Šta je novo?

Razni projekti

mekbejn":7kicpsxr je napisao(la):
vucko":7kicpsxr je napisao(la):
Moram da prodjem krajem i vidim kako izgleda uzivo.Ima li neko ideju koliko kosta kvadrat?
Ja sam se pre nekih godinu dana raspitivao i bilo je ak ose dobro sećam oko 1800 EUR/kvm, što je stvarno mnogo za tu lokaciju.
Mada s druge strane, mali investitori sa sprčenim zgradama umesto udžerica za taj kraj uzimaju po 1500... :(

Mekbejn,

Ja sam ih zvao isto pre oko godinu dana i raspitivao se za 2.5 stan. Rekose mi da je 1650e.
 
Осим вррррллло чудних радијатора, да, заиста изгледа фино!! Право освежење!! А заправо није ништа специјално, само је урађено са укусом и пажњом!!
Чини ми се да и Паунов брег фино споља изгледа али је инфраструктура обећава загушења, поготово са густином насељености коју они предвиђају. А наравно, центар града је и даље од теразија до калемегдана. Не д'о бог да се прави још неки центар ван тих 700 метара.
 
dsc03942.jpg

dsc03943.jpg

dsc03940.jpg

dsc03941.jpg

kod kalenica
dsc03907.jpg

niska ulica
dsc03948.jpg

ova slj nadogradnja
dsc03953.jpg

dsc03952.jpg
 
Prolazio sam pre neki dan pored Alfa Sitija,izgleda sasvim pristojno uzivo,samo lokacija je po meni losa,sve same udzerice okolo i ulice jako uske i slabo prohodne.
Po ovim slikama,stanovi deluju interesantno,ali obratite paznju,to su samo slike stanova na povucenom spratu,i zato je sve u staklu,pa samim tim i deluje interesantno.Mislim da je kod tipskih stanova situacija dosta jednostavnija,tj stan ko stan.
A ova prva fotka sto je direktor postavio,zgrada izgleda sjajno,raspored u stanovima fenomenalan,jedan sprat jedan stan,ali i cena feno menalna,mislim preko 3k!!!!!!
 
boby07":1u9shb1c je napisao(la):
Mekbejn,
Ja sam ih zvao isto pre oko godinu dana i raspitivao se za 2.5 stan. Rekose mi da je 1650e.

Sa PDV-om ili bez?
Možda sam i ja nešto pomešao, jer sam u to vreme zvao dosta investitora :)
Ali sećam se da mi je bilo skupo.
 
majk":y83epdwi je napisao(la):
Prolazio sam pre neki dan pored Alfa Sitija,izgleda sasvim pristojno uzivo,samo lokacija je po meni losa,sve same udzerice okolo i ulice jako uske i slabo prohodne.
Po ovim slikama,stanovi deluju interesantno,ali obratite paznju,to su samo slike stanova na povucenom spratu,i zato je sve u staklu,pa samim tim i deluje interesantno.Mislim da je kod tipskih stanova situacija dosta jednostavnija,tj stan ko stan.

Па, ваљда ће и те уџерице доћи на ред, мајку му. Читав потез од Цветка до окретнице трамваја мора бити реконструисан, како би се Булевар проширио. Даће то овом делу града сасвим нову димензију.
 
dsc04095.jpg

dsc04096.jpg

mutapova nesto se u daljini gradi
dsc04108.jpg

mutapova
dsc04109.jpg

zavrsavaju se sitni detalji
dsc04110.jpg
 
direktor":2z5y85hi je napisao(la):

mutapova
[img]http://www.dodaj.rs/f/1y/46/2Z1xlnIc/dsc04109.jpg

Strava i uzas! Mora da je "projekat" sedeo u necijoj fioci jos od devedesetih.
 
O mutapovici sledece
Ponovo lutamo i otkrivamo Beograd. Ustvari mi ga “otkrivamo” jer je on već otkriven samo čeka da se to lepo primeti i zabeleži.

Ova otmena i lepa zgrada sa ugaonim motivom koji je redak motiv još od perioda izmedju dva rata kad je bio omiljen motiv arhitektima i graditeljima grada. Jedan stari motiv ali u novom ruhu, na lepoj modernoj zgradi. Taj momenat da vam je ulaz u zgradu na uglu ulice i da je to ujedno ugao i zgrade je izvanredan jer omogućuje projektantu da zgradu podeli na dva dela. Takodje je izvanredan momenat za oblikovanje tog ugla i zgrade i ulice. Ovde je projektant bolje uradio ugao zgrade nego ugao ulice. Nedavno smo prikazali ovde ugao ulaza u FON gde je ugao zgrade bolje tretiran.

Fasada je lepo oblikovana i može se reći čak jako interesantno i nesvakidašnje. Grupisanje prozora deluje veoma novo za ove naše unificirane krajeve. Balkoni su baš pravi a završetak zgrade baš ono pravo. Završetak zgrade je u retro stilu i to daje zgradi dodatnu vezu sa prošlošću kojom odiše ovaj kraj Beograda.

Nadam se da je stanarima u ovoj zgradi baš lepo i unutra i spolja kad izadju ispred svoje zgrade.

http://arhitekturabezbeograda.wordpress.com/page/52/
 
Odlican pet a delija tebe zamisljam u ovm monologu a onoga sto zoves gebels sa njim se samaras na kraju
 
Da li je čuvena građevinska firma,,Kablar inžinjering''ponovo na svojim nogama? Pošto su postavili tablu za izgradnju zgrade u Novim Banovcima, i to u naselju koje su upravo oni gradili 80-tih godina.

img_20130928_175311-jpg.1591


Ovo je prostor gde će se graditi zgrada, već je ograđen, na slikama se ne vidi jer su od prošle godine.

32046_1420237633373_5712732_n-jpg.1592


32046_1420237713375_2261535_n-jpg.1593
 
Izgradnja Distributivnog centra Delaza (Delhaize) između Banovaca i Nove Pazove fino napreduje.

Distributivni centar gradi se u Industrijskoj zoni pored autoputa Beograd-Novi Sad i posle prve faze izgradnje prostiraće se na 70.000 kvadratnih metara i zapošljavaće 750 ljudi. Vrednost cele investicije je oko 50 miliona evra, a završetak radova očekuje se krajem 2014. godine.

img_20131010_174410-jpg.1569


img_20131010_174516-jpg.1570


img_20131010_174558-jpg.1572


img_20131010_174642-jpg.1573


http://banovci.rs/threads/delez-po%C4%8 ... zove.8145/
 
deki_nb":r6hm8a08 je napisao(la):
Da li je čuvena građevinska firma,,Kablar inžinjering''ponovo na svojim nogama? Pošto su postavili tablu za izgradnju zgrade u Novim Banovcima, i to u naselju koje su upravo oni gradili 80-tih godina.

img_20130928_175311-jpg.1591


Ovo je prostor gde će se graditi zgrada, već je ograđen, na slikama se ne vidi jer su od prošle godine.

32046_1420237633373_5712732_n-jpg.1592


32046_1420237713375_2261535_n-jpg.1593


Ех, Деки, то је само неко ко је некако дошао до имена некада једне од наших најбољих грађевинских фирми. Дај боже да макар мало подсете на славног претка.

Само једна дигресија о томе колико су Краљевчани били квалитетни: у земљотресу који је пре три године погодио Краљево не да није срушена, него малтене није ни оштећена ниједна зграда коју је зидао Каблар. Међутим, предузеће које је некада запошљавало 4000 радника и имало градилишта широм земље и иностранства одавно више не постоји.
У Краљеву данас има неколико грађевинских предузећа средње величине, од којих се квалитетом издваја Амига (стадион Металца у Горњем Милановцу, осветљење других стадиона, жичаре на Копаонику, Старој Планини и Златибору, Виндијина фабрика у Лајковцу, антенски стубови за све могуће оператере у Србији).
 
Malo se zalaufao covjek ili nije imao dovljno veliku tablu da stavi cjeli crtez mirjevo
dsc04483.jpg

dsc04465.jpg
 
Po Zvezdari ima isto zgrada koje se zidaju vece nego sto projekat dozvoljava. Na projektu nacrtano i napisano 4 + p a na terenu 5 + p.
Verujem da je cak vecina tako sazaidana, a sada su u procesu,(ili ce uci)legalizacije ....
 
Bio sam relativno žutokljun (išao sam u osnovnu školu), ali se dobro sećam kad su počeli da zidaju i useljavaju prve moderne mirijevske zgrade u Matice Srpske (one od žute cigle). Kako je to bilo fino vreme urbanizma, sad tek vidim. Ovo ludovanje po brdima i dolinama (uz potok) je zaista zastrašujuće.

Iako mi se ponekad čini da je Zvezdara baš ogrezla u korupciji, sumnjam da je ona neki naročiti izuzetak. Ali, kad jedna gradska opština u svom "najgradskijem" delu, između Vuka i Đerma, dozvoli onakvu ogavnu nadgradnju, šta očekivati od rubnih delova u kojima je trag ruralnog još uvek prilično svež.
 
Zanimljivo je da nakon što sam prijavio neurednu ogradu u Jug Bogdanovoj, oni su započeli radove na ovom hotelu:

1014146_497198017027384_849158881_n.jpg


w8zpSs8.jpg


hSMAjo8.jpg


---

Evo i još jedne zanimljivosti koju sam zapazio, gradi se u dvorištu Skupštine grada, poslovna zgrad ana Trgu Nikole Pašića.

2LnMLK0.jpg


oy7jvRI.jpg
 
Novogradnja u Krunskoj: od wuxa sa ssc
wgrknb.jpg

2dt6cmt.jpg

Sta je ovo skople u malo umjerenijem izdanju
 
ova zdrada je delo zena fudbalera, malo su preterali sa ukrasima.
 
Vrh