Šta je novo?

Razne gradske vesti, Topic II

све зависи од следећих избора. можемо само да нагађамо шта ће бити, мада је мени реалније да Ђилас остане градоначелник после следећих градских избора, него да постане премијер, јер ће Тадић све да учини да ДС остане на власти, па чак и коалиција са СНС и Томи место премијера
 
з њега је најизвесније да остане градоначелник, јер постоје две опције после избора, а ни у једној није он.
1. Као што рече Џони, ДС и СНС склапају савез и Тома је премијер.
2. ДС остаје без власти, а самим тим и без премијерског места.
 
JohnnyLee":3oak1xes je napisao(la):
све зависи од следећих избора. можемо само да нагађамо шта ће бити, мада је мени реалније да Ђилас остане градоначелник после следећих градских избора, него да постане премијер, јер ће Тадић све да учини да ДС остане на власти, па чак и коалиција са СНС и Томи место премијера
A sta ce DSS, koji je sada kao sa SNS ? Mislis da ce DS+SNS+DSS ? Ja mislim da mi nemamo dobitnu kombinaciju, kako god da okrenemo. Sve mu to dodje na isto, nespososbnost, korupcija, licni interesi.
 
ДСС вероватно неће ни прећи цензус, а ово што сада као причају је млаћење празне сламе, јер иако су обе као десничарске партије, имају дијаметрално супротне ставове у погледу свега. а и да пређу цензус, они ће заједно имати око 40-45% посланика, што је не довољно за владу, а ДС+СНС ће ти бити око 70% посланика.

Bulevarac":15jnom3c je napisao(la):
Ja mislim da mi nemamo dobitnu kombinaciju, kako god da okrenemo. Sve mu to dodje na isto, nespososbnost, korupcija, licni interesi.
то немамо како год да окренеш, јер су ти све иста г***а, само друге боје (ови жути, ови плави, ови црвени)
 
Sto vise sagledavam postizborne opcije, to me vise boli glava :D

Hazard me dobro uputio na "resetovanje" predsednickih mandata. Prejadno... Fuj, fuj, fuj... Mada i kad bi mu Ustav branio da opet bude predsednik, on bi nekako rotirao funkcije - tipa da postane premijer. Moc je na Balkanu vezana za "vodju", a ne za funkciju.
 
kako kod okrenes obrali smo bostan.Mene je jedino zanimalo sta ce biti sa Djilasom jer mi je ostavio najjaci utisak za vreme ovog mandata. :D

Evo kako to izgleda u Rusiji,i kod njih su izbori 2012. godine,inace video je napravila KPRF(Komunisticka partija Ruske Federacije).

[video]http://www.youtube.com/watch?v=FHgQbrkS_is[/video]
 
Homer Jay":251t669c je napisao(la):
Sto vise sagledavam postizborne opcije, to me vise boli glava :D

Hazard me dobro uputio na "resetovanje" predsednickih mandata. Prejadno... Fuj, fuj, fuj... Mada i kad bi mu Ustav branio da opet bude predsednik, on bi nekako rotirao funkcije - tipa da postane premijer. Moc je na Balkanu vezana za "vodju", a ne za funkciju.
Mislim da za to mozemo jednako da krivimo i Tadica (DS) i Kostunicu (DSS). Kada se usvajao novi ustav, Kostunica je hteo izbore na svim nivoima (ukljucujuci i predsednicke). To nije bas odgovaralo Tadicu (setimo kako je jedva dobio te izbore), i Kostunica se nadao da ce da ih izgubi (setimo se njegovog ponasanja tokom izborne kampanje u 2. krugu). Ti izbori su skratili Tadicev prvi mandat (otpoceo 11. jula 2004.) skoro 2 godine (drugi, tj "novi prvi" mandat poceo 15. februara 2008., dok je prvi tj. "stari prvi" mandat trebalo da traje do 11. jula 2009.). DS je na to pristao pod uslovom da se "resetuje" brojac mandata. Da je prihvaceno da Tadic odsluzi ceo prvi mandat, mislim da "resetovanja" ne bi bilo. Al' to je samo jos jedan od pokazatelja kako politicari u Srbiji gledaju samo svoje uske interese i stranacka prepucavanja. Naravno da je moglo da se nadje sijaset drugih resenja.

Sto se tice rotiranja funkcija, ne verujem da bi Tadic bio premijer (to mu je nekako ispod casti posle toliko godina predsednikovanja - takav je, on se skroz uziveo u ulogu predsednika) i mislim da trenutno ostaje lider DSa po defaultu - jednostavno, nema ko da ga zameni a da moze da uzme preko 20% glasova, a zuto preduzece ne namerava da ide s vlasti nikako...
 
Тако је Хазард, лепо написано. Биће Борхан на кормилу вероватно до 2018. Али ко зна, можда се ето, једног дана, и повуче, мада, ја не верујем баш претерано у то. Ко зна, шта ће се издешавати на наредним парламентарним изборима и како ће то деловати на ситуацију у жутом д.о.о.
 
ма биће нам Боки к'о Путин. прво ће да одради два мандата као предедник, па као премијер, па ће опет да буде председник

едит: е још да сам разумео шта они говоре у овом видеу, све би било добро
 
BEOGRAD 08. 04. 2011
PRESS
ISEKLI STRUJU - NANELI ŠTETU OD 100.000 EVRA
Kopali jamu pa presekli kabl
U naselju Staro sajmište presečen je strujni kabl snage 110 kilovata, zbog čega je ugroženo snabdevanje strujom gotovo cele centralne gradske zone.

Kabl je u sredu ujutro slučajno presekao Ragib Bajrami, kopajući septičku jamu.
Prema rečima Bajramija, prvo je jamu kopao ašovom ali je, kako kaže, bilo teško, pa je pozvao čoveka koji ima rovokopač.
- Nakon deset minuta kopanja, čuli smo eksploziju. Rovokopač se sklonio i videli smo da je jedna od tri cevi presečena. Nisam mogao ni da zamislim da je tu kabl, jer nije bilo nikakvih oznaka ni upozorenja - kaže Bajrami.
Presecanjem kabla prekinuto je snabdevanje Toplane „Novi Beograd" i Trafo-stanice „Beograd 6" u Hilandarskoj ulici. Iz EDB navode da se šteta procenjuje na oko 100.000 evra i da će kvar biti saniran za oko dve nedelje.
- Hoteli u centru grada, objekti Vlade Srbije, veliki broj firmi, kao i stanovnici „kruga dvojke" prebačeni su na alternativne pravce snadbevanja strujom, odnosno na Trafo „Beograd 1" na Karaburmi - kaže Sandra Alagić.
Najveći problem u ovom trenutku je što u Srbiji ne postoje preduzeća koja bi mogla da otklone kvar, zbog čega je EDB stupila u kontakt sa firmom iz Berlina, koja je specijalizovana za ovakvu vrstu kvarova.

info sa - http://www.pressonline.rs/sr/vesti/beograd/story/157220/Kopali+jamu+pa+presekli+kabl.html
 
па зар тамо нема канализације, или је овај дивље изградио стамбени објекат?
 
Pretpostavljam da je divlji objekat,ipak staro sajmiste nije blizu centra i nema vrednost pa nema veze. :rolleyes:

A EPS je vrh jer nemaju aparat za popravljanje takvih kablova?
 
Ово је већ пети или шести пут да се у Београду високо напонски кабл од 110 киловата пресеца на овај или сличан начин. Задњи пут је било прошле године крајем октобра, а коштало је нешто више од 500 хиљада еврића ! Ево текста из Курира:
http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/uhapseni-krivci-za-nestanak-struje-u-beogradu-57366.php

Поправка кабла јесте јако скупа јер је и изнајмљивање опреме за тако нешто скупо, трошкови допреме од Берлина до Београда и назад, па онда људи који су специјално обучени за то, путни трошкови, њихове дневнице, хотелски трошкови, плаћени рад преко 8. сати радног времена на дан. Немци су предлагали нашима из ЕДБ-а да набаве такву опрему и да се код њих обуче људи, било би јефтиније него сваки пут плаћати, али....

Овога пута изгледа да је штета „мањег“ обима пошто је процењена на 100 хиљада еврића ! Поставља се питање ко ће ову штету да плати, па наравно неће починилац, него сви ми грађани Београда.
 
Mene samo interesuje kolika je kazna za tako neko delo ?
Ako se ne varam prosle godine kada su presekli taj od 500k eura, napisali su u nekom tekstu da se to u Srbiji svake godine desava desetak puta, cini mi se..
 
Tri žene povređene na skupu solidarnosti sa Japanom zbog sadnica

Jedna žena je teže povredjena, a dve su zadobile lakše povrede na beogradskom Trgu Republike, u gužvi nastaloj prilikom podele sadnica na manifestaciji "Beograd za Japan".

Žena starosti 40 godina zadobila je povrede glave, grudnog koša i trbuha i ona je bez svesti odvezena na reanimaciju.
Žena stara 70 godina u istoj gužvi na Trgu Republike zadobila je povrede glave, grudnog koša i kuka, dok je treća sa povredama noge prevezena u Urgentni centar.
Skup solidarnosti, koji je okupio više hiljada Beograđana, obeležeile su nemile scene, zbog tuče, uglavnom starijih ljudi, prilikom podele 1.001 sadnice stabla trešnje.
Kad je podela sadnica počela, građani su pojurili prema autobusima, gazeći jedni druge.
Više građana je povređeno. Bilo je i tučnjave i udaranja, da bi se stiglo do sadnica, koje u maloprodaji koštaju između 150 i 300 dinara po komadu, zavisno od klase.
Ambasador Japana u Srbiji Tošio Cunozaki zahvalio se, na skupu solidarnosti sa narodom Japana, održanom na Trgu Republike u Beogradu,građanima glavnog grada i cele Srbije na podršci koju daju njegovim sunarodnicima posle potresa i
cunamija.
"Ohrabrujuće poruke i srdačna podrška Beograda biće prenete narodu Japana i verujem da će im dati dodatnu snagu da iz
ovog teškog perioda izađe kao pobednik", rekao je Cunozaki, čije reči su učesnici skupa popratili ovacijama.

http://www.prva.rs/sr/vesti/drustvo...upu+solidarnosti+sa+Japanom+zbog+sadnica.html
 
Само да је бесплатно. Алав народ до краја.

Ево, пре пар дана ниси могао Новости да нађеш, јер су давали бесплатно ЦД Здравка Чолића. Трећина н зна ни ко је Здравко Чолић, трећина га не слуша.

Али редовни читаоци нису ни могли да нађу свој омиљени лист.
 
stf":2m0cp131 je napisao(la):
Само да је бесплатно. Алав народ до краја.

Ево, пре пар дана ниси могао Новости да нађеш, јер су давали бесплатно ЦД Здравка Чолића. Трећина н зна ни ко је Здравко Чолић, трећина га не слуша.

Али редовни читаоци нису ни могли да нађу свој омиљени лист.
Malo koji narod nije alav, kada mu nesto das za dz, pogotovo.
Milim da su ovi nesposobni da ista organizuju, pa ni podelu cveca.
Stvarno trebas da si bolid, da ne pretpostavis da ce se upravo to desiti sto se desilo, krkljanac.
Pored vec vidjenih lomova prilikom lomljenja cesnice, deljenja bilo cega, oni nisu to pretpostavili.
Mogli su svaku sadnicu da naplate nesto simbolicno, pa da taj novac posle uplate Japanu, mogli su da postave ograde, kao na utakmicama, pa da pustaju, 1 po 1 , i da dovedu ozbiljnije obezbedjenje.
Nazalost oni nista nisu uradili, i svakom strancu koji je juce bio u centru grada, to ce verovatno ostati u uspomeni, a mi smo vec navikli na to.
Po meni je to propust gradonacelnika, koji nije pomogao da se akcija izvede u humanim uslovima.

pff, ne racunam Japance :)
red-za-vodu-u-japanu.jpg

v202833p0.jpg

v202833p1.jpg

v202833p2.jpg

view_photo.php

view_photo.php
 
Да ли може неко да ми објасни шта је фалило старим таблама, осим што, пошто су ето већ биле направљене, нису пружале прилику за нове провизије? (Или можда Грчка има смањен туризам зато што су им табле на грчком писму?) Цццц.
 
U Grckoj su table i na latinici, bar za vece ulice u Atini npr.

Inace, ne vidim svrhu ovog grba na tabli
 
Toj tabli nedostaje broj ispod grba kao na vracarskim tablama .A sto se tice tresanaj tu je organizator napravio veliku glupost prvo trebao je naplatiti simbolicno tresnje kao dodatnu pomoc japanu i reci da iste ne radjaju vec samo cvjetaju tj da su ukrasne :kafa:
 
Слажем се за трешње, ту је организатор одговоран.

А табле су лоше, јер је грб ту непотребан, а, што рече Директор, фале адресни бројеви. Оне табле на врачару су такође лоше, јер су нечитке и ситне, а поготову из кола.
 
Баш је уметност направити овако огромне табле а да не буду читљиве из аутомобила. :violina:
 
@Orion
:grand: 11 March 2011 09:47:31 - ovde na 86 strani napisan post upravo o tome al đaba :(
a činjenicno stanje isti post opravdava,
sa objašnjenjem da se drastično menja cena izrade proizvoda u odnosu na utrošak materijala
a ne veličina fonta...pa ... onda je vec jasnije :laugh: :lool: :laugh:
 
Vrh