Šta je novo?

Razni projekti

stf":1w7itf2h je napisao(la):
spatiotecte":1w7itf2h je napisao(la):
Cestitam i zelim ti jos puno ovakvih uspesnih projekata! :)

Pridružujem se. Najteže je pronaći balans između želje investitora i pristojnog estetskog efekta.

Dodao bi da nazalost, za neke arhitekte u Beogradu je najteze naci balans izmedju cudovista i spodobe.
 
Hvala momci puno :) Na zalost nije bilo puno vremena za implementaciju nekih stvari. Jer jedna mala promena vuce promene na dest drugih stvari. Jako malo vremena a jako puno promena sto zbog urbanistickih uslova, sto zbog zahteva investitora. Na primer, morali smo da menjamo polozaj ulazau garazu i auto lifta. I bas na tom mestu zbog dubljeg kopanja je pronadjena ona cuvena bomba, a da nije promenjen polozaj autolfta, verovatno je ne bi je pronasli i ostala bi ispod. Da ne duzim previse, u odnosu na vreme i okolnosti izvucen je maksimum :)
 
Milanche cestitke , da nam uljepsas bg jos kojom zgradom , i puno srece u pregovorima sa polu pismenim investitorima
Par slika vracar
dsc01909.jpg

Neimar
dsc01911.jpg

dsc01912.jpg


dsc01917.jpg
 
Улица Војислава Вучковића - угао с Врњачком, на Сењаку:

Тренутак рушења старих кућа, 16. марта 2014.г. (поглед из ул. Војислава Вучковића):
iqivhNhBj
eyD3URt7j


Табла с подацима о градњи (време градње - 3 године!):
p9SSRtfmj


Почетак градње (погледи из ул. Персиде Миленковић и ул. Војислава Вучковића):
p8yspMCYj
f0KriXvWj



Наставак градње (поглед из улице Персиде Миленковић, изнад градилишта, 18. октобра 2014.г.):
p5aY9Jhej
 
Bar su ispostovali postavljanje novih prozora u vertikali sa starim. Nadamo se da ce biti kolko tolko pristojna nadogradnja na kraju.
 
Зграда при крају градње на углу Булевара Михајла Пупина и ул. Џона Кенедија на Новом Београду.

Током изградње (прошле године) су тражили 2.200 евра за квадрат, мислим да је у новинама било да су неколико станова продали за 2.000 по квадрату; не знам колика је сада цена.

kqnYggU0j
pcDxfPgpj
 
Хотел у изградњи у Југ-Богдановој улици, до Зеленог Венца:

f0RRJxPhj
hjcIERKZj
 
Sasa ovi objekti se prate vec mesecima na beobuildu, blok 9 ima cak i njegov topic.
 
Šomi, ta je u redu, ova nema temelje. Lik je samo nalio ploču i krenuo da zida.
1zmgrq8.jpg
 
И, да ли тоне, пуцају ли зидови?
 
spatiotecte":2aqyjbf7 je napisao(la):
Sasa ovi objekti se prate vec mesecima na beobuildu, blok 9 ima cak i njegov topic.

Хвала за обавештење! Било би ми корисно када би уз њега ишла и веза до тог дела форума. Наиме, на њему сам тек неколико месеци и због броја и обима објављених прилога никако нисам у стању да прегледам све што је на њему. А, због лоше оријентације дешава ми се да и оно што једном негде видим после не могу више да пронађем.
Немам ништа против да уредник пренесе погрешно постављен прилог на право место, уз обавештење где се налази (помоћу везе).

Иначе, колико видим и на другим примерима, до ове врсте "промашаја" нужно долази када форум нарасте оволико.
На крају, ово је тема "Разни пројекти" па рачунам да у овом случају ови прилози нису много омашили.
:)
 
stf":iuksgvwh je napisao(la):
Šomi, ta je u redu, ova nema temelje. Lik je samo nalio ploču i krenuo da zida.
1zmgrq8.jpg
Temelj može biti i samo AB ploča, ako tlo dozvoljava
 
бб стварно не може бити једноставнији, имаш подфоруме о пројектима који су планирани, онима који се раде или реконструишу и оне који су завршени :D А пошто си нов ово сигурно не знаш, звездица испред имена теме води до првог непрочитаног поста у тој теми. Многи то не знаји, не мислим лоше :)
 
@ Svsavic
Ali ne može se raditi na kosom terenu pri čemu je sama temeljna AB ploča na nižoj koti terena iznad glave čoveka i visi u vazduhu.
 
AB ploča na kosom terenu se mora ukopati (ispod nivoa tla) kao i na ravnom.
Ako je kako stf kaže, zgrada neće dugo.
 
Види се на слици како терен поред зграде има пад на доле, иначе зграда је заузела 99% парцеле, 1% се односи на пола метра тротоара око ње, а тек иза како је решено. Није коцкаст плац већ плац суседне зграде пролази исто пола метра од ове и наравно ту је тротоар, односно тротоарчић :D
 
Somi303":j954gs20 je napisao(la):
бб стварно не може бити једноставнији, имаш подфоруме о пројектима који су планирани, онима који се раде или реконструишу и оне који су завршени :D А пошто си нов ово сигурно не знаш, звездица испред имена теме води до првог непрочитаног поста у тој теми. Многи то не знаји, не мислим лоше :)


Хвала на савету за лакше сналажење на форуму! Ипак, број (под)тема је велики, а ја расејан ...
Начин обележавања звездицом сам приметио, па заборавио. Хвала за подсећање! :)
 
Саша, ево ти везе за теме и подтеме, слика које си објавио па их можеш и тамо поставити.

За зграду на углу Булевара Михајла Пупина и Џона Кенедија, то је на теми "Пројекти у изградњи", а на подтеми "Блок 9А": viewtopic.php?f=20&t=2912&start=450

За будући хотел на Зеленом венцу, то је на теми "Опште дискусије о пројектима", а на подтеми "Хотели Београда":
viewtopic.php?f=21&t=333&start=1850
 
Гага":33dfxw5g je napisao(la):
За зграду на углу Булевара Михајла Пупина и Џона Кенедија, то је на теми "Пројекти у изградњи", а на подтеми "Блок 9А": viewtopic.php?f=20&t=2912&start=450
За будући хотел на Зеленом венцу, то је на теми "Опште дискусије о пројектима", а на подтеми "Хотели Београда":
viewtopic.php?f=21&t=333&start=1850


Хвала, тако ми је много корисније! :)
Кад почнем сам да тражим, најчешће одустанем ...
 
Па кад тако нешто тражиш или желиш да поставиш слике или слично, онда најбоље да се послужиш са "Претрагом" уписивањем неког појма везано за то што хоћеш да поставиш. На тај начин ћеш пронаћи одговарајућу или сличну тему, а ако нема. поставиш нову.

Веруј ми да и ја заборавим неки пут где сам нешто поставио :o , па онда јурим преко претраге :wink:
 
У улици Светозара Радића, од зграде Београдске задруге у Карађорђевој узбрдо према Црногорској/Југ-Богдановој/Гаврила Принципа:

eyXANCouj
ex9UZnMaj


f0M6QfOUj
kqERS9Wpj
 
Vrh