Šta je novo?

Razni projekti


Screenshot (2674).png
 
Више него солидна зграда не(повратно) упропашћена овом трагично очајном куполом (са све бакарним лимом, није се штедело) све док се неко паметан не сети да је уклони. А дотле, нажалост главни утисак ће бити купола. Поносно се види још од Вуковог споменика.
 
Gledam novogradnje na Cukarici.
Victory Gardens, BB Residence, Silva i Buena Vista.

Za Silvu znam da su kvalitetni dok sam od Victory Gardensa odustao, a za BB Residence i B.Vista ne znam nista osim cene.

Da li neko zna nesto o njima?

BB Residence ima nenormalnu cenu od 3200+pdv i rok zavrsetka kraj 2024, e sad ne znam kakva ce biti situacija sa cenom za fazu br.2.
Dok su B.Vista (rok kraj 2025) i Silva (rok sredina 2026) povoljniji sa cenom od 2200-2900.
 
@gavra Ja sam bio na svim razgovorima osim za VG koji mi nije bio interesantan.
BB Residences - 125m^2 stan 3000 + PDV. Ono sto su mi izasli u susret je besplatno drugo parking mesto pod uslovom da sad dam pola.
Ono sto mi se nije svidelo tamo je sto je sve u rupi nekako iako oni zidaju tako da postoji pridzemlje koje je poprilicno visoko. Sto se tice onog sto ugradjuju okej zvuci,
ja sam dobio neku brosuru njihovu i sve lepo zvuci ali npr nisu opisali medjuspratnu i krovnu konstrukciju npr kao sto je to uradila Silva. Sto se tice investitora dobri su, gradili su vec dosta po BG-u i imaju dobru reputaciju i imam par prijatelja koji su kod njih uzimali stanove (za zivot) tako da ono sto sam proverio kao investitor dobri su. Realno velika prednost je lokacija u odnosu na sve ostalo.
Cena odrzavanja 0.8 po m^2.
Buena Vista - 130m^2 stan 2450 + PDV. Parking mesto je iz nekog razloga 20500 ako se dobro secam. Na sajtu imaju bas malo informacija, i videces da je sve prodato manje vise osim velkih stanova, gde se muce da prodaju zbog velicina terasa. Ja stan koji sam gledao je na zadnjem spratu orjentisan ka Avali, posto ce oni graditi Buena Vista 2 odma ispod BV i receno mi je da je od 6 pa na dalje pogled otvoren. Igraliste za decu je planirano u sklopu kompleksa. Sto tice krova/fasade/pregradnih zidova oni su mi ispricali neku pricu ali pitanje je sta ce od toga biti realizovano. Luksuznije je po meni od Silve i BB Residences ali pitanje je kakva ce realizacija toga biti. Grejanje zadnjih 2 sprata toplotna pumpa zajednicka koja vidim po forumu da se nije dobro pokazala. Za ove nize spratove nisam siguran, najveci je problem sto nista nije transparetno :) Npr brosura koju posalju u mailu je siromasna u odnosu na ono sto oni pokazu na prezentaciji. Investitor ne znam sta da kazem, gradili po BiH sad prvi put dolaze u Srbiju, meni iskreno kocka velika.
Cena odrzavanja 0.8 po m^2.

Silva - 97m^2 2900 sa PDVom :). Parking mesto je 16000-20000, ali koliko sam svatio agenta ovo od 16000 je sasvim dovoljno jel ova skuplja ukljucuju elektro punjace itd. Ovaj stan sto sam ja gledao je isto zadnji sprat sa 25m^2 pripadajuce terase orjentisan prema avali. Nema korigovanja cene mada se nisam ni trudio iskreno. Specifikacija pregradnih zidova/fasade/krova/terase se dobija u brosuri i dosta je dobra. Objetkivno manje je luksuzno nego BB/BV a cena je veca po m^2 (doduse ja imam tu pripadajucu terasu sa kojom ne znam sta cu :)). Isto interesatna stvar kad sam bio na sastanku pitao sam ih zasto npr ne ugradjuju ormarice u kupatilima/prozore od poda do plafona i tako neke gluposti i za sve su imali izgovor, tipa ormarici su nam pakao napravili ovde, prozori su nam pakao napravili u Big residences... Minus mi je isto bio to sto nema nadstresnica na terasama, nego je sve otvoreno gde bi na kraju projekta oni dali preporuku vlasnicima stanova koji oce da ugrade nadstresnicu kako to moze da se uradi.
Cena odrzavanja 0.5 po m^2.

Tako da ono neam pojma sta da mislim ja sam bio vise puta gore na vidikovcu, lepo ce to izgledati ali je prenatrpano ima 10 zgrada na malom. Planiraju isto neke ulice da urade tu oko tih zgrada i kapiram da ce to biti uradjeno u nekom trenutku. Isto planiraju da prosire kneza viseslava, sto ja ne verujem da ce se ikad desiti :D
Kojim god putem da oces da krenes sve su neke male ulice. Sa druge strane BB Residences koje je realno u zarkovu su bolje pozicijonirane lokaciski ali mi sene svidja pozicija.
Mada sto kaze moj kum, jos malo pa ce svugde biti guzva tako da to u beogradu ne moze da se izbegne :)

PS gledam stan za zivot, ne kao investiciju....
 
Pozdrav svima! Zna li neko nesto o projektu Sunny hill u Jajincima, ulica Umetnicka. Investitor Milos Bojic je u pitanju.
 
@gavra Ja sam bio na svim razgovorima osim za VG koji mi nije bio interesantan.
BB Residences - 125m^2 stan 3000 + PDV. Ono sto su mi izasli u susret je besplatno drugo parking mesto pod uslovom da sad dam pola.
Ono sto mi se nije svidelo tamo je sto je sve u rupi nekako iako oni zidaju tako da postoji pridzemlje koje je poprilicno visoko. Sto se tice onog sto ugradjuju okej zvuci,
ja sam dobio neku brosuru njihovu i sve lepo zvuci ali npr nisu opisali medjuspratnu i krovnu konstrukciju npr kao sto je to uradila Silva. Sto se tice investitora dobri su, gradili su vec dosta po BG-u i imaju dobru reputaciju i imam par prijatelja koji su kod njih uzimali stanove (za zivot) tako da ono sto sam proverio kao investitor dobri su. Realno velika prednost je lokacija u odnosu na sve ostalo.
Cena odrzavanja 0.8 po m^2.
Buena Vista - 130m^2 stan 2450 + PDV. Parking mesto je iz nekog razloga 20500 ako se dobro secam. Na sajtu imaju bas malo informacija, i videces da je sve prodato manje vise osim velkih stanova, gde se muce da prodaju zbog velicina terasa. Ja stan koji sam gledao je na zadnjem spratu orjentisan ka Avali, posto ce oni graditi Buena Vista 2 odma ispod BV i receno mi je da je od 6 pa na dalje pogled otvoren. Igraliste za decu je planirano u sklopu kompleksa. Sto tice krova/fasade/pregradnih zidova oni su mi ispricali neku pricu ali pitanje je sta ce od toga biti realizovano. Luksuznije je po meni od Silve i BB Residences ali pitanje je kakva ce realizacija toga biti. Grejanje zadnjih 2 sprata toplotna pumpa zajednicka koja vidim po forumu da se nije dobro pokazala. Za ove nize spratove nisam siguran, najveci je problem sto nista nije transparetno :) Npr brosura koju posalju u mailu je siromasna u odnosu na ono sto oni pokazu na prezentaciji. Investitor ne znam sta da kazem, gradili po BiH sad prvi put dolaze u Srbiju, meni iskreno kocka velika.
Cena odrzavanja 0.8 po m^2.

Silva - 97m^2 2900 sa PDVom :). Parking mesto je 16000-20000, ali koliko sam svatio agenta ovo od 16000 je sasvim dovoljno jel ova skuplja ukljucuju elektro punjace itd. Ovaj stan sto sam ja gledao je isto zadnji sprat sa 25m^2 pripadajuce terase orjentisan prema avali. Nema korigovanja cene mada se nisam ni trudio iskreno. Specifikacija pregradnih zidova/fasade/krova/terase se dobija u brosuri i dosta je dobra. Objetkivno manje je luksuzno nego BB/BV a cena je veca po m^2 (doduse ja imam tu pripadajucu terasu sa kojom ne znam sta cu :)). Isto interesatna stvar kad sam bio na sastanku pitao sam ih zasto npr ne ugradjuju ormarice u kupatilima/prozore od poda do plafona i tako neke gluposti i za sve su imali izgovor, tipa ormarici su nam pakao napravili ovde, prozori su nam pakao napravili u Big residences... Minus mi je isto bio to sto nema nadstresnica na terasama, nego je sve otvoreno gde bi na kraju projekta oni dali preporuku vlasnicima stanova koji oce da ugrade nadstresnicu kako to moze da se uradi.
Cena odrzavanja 0.5 po m^2.

Tako da ono neam pojma sta da mislim ja sam bio vise puta gore na vidikovcu, lepo ce to izgledati ali je prenatrpano ima 10 zgrada na malom. Planiraju isto neke ulice da urade tu oko tih zgrada i kapiram da ce to biti uradjeno u nekom trenutku. Isto planiraju da prosire kneza viseslava, sto ja ne verujem da ce se ikad desiti :D
Kojim god putem da oces da krenes sve su neke male ulice. Sa druge strane BB Residences koje je realno u zarkovu su bolje pozicijonirane lokaciski ali mi sene svidja pozicija.
Mada sto kaze moj kum, jos malo pa ce svugde biti guzva tako da to u beogradu ne moze da se izbegne :)

PS gledam stan za zivot, ne kao investiciju....
Lepo sumirano, srećno sa potragom…BB Residance je verujem pouzdan investitor EnergoGroup…Sad lokacija je malo klimava, BB svakako ima dosta potentnih kupaca, s obzirom da im bas ne ide prodaja verovatno lokalci nešto znaju :)
 
Lepo sumirano, srećno sa potragom…BB Residance je verujem pouzdan investitor EnergoGroup…Sad lokacija je malo klimava, BB svakako ima dosta potentnih kupaca, s obzirom da im bas ne ide prodaja verovatno lokalci nešto znaju :)
Mislim da je najveći problem sa BB što im stanovi sa jednom spavaćom sobom imaju minimalno 60 kv. Uglavnom su svi stanovi jako veliki, imaju jako velike terase, i kada se to pomnoži sa cenom od 3300+eura postaje dosta skupa kupovina. Mislim da lokacija nije toliko atraktivna da bi se tako veliki stanovi lako prodavali. Npr. Minel je sabio 3 spavaće sobe u 80 kvadrata i rasprodalo se brzinom svetlosti. Generalno ljudi gledaju da što više soba stane u što manje kvadrata jer su cenovno senzitivni.
 
Možete li mi objasniti koji je razlog cene u žarkovu faktički, koja je ista kao da se kupuje u centru? Pričam o bb residence, koji je 3300, ili victory gardens svejedno, u poređenju sa dosta atraktivnijim lokacijama (po centru grada ali ne u kompleksima), dođemo na isto.

Ne kritikujem, pitam. Ne želim da se ovo pretvori u razgovor nalik onim razgovorima sa cene nekretnina.
 
Ja bih rekao da mu je to kao sa mobilnom telefonijom. Kažu ti, biće bolje kada dođe još jedan operater, neće cene biti monopolističke. Dođe taj novi, situacija ista. Taj novi se prilagodio postojećem tržištu. E isto tako i ovi što prodaju stanove (grade zgrade) u šimer delu grada ili na periferiji. Zašto bi on prodavao stan po manjoj ceni nego u centru ili nekoj drugoj lokaciji koja je atraktivna, kada može po istoj ceni, a hvala bogu, još uvek imaju dovoljno ljudi koji su spremni da daju tol'ke pare. Plus što ih kupci uopšte ne uslovljavaju sa normalnom infrastrukturom do njihovih zgrada.​
 
Možete li mi objasniti koji je razlog cene u žarkovu faktički, koja je ista kao da se kupuje u centru? Pričam o bb residence, koji je 3300, ili victory gardens svejedno, u poređenju sa dosta atraktivnijim lokacijama (po centru grada ali ne u kompleksima), dođemo na isto.

Ne kritikujem, pitam. Ne želim da se ovo pretvori u razgovor nalik onim razgovorima sa cene nekretnina.
Mislim da oni pokušavaju da prodaju lokaciju kao araktivnu koja je daleko od toga. Nije loša ali je daleko od aktraktivne.Takođe, malo je ovde problem i do investitora EG koji ide sa pričom da su najbolji izvođači u Beogradu. Istina je da su im se dosadašnji projekti pokazali kao dobri (Kneza Milosa Residence, Sun City) ali opet nemaju toliko iskustva sa stambenom koliko sa komercijalnom gradnjom. To se najbolje vidi i po samom projektu kao što neko reče 60kv a jedna soba, mislim da je to moglo mnogo bolje, pogotovo ako su im ciljna grupa porodični ljudi sa decom jer na kraju krajeva tako ga reklamiraju blizina škole, vrtića, bazena itd.
VG je sa druge strane jeftiniji i do 1000 eur/m2 sudeći po nekim infomacijama ali ta lokacija je blago rečeno užas.
 
Камо среће да сви праве 60квм а једна соба а не ципеларнике
Slažem se, voleo bih da imamo američki standard što se tiče veličine stanova. Ali nažalost smo zemlja gde se ljudi skrpe za učešće, uzmu kredit na 30 godina, i onda gledaju da što više soba sabiju u što manje kvadrata. Prosto takvi stanovi su luksuz a ne standard...
 
ako da ono neam pojma sta da mislim ja sam bio vise puta gore na vidikovcu, lepo ce to izgledati ali je prenatrpano ima 10 zgrada na malom. Planiraju isto neke ulice da urade tu oko tih zgrada i kapiram da ce to biti uradjeno u nekom trenutku. Isto planiraju da prosire kneza viseslava, sto ja ne verujem da ce se ikad desiti :D

Ja sam iz ovog razloga odustao od razmatranja Vidikovca. Par puta kad sam otišao tamo, jeste lepa mikrolokacija, ali saobraćajno je dosta nerešena, a dozvolili su investitorima da grade 5-6 kompleksa sa velikim brojem stanova, koji će se oslanjati na Kneza Višeslava. Ako prošire KV, sjajno, ali znajući SNS vlast, nisam siguran koliko se treba uzdati u to.

Takođe nisam siguran da li će država ispratiti svu ovu gradnju sa neophodnom socijalnom infrastrukturom. Da li će biti nova škola, vrtići, dom zdravlja? Treba tu da se useli 1000 porodica za koju godinu, a to će sve ići na postojeće kapacitete.

Svakako taj deo grada je već sad urbano jezgro za sebe, a sa ovoliko novogradnje i doseljavanja dobiće i bolju komercijalnu ponudu u blizini, što je plus za nekoga ko nije vezan za centar.
 
Simpatična zgrda:

 
Za sve kojima nije jasno zasto BB u Zarkovu residence ide slabo, a znaju lokalci, vise faktora je u pitanju. Prvi faktor zgrade su u Zarkovu, znaci prodaju mu*a za bubrege. Drugi faktor zgrade su na zacevljenom potoku Repiste, skola Milos Crnjaski se deset godina slegala uz sleganje trotoara, pucanje zidova, fudbalski teren je godinama imao veliko ulegnuce bas na mestu gde je bilo korito potoka. Treci faktor je nerealna cena i cetvrti sto kolaju price da se konjica ne seli u Barajevo, da je MUP obrazlozio da je to idealna lokacija u slucaju protesta u gradu, nereda oko stadiona na Topciderskom brdu i sl gde konica moze brzo da dodje, dok bi u Barajevu jednim poprecenim sleperom bila odsecena od grada. Tu su miomirisi od maja do oktobra kao u stali. Ko voli nek izvoli.
 
@prostorni planer
Možda će zvučati glupo, ali na koju foru su prodati stanovi u zgradama koje su tu duže vreme, u Đorđa Ognjanovića, pored škole?
 
@solecar te zgrade je izgradio stankom devedesetih, ne racunajuci onu na kraju ulice u crvenoj cigli. To su mahom kupila drustvena preduzeca i nesto je islo na trzistu. Sto se tice sleganja, one su izgradjene nekih 50m od korita nekadasnjeg potoka, tako da nisu bile ugrozene, mada i u njihovoj okolini ima dosta tragova sleganja.
 
Pa možda nisu prodati za 3000+ evra kvadrat? Sve može da se proda za pravu cenu, ali prodati priču da je nešto premijum, a u stvari je ovo što je opisao prostorni planer, to ide malo teže.
Kad vidim da su uspeli u BNV da prodaju stanove i za 10.000€, a ljudima se pod nosom ispuštaju fekalije, pumpe za ispumpavanje vode rade 24/7/365, plus same zgrade ne izgledaju ništa drukčije nego li gomila novogradnje po starogradskim sokacima, da će vrlo verovatno i tu doći do sleganja tla...​
 
Шта се ради овде? Јел био негде финални прпјекат пресвлачења овог ругла.

IMG_0296.jpeg
 
Vrh