Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova


Блок 21
Кажу најдужа зграда у Београду

C084DE6D-C671-46C6-9246-CCBDB47BFFA6.jpeg
 
Да пренесем и овде нови пројекат пословног објекта у Блоку 40, а са подтеме "Разни пројекти" https://forum.beobuild.rs/threads/razni-projekti.546/page-442#post-1084306

Данас-23.05.2023. је објављена јавна презентација УП за изградњу пословног објекта у Булевару Милутина Миланковића, блок 40. Све имате овде https://www.beograd.rs/cir/gradski-...pop8-ps-bulevar-milutina-milankovica-blok-40/
3д-локација1.JPG
3д-локација2.JPG
 
Хоћемо, мењаће се и старије зграде нижег квалитета сигурно.
 
Da li je moguće produžiti i spojiti ulice narodnih heroja i Nikole Dobrovića?
 
Хероја са Кошара, не Н. Добровића. Сигурно је могуће, али вероватно не и потребно. Пешачки пролаз кроз насип постоји у новој станици Тошин бунар.
 
Baš mislim da je potrebno. Ceo taj blok (west 65) ima vrlo ograničen broj ulaza i izlaza. Prave se nepotrebne gužve po obodu bloka.
 
Нема од тога ништа, нити су способни да пробуше насип, нити имају у плану да се одрекну дела површине блока 65 за саобраћајницу.
 
Нема од тога ништа, нити су способни да пробуше насип, нити имају у плану да се одрекну дела површине блока 65 за саобраћајницу.
Nek angažuju neku šta znam Hrvatsku firmu, ako ne znaju.
 
Prvo neka probiju kod Bulevara Umetnosti, tu je mnogo vaznije i nema toliko prepreka da se zavrsi. Osim ako ne dobiju neki 2 za 1 popust.

Da li mi se cini ili se postavlja dizalica kor Vera?
 
ОДОБРАВА СЕ инвеститору „VEROPOULUS“ д.о.о. изН овог Београда, ул. Милутина Миланковића број 86а,
ПИБ 100065309, доградњa и реконструкцијa постојећег слободностојећег објекта трговине, спратности П, на кат.
парцели бр. 2870/39 КО Нови Београд, у улици Милутина Миланковића бр 86a, по измењеној техничкој документацији,
којим радовима се формира слободностојећи трговинско-пословни објекат спратности П – П+1+Пс, категорије „В“
укупне бруто површине 8.373,40м2. Колски приступ парцели је са постојећих саобраћајница - улице Шпанских бораца и
Антифашистичке борбе, а пешачки приступ објекту је са постојећих саобраћајница - улице Милутина Миланковића,
Шпанских бораца и Антифашистичке борбе. Паркирање возила за дограђени део решено је са укупно 26 нових паркинг
места на парцели. Предрачунска вредност радова износи 122.709.307,00 динара.
 

Prilozi

  • Грађевинска дозвола - Верзија за објављивање _20230524143731.pdf
    89,9 KB · Pregleda: 60
Чуди ме да плацеви које сам уоквирио наранџастим линијама на сликама испод и даље нису искоришћени за нешто:
Pogledajte prilog 160076
У чијем власништву су ови плацеви уопште?


Управо чисте багерима ову парцелу око Ватрогасног дома. У који се иначе недавно уселила једна породица. И која врло пристојно одржава то откад је у њему. Раније је то било сметлиште, људи сада почистили све и редовно косе траву.
 
Tu se navodno postavlja kontejner ispostava Belih. Ne postoje dozvole na pomenutoj parceli. Fotke bi koristile, hvala :)
 
Ne verujem da bi očistili toliki plac samo za kontejner komunalaca!
 
Управо чисте багерима ову парцелу око Ватрогасног дома. У који се иначе недавно уселила једна породица. И која врло пристојно одржава то откад је у њему. Раније је то било сметлиште, људи сада почистили све и редовно косе траву.
Tu se navodno postavlja kontejner ispostava Belih. Ne postoje dozvole na pomenutoj parceli. Fotke bi koristile, hvala :)
Ne verujem da bi očistili toliki plac samo za kontejner komunalaca!
Тај објекат тј. Ватрогасни дом на кп 3028/1 је без дозволе, изграђен је ко зна кад. https://katastar.rgz.gov.rs/eKatastarPublic/NepokretnostProperties.aspx?nepID=Uqw1aXERaNo=

кп 3028_1.JPG
 
Vrh