Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Plan NBG iz knjige "Beograd Beograđanima - Gde i kako" 1983. godina
1674136269486.jpg
 
Ови су тотално не упућени.
Tako je.
Nije u pitanju spalionica medicinskog otpada, već groblje i krematorijum za ljubimce koji mora da postoji u velikom gradu.
I ako zasmrdi kad vetar poduva ka Kosi cug će da povuče ka autoputu prema Grandovcima, što i nije šteta.
Nego, eto one mamite sa grupe "Kosa prkosi" prave histeriju jer im je valjda dosadno, pošto oko nebodera nema novosti (osim vesti da se grandovci spremaju da prodaju kuće).
 
Krematorijum za preminule ljude ima Novo Groblje u Ruzveltovoj pa niko ne pravi problem oko istog. Zaista ne razumem dizanje panike.
Da li si siguran da tamo i dalje radi krematorijum? Ne mislim na kapelu za ispraćaj nego da se tamo zaista i obavljaju kremacije nakon ispraćaja?
Ja sam nešto ranije tražio na tu temu i koliko sam uspeo da nađem, kremacije se ne vrše na NG.
 
Aj da pitam ovde jer sam čuo nešto što mi deluje potpuno nerealno, a u vezi je sa kremiranjem.

Da li je istina da se preminuli kremiraju grupno, pa onda porodica dobije "miks" pepel?. Objašnjenje je da se ne isplati kremirati jednog po jednog, nego se čeka da se "nakupi" broj preminulih.

Ja zaista ne mogu u to da poverujem, a opet nemam nikakve dokaze da to opovrgnem osim logike i moralnih načela.
 
izvinjavam se na offtopicu ali da odgovorim: Krematorijum se nalazi samo na Lešću, ali se ispraćaj na kremaciju organizuje na svim gradskim grobljima (najčešće na Novom groblju pa otud zabuna). Inače nije tačno da se pokojnici kremiraju "na gomili" već krematorijum ima zasebne komore pa se tehnički uključuju sve istovremeno, ali bez mešanja
 
izvinjavam se na offtopicu ali da odgovorim: Krematorijum se nalazi samo na Lešću, ali se ispraćaj na kremaciju organizuje na svim gradskim grobljima (najčešće na Novom groblju pa otud zabuna). Inače nije tačno da se pokojnici kremiraju "na gomili" već krematorijum ima zasebne komore pa se tehnički uključuju sve istovremeno, ali bez mešanja
Све тачно речено, а кремација се на Новом гробљу не ради задњих 6-7 година.
 
Prave frku oko groblja kućnih ljubimaca, malo pronjuškajte ko su vođe grupe Kosa Prkosi,
dve klasične mamike, evo i lepih definicija:LOL:
1. Mamike
2. mamika

ili ko je gledao Simsonove seća se fraze "think about the kids !!!"

Pravljenje frke da bi se dobila pažnja.
 
Ne znam tačno koliko je investitor platio za zemljište, to možemo samo da nagađamo. Za početak znamo da je na ovoj lokaciji postojala fabrika Minel Elvo koja je privatizovana 2006. po ceni od 290 miliona dinara - https://privatizacija.privreda.gov.rs/Arhiva/3826/Saopstenje-sa-182-javne-aukcije-odrzane.shtml (prema tadašnjem kursu od oko 80 din/eur to je negde oko 3.5 miliona evra), pri čemu u cenu nije ulazilo zemljište. To zemljište je putem konverzije prenamenjeno u građevinsko zemljište (ne znam koliko je plaćena konverzija, ali ne verujem da je neki veliki iznos). Vlasnik te fabrike, izvesni Dušimir Zabunović, je posle nekoliko godina ugasio proizvodnju u fabrici i preprodao to zemljište Galensu, koji je na kraju tu izgradio zgrade.

Ovo je klasična priča o propaloj privatizaciji u Srbiji, gde je uništena fabrika da bi se preprodalo građevinsko zemljište i na kraju izgradile zgrade sa maksimalnom količinom kvadrata i minimalnom količinom zelenila. Glavni motiv i privatizacionog vlasnika i investitora je pohlepa, i sve su učinili da na kraju izvuku što veći profit. Nema to nikave veze sa skupim zemljištem, jer svi znamo da su sve te fabrike na čijim lokacijama su posle napravljene stambene zgrade bile privatizovane za sitniš.
 
....Vlasnik te fabrike, izvesni Dušimir Zabunović, je posle nekoliko godina ugasio proizvodnju u fabrici i preprodao to zemljište Galensu, koji je na kraju tu izgradio zgrade.
Ovo je klasična priča o propaloj privatizaciji u Srbiji, gde je uništena fabrika da bi se preprodalo građevinsko zemljište .....
Забуновић један од жутих превараната, био је директор царине цела 2 дана, од 5.октобра 2000. до 7.октобра 2000.године.
 
Обавештење о поднетом захтеву за одлучивање о потреби процене утицаја на животну средину пројекта изградње стамбено - пословног комплекса - „DB SET UP SOLUTION" д.о.о. Нови Београд

ГРАДСКА УПРАВА ГРАДА БЕОГРАДА
Секретаријат за заштиту животне средине
Карађорђева 71
објављује
ОБАВЕШТЕЊЕ

Носилац пројекта предузеће „DB SET UP SOLUTION” д.о.о. из Београда, Тошин бунар 272, поднео је Секретаријату за заштиту животне средине захтев за одлучивање о потреби процене утицаја на животну средину пројекта изградње стамбено – пословног комплекса „Пупинова палата – Нови Београд” на катастарској парцели број 6850 КО Нови Београд, Тошин бунар бб, на подручју градске општине Нови Београд.
Позива се заинтересована јавност да изврши увид у садржину захтева на службеном сајту Града Београда (www.beograd.rs, Градски огласи).
Рок за јавни увид и достављање мишљења о захтеву носиоца пројекта је 23. фебруар 2023. године.
Обавештење се објављује на основу члана 10. ст. 1. и 2. и члана 29. став 1. Закона о процени утицаја на животну средину („Службени гласник РС”, број 135/04 и 36/09).

zahtev: https://www.beograd.rs/images/file/8964d5168a8979d5bb19af8558aae2a6_2914837244.pdf
 
Ova fasada sa izrazenim horizontalnim linijama vec polako postaje mejnstrim mediokritetski klise koji izaziva dosadu. Sama arhitektura zgrade nije ni za komentarisanje. Umesto dve moderne kule u staklu od po 25 - 30 spratova oko kojih bi bilo mesta za razne dodatne sadrzaje i zelenilo isprojektovali su ovu bezvezariju i glupariju zauzevsi celu povrsinu.
 
Ова зграда има 12 нивоа, тако да би куле требало да имају бар по 50 спратова, да се постигне та квадратура.
 
Мени се хоризонтале дуж зграде баш свиђају када су овако широке, за разлику од оних какве имамо у БнВ или на згради КЦС :)
 
Vrh