Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Da li neko ima iskustva sa gradnjom koju je su izvodili ovi iz Brigate doo? Na sajtu vidim da su radili dosta projekata kao podizvođači.
 
Gledam film Sutra ujutru, jako dosadan, ali kroz ceo film su kadrovi Novog Beograda od pre 20ak godina, a izgleda kao da je od pre 50 god...Dosta toga se promenilo
 
290446299_5791559920900259_1724164226196682533_n.jpg



283705067_5680558722000380_6144911265865693930_n.jpg

 
Kome je ko sta omogucio, pojasni nama glupima? Mada vec mirisem mantru koja se provlaci po narodu a nema veze sa istinom
 
Vrv se misli da je ta građevinska firma u nekoj vezi sa vođama "navijača" Zvezde, kao što već barem jedna takva firma postoji.
 
Ova na koju se odnosi insinuacija nema nikakve veze cak je i vlasnik imao razgovor da ne kazem problem sa navijacima zbog imena firme. Za ostale firme ne znam, ali je najlakse vrteti pricu zli vucic i navijaci, onda i neke istinite stvari izgube na kredibilitetu, ali valjda je to poenta. Niko nikome pogotovo danas kada nema majstora ne zabranjuje da skupi dobru ekipu za adaptacije i izgradnju, posla nikada vise. Moji neki drugari koji su u poslu, ne mogu da postignu sve da imaju 3 zivota u toku dana na raspolaganju.
 
Previše je slučajnosti i koincidencije da građevinske firme koje nisu postojale ili su bile veoma male i limitirane pre ove vlasti, sada vode glavnu reč i rade 90% poslova po Beogradu i Srbiji.
Da me neko ne shvati pogrešno, i za vreme prethodnih raznoraznih gradskih i republičkih vlasti bilo je miljenika, drugova, kumova, familije, nepotizma.
Ništa bolje nije bilo ni u komunizmu/socijalizmu, lično sam prisustvovao brojnim situacijama.
Kolo sreće se okreće......
 
Previše je slučajnosti i koincidencije da građevinske firme koje nisu postojale ili su bile veoma male i limitirane pre ove vlasti, sada vode glavnu reč i rade 90% poslova po Beogradu i Srbiji.
Da me neko ne shvati pogrešno, i za vreme prethodnih raznoraznih gradskih i republičkih vlasti bilo je miljenika, drugova, kumova, familije, nepotizma.
Ništa bolje nije bilo ni u komunizmu/socijalizmu, lično sam prisustvovao brojnim situacijama.
Kolo sreće se okreće......
Mislim da ljudi zaboravljaju da SNS bratija jaše vlast skoro 14 godina. I sa njima i bez njih firme nastaju, razvijaju se, gase i rastu. Što se tiče Brigata, postoje od 2011 godine, a prema finansijskim izveštajima imaju dosta organski rast LINK. No nebitno, u ovoj zemlji si i za vreme prethodnih vlasti morao da budeš blizak vladajućoj stranci da bi mogao da radiš velike gradjevinske projekte. Od raspada državnih gradjevinskih firmi stvorio se vakum koji su iskoristile raznorazne bratske firme. Korupcija je legalizovana aktivnost u Srbiji, pogotovo u građevinskoj industriji.

Za Brigate je mene lično interesovalo njihov kvalitet izvođenja radova, i da li neko na ovom forumu živi u zgradi koju su oni gradili. Spremaju se da grade zgradu gde su oni investitori, a ja sam zainteresovan za tu lokaciju. Mislim da je Zustroy mislio na ovo navijačku firmu koja dobija milionske radove https://www.ultrakop.rs/.

 
Mislim da ljudi zaboravljaju da SNS bratija jaše vlast skoro 14 godina. I sa njima i bez njih firme nastaju, razvijaju se, gase i rastu. Što se tiče Brigata, postoje od 2011 godine, a prema finansijskim izveštajima imaju dosta organski rast LINK. No nebitno, u ovoj zemlji si i za vreme prethodnih vlasti morao da budeš blizak vladajućoj stranci da bi mogao da radiš velike gradjevinske projekte. Od raspada državnih gradjevinskih firmi stvorio se vakum koji su iskoristile raznorazne bratske firme. Korupcija je legalizovana aktivnost u Srbiji, pogotovo u građevinskoj industriji.

Za Brigate je mene lično interesovalo njihov kvalitet izvođenja radova, i da li neko na ovom forumu živi u zgradi koju su oni gradili. Spremaju se da grade zgradu gde su oni investitori, a ja sam zainteresovan za tu lokaciju. Mislim da je Zustroy mislio na ovo navijačku firmu koja dobija milionske radove https://www.ultrakop.rs/.

Koji projekat / gde se planira?
 
Kome je ko sta omogucio, pojasni nama glupima? Mada vec mirisem mantru koja se provlaci po narodu a nema veze sa istinom
Tebi je sve i vise nego jasno.
Previse se upinjes da branis, opusti se.

Mi smo ti koji bi trebalo da budu ljuti zbog te ekipe ljudi koju branis na celu sa Markom Stojcicem i njegovom ekipom.
Dosli ste od kojekuda u ovaj grad i unistili ga.
Mafija.
 
Mislim da ljudi zaboravljaju da SNS bratija jaše vlast skoro 14 godina. I sa njima i bez njih firme nastaju, razvijaju se, gase i rastu. Što se tiče Brigata, postoje od 2011 godine, a prema finansijskim izveštajima imaju dosta organski rast LINK. No nebitno, u ovoj zemlji si i za vreme prethodnih vlasti morao da budeš blizak vladajućoj stranci da bi mogao da radiš velike gradjevinske projekte. Od raspada državnih gradjevinskih firmi stvorio se vakum koji su iskoristile raznorazne bratske firme. Korupcija je legalizovana aktivnost u Srbiji, pogotovo u građevinskoj industriji.

Za Brigate je mene lično interesovalo njihov kvalitet izvođenja radova, i da li neko na ovom forumu živi u zgradi koju su oni gradili. Spremaju se da grade zgradu gde su oni investitori, a ja sam zainteresovan za tu lokaciju. Mislim da je Zustroy mislio na ovo navijačku firmu koja dobija milionske radove https://www.ultrakop.rs/.

Da li si ti naivan ili samo siris njihovu pricu?

Trebalo mi je 2 minuta guglanja da nadjem ovo:
 
Da li si ti naivan ili samo siris njihovu pricu?

Trebalo mi je 2 minuta guglanja da nadjem ovo:
Zamolio bih te da mi proslediš neke konkretnije informacije a ne jedan komentar na forumu. Takodje zamolio bih te da mi proslediš projekte i izvodjače na Novom Beogradu, koji nemaju ni jednu mrlju u biografiji prema tvome mišljenju, kako bih mogao da se skućim. Hvala.
 
Mislim da ljudi zaboravljaju da SNS bratija jaše vlast skoro 14 godina. I sa njima i bez njih firme nastaju, razvijaju se, gase i rastu. Što se tiče Brigata, postoje od 2011 godine, a prema finansijskim izveštajima imaju dosta organski rast LINK. No nebitno, u ovoj zemlji si i za vreme prethodnih vlasti morao da budeš blizak vladajućoj stranci da bi mogao da radiš velike gradjevinske projekte. Od raspada državnih gradjevinskih firmi stvorio se vakum koji su iskoristile raznorazne bratske firme. Korupcija je legalizovana aktivnost u Srbiji, pogotovo u građevinskoj industriji.

Za Brigate je mene lično interesovalo njihov kvalitet izvođenja radova, i da li neko na ovom forumu živi u zgradi koju su oni gradili. Spremaju se da grade zgradu gde su oni investitori, a ja sam zainteresovan za tu lokaciju. Mislim da je Zustroy mislio na ovo navijačku firmu koja dobija milionske radove https://www.ultrakop.rs/.

Ja imam stan u zgradi koju je Brigate radio kao Izvodjač i bio sam par puta u obilasku radova dok se gradila zgrada u svojstvu eksternog profesionalnog inženjera u praćenju radova.
Odlično su odradili zgradu i ja sam baš zadovoljan.
Ukoliko želite više detalja slobodno mi pišite privatno.
 
Slabo je ovo: treba da iskoriste i same ulice i preko njih nasade zgrade a i Sava zvrlji prazna, eto i preko nje bi mogli da nakače zgradu kao u Tutinu:

1724069382351.png


a šta će nam zelene površine: to treba kositi, pa po vrućinama se suši i požuti a mogli bi da se nasele krpelji, ma svašta...
A ovaj deo NBG-a baš vapi za još zgrada, nema ovde dovoljno stanovnika da bi se čovek u prevozu osećao "blisko " kao u onim vozovima u Indiji, Bangladešu...
Nego...da li se neko seća kako se zove onaj stepen iskoristivosti tla prilikom zidanja? Msm kada se zida nova zgrada budući kupci stanova "kupuju" i pravo na korišćenje zelene površine, pa šta sa tim delom novca koji je neko platio a drugi sazidao na tom delu? Je'l mu refundiraju ili šta?
Znam, ništa, ali za svaki slučaj da pitam.
 
Vrh