Šta je novo?

Razni projekti

Не бих рекао да је то потребно. Концпет хармоније по контрасту је неадекватан у овој причи јер дотична зграда представља кич и као таква се не би "уклапала" ни да стоји поред САНУ-а.

Кич је зато кич, што је неуклопив на било ком месту.
 
Баш тако СТФ.

Уосталом, "уклапање" је сасвим релативно. Те уклапање по контрасту је по мени сасвим легитимна метода. Кула Небојша нпр. Међутим та метода је најделотворнија када се менимализам убаци у средину орнаментализма.
 
Meni ova “Smarthouse” zgrada izgleda pristojno. Zasto vam je kicasta? Nije nalickana i nema prenaglasen stil iz davnina. Pa ni te ovalne i trouglaste skulpture iznad prozora nisu toliko nametljive. Lako covek moze da ih posavetuje da prate samo jedan od ta dva elementa i da ne mesaju geometriju bez smisla. Jesu druge zgrade okolo siljaste, ali barem ova ima taj polukrug koji prati krivinu ulice. Ovalan cosak. Pa sto da ne bude malo drugacija? Nije u redu ni da bude ojadjena samo da bi se uklopila sa tim zgradama u komsiluku bez ikakve estetike.

Meni izgleda uljudno, pogotovu sto je belo. A to belo ako se ne uklapa onda ce barem predstavljati potrebu da drugi u okolini krece u belo umesto u ono vasljivo pastelno. Svetlo sive zgrade su po meni pak najsofisticiranije.

Sto se tice kontrasti ona mora da ima ukus i da unapredjuje funkciju na odredjenoj lokaciji. Da uzburka ucmalost jednog doba i jednog materijala. Koliko je vas ovde razlicitih, pa opet nadjete nacina da komunicirate.
 
Novo gradiliste na bb zrmanjska ulica i djelom pozeska
dsc05367.jpg

dsc05366.jpg

dsc05365.jpg

dsc05364.jpg
 
Treba mi pomoc. U potrazi sam za stanom pa sam blizu da se odlucim za stan u gajevoj, samo sto je zavrsena zgrada, investitor vec izgradio pola zgrada u toj ulici. U pitanju je MVC Mirkovic invest. Ima neko iskustva sa kvalitetom???? Ili makar i komentar da mu je poznat kraj ili investitor?
 
A jel zna neko za ovu zgradu u Mutapovoj neki br. ili tako nesto, ne mogu da nadjem na netu, a htela bih da vidim da li ima stanova za prodaju, u sta iskreno sumnjam, ali makar da proverim...
 
Nadam se da je ovo prikladna tema: da li postoji neko mesto (drzavna institucija, internet) gde mogu da se vide svi (stambleni) objekti koji su trenutno u izgradnji u Beogradu?
 
Kolingov projekat na Senjaku, zapusten bleji duze vreme, steta nije los...
xksvvl.jpg


2jc5uf4.jpg
 
Meni licno sr ovaj objekat ne dopada, ali ostavljam odredjenu rezervu jer nije zavrsen.

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
па само има релативно савремено апстраковану набуџену мансарду. ипак је и даље то врло неелегантан елемент.
 
direktor":2jvne3qm je napisao(la):
Novo gradiliste na bb zrmanjska ulica i djelom pozeska
dsc05367.jpg
Биће занимљиво сервисирати спољну јединицу ове климе када је суседна зграда загради :roll:
 
U ulici Radoja Dakića u Zemunu, odmah posle prolaska starog železničkog tunela planira se izgradnja stambene zgrade, slikaću tablu kada budem prolazio, sada pitanje je koliko će se uklopiti u okruženje, sobzirom da su svuda okolo prizemne predratne kuće, i sama ulica ima taj neki šmek nekog vojvođanskog sela.
 
Direktore, tehnički radi se o starom podvožnjaku, nama iz kraja koji smo tu odrastali ostao je naziv tunelčić. Pruga je nekada prolazila iznad njega.

starapruga123423cf.jpg


Stara pruga na nekadašnjoj trasi, srušena sredinom sedamdesetih.

Evo fotkice jedinog preostalog podvožnjaka tzv "tunelčić" između Zemuna i Pavlijona. Pogled iz ulice Jerneja Kopitara u Paviljonima.

53805_10151231400890943_1651321345_o.jpg


Tablu slikam ove nedelje.

P.S.

Sa leve strane je Visan, a sa desne možeš videti odvratnu kuću koja se praktično naslanja na podvožnjak, sve te kuće u ulici Jerneja Kopitara su nikle devedesetih godina kada im je Šešelj za siću prodao parcele, inače tu su ranije bile bašte, neki od stanara susednih zgrada u paviljonima su tu sadili paradajz i razno povrće.
 
2250076489_3026410768.jpg

ovako izgleda kad hoces da prodas stanove na nevidjeno
 
direktor":1mtcs4z1 je napisao(la):
dsc06098.jpg

novogradnja krusevacka
Kakva genijalna fasada, ovo je fasada zar ne, sa sulundarima. Mislim stvarno, jel moguće da toliko nemaju osećaja za estetiku?
 
Ulica paralelna sa bulevarom koja izlazi u u zivka davidovica,tacno kod alpha city-ja.

img1280.jpg


img1281.jpg


img1282.jpg


img1283.jpg


img1285.jpg


img1287.jpg


img1286.jpg



Ulazak u zivka davidovica,sve ostale zgrade su u toj ulici:


img1288.jpg


img1289.jpg


img1292.jpg


img1293.jpg


img1296.jpg


img1295.jpg


Ovo je preko puta alpha city-ja:

img1290.jpg


img1291.jpg


Ostale zgrade su u nizu paralelno sa bulevarom:


img1294.jpg


img1297.jpg


img1298.jpg


img1299.jpg


img1300.jpg


Slikano 13.02.
 
Koje zgrade ste vi gradili

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
Druze,ne razumem sta si hteo da kazes?
Bio sam u prolazu i napravio kratku reporazu,eto da ne bude zabune.
 
Vrh