Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Фарбају оквире од табли на којима су биле старе и нове слике НБГ код зграде Општине, а мало сређују и зеленило:
IMG_20230411_112350.jpg
IMG_20230411_112403.jpg
 
Ne znam da li je bilo (Sondiranje terena na Novom Beogradu - 1948 - Boža Ilić)

Pogledajte prilog 158769Pogledajte prilog 158768

A evo i nešto sa neta o toj slici


Чувена слика и пригодно сећање - јер данас обележавамо 75. рођендан нашег драгог Новог Београда!
 
Шта на крају би са објектом Електродистрибуције чији темељи стоје овде у блоку 20?
 
Да ли се овакве површине посматрају као нпр. унутарблоковске стазе отворених блокова, или као заједничка дворишта предратних затворених блокова. Мени се чини да је овде или ситуација као код платоа филозофског факултета или као код подземног ТЦ Вук.
 
Ovo je krov garaže prema tome vlasnik garaze tj stanari su odgovorni
 
Novoprojektovana lepotica u B63 između Euromedika i Šel pumpe. Posebno je krasi direktan kolski pristup ulici Jurija Gagarina iz podzemne garaže.

Pogledajte prilog 159563

Mislim da ovo nece skoro, bas sam danas gledao cije je to zemljiste, posto je tu divlji parking na koji se dolazi takos to voze trotoarom nekih 30tak metara ili idu preko zelene povrsine koju su unistili i video sam da je to privatno vlasnistvo a onda sam malo googlao i nasao na ovo http://sahovskiklubrad.com/ sahovski klub rad tuzi tog vlasnika da je preuzeo to imanje na nezakonit nacin i da im je srusio objekat.
 
Vrh