Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Novoprojektovana lepotica u B63 između Euromedika i Šel pumpe. Posebno je krasi direktan kolski pristup ulici Jurija Gagarina iz podzemne garaže.

Pogledajte prilog 159563
Zašto su dobili ulaz iz JG umjesto sa zadnje strane
@astrodule onoga čija je garaža njegov je i krov
Na mnogim parcelama treba uraditi konverziju
Sad tu dolje ima i ulica nzm jel ona javna i kako je ona kategorisana
 
Ja sam nekako davno utripovao da će tu biti Sakura 2. Čak mislim da je to bio najavio Djordje.
Ali verovatno grešim!
Fuj za prilaz iz ulice JG.
 
Данас - 20.04.2023. је објављена "Јавна презентација УП за изградњу стамбено-пословног објекта у Јурија Гагарина бр.271, Нови Београд". Овај стамбено-пословни објекат ће бити изграђен у Блоку 63, између оне Шелове бензинске станице и постојећег тржног центра. Све о овом пројекту имате овде https://www.beograd.rs/cir/gradski-...objekta-u-jurija-gagarina-br271-novi-beograd/

Објекат ће бити спратности -3По+П(+Га)+9+Пс, а П(+Га) је приземље са галеријом, а висина саме зграде ће бити 36 метара. Биће укупно 192 стана (гарсоњере, двособни, двоипособни, трособни, троипособни, четворособни), гаражним места на сва три подземна нивоа ће бити 365, а од тога 39 паркинг места за особе са инвалидитетом. Приступ објекту и гаражама ће бити из Јурија Гагарина.

Ортофото места где ће бити овај нови стамбено-пословни објекат и неколико цртежа и 3Д приказа
ортофото.JPG
цртеж1.JPG
цртеж2.JPG
цртеж3.JPG
цртеж4.JPG
цртеж5.JPG
цртеж6.JPG
3д_1.JPG
3д_2.JPG
3д_3.JPG
3Д_4.JPG
3Д_5.JPG
3Д_6.JPG
3Д_7.JPG
3Д_8.JPG
 
Ulicni front je ruzan a ceo objekat krajnje stereotipan i nezanimljiv. Sve to novo uz I. Gagarina toliko odudara od duha savskih blokova da se cini kao da neko svesno skrnavi ovaj deo grada. Raspale sesdesete blokove je trebalo rekonstruisati a sivilo od fasada premazati nekim lepsim i prirodnijim bojama poput bele, bez, smedje itd i nista drugo neraditi. I ako je trebalo nesto graditi bolje da su gradili stambene solitere od 15 - 18 spratova nego ovo, bolje bi se uklopili.
 
Ali skuplje je da napravis soliter od 20 spratova, nego da razvuces to kroz 10 spratova i jos dodas ove pipke sto rece neko, da maksimalno iskoristis parcelu. Izgradio si vise kvadrata, jeftinije si prosao, a prodao si skuplje. 3500e kvadrat, navali narode, jos malo pa nestalo...
 
Novoprojektovana lepotica u B63 između Euromedika i Šel pumpe. Posebno je krasi direktan kolski pristup ulici Jurija Gagarina iz podzemne garaže.

Pogledajte prilog 159563
Po izgledu, a i kvalitetu mu je reper ocigledno bila skarabudzevina iznad AC Stojanovic. Koliko sam izguglao investitor je vlasnik Bele Reke. Covek se bacio ozbiljno u gradjevinu. Malo mu je Airport garden.
 
Оно, кад неко друштво легализује капитализам Законом о предузећима из 1988, а онда 2023. за капиталисту пише "мало му је..."

Али буквално ништа овде не треба да чуди.
 
Mislim da ovo nece skoro, bas sam danas gledao cije je to zemljiste, posto je tu divlji parking na koji se dolazi takos to voze trotoarom nekih 30tak metara ili idu preko zelene povrsine koju su unistili i video sam da je to privatno vlasnistvo a onda sam malo googlao i nasao na ovo http://sahovskiklubrad.com/ sahovski klub rad tuzi tog vlasnika da je preuzeo to imanje na nezakonit nacin i da im je srusio objekat.
Sad se setih da sam u toj baraci bio na nekom rođendanu :)
 
Zgrada se gradi na parcelama 6860 i 6861/2. Parcela 6860 je na mestu bivše Radove barake, dok je parcela 6861/2 između Šelove pumpe i Radove barake. Nejasno je kako je investitor, izvesni Slađan Vrejić, stekao vlasništvo nad parcelom 6861/2 s obzirom da je parcela 6861/1 zelena površina u javnom vlasništvu. Još čudnije je što u katastru za parcelu 6861/2 stoji da je "gradska zelena površina".

blok63_2.png
blok63_katastar.png
 
Чуди ме да плацеви које сам уоквирио наранџастим линијама на сликама испод и даље нису искоришћени за нешто:
Screenshot_20230425_005453_com.google.android.apps.maps_edit_188804780317544.jpg
Screenshot_20230425_005634_com.google.android.apps.maps_edit_188834490778477.jpg

У чијем власништву су ови плацеви уопште?
 
Jel u planu nesto na mestu onog priv. asfaltiranog parkinga i Belvilu?
 
Vrh