Šta je novo?

Razni projekti

DSC_0121.JPG

Младена Стојановића

DSC_0123.JPG

Шолина

DSC_0126.JPG
DSC_0130.JPG


Незнаног јунака

DSC_0132.JPG


Шекспирова
 
Пре неки дан сам приметио да је плац у блоку 40 на углу Омладинских бригада и Булевара Милутина Миланковића ограђен,иако у последње време никаква градња на том плацу није најављивана.
 
Зависи од парцеле и зграде. Фактички јесте јер су парцеле где може мале, самим тим малтене бескорисне, а улична мрежа је катастрофална
 
Održavanje zgrada koje su pod zaštitom grada je nevorvatno skupo i toliko decenija tu ništa nije rađeno da trenutni stanari nemaju ni želje ni mogućnosti da išta tu rade (desetine hiljada evra samo za projekat, milioni za restauraciju) tako da mislim da će na žalost skoro sve tu stajati dok ne dotraje i ne sruši se sam od sebe.

Drugo rešenje je otkupiti sve stanove i čekati da se desi katastrofalan požar koji eto niko nije mogao da sreči niti zaustavi i onda graditi lepo Cecesiju ili šta god je trenutno u trendu.
 
Срамота. И још се усуде да ставе дух старог Београда у реченици са овим медиокритетским стамбењаком. Станари ће уживати у милозвуку сирена санитетских возила.
 
Разни пројекти

Пожешка близу Шумарског факултета:






Боре Марковића - Пожешка





Пожешка, на месту старог тржног центра:








Вртови Церака (прва фаза), Кнеза Вишеслава:


Кнеза Вишеслава, између Вртова Церака и Лидла:
 
Срамота. И још се усуде да ставе дух старог Београда у реченици са овим медиокритетским стамбењаком. Станари ће уживати у милозвуку сирена санитетских возила.
S obzirom koliko ljudi dobro poznaju Beograd, čak i oni koji u njemu žive godinama (lično se uverio više puta), plus ovi koji se doseljavaju iz unutrašnjosti, svašta može da prođe. Pretpostavljam da se sećaš da smo jednom komentarisali kako se zgrade u Vilinim vodama prodaju pod etiketom Dorćola. Pa ko se upeca, upecao se. A sudeći po tome kako se prodaju stanovi u pojedinim delovima grada, zaključio bih da nije baš mali broj ljudi.
 
Ај што је спратност (центар је) но што је поред тог хотела нека барака радничка из комунистичких времена која је тако за један булдожер да се замислити не може

Људи што купују станове углавном не гледају толико "специфичан крај" - Вилине Воде нису Дорћол, али функционално дође на исто
 
Za sve je krivo - na Beobildu od klinčadije toliko slavljeno - ukidanje visinskih ograničenja. Da je ostalo 5 spratova, ne bi se isplatilo ni rušenje hotela Dom, nego bi se zgrada renovirala.

Prosto ko pasulj... 'Hoćemo oblakodere, nećemo krmače' - plač, plač, šmrc. I - cvrc. U potpisu: SNS.
 
Za sve je krivo - na Beobildu od klinčadije toliko slavljeno - ukidanje visinskih ograničenja. Da je ostalo 5 spratova, ne bi se isplatilo ni rušenje hotela Dom, nego bi se zgrada renovirala.

Prosto ko pasulj... 'Hoćemo oblakodere, nećemo krmače' - plač, plač, šmrc. I - cvrc. U potpisu: SNS.
Kad to kaže neko kome su staklenjaci (novogradnja) :love:, deluje smešno.

Ај што је спратност (центар је) но што је поред тог хотела нека барака радничка из комунистичких времена која је тако за један булдожер да се замислити не може

Људи што купују станове углавном не гледају толико "специфичан крај" - Вилине Воде нису Дорћол, али функционално дође на исто
Ljudi ne gledaju specifičnost kraja, pa im tako ne smeta ni ta baraka. ;)
 
Nešto si pokušao da kažeš prvom rečenicom, niko nije shvatio.

Osim ako nije 'Mrzim novogradnju!', što je dobra parola za forum kambodžanskih ludista, ali neprikladna za BeoBUILD.

I da te pitam na kraju, koji ti je da ovako provociraš? Kako si se ti sad tu našao prozvanim? Udarilo sunce od Kuće cveća?
 
Poslednja izmena:
Rekaao bih da niko ne shvata kakav Beograd ti u stvari želiš. Jedan dan ti je neizgrađen, drugi dan ti fali zelenilo, treći dan si protiv zelenila, četvrti dan su ti super kanjoni, peti dan su super staklene zgrade, šesti dan bi da Beograd liči na Hong Kong sa sve kulama i neboderima, sedmi dan ne valja vikogradnja... Te dobar je NBG, te ne valja ništa, bolji je stari Beograd, te ne valja što imamo "spavaonice"...​
 
Ne znam stvarno šta si ti to sve snovideo, te Hongkongove, kanjone, klisure, to 'protiv zelenila' i ostalo. Ništa slično nikad nije napisano. Dosta je jasno šta ja zastupam, naravno, ako umeš logički da razmišljaš, da povezuješ činjenice, ako ne bandoglaviš - ne menjaš teze da bi ispao pametniji od nekoga pa poveruješ u njih (većina Srba to radi i zato nam je ovakva zemlja), itd.

(Sve je to, inače, loše školstvo, nadgrađeno na skorašnje, sirovo seljačko iskustvo naroda.)

Dakle, ne izmišljaj.

Molim te, nemoj više da se baviš mojom malenkošću, nego piši na konkretnu temu. Ja sam napisao koji urbanistički mehanizam je sprečavao da se ovo dešava, i da je on ukinut. Imaš li nešto da dodaš?
 
Poslednja izmena:
Ne znam stvarno šta si ti to sve snovideo, te Hongkongove, kanjone, klisure, to 'protiv zelenila' i ostalo. Ništa slično nikad nije napisano. Dosta je jasno šta ja zastupam, naravno, ako umeš logički da razmišljaš, da povezuješ činjenice, ako ne bandoglaviš - ne menjaš teze da bi ispao pametniji od nekoga pa poveruješ u njih (većina Srba to radi i zato nam je ovakva zemlja), itd.

(Sve je to, inače, loše školstvo, nadgrađeno na skorašnje, sirovo seljačko iskustvo naroda.)

Dakle, ne izmišljaj.

Molim te, nemoj više da se baviš mojom malenkošću, nego piši na konkretnu temu. Ja sam napisao koji urbanistički mehanizam je sprečavao da se ovo dešava, i da je on ukinut. Imaš li nešto da dodaš?
Znači meni se pričinilo da si napisao da ne možeš da glasaš za nekoga ko je protiv izgradnje u Mitićevoj rupi?
Znači meni se pričinilo da si napisao da je moj kraj najveća spavaonica?
Znači meni se pričinilo da si napisao da hoćeš više zelenila na NBG?

Što se tiče konkretne teme, a ona je Razni projekti, samo mogu da :rolleyes: na šta liči Beograd.
 
Naravno, Mitićeva rupa je test inteligencije. Kad je neko protiv popunjavanja Mitićeve rupe, to je za mene kao da veruje da je Zemlja ravna ploča (mnogi bi to napisali, nego neće da se zameraju, mene boli uvce).
Tvoj kraj je, tačno tako, potpuna spavaonica, jedino beogradsko naselje u kojem ne može kafa da se popije.
I da, Novom Beogradu je neophodno ozbiljno pošumljavanje. Mogu i po blokovima i pogotovo po ulicama, nego nije tema.

Kao što ni ovo sve nije tema, nego tebe povuklo.
 
Vrh