Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

poceli pa stali, ovo kod toplane u jurija gagarina stoji ovako vec 2 meseca

DJI-0312.jpg
 
Od tad do danas su mogli da urade ali očigledno da ne planiraju kao ni neke druge zakrzljale patrljke eto dobismo produžetak parcence kod studentskog grada poslije koliko godina ...
 
Урадили су Партизанске авијације још пре 35 година, а овамо преко аутостраде и ка Земуну тешко да ће настављати икад ако мене питаш.
 
U napadu teške inovativnosti, postavljači saobraćajnih znakova, vođeni verovatno inicijativom Glupe ruke zakona, rešili su da naprave dosad neprevaziđenu svinjariju u Bloku 31 - TC Mercator, MUP, SUP, OUP, GO NB, poslovne zgrade - učinivši inače dovoljno široke pristupne saobraćajnice iz Bulevara Z. Đ i Omladinskih brigada jednosmernim!

Šta to u praxi znači? Znači da se u mnogim vožnjama uvode dodatni kilometri, i to vožnje po najopterećenijim novobeogradskim saobraćajnicama, OB i Bulevar MP, uključujući i kružni tok kod Opštine. Alal vera, magistri!
 
I ja se juče iznenadih sa ovom neprijatnom promenom!
 
Тако је већ трећи месеца, резултата има, побољшана је проточност возила кроз блоковске саобраћајнице. Ово је урађено на захтев Општине Нови Београд.
Блок 31.2(2).png
 
Ovo je teška glupost, nikakve potrebe nije bilo da se ulica pored opštine iz OB učini jednosmernom, a isto i uz Mercator iz pravca ZĐ. Mercator je tamo najveći generator vozila koja ulaze u blok, a upravo ovako uslovljavaju posetioce da prolaze po još jedan do dva dodatna semofora da bi došli do Mercatora.
Npr kada idem iz praca Sava centra uvek sam nastavljao pravo i iz ZĐ ulazio direkt u garažu, a iz pravca blokova pored Opštine i MUPa do garaže. Sada iz pravca blokova pratkično biraš ili do kružnog toka pa desno ili kroz dva semofora. Ne razumem.
 
Тако је већ трећи месеца, резултата има, побољшана је проточност возила кроз блоковске саобраћајнице.
Науштрб повећања кружења по градским магистралама!

Врхунац ретардираног пројектовања.
 
Poslednja izmena:
U napadu teške inovativnosti, postavljači saobraćajnih znakova, vođeni verovatno inicijativom Glupe ruke zakona, rešili su da naprave dosad neprevaziđenu svinjariju u Bloku 31 - TC Mercator, MUP, SUP, OUP, GO NB, poslovne zgrade - učinivši inače dovoljno široke pristupne saobraćajnice iz Bulevara Z. Đ i Omladinskih brigada jednosmernim!

Najjače je što je pre koju nedelju kad sam nešto tu prolazio i dalje stajao svetleći putokaz za desno sa brojem slobodnih mesta u garaži... samo koji metar od saobraćajnog znaka za zabranjeno desno iz Bulevara AVNOJ-a. Doktori, definitivno nije slučajno što bahatost zaposlenih i besmisao saobraćajnih rešenja po pravilu rastu približavanjem policijskim stanicama.
 
Poslednja izmena:
Primetio sam bagere i ogradjen teren na placu gde je planiran blok 12, jesu to vec krenuli neki radovi ima li neko neki info?
 
😂😂😂
 
Ranije, po navici, pokušavajući da dokučim lokaciju sa slike (kao da je to nešto bitno) potpuno sam propustio neke stvari skrivene na otvorenom u obilju detelja:
šljaker, bos i go do pojasa samo u gaćama, jedini zna šta radi - vidi se po položaju tela, jedini potpuno racionalno gura samo nogama (obe noge su mu iza motke) :)
ostali kao da uče kroz praksu, ali pokazuju neki potencijal...
a "drugarica" u beloj košulji i - belim patikicama (!?!? :) ) u blatu, fizički nikako ne doprinosi radu, kao da se samo drži za motku, ne gleda šta radi, ali deluje kao da izvikuje parole, ... ali muškom oku ne promiče kako "sevaju" noge ispod kolena :LOL:

Božo, Božo, mangupe jedan, i to u razmeri 2,4 x 4,4 metara ;)
 
Poslednja izmena:
Vrh