Šta je novo?

Razni projekti

Da li neko zna šta se gradi na uglu ulica Miloša Bandića i Aleksandra Dubčeka kod Retenzije?
 
marko18":1priqo5j je napisao(la):
Da li neko zna šta se gradi na uglu ulica Miloša Bandića i Aleksandra Dubčeka kod Retenzije?
Išao sam jutros da pitam šta se gradi. Ispred nema nikakve table, investitora i sl. Ceo plac je ograđen onom nekom crvenom mrežom.
Sa strane ALeksandra Dubčeka, celom dužinom je podignut betonski zid.
Sa strane Miloša Bandića je jednim delom betonski id, a jednim delom nekakav crni zid viskok nekih 7-8 metara.

E sad jedna pikanterija: :)
pitao sam radnike koji dižu skele unutar zida šta se tu pravi, i jedan od njih je rekao da se pravi nešto kao avantura park i da će tu biti snimano neko takmičenje, kao reality show. Ako su lagali mene...
 
mekbejn":3b9r60go je napisao(la):
marko18":3b9r60go je napisao(la):
Da li neko zna šta se gradi na uglu ulica Miloša Bandića i Aleksandra Dubčeka kod Retenzije?
Išao sam jutros da pitam šta se gradi. Ispred nema nikakve table, investitora i sl. Ceo plac je ograđen onom nekom crvenom mrežom.
Sa strane ALeksandra Dubčeka, celom dužinom je podignut betonski zid.
Sa strane Miloša Bandića je jednim delom betonski id, a jednim delom nekakav crni zid viskok nekih 7-8 metara.

E sad jedna pikanterija: :)
pitao sam radnike koji dižu skele unutar zida šta se tu pravi, i jedan od njih je rekao da se pravi nešto kao avantura park i da će tu biti snimano neko takmičenje, kao reality show. Ako su lagali mene...
Hvala n informacijama.
 
pa peconi je kupio valjda Tvornicu obuce Zemun. Znam da mu je tu negde i sediste firme koja se bavi konditorskim proizvodima.
 
mradulovic":38c30y4u je napisao(la):
pa peconi je kupio valjda Tvornicu obuce Zemun. Znam da mu je tu negde i sediste firme koja se bavi konditorskim proizvodima.
Да, Пецони или ти хер Предраг Ранковић је власник бивше фабрике обућа Земун у Александра Дубчека 14 и ту је седиште његове фирме Инвеј. Е сад ту, могу слободно да кажем "Инвеј" империју, чине следећа предузећа која су у његовом власништву: Монус, Витал, Сунце, Албус, Рубин, Милан Благојевић, Медела, Ратар, Панчевачка пекара, Млин у Дебељачи, Стари град, бивша ТВ Кошава, ТВ Хепи, а неки кажу и Лука Дунав.

Од кондиторске индустрије нема ни слово "К", јер једноставно хтео је да направи највећу фабрику кондиторских производа на Балкану, али кад је видео колико то кошта и шта све треба од опреме, дигао је руке ! Сваке године мења тимове људи (отпушта их руководство или сами одлазе) који раде на пројектима за кондиторску индустрију и који су одговорни за набавку ове врсте опреме, али ништа од тога. То знам јер већ 7 година обијам прагове Инвеја по разним пројектима производње и паковања кондиторских производа, нудећи ту опрему, и на крају ништа.

Империју су му подигли и саградили сви пушачи Србије, а и Црне Горе !
 
NenoN":2p5xy9e0 je napisao(la):
Homer Jay":2p5xy9e0 je napisao(la):
Kako sada izgleda ova zgrada? Jel gotova staklena fasada?
fasada je gotova i skele su skinute, radi se unutra. nocu je cesto upaljeno svetlo u stanu na prvom spratu i deluje kao da je zavrsen, jednom sam video i neke ljude da sede na terasi i piju kafu :kafa: prolazim pored 100x dnevno, pa ako nekog bas zanima, mogu da je uslikam.. ali, generalno, mnogo vise paznje privlaci ona staklena skarabudzevina preko puta, pa malo ispod, na raskrsnici sa siminom. stalno neko bulji u nju. neko s odusevljenjem, neko s nevericom.
 
06042011098.jpg



06042011099.jpg


evo, nije me mrzelo, ali ne znam da postavim slike lepo na forum.. :p
 
Zanimljiva fasada.Samo stavis prefix


Tu je bese 4000 eura kvadrat i imaju duplu fasadu
 
u jednom trenutku, nakon zavrsetka prvog dela radova (dakle sve osim ovog fasadnog platna) je cena bila i veca, oko 8 000 evra
 
vucko":15vz8bfs je napisao(la):
Zanimljiva fasada.Samo stavis prefix linkslike
prvo sam stavio tako, al' mi nije radilo. editovao sam i sad, ali mi i dalje ne prikazuje slike. nebitno.

cuo sam da je cena 6-8k, zavisno od opremljenosti stana. to je kao 'inteligentna' zgrada, sama pravi struju, vodu, greje, pere, pegla, kuva..
 
Intervju poznatog japanskog arhitekte Sou Fujimotoa za gradologiju na Engleskom u trajanju od sat i dvadeset minuta.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=5Igyi65DRv8&feature=feedu[/video]
 
JohnyBgood":3cv3cx94 je napisao(la):
cosmic":3cv3cx94 je napisao(la):
Boze dragi, kada ce u Srbiji da otkriju centralnu klimu? Da li je toliko tesko napraviti agregat na krovu i onda sprovesti cevi kroz zgradu (mozda cak i uz oluk ako je toliki problem busiti po unutrasnjosti) da ubacuju hladan vazduh... a i da ne kaplje pesacima za vrat.
dok nam to ne kaze evropska unija, izgleda...
 
dusanjf":kfjgl8l8 je napisao(la):
JohnyBgood":kfjgl8l8 je napisao(la):
cosmic":kfjgl8l8 je napisao(la):
Boze dragi, kada ce u Srbiji da otkriju centralnu klimu? Da li je toliko tesko napraviti agregat na krovu i onda sprovesti cevi kroz zgradu (mozda cak i uz oluk ako je toliki problem busiti po unutrasnjosti) da ubacuju hladan vazduh... a i da ne kaplje pesacima za vrat.
dok nam to ne kaze evropska unija, izgleda...
Најтужније је што је то јако близу истини.
 
Evo projekta stambene izgradnje preko puta toplane Konjarnik,sad ga zovu Gardenia.Pocinje izgradnja u junu i kostace 25 miliona eura.
aviv_arlon_3_120411.jpg


aviv_arlon_2_120411.jpg


http://www.ekapija.com/website/sr/page/421040

Evo i dodatnih rendera. http://www.avivarlon.com/serby_aero_en.asp

Najbolje je sto govore o cistom vazduhu a sa druge strane ulice je treca po jacini toplana u Beogradu-Konjarnik.
Projekat mi izgleda ruznije i sa vise stambene izgradnje u odnosu na originalni.
 
Meni se svidja projekat jedino ove "prepoznatljive nijanse" fasade ne mogu da svarim.Ta fasada me odmah podseca na brojna beogradska zdanja u Tirana stilu sa prepoznatljivim kanalom na bocnoj strani zgrade za prozore kupatila,onim nakaradnim lucnim krovom,pvc stolarijom i garazom u koju nista vece od juga ne moze normalno da se uparkira.
 
То је зато што инвеститори никако да укапирају да бавалит фасада није за град.
 
Infinity.

qqrdx2.jpg


9rlgqr.jpg


avig6d.jpg


2aim3xd.jpg

Bojan(ssc)


Lep projekat ali idiotska koncepcija sa kvadratom od 8.000 evra i raznim sistemima za ustedu energije.U sustini,za te pare prodaju svetske standarde samo nabudzene i u fensi pakovanju + neke bespotrebne stvari.
 
iako su preskupi kvadrati, plus od mene sto fasada nema nikakve veze sa alukobondom
 
Vrh