Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Dje je bese blok 40?

авна презентација урбанистичког пројекта за изградњу специјалистичког центра за ванредне ситуације Министарства унутрашњих послова у Блоку 40 на Новом Београду
Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове на основу члана 63. Закона о планирању и изградњи (“Службени гласник РС”, бр. 72/09 и 81/09) и Правилника о начину јавне презентације урбанистичког пројекта („Службени гласник РС“, број 43/2010)

оглашава

ЈАВНУ ПРЕЗЕНТАЦИЈУ
УРБАНИСТИЧКОГ ПРОЈЕКТА ЗА ИЗГРАДЊУ СПЕЦИЈАЛИСТИЧКОГ ЦЕНТРА ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ МИНИСТАРСТВА УНУТРАШЊИХ ПОСЛОВА У БЛОКУ 40 НА НОВОМ БЕОГРАДУ

1. ЈАВНА ПРЕЗЕНТАЦИЈА обавиће се у згради Градске управе, у Ул. 27. марта бр. 43-45 (сала 2 у сутерену) од 12. до 19. априла 2011. године, сваког радног дана од 9 до 15 часова.

2. Носилац израде предметног Урбанистичког пројекта је ЈУП „Урбанистички завод Београда“, Београд, Палмотићева број 30.

3. Носилац израде предметног урбанистичког пројекта у току одржавања јавне презентације даваће обавештења о урбанистичко архитектонском решењу Урбанистичког пројекта.

4. За давање обавештења о садржају јавне презентације овлашћена је Даниела Корица Пантелић, Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове, Ул. краљице Марије број 1.

5. Заинтересована лица могу током јавне презентације да изврше увид у урбанистички пројекат, као и да своје примедбе и сугестије на планирана решења у писаној форми доставе Секретаријату за урбанизам и грађевинске послове, Ул. 27. марта бр. 43-45, најкасније до 19. априла 2011. године.
 
vucko":6ufhkefh je napisao(la):
Dje je bese blok 40?
Srušene barake na uglu Omladinskih brigada i Milutina Milankovića, mesto na kojem treba da bude i vatrogasna stanica.

Zašto moraju sve da zakomplikuju? Novom Beogradu na tom mestu zaista treba bude vatrogasna stanica (NBG je nema, a lokacija ima idealnu saobraćajnu komunikaciju), ali jok, oni sada grade "specijalistički centar za vanredne situacije".

Ne kažem da nam ne treba efikasna služba za slučaj teškog sranja, ali ne razumem zbog čega joj treba zidati novu zgradu.
Ako se nalazi u stambeno poslovnom kvartu, sigurno neće u svom sklopu imati poligon za ABHO....
 
Mislim da ce to biti isto kao u Mije Kovacevica gde su vatrogasci sa trenaznim centrom.Povrsina je prakticno ista.
 
relja":3qgul0yr je napisao(la):
vucko":3qgul0yr je napisao(la):
Dje je bese blok 40?
Srušene barake na uglu Omladinskih brigada i Milutina Milankovića, mesto na kojem treba da bude i vatrogasna stanica.

Zašto moraju sve da zakomplikuju? Novom Beogradu na tom mestu zaista treba bude vatrogasna stanica (NBG je nema, a lokacija ima idealnu saobraćajnu komunikaciju), ali jok, oni sada grade "specijalistički centar za vanredne situacije".

Ne kažem da nam ne treba efikasna služba za slučaj teškog sranja, ali ne razumem zbog čega joj treba zidati novu zgradu.
Ako se nalazi u stambeno poslovnom kvartu, sigurno neće u svom sklopu imati poligon za ABHO....
Реља, ту ће и бити Ватрогасна станица "Нови Београд" и Центар за ванредне ситуације МУП-а са оним чувеним бројем 112. Иначе тај број је и код нас у функцији већ пар година.

На карти сам означио са црвеним квадратом место где треба да буде тај Центар и Ватрогасна станица. Остале су још три бараке у којима има још људи. Гледаћу да снимим колико сутра !

 
Ево пар слика снимљених јуче, 10. априла (недеља) тог простора где треба да буде Ватрогасна станица "Нови Београд" и Центар за ванредне ситуације МУП-а у блоку 40. Извињавам се за нешто лошији квалитет слика, сликано "према" сунцу:

Прве четири слике су снимљене на самом ћошку раскрснице Омладинских бригада и Милутина Миланковића, а гледано у правцу железничке пруге и Тошиног бунара:




Следеће три слике су снимљене из Милутина Миланковића према железничкој пруги и Омладинских бригада:



Кад ће почети расчишћавање овог простора и градња Станице и Центра зависи кад град успе да исели ове људе и обезбеди им смештај !
 
Гага":3dbptoav je napisao(la):
Реља, ту ће и бити Ватрогасна станица "Нови Београд" и Центар за ванредне ситуације МУП-а са оним чувеним бројем 112. Иначе тај број је и код нас у функцији већ пар година.
Znam da će biti smešteno i jedno i drugo. Dao sam onakav komentar zato što se kod nas često dobra ideja i praktično rešenje zakomplikuju zato što toga što se nađe neko ko "ima malo širi pogled i ne razmišlja sitno".

Гага":3dbptoav je napisao(la):
Кад ће почети расчишћавање овог простора и градња Станице и Центра зависи кад град успе да исели ове људе и обезбеди им смештај !
Mislim da to nisu ljudi koji su tu živeli pre rušenja (ne mogu da tvrdim) i da su se doselili kasnije.
 
zhaba":3by5ijqv je napisao(la):
Pitanje za sve forumase. Kada je pocela da se gradi Bezanijska Kosa i na osnovu kojih planova?
Unapred zahvalan zablji istrazivac!
Ново Београдско насеље Бежанијска Коса (или Бежанијска коса !) је почела да се гради одмах на почетку осамдесетих година прошлог века и то у садашњем стамбеном облику. На Б. Коси је прво почело да се гради ткз. пољопривредно насеље (куће са плацевима) и то нешто раније, а како се Нови Београд ширио према југо-западу тј. кад су почели са градњом блокова 61-64, па онда 61-64 север, проширење Војвођанске, Земунске и Тошиног бунара, куће староседелаца су се рушиле и додељивали су им се плацеви овде на Бежанијској Коси. Иначе насеље „стара Бежанија“ датира још од 16 века и то је насеље које је испод саме Б. Косе.
Само садашње насеље Бежанијска Коса броји преко 30.000 становника, и сваким даном их је (нас је) све више. Б. Коса је „подељена“ на три месне заједнице, прва је оивичена улицама Николе Добровића, Партизанске авијације, Арсенија Чарнојевића (аутопут) и ивицом саме Б. Косе, друга је оивичена улицама Николе Добровића, Марка Челебоновића, Норвешком, Љубинке Бобић и ивицом саме Б. Косе, а трећа (у њој ја станујем) је оивичена улицама Љубинке Бобић, Грчком, Сурчинским путем и ивицом саме Б. Косе која је окренута према доњем делу Новог Београда, а у ову III-ћу месну заједницу спада и горе споменуто пољопривредно насеље. Практично насеље Б. Коса има примесе неког мањег места јер су сви садржаји ту, осим културних (на жалост), а сви остали садржаји су довољни за један нормалан живот, пијаца, вртић, школа, (сад се баш гради још једна основна школа, а касније и вртић), хипер маркети, кафане, кафићи, спа центри, теретане, банке, цркве, хотел, пумпе, доста паркова и зеленила, а ту је и индустријска зона која је на неки начин и издвојена, ... Наравно ту су и здравствене установе, КБЦ Бежанијска Коса, мада ова установа припада земунском делу Б. Косе и Општини Земун, државни Дом здравља, јако мали, и јако мало људи зна за њега и налази се у првој м.з., а ту је и приватна клиника А.... (да је сад не рекламирамо). Иначе нов Дом здравља треба да почне да се гради следеће године, негде пред изборе, таман кад су и "жути" обећали !!!

Зграде које су саграђене и које се граде су мање више лепе, а проблем је увелико са паркирањем јер практично, сем три зграде, ни једна нама подземне гараже !!! Ту не рачунам куће и станове у низу који су у првој и другој м.з., а које имају сопствене гараже, не баш сви, али. На Б. Коси су и три гробља, старо Бежанијско, Партизанско и ново Бежанијско, а за две године ће почети градња новог-новог Бежанијског гробља и интересантно гробља за домаће животиње.
Б. Коса је јако добро повезана са осталим деловима града јер има неколико градских линија, 65, 75, 76, 82, 612, 708, и експрес линију Е4.

Жабац, ово је један краћи општи приказ Бежанијске Косе, а остали нека се надовежу ко зна и можда располаже са неким детаљнијим подацима, поготово око самих планова изградње. Некадашња стамбена задруга Металац прва је почела са градњом станова на Коси у садашњој првој м.з. и то оних кућа у низу које зову „Карингтонке“, мада правих „Карингтонки“ има само око двадесет-тридесетак, остало су разни типови кућа и станова у низу.

Сигурно да у самој Општини Нови Београд располажу са доста историјских чињеница, а наравно и око планова изградње. То можеш и општинаре да питаш и путем е-поште, лично,...

Ево и Бежанијске Косе као мапа и сателитски снимак за уцртаном територијом (црвени оквир), месним заједницама (1., 2. и 3.-плави оквири), пољопривредно насеље (зелени оквири), индустријска зона (црни оквир):

 
Gaga hvala. Mogu li jos da te smaram?
Mene zanimaju objekti tj. naselja. Ali iskljucivo viseporodicno stanovanje.
Znam da je prva mesna zajednica radjena po planu za olimpijsko selo ali ne znam tacno kad je gradjena (dakle tacne godine). Blok do njega je gradjen u istoj tipologiji (ista arhitektura i urbanizam) i pretpostavljam da u isto vreme.
Te podatke ne uspevam da nadjem, opstina je Boze me sacuvaj. Nikada mi nisu dali nikakvu informaciju, cak tvrde da nemaju podatke o objektima: godina izgradnje, broj stanova, indeks izgradjenosti, spratnost itd... Preko veze sam uspeo da dodjem do coveka koji radi u opstini i izdao je knjigu o NBG nedavno, medjutim i ta knjiga je popriliicna limunada.
Imam taj problem sto ne zivim u Srbiji a teza mi je vezana za Novi Beograd.
Ne znam vise kome da se obracam, mentor mi je cak preporucio da izmislim podatke!
 
Zhabo,moj predlog ti je da priupitas zexland sa foruma jer je on radio 3d Beograd i zvanicno je radio novi BG za opstinu,a puno i zna o istoriji grada.Pa mozda zna to sto trazis ili ili zna nekog ko bi ti mogao pomoci.
 
vucko":3ah5ipa4 je napisao(la):
Zhabo,moj predlog ti je da priupitas zexland sa foruma jer je on radio 3d Beograd i zvanicno je radio novi BG za opstinu,a puno i zna o istoriji grada.Pa mozda zna to sto trazis ili ili zna nekog ko bi ti mogao pomoci.
Одличан предлог Вучка, а Зекс би могао преко људи које зна из Општине да ти помогне, пошто је са њима у сталном контакту. Жабо све што будем пронашао јављам ти, никакав проблем. Само требаће мало времена, а не знам колико ти је хитно, надам се да није за јуче !

Још нешто, на твој ПМ или електронску пошту ћу ти послати електронску адресу заменка председника општине Нови Београд, не би било лоше и да се њему директно обратиш и лепо му објасниш шта ти све треба и за чега. Мислим да те неће одбити, посебно што то радиш за факултет (предпостављам) тј. за магистарски или .... Сигурно ће Хетлеровићу бити драго да је наша Општина тема једног таквог рада и да ће ти помоћи, бар ја тако мислим. Ако те којим случајем одбије или ти пошаље негативан одговор, обавезно то објави на форуму, па да га јавно .....
 
Glas prirode":3f2wbl8m je napisao(la):
Juce poljana i parking, danas park i veci parking, sutra parking bez parka.

Za elektricne automobilcice.
kako vidim malo u promenili projekat i odustali od istocnog dela parkinga sa 100 vozila
 
Evo sta kazu

projekat je u jednom delu promenjen zbog imovinsko-pravnih sporova koji se rešavaju. Cela planirana površina biće uređena ali će broj parking mesta biti smanjen u delu prema MZ "Blok 70"
a evo i slike

 
Гага":1hatx8wi je napisao(la):
vucko":1hatx8wi je napisao(la):
Zhabo,moj predlog ti je da priupitas zexland sa foruma jer je on radio 3d Beograd i zvanicno je radio novi BG za opstinu,a puno i zna o istoriji grada.Pa mozda zna to sto trazis ili ili zna nekog ko bi ti mogao pomoci.
Одличан предлог Вучка, а Зекс би могао преко људи које зна из Општине да ти помогне, пошто је са њима у сталном контакту. Жабо све што будем пронашао јављам ти, никакав проблем. Само требаће мало времена, а не знам колико ти је хитно, надам се да није за јуче !

Још нешто, на твој ПМ или електронску пошту ћу ти послати електронску адресу заменка председника општине Нови Београд, не би било лоше и да се њему директно обратиш и лепо му објасниш шта ти све треба и за чега. Мислим да те неће одбити, посебно што то радиш за факултет (предпостављам) тј. за магистарски или .... Сигурно ће Хетлеровићу бити драго да је наша Општина тема једног таквог рада и да ће ти помоћи, бар ја тако мислим. Ако те којим случајем одбије или ти пошаље негативан одговор, обавезно то објави на форуму, па да га јавно .....

Gago i ostali
Pre desetak dana sam pisao zameniku predsednika opstine i NARAVNO da mi nije odgovorio. Ne znam kakva ostali forumasi iskustva imaju sa opstinom NBG ali moja je Nula. Odgovori su im kao kad pevacica grupe Oruzijem protivu ortmicara u Intervjuu odgovara - Imate li kakve planove za buducnost: pa nemamo, Koja vam je omiljena pesma: pa ne znam, itd.
Nemam nameru da zbog njih odustanem od teze ali mislim da je sramota da bas toliko nemaju interesavanje za nesto sto se tice njihove opstine!
Edit: nedavno sam dosao do epohalnog otkrica (tj. moj ludi mentor je do njega dosao). Postoji Ceo Beograd u 3D fotografijama iz vazduha na bing maps. Toplo Vam preporucujem da posetite ovaj sajt!
 
+ za bing mape, odlično je. Samo dosta zumirajte da bi došlo do tog pogleda, blokovi su npr dosta mutni dok se baš ne zumira.
 
zhaba":2h297x9b je napisao(la):
Гага":2h297x9b je napisao(la):
vucko":2h297x9b je napisao(la):
Zhabo,moj predlog ti je da priupitas zexland sa foruma jer je on radio 3d Beograd i zvanicno je radio novi BG za opstinu,a puno i zna o istoriji grada.Pa mozda zna to sto trazis ili ili zna nekog ko bi ti mogao pomoci.
Одличан предлог Вучка, а Зекс би могао преко људи које зна из Општине да ти помогне, пошто је са њима у сталном контакту. Жабо све што будем пронашао јављам ти, никакав проблем. Само требаће мало времена, а не знам колико ти је хитно, надам се да није за јуче !

Још нешто, на твој ПМ или електронску пошту ћу ти послати електронску адресу заменка председника општине Нови Београд, не би било лоше и да се њему директно обратиш и лепо му објасниш шта ти све треба и за чега. Мислим да те неће одбити, посебно што то радиш за факултет (предпостављам) тј. за магистарски или .... Сигурно ће Хетлеровићу бити драго да је наша Општина тема једног таквог рада и да ће ти помоћи, бар ја тако мислим. Ако те којим случајем одбије или ти пошаље негативан одговор, обавезно то објави на форуму, па да га јавно .....

Gago i ostali
Pre desetak dana sam pisao zameniku predsednika opstine i NARAVNO da mi nije odgovorio. Ne znam kakva ostali forumasi iskustva imaju sa opstinom NBG ali moja je Nula. Odgovori su im kao kad pevacica grupe Oruzijem protivu ortmicara u Intervjuu odgovara - Imate li kakve planove za buducnost: pa nemamo, Koja vam je omiljena pesma: pa ne znam, itd.
Nemam nameru da zbog njih odustanem od teze ali mislim da je sramota da bas toliko nemaju interesavanje za nesto sto se tice njihove opstine!
Edit: nedavno sam dosao do epohalnog otkrica (tj. moj ludi mentor je do njega dosao). Postoji Ceo Beograd u 3D fotografijama iz vazduha na bing maps. Toplo Vam preporucujem da posetite ovaj sajt!
Жабо, предпостављам да у Општини имају пуно посла (!) или је можда помоћник председника г. Хетлеровић на путу, одмору,... Мени је баш брзо одговорио, после неких седам дана, а то је било 2009. године ! Можда се и уморио, ха, ха !!!

Мораш бити упоран, сачекај до краја ове недеље па му у понедељак понови ту електронску пошту, а стави да је "хитно" !

Срећно и јављај шта је било.
 
Srusili su ih odavno Vucko(par meseci), neznam sta cekaju sa gradnjom do sad. To je ugao oml.brig. i 3.bulevara.
 
Odgledaj prilog,srusili su vecinu tada.Juce su zadnjih 5 baraka srusili.
 
Da, to su bile barake koje nisu srušene u prvom naletu.
Bolje rečeno-nisu srušene do kraja. Koliko sam ja mogao da vidim, prolazeći pored, dok nije izniklo divlje rastinje koje je zaklonilo barake, bili su skinuti su prozori, od jedne barake je ostao samo, bez krova...
Plac je potom bio ograđen.
Posle ove reportaže ostaje nejasno zašto nisu svi stanari bili odjednom iseljeni i zašto su ovi ljudi ostali u polu srušenim barakama i na kraju ostali bez smeštaja. JUKOM nije ni malo razjasnio situaciju.

Pre dve nedelje je u Borči, Dačić, mislim, najavio brzi početak gradnje dve vatrogasne stanice, jedne na NBG.
 
Pazi ti ludi u barakama su bili radnici nekog gradjavinskog preduzeca koje im je tu dalo nuzni smjestaj a posto nisu romi onda to neineresuje nikakve NVO pa ni JUKOM i ostale dusobriznike :rant:
 
Eto kako direktor, kao i mnogi ovde, selektivno cita vesti kroz rasno-nacionalni filter. JUKOM je npr. sve vreme bio uz ove ljude, pomogao im je da podnesu zalbe na resenja za rusenje, a ekspresno su se pojavili na licu mesta i na dan rusenja baraka.

Suprostavljeni stavovi nisu problem, ali kada neko laze kako bi branio svoj stav - jezim se!!!
 
Vrh