Šta je novo?

Razne rekonstrukcije

To nije bila crkva vec kapela,ali je sada nasi pretvaraju na silu u crkvu sa sve srednjovekovnim tripom.Samim time se kandidovala za rusenje.

Rusite kucu copavca,puca mi prsluk,ja sam za drugu struju,ko mu je kriv sto je revizionisticki kapitalisticki konformista koji je negirao osnovne ideje marksizma ;)
 
vucko":3ilv6xj9 je napisao(la):
To nije bila crkva vec kapela,ali je sada nasi pretvaraju na silu u crkvu sa sve srednjovekovnim tripom.Samim time se kandidovala za rusenje.

Rusite kucu copavca,puca mi prsluk,ja sam za drugu struju,ko mu je kriv sto je revizionisticki kapitalisticki konformista koji je negirao osnovne ideje marksizma ;)

A koja je to druga (pravoverna, nerevizionisticka, antikapitalisticka, nekonformisticka) struja? Izvinjavam se za off ali stvarno me zaintrigiralo :D
 
Па покојни Владо Дапчевић и Бранко Китановић.
 
Хммм... чини ми се да су нашем модератору ближе идеје Троцког него Стаљина?
 
sizif":2aihhysd je napisao(la):
Па покојни Владо Дапчевић и Бранко Китановић.
Pa donekle,ali su oba bili staljinisti a ja sam blazi po stavovima.

A Trocki mi nije blizak,nego drug Lenjin.Nego kakve to ima veze sa datom temom?
 
ако мислиш на Нобел, чуо сам да се наставила израда пројекта, не знам ког, претпостављам ентеријер, или је извођачки претрпео неке измене.
 
vucko":3qabvf0k je napisao(la):
sizif":3qabvf0k je napisao(la):
Па покојни Владо Дапчевић и Бранко Китановић.
Pa donekle,ali su oba bili staljinisti a ja sam blazi po stavovima.

A Trocki mi nije blizak,nego drug Lenjin.Nego kakve to ima veze sa datom temom?


Ма, нема везе, што да се мало не прозивамо ;)
А и има мало везе, јер од идеологије поприлично зависи изглед града, као и "Разне реконструкције", што је наслов овог подфорума...
 
Malopre sam bio u Rodiću prekoputa Airport City-ja koji se renovira i preuređuje jer se uskoro useljava "Uradi sam".
Od ranije znamo da zgrada tone (ulegle kamene ploče ispred kasa) i da se sa parkinga odvaljivao beton.

Spolja samo može da se vidi da se popravljaju parkinzi (gornji i donji).
Cela zgrada podrhtava od mašna kao da je blaži zemljotres, baš je neprijatan osećaj.
 
Za supermakret ne znam, ne deluje da će se zatvarati, a većina preostalih lokala je iseljena.

Za "Uradi sam" se preuređuje prostor od reklamacija kod supermarketa do Raifaizen banke, ne računajući onu radnju sa krpicama odmah na ulazu desno (prekoputa banke).
 
Videh uzivo veceras ono pretvaranje kapele u crkvu.Ostao sam bez reci,samo sam rekao joj!
 
Beo zoo vrt: Lepši domovi za grabljivice
U Zoološkom vrtu kreću radovi na izgradnji novih kaveza za velike ptice. Potpuno će biti uređen i prostor u kojem su smešteni risovi i rakuni
bg-zoo_620x0.jpg
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:392492-Beo-zoo-vrt-Lepsi-domovi-za-grabljivice
 
Neko je pomenuo na SSC-u da su srusene stepenice muzeja Nikole Tesle zbog rekonstrukcije,zna li neko nesto o tome?
 
Mislim da je srusena samo ograda provjericu :/
 
само ограда.

није ми јасно зашто и како то сме уопште, не верујем да је ради поправке то било неопходно? колико знам тај објекат је под заштитом? у св сл, морао би да буде. мислим да је амбијентална целина свакако под заштитом, али нисам сигуран да ли то подразумева заштиту и саме балустраде степеница.

можда неко зна више?
 
U utorak sam imao neka posla na Fakultetu političkih nauka (mom faksu), pa sam iskoristio priliku da uslikam radove na rekonstrukciji FPN-a, kao i radove na susednom Fakultetu organizacionih nauka.

Krenimo od FON-a. Na ovom faksu se stalno nešto budži, radi, doziđuje, pregrađuje i trenutno meni to deluje previše haotično. Nadgradnje na ćoškovima zgrade ka Ulici Jove Ilića (kocke od stakla i alu-panela) isuviše odudaraju u odnosu na ostatak objekta i nadam se da će to nekako ujednačiti do kraja rekonstrukcije:

fon2.jpg


Na desnoj strani objekta možete videti nadgradnju koju sam pominjao:

fon1.jpg


A evo iste takve nadgradnje u krupnijem planu, samo na drugom kraju zgrade:

fon3.jpg


Na ovoj slici se vidi "sudar" nadgradnje FON-a i nadgradnje FPN-a:

fon4.jpg


Ni na FPN-u trenutno nije mnogo bolja situacija. Tzv. nova zgrada (viši objekat) je nadzidana prošle godine (takođe kombinacija stakla i alu-panela), a trenutno se tzv. stara zgrada nadziđuje za dve etaže. Ipak, za razliku od FON-a, dozidani delovi FPN-a ne odudaraju toliko od originalne zgrade i sve to može fino da se ujednači kada se bude rekonstruisala fasada na celom objektu, što bi trebalo da bude naredna i finalna faza rekonstrukcije :)

Problem sa slikanjem FPN-a je što se ispred zgrade nalazi veliki broj ogromnog drveća sa gustim krošnjama što stvara divan ambijent, ali istovremeno "krije" zgradu od objektiva foto-aparata. Ovo je tzv. stara zgrada koja se nadziđuje:

fpn1.jpg

fpn2.jpg

fpn3.jpg

fpn4.jpg


Ove fotke su već napravljene iz Ulice vojvode Stepe i na njima se vidi zadnja strana FPN-a. Levo je već nadograđena nova zgrada (dozidan je jedan sprat na kojem se sada nalazi vrlo lepa čitaonica sa fantastičnim pogledom i postavljen je panoramski lift), a desno se vidi stara zgrada na kojoj se trenutno odvijaju radovi.

fpn5.jpg

fpn6.jpg


Kao što rekoh, trenutno sve to deluje malo neujednačeno, kao da svaki deo zgrade "vodi svoju politiku", ali sve to može lepo da se sredi kada se bude uradila nova fasada. Inače, enterijer gotovo celog fakulteta je promenjen u poslendjih 10 godina i zaista je neprepoznatljiv u odnosu na dane kada sam se upisao na taj faks (2003. godina).
 
Не знам да ли је реконструкција објекта, рушење или нешто треће, али багер баш "руши" овај део Рингеровог објекта где се иначе штампају бесплатне новине "24 сата". Штампарија се налази у Новом Београду на самом крају улице Милутина Миланковића број 29, то је иначе блок 40.

 
На горњој слици коју сам снимио пошле суботе, ради се о реконструкцији објекта. У данашњим Новостима текс о томе, односно да су већ по други пут пронађени лобање са деловим скелета. Оно што пише у тексту је тачно, а биће тога још.

Гледаћу, кад будем имао времена, да свратим и сликам таблу са цртежом нове зграде.

Pronađena još jedna lobanja

M. V. M. - A. K. | 08. septembar 2012. 22:11 | Komentara: 0

U Ulici Milutina Milankovića u Novom Beogradu u subotu iskopani ljudski ostaci koji su poslati na Institu za sudsku medicinu. Ostaci nađeni prilikom izvođenja zemljanih radova

LOBANJA i delovi skeleta iskopani su u subotu posle 11 časova u Ulici Milutina Milankovića. Ljudske ostatke pronašli su radnici, koje je angažovao "APM print" koji u ovoj ulici izvode zemljane radove na proširenju i rekonstrukciji štamparije. Policija je odnela pronađene ljudske ostatke .............

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:396185-Pronadjena-jos-jedna-lobanja
 
Evo i novih slika "rekonstrukcije" crkve sv. Kozme i Damjana u krugu Kliničkog centra: :( :violina: :bash: :rant:

PcNMX.jpg


KbsXf.jpg


xChqv.jpg


YXRvY.jpg


rYTWp.jpg


MvNfg.jpg


k1wUg.jpg


Podsećanje kako je nekad izgledalo:

jlaki":cls46udy je napisao(la):

A evo jlakijevog posta sa početka avgusta: http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?pid=199111#p199111

Ovo je kao kad smo posle "sanacije" fontane u Pionirskom parku dobili đakuzi. Inače, meni sama kupola ne smeta toliko i ne mislim da će loše izgledati (u svakom slučaju, ne podržavam ovakve izmene jednog vrednog objekta), međutim onaj lučni krov mi izgleda užasno. :shok: Ako već SPC insistira na kupoli, zar nisu bar mogli na tome da se zadrže, a da ostatak objekta ipak očuvaju u svom originalnom izgledu.

Offtopic u vezi rekonstrukcije Studenice:

Lucifer":cls46udy je napisao(la):
Nazalost, ne samo da su po Vojovidini unistina neka barokna ostvarenja, vec je jos 80-ih godina unisten i manastir studenica. Taj manastir je naime izgradjen u potpunosti u duhu tzv. raske skole koja je zapravo bila recipirana romanika, jer su majstori dovedjeni sa promorja. Prilikom restauracije 80-ih godina originlna romanicka kupola je zamnenjena moravskom! To izgleda ovako:

Studenica - original

StudenicaBogorodicinaCrkva.jpg


Studenica - posle restaruacije ("porsrbeljena")

800px-Crkva_manastira_Studenica.jpg


Za one koji ne primecuju, osnovna razluika je u tome sto je kupast krov zamenjen krovom koji prati arkade. Time se krov glavne kupole razlikuje od svih ostalih krovnih povrsina, a sto je najbitnije, izgled manastira, koji je prvi svedok zapadnog uticaja na nasim prostorima, promenjen je tako, da vise izgleda istocnjacko-"srpski". To je skandal svetskih razmera.
(http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?pid=35162#p35162)

Evo jedne stare slike:

studenica54216432ux7.jpg


Nisam uspeo mnogo da nađem o ovome, ali evo šta sam našao (iz Tabloida, tako da nije nešto naročito pouzdano):

Početkom radova arhitekte Marije Jovin u Studenici od 1963. do 1989. godine nastupio je drugi konzervatorski period na ovom manastiru.
Izvedene su sanacije svih crkava i konaka, stvoreni komforni uslovi za život monaha, obavljena su arheološka istraživanja na onim lokacijama na kojima su izvođeni konzervatorski radovi.
Uređeni su porta i neposredna okolina, uz zasnivanje manastirske ekonomije na jednom mestu. S obzirom na razvoj naselja, promenjena je namena postojećim društvenim objektima (milicijska stanica je pretvorena u ambulantu, planinarski dom u hotel), planski je izgrađena infrastruktura za manastir i selo. U samom manastiru je dosledno sprovođena prezentacija srednjovekovnog jezgra i izgleda objekata.
Nazidak sa kupole Bogorodičine crkve, nastao u 18. veku, srušen je i kupoli vraćen prvobitni izgled. Nazidak na kalkanu Radoslavljeve priprate je srušen i predviđen za restauraciju. Predviđeno je ponovno malterisanje svih obijenih objekata, ali nije došlo do realizacije. Takođe je trem ispred trpezarije demontiran, kako bi mogao biti prezentovan srednjovekovni izgled trpezarije sa otkrivenim mobilijarom. Uređeni su riznica i biblioteka, kao i prostor za lapidarijum.
(http://www.magazin-tabloid.com/srp/clanak.php?br=149&clanak=21)

Da li neko zna nešto više o ovome?
 
Bio je skoro slucaj nekog manastira u Srbiji, gde se sada restauracijom pokusavaju vratiti freske iz 14 veka, koje su u 18 veku prepravljali po narudzbini staresine manastira jer je hteo lepse.... :rolleyes:
 
Posle FPN-a i susedni FON je dobio novu čitaonicu:

БЕОГРАД

Савремена читаоница на ФОН-у

citaonica.jpg


Факултет организационих наука добио је нову читаоницу. Адаптацијом и проширењем, добијен је простор површине 250 квадрата, у коме има места за стотину студената. Читаоница је опремљена богатом библиотеком и најсавременијом техничком опремом.

Отварању је присуствовао Жарко Обрадовић, министар просвете, науке и технолошког развоја, а затим се у амфитеатру ФОН-а обратио бруцошима.

– Ако будете вредно радили имаћете могућност да се школујете, завршите мастер и докторске студије о трошку државе. Амбиције које имате остварујете од тренутка доласка на факултет, па вам желим срећу у овом походу – истакао је министар Обрадовић.

Свечаности на Факултету организационих наука (ФОН) присуствовали су и Милан Мертић, декан ФОН-а, чланови стручног колегијума факултета, професори, студенти и тим који је учествовао у градњи читаонице.

ФОН је један од најсавременије организованих и опремљених факултета у региону. Почетком осамдесетих година факултет је пресељен у садашњу зграду површине 5.000 квадратних метара.

У уређење и опремање просторија стално се улаже, а само у протеклих годину дана изграђено је шест нових кабинета површине 120 квадрата.

Љ. П.

објављено: 04.10.2012.

Izvor: Politika
 
lynx":jj5ghje8 je napisao(la):
Evo i novih slika "rekonstrukcije" crkve sv. Kozme i Damjana u krugu Kliničkog centra: :( :violina: :bash: :rant:
...slike...

Podsećanje kako je nekad izgledalo:

jlaki":jj5ghje8 je napisao(la):

A evo jlakijevog posta sa početka avgusta: http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?pid=199111#p199111

Ovo je kao kad smo posle "sanacije" fontane u Pionirskom parku dobili đakuzi. Inače, meni sama kupola ne smeta toliko i ne mislim da će loše izgledati (u svakom slučaju, ne podržavam ovakve izmene jednog vrednog objekta), međutim onaj lučni krov mi izgleda užasno. :shok: Ako već SPC insistira na kupoli, zar nisu bar mogli na tome da se zadrže, a da ostatak objekta ipak očuvaju u svom originalnom izgledu.

Rekonstrukcija tj. devastacija i dalje traje:
fotografija0243.jpg
 
Vrh