Šta je novo?

Razne rekonstrukcije

Реконструкција је буђава.
Али су, на жалост, неки овде изречени ставови много буђавији. Гњили до сржи.
 
stf":3vk9mnjv je napisao(la):
"Уставом загарантовано право" не значи омаловажавање и нетолеранција према ставовима са којима се не слажете

ово си лепо рекао. слажем се са тим поптуно. иако сам и ја дао јоановму плус, пост јесте претеран, па стога плус "повлачим".

црква треба да остане јер већ постоји, против сам гадње богомоља у склопу болница овде и било где. јер свако од верника може да се моли без богомоље, а богомоља постаје регрутни центар за несрећне душе.

једино што ми смета у овоме је што се црква обнавља од јавних пара. то подржавам само ако је у питању градски симбол/споменик културе и сл. а могао бих да кажем и: нека Црква прода пар аудија и ето пара.

али управу је ко је рекао да :arrow: главна тема овде јесте и треба да буде њена несрећна реконструкција.
 
Tema i jeste budjava "rekonstrukcija", ali se ne moze nazvati "netolerancijom" i "fanatizmom" ako se udje u sustinu i uzrok tog problema. Niko ne sme ostati nedodirljiv i bez kritike, pogotovu ako misli da moze da radi sto mu se prohte, bez obzira da li je u pitanju crkva, neka politicka partija ili tajkunska korporacija i po tom pitanju sam vrlo netolerantan!
Razumem sto je neko posebno osetljiv na temu crkve (pogotovu ako sebe smatra vernikom) , ali zalim slucaj, ovo nema veze sa icijom verom, niti me to interesuje, vec sa ociglednom devastacijom i izopacivanjem naseg kulturnog nasledja i to se ne desava prvi put.
 
SC-cudo jedno od bolesnog ponasanja i logike
grad ti da prostor,objekat, ma ceo posao . . .
a oni sve vreme samo da sebi mlate pare
a u tekuce odrzavanje nulu i kada dotraje stolica u sali. fasada, instalacije . . . .
hajde gradjani ovog grada da to plate , kako bi opet oni mogli da mlate pare
kao da je to neprofitabilna organizacija
bolesno, bolesno, bolesno. . . .
 
nikola011":w8wkro7g je napisao(la):
http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Sava-centar-na-staklenim-nogama.sr.html

To je to, medijsko spinovanje kada se priča o raspodeli budžeta...
 
boca-ica":2fc6lznc je napisao(la):
SC-cudo jedno od bolesnog ponasanja i logike
grad ti da prostor,objekat, ma ceo posao . . .
a oni sve vreme samo da sebi mlate pare
a u tekuce odrzavanje nulu i kada dotraje stolica u sali. fasada, instalacije . . . .
hajde gradjani ovog grada da to plate , kako bi opet oni mogli da mlate pare
kao da je to neprofitabilna organizacija
bolesno, bolesno, bolesno. . . .

Pa u ovoj zemlji sva javna preduzeca sluze za isisavanje para od strane partokratija na vlasti, od SC do zeleznica. I cudo jedno kako su svi isti cim zasednu na vlast, od JULa, preko "eksperata", do vajnih "demokrata". Dok ne uspostavimo sisteme kontrole (da se javno objavljuju plate svih zaposlenih, ko se zaposljava, i najvaznije: koje/cije firme dobijaju ugovore sa datim JP) ovde nema sanse da bude bolje.

Usputna posledica: kad se to uradi onda cemo dobiti i istinske politicke stranke koje se za nesto zalazu. Do tada cemo imati samo interesne druzine kojima je jedini cilj da se negde uslihtaju u vlast i dele plen. Nema tu ni ideologije ni ideala, samo licna korist.
 
Skele postavljene na Šeik-Mustafino turbe :) Donacija Turske agencije za saradnju
 
9tHEL.jpg

pToqd.jpg

NzFbk.jpg
 
Ja sam očekivao da hoće, ali sam prijatno iznenađen što nisu :)
 
Lepa zgradica :) Drago mi je da fino napreduje rekonstrukcija. Nadam se da će i "Zvezdara teatar" u narednim godinama doći na red.
 
dsc04780.jpg

A preko puta
dsc04779.jpg

Radi se na faksu koji je preko puta
 
Kao što znate, skele su postavljene na Kapetan Mišino zdanje što pokazuje da napreduje rekonstrukcija koju finansira EU kroz projekat unapređenja viskoškolskih ustanova u Srbiji. Pored rekonstrukcije spoljne i dvorišne fasade (radovi u atrijumu su odavno počeli), najvidljivja promena je panoramski lift koji se gradi u dvorištu Rektorata, kako bi se olakšalo kretanje osoba sa invaliditetom.

Evo i rendera sa zvanične Fejsbuk stranice projekta:

734023_358926814212701_2115085779_n.jpg


72799_358926830879366_1546034058_n.jpg


375908_358927107546005_2031746821_n.jpg


297985_358926534212729_1612334043_n.jpg


400634_358926460879403_1418413984_n.jpg


315666_358927184212664_580252863_n.jpg


Izvor: EU HETIP

Iz ove donacije se finansira i rekonstrukcija staklenika u Jevremovcu, ali i radovi na objektima u Boru, Novom Sadu, Kraljevu itd. Ono što je najvažnije je da najveći novca iz ovog projekta (oko 17,5 miliona evra) ide na novo opremu za fakultete :)
 
Za one koji nisu imali prilike da obiđu... Radnici su otišli, enterijer je još uvek malo bedan, ali okolina mnogo bolje izgleda. Iako se Crveni krst baš i ne trudi da se povinuje novom, lepom izgledu i sredi i njihove delove koji okružuju turbe. Svetiljke su iste kao i ispred Palate Federacije, ima na još po kojem mestu u gradu takvih. Možda previše moderne za ovo okruženje, mada nisu ni loše.



iK6Bbb2.jpg

PFKQH18.jpg

z3qktnB.jpg

ZuGb2Gt.jpg
 
Само када би могли да учине нешто да онемогуће лудаке да га унереде спрејевима....
 
Jako dobro. Turbe je prosto sinulo! Kandelaberi su ipak mogli biti malo umereniji. Sve u svemu, zadovoljavajuća rekonstrukcija :)
 
Zar neko nije negde napisao da se pumpa uklanja?
 
Galeks":exof5a4j je napisao(la):
Zar neko nije negde napisao da se pumpa uklanja?

Danas sam opet prolazio ali nisam slikao iz tramvaja. Lukoil pumpa, fino su je sredili tj. sad izgleda kao svemirski brod u odnosu na ono što je bilo.
 
Vrh