Šta je novo?

Razni projekti

па ок, тај неимар је сасвим пристојан. Фали му мало топлине опеке/дрвета али су волумени са складни. ово би морао да буде естетски минимум. плус за слике!
 
U "Paunovom bregu" je otvoren Maxi. Slike su sa njihove zvanične Fejsbuk stranice.

1469980_576997375706567_763691229_n.jpg


1453219_576997402373231_1031495429_n.jpg


1512616_576997485706556_1783358660_n.jpg


1469942_576997505706554_757497147_n.jpg


1509239_576997579039880_83993038_n.jpg
 
sasa901":2h9n72zw je napisao(la):
ovaj paun izgleda odvratno
ps imam jedno pitanje juce sam u srpskih vladara na praznom placu video render pa je pitanje dal taj render stoji tu jos odavno ili su ga sad postavili ? tj dal ce tu ikad kreuti da se gradi
 
Ako misliš na ugao Kralja Milana i Kralja Milutina, taj render stoji odavno i nema indicija da se na tom placu očekuje bilo kakva gradnja u skorijoj budućnosti.
 
zar kod nas ne postoji neki zakon da ne moze tako dzungla da stoji da ako ne moze da se zavrsi planirano da se da nekom drugom da radi ? ili da se placaju penali ko sto su placali penali grci za metropol ?
 
steta zamilite kako bi nam grad izgledao :) al aj nada postoji po dolasku novog gradonacelnika :) valjda postenog :)
 
"Aviv park" Beograd (ranije bio planiran kao stambeno-poslovni kompleks "Gardenia"):

Danos secured Univerexport as anchor tenant for Aviv Park Belgrade

univerexport_aviv_park.jpg


Danos was successful in securing Univerexport supermarket as an anchor tenant for Aviv Arlon’s retail project ‘Aviv Park Belgrade’.Univerexport signed Lease Agreement for a 2,800 sq m unit.

The construction of this project is supposed to start in spring 2014 and the opening is scheduled for May 2015. Total GLA will be 10,000 sq m. ‘Aviv Park Belgrade’ will represent a neighbour mall for Zvezdara and surrounding area.

Danos continues good cooperation with both companies on securing new retail units for the supermarket chain and tenants for this retail project with the investors.

Izvor: Danos

Lokacija ovog projekta je na Zvezdari, u Ulici Živka Davidovića, veoma blizu GSP okretnice na raskrsnici Ustaničke i Bulevara kralja Aleksandra. Ovaj deo grada poznat je i kao "Pašina česma" i već godinu-dve dana doživljava veliku transformaciju.
 
све у свему демит фасада са неубедљивим штосом.

приземље....потпуно немаштовито. а локација.....локација умањује будући раст цене некретнина свих околних блокова.
 
Skopje ima mikroklima, izgor leto kocan zima, gradski cigli goli brda, sino nebo, zemja tvrda :D

Ugao Vojivlava Ilića i Stanislava Sremčevića (ako se ne varam, radovi su već u toku):

7000x5750.jpg


S1_2013.jpg


S2_2013.jpg


Izvor: Smarthouse
 
Homer Jay":1g8nuj3m je napisao(la):
Skopje ima mikroklima, izgor leto kocan zima, gradski cigli goli brda, sino nebo, zemja tvrda :D

Ugao Vojivlava Ilića i Stanislava Sremčevića (ako se ne varam, radovi su već u toku):

7000x5750.jpg

....

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GPGzanE-E20[/youtube]
 
Опа, ево нама инвеститора гастарбајтера који се окуражио да се мане улагања у празну гајбу у Лесковац и крене пут великога града!!! :D
 
meni se svidja :D podseca me na stari beograd :D mada pitanje je sta ce biti izmedju te zgrade i one druge sto se gradi tamo gde su one dve kuce :)
 
i naši predratni stilovi arhitekturi su kasnili za evropskim stilovima
 
Baš dugo nisam prošao kroz Vojislava Ilića, pa sam se iznenadio kada sam sinoć iz trole video da je ovo

7000x5750.jpg


...zapravo izgrađeno! Međutim, na gradilištu stoji drugačiji render sa nekom tipičnom tranzicionom fasadom. Kontam da ćemo već za par nedelja moći da vidimo za koju su se varijantu opredelili.

Primetio sam da je počela izgradnja i na susednom placu. To bi trebalo da nikne ovo:

vojislava%20ilica%20-%20sa%20objektom.jpg


Izvor: BG invest
 
Homer Jay":3clelfcl je napisao(la):
Skopje ima mikroklima, izgor leto kocan zima, gradski cigli goli brda, sino nebo, zemja tvrda :D

Ugao Vojivlava Ilića i Stanislava Sremčevića (ako se ne varam, radovi su već u toku):

7000x5750.jpg


S1_2013.jpg

bas se "uklapa" u okruzenje i susedne objekte... :bash:

Izmedju starih objekata nastaju nove kolibe od alu-bonda, medju NBG soliterima crkva Gracanica...
Kad nema zakona i urbanizma u ovom gradu onda je logicno da imamo ovakve rezultate...
 
Ne, ali ipak razmisli pre nego što ponovo upotrebiš taj argument :)
 
Vrh