Šta je novo?

Razne gradske vesti, Topic II

Videh ga ali nije strawebrry ngo neki mali.

Ovaj je bas veliki,overismo ja i igor juce.Sve pohvale jedino mi je glupo da domaci proizvod ima na engleskom.
 
Vec vidim za mesec dana sve rasrafljeno, neradi ili napuni do pola, vire kablovi na sve strane, grobari se ispotpisivali ..
 
Imaju ugradjene 2 kamere i ispred opstine zvezdara i doma kulture vuk pa sigurno rekose cuvarima da ako fali samo jedan kabl lete sa posla :p
 
Па ваљда је први јавни соларни пуњач постављен у Обреновцу, а Обреновац је део Београда, па молићу лепо овај испред општине Звездара је други или већ трећи по реду. :D
 
I sam punjac ima kameru i uradnjen je od anti vandal materijala gradski sarhitekta rekao je da ce postaviti jos 10 e sad jeli to vec pocela kampanja neznam dok nevidim
 
Jednostavno nema dovoljno dece. To se desilo u jos nekoliko skola u gradskim opstinama. Jednostavno desava se da u krugu od jednog kilometra imas po dve-tri Osnovne skole i vremenom su odeljenja postajala sve manja, pa su negde po dve skole spajali u jednu.

Na periferiji je skroz suprotna situacija, imas mnogo veci populacioni pritisak, samim tim i vise dece, a nemas infrastrukturu - tako da imas naselja bez skole ili sa skolama nedovoljnog kapaciteta. Zato je vecina novih skola na obodu grada (Altina, Bezanija, Kaludjerica...)
 
Marija Bursac ce zato biti pretvorena u srednju skolu u narednih najvise 5 godina.
 
Od "Marije Bursac" do "Veljka Dugosevica" ima 10 minuta peske, a od "Veljka" do "Jelene Cetkovic" jos 10 :)
 
Jes vala :)
Meni zao jer sam isao u Mariju bas sretoh razrednog pre neki dan i on mi je potvrdio da ce uskoro zatvoriti Mariju.A to cuh i na vise mesta,a jedno od njih je i u opstini.Koliko razumeh,preduslov za zatvaranje marije je trolejbuska okretnica kod rifata i ulice Milana Rakica.Ajd da im verujem.

Inace,bice jedna zanimljiva stvarcica oko Marije,napravicu temu mozda vec veceras ;)
 
Ta skola u zemunu koliko je udaljena recimo od altine ili nekog blizreg naselaj koje nema skolu dovoljnog kapaciteta a ima dovoljno djece .Zar nije bilo lakse organizovati prevoz djece do te skole .Mada dobro iskoristili su je za geografski faks .Vucko moze na bingu gjde je ta skola pleace :kafa:
 
Pa u ovu osnovnu sam ja išao. Udaljena je 20ak minuta hoda od naselja Nova Galenika, i sva deca sa Galenike su išla u tu školu dok posle 20ak godina gradnje nije završena škola u Galenici, pre 2 godine. U okolini ove škole nema naselja uglavnom su tu prizemne starije kuće. Ali kraj je sada fenomenalan, miran ima sređen park ispred, a opet blizu autobuske stanice.

http://www.bing.com/maps/?v=2&cp=44...&dir=0&sty=r&where1=Zemun, Serbia&form=LMLTCC

Škola se nalazi u Vojvođanskoj ulici, između Ruske i Albanske ulice. A vidite tu i ostale znamenitosti tog kraja, lakat krivinu, Ugrinovačku i ulicu Cara Dušana, i naselje Nova Galenika sa leve strane. Autobuska stanica se nalazi na uglu Ruske i Cara Dušana, staju autobusi 17, 73, 84.
 
Nema na čemu, ali sve što je brzo to je i kuso. Zaboravih da napomenem još par stvarčica možda i nije baš tema ali sad mi je zgodno. Na mapi iz mog gornjeg posta se vidi petougao koji čine ulice Cara Dušana, Filipa Višnjića, Albanska i Mušickog, taj petougao pripada vojsci. Tu je i kasarna prilično oštećena u nato bombardovanju. Već sam ovo pisao na temi državna stanogradnja, slično kao sa kasarnom Stepa Stepanović i ovaj vojni objekat bi mogao da se pretvori u stanove. Osnovna škola već postoji mada je eto od skoro koristi geografski fakultet. Vidim da ljudi bune da je daleko od centra, ali daleko su i mnogi fakulteti po Voždovcu pa nikom ništa.
 
Та основна школа коју Кокос спомиње :kk: и у коју је ишао, некада се звала "Отон Жупанчић", а ја сам ту завршио први разред. Како се сад зове та школа не знам.

У том петоуглу од улица је касарна "Коњичка школа", а и Дом слепих.

Кокос, зар тај петоугао од улица не сачињавају Цара Душана, Филипа Вишњића, Албанска, Мостарска и Шумадијска ? Мушицког је са "друге" стране Цара Душана !
 
Za Mostarsku ne znam gde je tačno, ali Šumadijska jeste, nego sam napisao Mušickog da bi bilo jasnije jer na Bing maps nema Šumadijske. Dom slepih ako bi neko nekada realizovao moju ideju ostao tu, naravno. Moji mama i ujak su išli u Oton Župančić, pa su promenili ime u Desanka Maksimović, a kada je kompletna škola prešla na Galeniku promenili su ime u Mihajlo Pupin. :(
 
Džabe kamere, iskidane su bili priključci kad sam ja pokušao da punim, mada je moj postojao, bilo je drvo van funkcije iz nekog razloga. A baš sam se našao tamo sam iscrpljenom baterijom, razočarah se.
 
План детаљне регулације културно-историјске целине Топчидер од данас на јавном увиду

Kомисија за планове Скупштине града Београда огласила је јавни увид Нацрта плана детаљне регулације за просторно културно-историјску целину Топчидер – I фаза (саобраћајница Патријарха Павла, од Топчидерске до Улице Пере Велимировића) са Извештајем о стратешкој процени утицаја предметног плана на животну средину. План ће бити на јавном увиду у згради Градске управе града Београда, у Улици 27. марта 43-45 (сала 2 у сутерену) од данас до 7. децембра и може се погледати сваког радног дана од 9 до 18 часова.

Јавна седница Комисије за планове Скупштине града Београда одржаће се у згради Градске управе града Београда, 27. марта 43-45 (сала 2 у сутерену) у уторак, 20. децембра, у 13 часова. У току јавне седнице, сва присутна физичка и правна лица која су поднела примедбе у вези с Нацртом плана у писаном облику, могу их образложити пред Комисијом за планове Скупштине града Београда.
Примедбе на планирана решења могу се писмено доставити Секретаријату за урбанизам и грађевинске послове, Улица 27. марта 43-45, најкасније до 7. децембра.
 
Javno preduzeće „Gradska čistoća“ nabavilo je devet mašina za uklanjanje žvakaćih guma sa gradskih ulica. Ove mašine rade na principu vodene pare i deterdženta, a treba im svega pet do deset sekundi da skinu jednu žvaku.


Radnici skidaju žvake na Terazijama
- Tokom radnog dana, moguće je očistiti površinu od čak 200 kvadratnih metara. Uz pomoć jednog litra deterdženta može da se očisti hiljadu žvaka - napominju u “Gradskoj čistoći”.


Radnici “Čistoće“ isprobali su mašine danas ispred Mekdonaldsa na Terazijama, što su brojni Beograđani dočekali osmehom.

I pored savremenih mašina, koje lako skidaju žvakaće gume, iz JKP „Gradska čistoća“ apeluju na građane da žvake odlažu na ispravan način – da ih umotaju u papirić i odlože u kantu za smeće – a ne da prljaju grad bacajući ih po ulicama, trotoarima i ostalim javnim površinama.
 
Kad cemo te masine da vidimo u akciji a ne samo da pricaju o tome i da se slikaju :kafa:
 
trialin":29ze4p61 je napisao(la):
1475771_cistoca_v.jpg


U borbi za čistije gradske ulice od danas će se koristiti i devet mašina za uklanjanje žvakaćih guma sa trotoara, koje je je JKP „Gradska čistoća” predstavilo na Terazijama. Ove mašine rade na principu vodene pare i biorazgradivog deterdženta pomoću kojeg se, bez oštećenja betonskih površina i pločnika, uklanjaju žvakaće gume.

Aleksandar Stamenković, direktor JKP „Gradska čistoća”, rekao je da su radnici ovog gradskog preduzeća sa uklanjanjem žvakaćih guma počeli tokom proteklog vikenda i podsetio da je u poslednje vreme isprobano više mašina i tehnologija za ovaj proces.

– Prvu mašinu probali smo pre više od godinu dana, ali ona je bila spora, potom smo isprobali tehnologije sa suvim ledom, visokim pritiskom vode i druge, sve dok nismo nabavili odgovarajuću, koju smo isprobali na Cvetnom trgu i koja zadovoljava naše potrebe. Naručeno je i stiglo devet mašina i one su tokom vikenda već počele da rade na gradskim ulicama. Vrlo su brze, za uklanjanje jedne žvake potrebno je oko pet sekundi, rade na principu vodene pare i koriste biorazgradivo sredstvo, što ih čini ekološki prihvatljivim. Ovo je istovremeno i prilika da apelujemo na naše mlađe sugrađane da žvake umotaju u papirić i bace ih u kantu za otpatke, jer će nam grad biti čistiji a našim radnicima posao manje naporan, o čemu govori i činjenica da na samo jednoj kocki pločnika može da bude od 10 do čak 20 upotrebljenih žvaka – rekao je Aleksandar Stamenković.

Mašinom kojom upravlja jedan radnik u toku jednog radnog dana moguće je očistiti površinu od 200 kvadratnih metara, a uz pomoć jedne litre deterdženta moguće je ukloniti 1.000 bačenih žvaka.

– Još kako nam je ovo bilo potrebno, žvake se bacaju na sve strane, ružno izgleda, a baš su lepo sve sredili, i trotoare i ulice – kaže Miroslav Dinić, stariji sugrađanin koga smo zatekli na Terazijama. Uroš Mladenović za žvake krivi savremeno društvo, a kako kaže, ako je neko izmislio ružnu naviku, neko je morao da izmisli i rešenje za nju.

Radnici JKP „Gradska čistoća” Aleksandar Rašiti i Martin Gaši kažu da su zadovoljni novim mašinama, sa njima rade već nekoliko dana i tvrde da nije teško ukoliko sugrađani pokažu volju da zajedno sa njima učestvuju u čuvanju grada.

1475783_cistoca_3_v.jpg


1475776_cistoca_2_v.jpg


http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1475763
 
Ovo postaje zanimljivo.Objavljeno je tek veceras da je sutra sednica grada a zakonski moraju 5 dana pre sednice da objave obavestenje na sajtu Grada i Studiu B.Toga nije bilo po prvi put sada od kada zadnjih 2 godine pratim rad skupstine grada!Dakle danas za sutra objavise.

Skakljivi deo sednice je zaduzenje za 57 miliona eura za tramvajske sine na mostu i rekonstrukciju ulica...


Четвртак, 10. новембар 2011.

Седница Скупштине града сутра у 10 часова

Седница Скупштине града, 36. по реду, заказана је за сутра у 10 часова. На дневном реду налази се Извештај о оствареним приходима и извршеним расходима буџета града Београда у периоду од 1. јануара до 30. септембра 2011. године. Разматраће се и Предлог одлуке о задужењу града Београда за финансирање пројекта унапређења београдског јавног превоза и саобраћајне инфраструктуре.

Пред одборницима ће се наћи и предлози планова детаљне регулације делова Булевара краља Александра, затим насеља Мали Мокри Луг у општини Звездара, али и одлуке о изради нових планова регулације за део територије Чукарице (комплекса станица за снабдевање горивом између улица Благоја Паровића, Пожешке и Београдског батаљона), као и за подручја између улица Матице српске, Раблеове и 16. октобра у Миријеву, општина Звездара. Одлучиваће се и о Предлогу плана постављања тезги и других покретних привремених објеката на јавним површинама на подручју општине Земун, као и о допунама годишњег Програма заштите, уређења и коришћења пољопривредног земљишта на територији града Београда за текућу, 2011. годину. Одборници ће разматрати и предлог решења да се плато на територији општине Палилула назове именом Ненада Радуловића – Неше лептира.

На дневном реду су и предлози о разрешењу и именовању директора и чланова надзорних и управних одбора у једном броју предузећа и установа чији је оснивач град Београд.


http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1476134
 
Vrh