogo siromašnije, plus asfalt leti plus beton jednako veće vrućine i teža leta. Kad bi se obogatila zemlja mislim da bi NBg bio još lepši sa krošnjama na ulicama koje natrkivaju i ulice i pešačke i bicikl staze.
 
@earthmoving sve to da ali pod uslovom da se to drvece odrzava dakle orezuje jednom godisnje da se ne razbuja i pretvori u prasumu i da gde god da se okrenes da bude neka grana od drveta, da fasade ne vidis od drveca, ili neku lepu panoramu ili nedaj boze da padaju grane na kola, pesake ili bicikliste . A znajuci da decenijama unazad ne postoji ta kultura vec pustis da raste pa sta bude bice ne pije vodu ideja.
 
Zvao sam Vektor danas posto su oni kablovski operater kod nas da ih pitam za kameru i da li nam treba neka dozvola ili tako nesto kako bi povezali kameru na sistem da mogu ljudi preko TVa da spijuniraju komsije kada dolaze :D
Kaze iz podrske ma nista ne treba to ce sve izvodjac radova da poveze i nisu potrebne nikakve dozvole od strane vektora itd...
 
To je jako jednostavan posao. Jedna video kamera SVHS ( ima ih po oglasima za smesne pare (20-tak eur).
Pored kamere, potreban vam je RF modulator podesen na neki od praznih analognih kanala kablovskog sistema.
(Poluamatersko resenje - iskoristiti neki od videorekordera ciji RF modulator moze da se steluje na bilo koji kanala, a to su imali svi plastikanci iz druge polovine 90-tih i s pocetka ovog milenijuma.
Sve u svemu, ko ume malo da se igra, za par desetina evrica moze namestiti da gledate "kad komsija privodi svalerku" ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
http://www.avmarket.rs/modulator-rf-uhf-vhf-0397.html
Ovako nesto?
Video sam po forumima da pisu da traba da bude kvalitetan modulator da ne bi pravio smetnje za Internet, a meni je net svakako bitnije da bolje radi nego da zgrada ima cctv..
Nazalost svalerki nema posto je uglavnom staracka zgrada ali ima po koja komsinka za videti :mrgreen:
 
da to sa netom ume da bude problem, ali odgovor na to pitanje ces morati potraziti po testovima na internetu.

Takodje , ako se odlucis, trazi da ti prodavac potvrdi da je sum i ostale karakteristike takav da IP prolazi bez problema, pa im lepo vratis ako nije sve OK.
Uostalom imas po zakonu pravo da vratis proizvod u roku od 7 dana bez ikakvog obrazlozenja. :D
 
Vrh