Šta je novo?

Razno

pa mislim da je nemoguće jer upravo su počeli da dižu odmah pored pruge novu zgradu, cenim da je neka hala pošto ima baš dosta stubova.
 
pomenuh halu na kraju posta :) samo ne znam kako misle da proširuju bulevar na 4 trake s šinama u sredini i da zadrže tu halu. Naravno, pod uslovom da bi u tom delu uopšte imali 4 trake..
 
Bila je vest pre nekoliko dana u novostima u fazonu gradi se hala,ne zna ni opstina sta ce biti ali imaju dozvolu?
 
Ne znam gde ovo da stavim, ali ispred opstine Zvezdara je promenjeno osvetljenje. Nema vise onih neonskih "sipki" (mobilijar slican onom na Trgu Nikole Pasica) vec su postavljene diskretniji moderni kandelaberi, nesto elegantnijeg dizajna nego trotoarsko osvetljenje na Bulevaru. Neonke su ostale samo ispred Vise poslovne.

Tako da eto jednog malog plusica na kraju za taj prostor. Sa renoviranim Vukom, osvezenom fasadom Lole i sredjenim prolazom kod Dangube, to sada izgleda sasvim pristojno :)
 
To je u sklopu stednje energije,plan opstine je da stave LED osvetljenje svugde gde mogu.

Stvarno pohvalno sa njihove strane :kk:
 
Kada su planirali LED za bulevar bio sam poprilicno skeptican. Medjutim, ispostavilo se kao jako dovro resenje za osvetlenje manjeg intenziteta... za setalista, parkove, prolaze i sl.
 
Možda je već bilo, ali je vrlo zanimljivo!

karta_opasnih_mesta_u_beogradu.jpg


http://www.bgsaobracaj.rs/index.php...catid=8:2009-02-21-19-12-44&Itemid=46&lang=sr
 
Svanulo mi je otkad su raskopanli Zicku. Mozda 30% trola sada idu do Krsta (ostale su zamenjene busevima i putuju preko Juznog Bulevara), sve nove, tu prave krug i vracaju se u grad, nema guzve, nema frke, svi vozaci izbegavaju Krst... milina :vops: Razmisljam da otpocnem peticiju za pretvaranje Zicke u pesacku zonu :p
 
Interesuje me jedna stvar, da li na stubove na kojima se nalazi saobracajni znaci i putokazi moze biti montirana reklama za komercijalni sadrzaj?
 
djordje*******g":3tkl1ur9 je napisao(la):
Interesuje me jedna stvar, da li na stubove na kojima se nalazi saobracajni znaci i putokazi moze biti montirana reklama za komercijalni sadrzaj?
Кратко и јасно: НЕ
На бандеру може, наравно за то се посебно плаћа комунална такса.
 
Neposredno ispod Fakulteta veterinarske medicine postoji putokaz za Novi Beograd-tj. Begradsku arenu koji saobracaj usmerava levo, pa preko autoputa ka destinaciji. E sada taj putokaz zbog svoje sirine stoji na visini od recimo 1.5m i to na one dve sipke nosaca, ali neposredno ispod njega ja na obe sipke montirana reklama za restoran Frans koja ukazuje na blizinu tog restorana. Ovo mi je bilo krajnje neobicno resenje...
 
djordje*******g":2nq5p7rs je napisao(la):
Neposredno ispod Fakulteta veterinarske medicine postoji putokaz za Novi Beograd-tj. Begradsku arenu koji saobracaj usmerava levo, pa preko autoputa ka destinaciji. E sada taj putokaz zbog svoje sirine stoji na visini od recimo 1.5m i to na one dve sipke nosaca, ali neposredno ispod njega ja na obe sipke montirana reklama za restoran Frans koja ukazuje na blizinu tog restorana. Ovo mi je bilo krajnje neobicno resenje...
Само пријава Комуналној полицији, Градском секретаријату за саобраћај или Београд путу уз одговарајућу(е) слику(е) !
 
Plati pa klati... ili ti plati i kaci gde hoces.

Zivo me zanima sta se nalazilo na ex znaku ispod Fransa.
 
vrachar":1d5jrpz2 je napisao(la):
Plati pa klati... ili ti plati i kaci gde hoces.

Zivo me zanima sta se nalazilo na ex znaku ispod Fransa.

Plati ili potplati, velika je razlika ?
 
Što ovo smeta?
Ja bih i uveo znakove za poznata ugostiteljska mesta u formatu saobraćajnih znakova, kao što npr. postoje znakovi za manastire, i turistička mesta. Uniformno, standardizovani, samo braon boje.
Ovo je daleko bolje nego da su stavili neku kičericu sa sve nezavisnom rasvetom, ili još gore, neku limenu tablu xzđ formata.
Osim toga, ima tu mesta za Zagreb, pa nek beograd put odradi svoj deo posla.
 
Vise od polovine granitnih ploca koje su prosle godine postavljene u cika ljubinoj su unistene. Ulica je puna rupa, polovina ploca je utonulo i popucalo, a nesto ne vidim da se nesto popravlja.

Izgleda da je izvodjac radova posao obavio malo je reci jadno.
 
A na mixer festivalu predsednia gradske opstine je pricala kako je Cika Ljubina pesacka zona bez ijednog automobila.Iskreno receno,ja sam se za to vreme smejao jer znam kako izgleda ta ulica.Brdo automobila,a i psi lutalice pored glavne setacke zone su slag na torti :)
 
bilbord.jpg


Snimljeno danas na Trgu, neposredno pored platoa Zorana Đinđića. Ova velika metalna postolja su nikla na najmanje 2 prometne lokacije (osim Trga, i na Slaviji odmah pored stanice trola i linije 31). Ako se radi o postolju za bilbord - da li je moguće da se dozvole za postavljanje novih bilborda, i to ovih gabarita, i dalje izdaju??? Da ne govorim o tome koliko ova skalamerija narušava izgled ovog platoa, i koliko je korisno imati prepreku ove vrste na sred trotoara... :bash:

Donekle će ovo biti prihvatljivo jedino ako se radi o postolju za one najavljivane ekrane na kojima će moći da se vidi vreme nailaska vozila javnog prevoza, a koji bi trebalo "eksperimentalno" da se postave na nekoliko stanica (mada u tom slučaju ne razumem mamutske dimenzije cele konstrukcije - ekrani za obaveštavanje putnika su u nekim gradovima veličine većeg kućnog televizora, i montiraju se često na banderu ulične rasvete)...
 
Felix55 wrote:
koliko ova skalamerija narušava izgled ovog platoa, i koliko je korisno imati prepreku ove vrste na sred trotoara. :bash:

U principu svodi se na karton reklamu , zato radujte se Beograd polako postaje bilbord- karton siti :p :p :p
 
Felix55":3jxbbrm8 je napisao(la):
bilbord.jpg


Donekle će ovo biti prihvatljivo jedino ako se radi o postolju za one najavljivane ekrane na kojima će moći da se vidi vreme nailaska vozila javnog prevoza, a koji bi trebalo "eksperimentalno" da se postave na nekoliko stanica (mada u tom slučaju ne razumem mamutske dimenzije cele konstrukcije - ekrani za obaveštavanje putnika su u nekim gradovima veličine većeg kućnog televizora, i montiraju se često na banderu ulične rasvete)...

To isto sam se i ja pitala kada sam videla te konstrukcije na obe strane na pocetku Brankovog mosta(nbg strana). Ako nisu bilbord postolja, ne samo sto su mamutska, vec su i na cudnom mestu postavljeni. Nisu kao ovde na trgu blizu stanica, pesaci bi uglavnom morali da se vracaju do njih (osim ako peske nisu odlucili da predju most) kako bi se informisali ... Valjda neko uspe i njih da uslika... jos uvek se nadam da nisu bilbordi....
 
@nova
Na žalost, sada kada ste Mekbejn i ti pomenuli te lokacije koje nisu pored stajališta gradskog prevoza, sve je izvesnije da je u pitanju gomila velikih postolja za nove bilborde... :notok: :notok:

Moguće da je to posledica ovog konkursa iz septembra 2010:
http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1408457

Citat:
Oglašavaju se slobodna mesta za postavljanje objekata i sredstava za oglašavanje, i to:
1. Postavljanje posebnih objekata za oglašavanje - visoki pano površine 12 m2 (bilbordi)
204 pozicije.

204 novih bilborda u gradu? :bash:
 
Vrh