Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Pogledajte prilog 199710
Ne znam gde ovo da napisem prosto, ali u Jurija Gagarina nikad veci haos, crveno oznacena je isto ulica Jurija Gagarina, tu je rad na menjanjau asvalta i ne moze se proci, Tosin Bunar, Zemunska, Vojvodjanska radovi pa i tu je guzva i sve se slilo u Jurija Gagarina. Pakao...
Da, da rade već nedeljama ovu unutrašnju saboraćajnicu u bloku 45, ali sada su tek zatvorili delove cele zbog asfaltiranja poslednjeg sloja i biće haos dok se ista ne završi. Iako je sporedna, ova ulica je dosta prometna i često i zamena za JG. Sada je još veća gužva pošto su nenadano skroz zatvorili pa se ljudi i bespotrebno vrte, tj uđu u ulicu pa na pola se vrate (moj slučaj juče u povatku sa posla)
 
Sada je još veća gužva pošto su nenadano skroz zatvorili pa se ljudi i bespotrebno vrte, tj uđu u ulicu pa na pola se vrate (moj slučaj juče u povatku sa posla)
Moj slucaj isto, kao pametan sam da izbegnem JG guzvu i upadnem u ludilo tamo a pun kruzni tok kod pijace kod ulaza u tu ulicu :D
 
Они још ту улицу нису завршили а почели су да је сређују пре месец дана...
 
446925728_10219979307311718_7494471499723111668_n.jpg
 
Odbranili smo parking, cuj mene parkic htedoh da kazem parking.


Pogledajte prilog 196436Pogledajte prilog 196437Pogledajte prilog 196438Pogledajte prilog 196439Pogledajte prilog 196440

Gde je sad protest, pa nema ga, jer nam odgovara da se ovde parkiramo.
A evo i mojih reci kad su krenuli protesti https://forum.beobuild.rs/threads/razvoj-novobeogradskih-blokova.86/page-245#post-1208336

Mala pobeda stanara Petice VS restorana The Petica
Posle ko zna koliko prijava i molbi, postavljeni su stubici. Inace prvi dan kad su postavljeni stubici na ovoj strani gde sam slikao dok se jos beton nije "ohladio", "neko" iz restorana petice je izasao i iscupao krajni desni stubic i bacio ga u travu i vratio se u restoran, upravnica zgrade Petica je u saradnji sa policijom predala snimak policiji i pokrenut je postupak protiv NN lica. Sva sreca stubic su ponovo sutradan postavili i za sad se drze, inace na drugoj stranici do raskrsnice Jurija Gagarina i Nehruove imaju jos cetri stubica.

Pogledajte prilog 196441
Дивљи паркинг поред т.ц. увек пун, а и онај дивљи поред бензинске станице

IMG_20240531_171631_resized_20240531_060641885.jpg
 
Дивљи паркинг поред т.ц. увек пун, а и онај дивљи поред бензинске станице

Pogledajte prilog 200362
To je jedna bag** licemerna, a mene ovde kad sam to indirektno rekao na forumu isprozivase za elitistu. Učmalo drustvo. A o tome sta pise ekipa iz blokova po fb i viber grupama je tek next level mrznje. I posle kako da ne budemo podeljeno drustvo.
 
Zgrada OTP-a? Tj. Vojvođanske banke
У тој згради је прво била "Кредитна банка Београд", давни 70-тих година. То је била прва и једина банка у бившој СФР Југославији која је имала ауто-шалтер. Подижеш и уплаћујеш паре или неке друге трансакције, из кола.
Мислим да је ова слика из 1974.године
Кредитна банка Београд у блоку 21_ауто шалтер.jpg


"Улични поглед", мај 2015.година
кредитна банка београд.JPG
 
У тој згради је прво била "Кредитна банка Београд", давни 70-тих година. То је била прва и једина банка у бившој СФР Југославији која је имала ауто-шалтер. . .
Bilo je i sefova u podzemlju za iznajmljivanje. ;)
 
Alta banka slavi pobdeu na izborima :confused:

green-line-imt-zap-14.jpg


green-line-imt-zap-07.jpg

green-line-imt-zap-05.jpg

green-line-imt-zap-03.jpg

green-line-imt-zap-02.jpg


 
Ovo je lokacija za međunarodni konkurs ili, barem, za pozivni najboljim stranim biroima, a ne za beskarakterni ZAP koji kao da vodi poreklo iz Kazahstana ili Turkmenistana, a ne iz jedne evropske zemlje. Nadam se da Alta banka ipak nema kapacitet da ovako nešto izvede i da sve predstavlja samo mamac za ozbiljnije investitore (kako bi se preprodala lokacija).
 
Dizajn kula iz 2010, o bolnicama koje lice na airport garden i da ne govorim
 
Po meni je ovo skroz korektno ako se ispostuje zelenilo, dosta vise nego sto ga ima u bloku 65.
Sad izgled samih zgrada je za debatu, ali vidjao sam i gore stvari.
 
Урбанизам као из трећеразредних кинеских градова у које идеш у службовање по казни, ако зајебеш нешто а члан си партије, али без метроа/јавног превоза.

У међувремену Амстердам нпр:

 
Po meni je ovo skroz korektno ako se ispostuje zelenilo, dosta vise nego sto ga ima u bloku 65.
Sad izgled samih zgrada je za debatu, ali vidjao sam i gore stvari.
Где је ово коректно, па треба неко да живи у овим стенчугама бездушним...

Таквог урбанизма смо се, овде, у Београду, увелико згражавали још осамдесетих, а сад, како је лако са паркићем и са мало зеленила задовољити људе, невероватно. Ево ставили и терен за баскет, мудро.
 
Vrh