Šta je novo?

Razni projekti

direktor":3z64e2jo je napisao(la):
A za sta je predvidjen prostor ispred zgrada do nezavrsene garaze trenutno zelena povrsina ,oce li je kultivisati

To je, valjda, Veranovo?
http://www.beobuild.rs/read.php/37.html
http://projmetal.rs/index.php?10,blok-3 ... tical-city
index_en.php
 
Meni te 2 kule ne idu zajedno, tu zapadna kapija treba da dominira a ne da bude u senci jedne jos vece kule.
 
Jeli postavljena gradjevinska tabla sa renderom ako nije da zovemo inspekciju
 
Da li je po zakonu potrebna skica ili render buduceg objekta na gradjevinskoj tabli?
 
^dzba sta je po zakonu potrebno, kada je jasno da javne sluzbe ne moraju da postuju zakon, sve je stvar dogovora i kombinacije a ne zakona, nazalost. Procitati novi blog od Sabica da bi bilo jasnije.

Još gore je to što ne funkcioniše ni mehanizam odgovornosti za kršenje zakona. Nadležno ministarstvo u toku 2011. i 2012. nije zbog kršenja zakona (počinjeno je hiljade prekršaja) pokrenulo nijedan prekršajni postupak protiv odgovornih lica!
http://blog.b92.net/text/23033/KAZNA-ZA-KRSENJE-ZAKONA---NESTO-SASVIM-NENORMALNO/
 
Naravno da je potrebana narandzasta tabla sa svim podatcima i renderom buduceg objekta tako propisuje zakon i zbog nemanja iste gradiliste moze da bude zatvoreno.
Kod mene u kraju lik pravi zgradu svaki 7 dana mu zatvarjau gradiliste ,jer nece da im plati mito uvijek traze neke sitnice cak i svi radnici nose slejmove i svu ful opremu
Dok 15 metara dalje imas gradiliste totalni javasluk ali to nediraju to navodno niko nije prijavio :bash:
 
Pitam zbog gradilista japanske ambasade koja nema render ni skicu na tabli ali ima tablu sa osnovnim podacima. Zato pitam dal i je obavezan prikaz ili su zreli za prijavu
 
Колико знам јесте обавезан неки вид приказа,био то рендер или макар изглед фронталне фасаде.

Само,да ли је била табла са рендером на градилишту америчке амбасаде? Јел њих неко пријавио?

Пошто је одговор вероватно не и пошто се ипак ради о објектима прилично посебне намене мислим да би таква пријава у неку руку била непристојна.
 
Па таблу не могу да поставе јер на њој мора да буде написан и број грађевинске дозволе, ко ју је издао итд. А пошто то сигурно још немају, нису могли ни да поставе таблу.
Такав је и случај са градилиштем у Крњачи где Радуловић Група Београд гради свој БМВ центар Крњача, без дозволе.
 
Split sistemi uklopljeni u fasadu, ili makar kamuflirani maskom. OK, kada su već izabrali to rešenje.

Ali - radijatori ispred stakla? Valjda ima neki zaslon izmedju...
Drago mi je da je ukopavanje radijatorskih cevi u pod konačno postalo standard.
 
I meni su zapali za oci radijatori koji zaklanjaju prozor, em blokiraju svetlo, em koliko je to efikasno kad krene da pirka i struji kroz te okvire prozora.

Ali im svaka cast za klimu. Kad vec mora individualno za svaki stan, onda su lepo uklopili ove spoljne klima uredjaje. Em ima reda, em su te pregrade u istoj boji ko roletne, pa sve skupa pravi neometanu geometriju. Dobar primer za svaku gradnju.

Boja fasade je OK. Jes' malo pastelno, ali cim se tu pridoda siva, onda to bolje izgleda.

A parket, sto to mora tako da je lakirano? Svetli da ti oci izbode. Zar nije lepse malo matirano?
 
Radijatori se montiraju gde je najveci gubitak toplotne energije a to su prozori. Ne zaklanjaju svetlost jer su prozori od poda do plafonaa.

Nece pirkati jer iole kvalitetna stolarija ne sme da propusta vazduh.

Moram da prodjem krajem i vidim kako izgleda uzivo.Ima li neko ideju koliko kosta kvadrat?
 
Radijator je bas tamo gde treba da bude, da svojom toplotom preseca hladnocu koja je na prozorima u svakom slucaju najizrazenija.
Ja imam zamerku na to sto su balkonska vrata ostavljena bez imamve maske na donjem delu do parketa, pa ce taj deo belog zida stanari morati sami da resavaju da nebi bilo musavo i prljavo.
mali minus za ovaj propust. Inace deluje sasvim Ok na osnovu fotografija.
 
Pa jasno je da ekskluziva nije u pitanju, ali u moru stravicnih nakaza koje su nikle zadnjih dese godina ovo `pristojno` je sasvim dovoljno da mi ulije nadu da je onakvom ludilu dosao kraj.
 
Уф, ова водоравна подела прозора је на лошој висини. Када се седи, гледа се директно у тај профил, што заклања поглед на град, уколико је то био циљ. Она ако се већ поставља, што се генерално избегава ради се на видини до 45цм.
Када се иде на зид завесу, тј. прозоре од пода до плафона, ради се подно грејање са издувницима уграђеним у под, овако је помало глупаво. Ентеријерске ситнице.
 
laki72":2okui8bf je napisao(la):
Radijator je bas tamo gde treba da bude, da svojom toplotom preseca hladnocu koja je na prozorima u svakom slucaju najizrazenija.
Ja imam zamerku na to sto su balkonska vrata ostavljena bez imamve maske na donjem delu do parketa, pa ce taj deo belog zida stanari morati sami da resavaju da nebi bilo musavo i prljavo.
mali minus za ovaj propust. Inace deluje sasvim Ok na osnovu fotografija.

Nadam se da su računali i na to da radijator greje staklo, ram, dihtunge, spojeve...zato sam se i pitao za zaslon.
Posmislio sam i na razliku temperatura spolja i unutra. Valjda znaju šta rade.

Iskreno, do sada nisam video nešto slično, ali ...priznajem da mnogo toga još nisam video :)
 
vucko":3ei7r77a je napisao(la):
Moram da prodjem krajem i vidim kako izgleda uzivo.Ima li neko ideju koliko kosta kvadrat?
Ja sam se pre nekih godinu dana raspitivao i bilo je ak ose dobro sećam oko 1800 EUR/kvm, što je stvarno mnogo za tu lokaciju.
Mada s druge strane, mali investitori sa sprčenim zgradama umesto udžerica za taj kraj uzimaju po 1500... :(
 
Napreduje i "Paunov breg" na Banjici:

44.jpg


Izvor: paunovbreg.rs

Na zvaničnom sajtu projekta možete pratiti izgradnju uživo putem web kamere.

Evo i jedne malo novije fotke sa njihove zvanične Fejsbuk stranice:

644329_541026579303647_1257419484_n.jpg


a imaju i dobru fotku lokacije kompleksa:

1150347_535803169825988_1018605149_n.jpg


Jedan info za one koji žive u blizini - na FB stranici piše da će "Maxi" u "Paunovom bregu" biti otvoren sredinom decembra.

Investitor je češka CPI Group, a zanimljivo je da u budućnosti (pored daljeg razvoja projekta "Paunov breg"), planiraju izgradnju stanova baš u okolini "Alpha cityja" na Zvezdari - jedan u Živka Davidovića, a jedan na uglu Ustaničke i Kneza Mutimira (tu negde kod "Enmon" stovarišta, gde inače često viđam jedan automobil sa češkim tablicama :) ).
 
stf":1whzv4pr je napisao(la):
Уф, ова водоравна подела прозора је на лошој висини. Када се седи, гледа се директно у тај профил, што заклања поглед на град, уколико је то био циљ. Она ако се већ поставља, што се генерално избегава ради се на видини до 45цм.
Када се иде на зид завесу, тј. прозоре од пода до плафона, ради се подно грејање са издувницима уграђеним у под, овако је помало глупаво. Ентеријерске ситнице.

Slažem se za komentar oko prozora kao i da bi podno grejanje u ovoj konfiguraciji bilo estetski i funkcionalno najbolje rešenje. Ne mogu da se složim da bi izduvnici u podu bili praktično rešenje zbog prašine, sitnica koje mogu da upadnu u rešetke i tako dalje. Mada ako se već postavljaju izduvnici + podno grejanje... taj sistem bi mogao da reši i hlađenje, što bi eliminisalo potrebu za dodatne klima uređaje.
 
relja":2o7z4k3l je napisao(la):
Nadam se da su računali i na to da radijator greje staklo, ram, dihtunge, spojeve...zato sam se i pitao za zaslon.
Posmislio sam i na razliku temperatura spolja i unutra. Valjda znaju šta rade.

Све се то решава термичким прорачуном који је и раније био обавезан за сваки озбиљнији објекат а сада је свето писмо и једна од најважнијих ставки сваког пројекта јер сада нема дозволе без пројекта енергетске ефикасности,чак ни за индивидуалне кућа а камоли стамбене или пословне зграде.
 
Vrh