Šta je novo?

Razni projekti

Ja iskreno ne znam dal ce biti nikog problema sa potokom. Kapiram ako su ozbiljni investitori, a na vise strana sam proverio da jesu to bi trebalo da urade korektno.
Na konto pucanja tih zidova, mi smo uzeli neku novogradnju u gradu kod nekog investitora (neproveren naravno :)) i ljudi su imali gomilu problema sa pucanjem zidova. Covek je fusario i stedeo na sve moguce nacine, ali njega briga posto sutra nece niko ponovo da kupi stan kod njega jel je on svoje pare izvukao, sad ce samo da promeni ime firme i gura dalje. Ovi ostaju EG do danjeg kapiram da im je imidz bitan.
Ono sto jeste realno je da je to zarkovo, i da tu planiraju da sagrade 900 stanova na vrlo maloj povrsini. Na renderima to sve izgleda super, ali kad odes uzivo da vidis ja i danas nisam siguran kako su oni zamislili da zidaju sve ono sto su zamislili :D
I da tu ostaje pitanje cene, koja je za mene velika.

Ono sto mi je veca enigma je sto npr vidikovac gde ima 10 zgrada na par hektara razlika u ceni je 300 eur u odnosu na brdom... To je ono sto ne mogu da razumem...
 
20240315_225214.jpg
 
Класична импровизована новоградња на месту старих породичних кућа по Горњем Земуну, Скопљанска

изгледа као две потпуно различите зграде са истим улазом

IMG_3544.jpeg
IMG_3545.jpeg
IMG_3546.jpeg
 
Da li neko zna nesto o projektu AD residence? Zgrada se nalazi se na lokaciji izmedju Aleksandra Dubceka i Radnicke u Zemunu. Investitor je Perose Invest. Na netu ima vrlo malo informacija o njima.
 
Ne znam da li je ovo pravo mesto za pitanje, ali ajde da probam.
Nešto me je zaista impresiralo.
Iznajmio sam stan u Budvi u jednom elitnom kompleksu ala Beograd na vodi.
Celu noć sam proveo budan jer su komšije imale burnu noć više puta.
Bukvalno se sve ččuje. Svaki uzdisaj, zvuk koji devojka napravi... Škripanje kreveta, kao da je krevet u sobi u mom apartmanu.
Ja živim u zgradi koja je napravljena 50ih. Bukvalno ništa ne čujem od komšija.
Da li je ovakva zvučna izolacija u većini novogradnji?
 
Данас-18.03.2024. је објављена јавна презентација урбанистичког пројекта са идејним решењем за изградњу пословно-стамбеног комплекса у блоку 71 у улици Др. Ивана Рибара бб, Нови Београд. Све имате овде https://www.beograd.rs/cir/gradski-...a-kp-6970-ko-novi-beograd-dr-ivana-ribara-bb/

Реч је о објекту спратности 2По+П+3+Пс , с тим што је пословни објекат 2По+П+3, а стамбени је 2По+П+3+Пс, а укупна висине објекта је 18 метара.
У пословном објекту ће бити „Центар за развој напредне дигиталне технологије и вештачке интелегенције“.
Стамбени објекат ће имати укупно 36 станова и то, 16х двособних, 16х трособних и 16х четворособних станова.
Гараже ће бити у два подземна нивоа и имаће укупно 173 паркинг места, од тога ће бити 12 места за особе са инвалидитетом и 10 места са електропуњачима.

Ортофото и Ортофото_
ортофото.JPG
ортофото_.JPG


Ситуациони план
ситуациони план.JPG


Основа приземља
основа приземља.JPG


Пресек Б-Б
пресек б-б.JPG


3Д прикази, број 1 пословни, број 2 стамбени
3Д_приказ1.JPG
3Д_приказ2.JPG

:sesir:
 
Zar nije bila neka priča da će na tom tu mestu graditi neki sportski centar ili sam ja nešto pobrkao?
 
Da li ovo finansira država ili je ovo privatni investitor? Takodje mi je zanimljiv naziv investitora, NBGEXPO, osnovan 2005 a ime promenjeno prošle godine :D
 
Da li neko ima informacije ili foto dokle se stiglo sa izgradnjom Momax salona namestaja na Novom Beogradu?gde ce se tacno nalaziti, ima li neka tabla..
 
uzasno odvratna zgrada
steta sto nista od starijeg objekta nije uzeto kao inspiracija, meni je ovo
jako simpaticno i bas mi je zao sto nije izgradjena zgrada koja bi imala prizemlje identicnog izgleda a gore nesto sto se stilski uklapa
inace generalno bas volim ciglu ali ovde mi stvarno ispada bas nakazna, cak i bez te kupole
dok sam pisao ovo pogledoa sam malo google mape i tek sad vidim kako odvratnu vracarizaciju je pretrpeo ovaj kraj, prolazim relativno cesto ali nisam znao sta se tu nalazilo ranije, bas greota
 
Vrh