Šta je novo?

Razne gradske vesti, Topic II

http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=60811

Vesti :: Beograd
Požar u napuštenoj hali u Gandijevoj ulici »
27. Januar. 2011 | (18:44 -> 18:57), Izvor : Studio B,

U požaru koji je oko 14 sati izbio u napuštenoj hali u Gandijevoj ulici izgorelo je oko 500 kvadrata krovne konstrukcije.

U požaru nije bilo povređenih, a brzom intervencijom vatrogasaca sprečeno je da se vatra proširi.
Ne znam koja je to napuštena hala u Gandijevoj, mislim da se radi u stvari o hali fabrike "Borac". Možda se ona nominalno nosi adresu na Gandijevu, ali se praktično nalazi u Zemunskoj.

Ako je to ta hala (ne znam koja druga bi bila), onda je ovaj požar malo "neobičan", obzirom da se prizemlje već godinama nalazi pod vodom, a da je temperatura ovih dana konstantno ispod nule.

Mislim da će hala vrlo brzo biti srušena, a da će se onda objaviti neki "idejni projekat" za taj plac.
 
Strasno koliko su naplatili ovo ...
link za portal http://www.ocistimosrbiju.rs/ (valjda ce se prosiriti, obzirom da ovakav tesko vredi vise od 200-300 e)

Ministarstvo životne sredine platilo za portal 26.000 evra

| 29. 01. 2011. - 11:51h 17:54h | Komentara: 142
Ministarstvo životne sredine i prostornog planiranja je firmi Logik Internet platilo više od 2,5 miliona dinara, odnosno gotovo 26.000 evra, za izradu veb portala akcije "Očistimo Srbiju", saopštila je danas Koalicija za nadzor javnih finansija.



Oliver Dulić
Koalicija za nadzor javnih finansija je zatražila od ministra za životnu sredinu Olivera Dulića da objasni "zašto je za uslugu čija je maksimalna tržišna vrednost
1.000 evra odobrio plaćanje najmanje 25 puta većeg iznosa".

- Takođe ga pitamo da li bi ovaj iznos za takvu uslugu platio i da je naručilac posla njegova firma DG COMP - navodi se u saopoštenju.

Uz ocenu da se radi o "bahatom i kriminalnom rasipanju novca građana Srbije", Koalicija je zatražila da nadležno tužilaštvo hitno pokrene postupak protiv Dulića, zbog zloupotrebe službenog položaja.

Bojan Đurić, državni sekretar u Ministarstvu, rekao je za "Politiku" da je procedura poštovana i da su ostale ponude koje su dobili bile mnogo nepovoljnije a jedna je premašila i 40.000 evra. Prema njegovom objašnjenju, portal još nije dovršen, zbog čega se trenutno možda čini kao da nije vredan tolikog novca, a za nekoliko dana bi trebalo da bude potpuno opremljen. U njemu će se nalaziti dve baze podataka o svim deponijama u Srbiji, druga sa podacima javnih komunalnih preduzeća i privatnih firmi koje su dobile koncesije za upravljanje otpadom.

- Portal je rađen u programu CMS, što je malo ozbiljniji kompjuterski jezik od onog koji se primenjuje za obične sajtove. Na njemu će građani moći da nađu mape i podatke o lokacijama deponija, dok će opštine imati dostupne informacije o kapacitetima ostalih lokalnih samouprava. To je važno zato što one imaju obavezu da se udruže i formiraju regionalne deponije i sisteme za upravljanje otpadom. Da bi znali s kim da se udruže od graničnih opština, moraju znati ko ima koliko smeća, koliko kamiona i kakvu opremu na njima, koliko zaposlenih i koja je njihova struktura, broj i vrste sudova i kontejnera za razne vrste smeća. Takve podatke oni do sada nisu uspevali da prikupe zbog loše uzajamne komunikacije. Kada portal bude završen nijedna od njih neće moći da kaže kako nije imala dovoljno podataka da bi mogla da zatvori sistem upravljanja otpadom. A to je nužno i zbog naših građana i zbog obaveza prema Evropskoj uniji. Zato je ovaj portal važan i vredi tih para – kaže Đurić.

info - http://www.blic.rs/Vesti/Politika/232333/Ministarstvo-zivotne-sredine-platilo-za-portal-26000-evra

sada vidim da ima jos i ovaj site, ne znam sta je sve ukljuceno u cenu, i da li su ove video animacije usle u cenu ili su one posobno radjene za neki drugi projekat, a u ovom samo iskoriscene. Svejedno presupo , rekao bih.
http://www.ocistimosrbiju.rs/src/index.php
 
Dulic je najveci moskri u postojecoj vladi a uspeo je svojim resenjima da dobijanje gradjevinske dozvole ucini nemogucim bez podmazivanja na vise nivoa.
 
Dule ludak!Lik je dokazani kleptoman i ne moze da prestane da drpa lovu.

Ocistimo Srbiju akcija nije cak ni imala projekat napisan 2010 godine vec su iskoristili neki levi ugovor izmedju nevladinih organizacija i ministarstva Duletovog iz 2009. ili cak 2008. godine.
 
Smrdelo je na ovo prvog njegovog ministarskog dana, odnosno onog dana, kad je ortoped postao urbanista i ekolog.
 
"Pokrenuti postupak protiv Dulića"

31. januar 2011. | 12:54 | Izvor: Beta
Beograd -- Koalicija za nadzor javnih finansija pozvala je tužilaštvo da pokrene krivični postupak protiv ministra Olivera Dulića koji je za izradu sajta dao 25.000 evra.

U saopštenju te koalicije navodi se da su Dulić i njegovi saradnici pokušali da obmanu javnost netačnim informacijama o troškovima za izradu sajta "Očistimo Srbiju" za koju je u aprilu prošle godine zaključen ugovor vredan 2,5 miliona dinara. kao i da je sumnjiv izbor firme koja je radila na tom projektu.

Ta koalicija negirala je tvrdnje saradnika ministra Dulića da je za izradu sajta bilo ponuda koje su premašile 40.000 evra, navodeći da je reč o javnoj nabavci male vrednosti čiji maksimalan iznos može biti 2,9 miliona dinara, bez poreza na dodatu vrednost.


Navodeći da sajt od 10. juna 2010. godine nije ažuriran, ta koalicija navela je da je 2,5 miliona dinara "plaćen posao koji je mogao da obavi svaki informatički nadaren srednjoškolac".

Dodaje se da je Dulić poziv za podnošenje ponuda za izradu tog veb-portala uputio firmama "Nacionalna klasa" iz Beograda, "Manufaktura" iz Subotice i "Logik Internet" iz Niša, i postavlja pitanje šta je ta preduzeća medju stotinama drugih u toj delatnosti preporučilo za obavljanje posla.

Nevladina organizacija Koalicija za nadzor javnih finansija ranije je saopštila da je ministarstvo životne sredine i prostornog planiranja sa firmom "Logik Internet" iz Niša sklopilo ugovor po tadašnjem kursu vredan 25.000 evra za izradu sajta "Očistimo Srbiju".

Portal je postavljen na adresi www.ocistimosrbiju.rs a iz ministartsva su kazali da još nije završen. Koalicija za nadzor javnih finansija
navela je da je sajt, po ugovoru zaključenom 22. aprila, trebalo da bude završen za mesec dana.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=01&dd=31&nav_id=489507
 
Ehhh sada sam okrenuo telefon tog Logica u Nisu, da ih pitam par stvari oko njihove aplikacije(web-portala) da ne pricam napamet :)
Zeleo sam da mi posalju ugovor, odnosno sta su oni tacno ponudili za 25 miliona, obzirom da se iz ovog ugovora to nevidi.
Nasao sam lako site i telefon te firme, ali osoba koja mi se javila i rekla Izvolite Logic, nakon moje price je rekla da oni nisu ta firma, i da je firma o kojoj pricam nekada bila u tim prostorijama, ali da vise nisu tu, i da neznaju gde se sada nalaze, niti koji je njihov telefon :)
Srbija brale.

Jel to ova firma http://www.logik.rs/o-nama.htm ?
Oni kazu, da oni nisu oni :)
 
Naslov "Pokrenuti postupak protiv Dulića" i "Koalicija za nadzor javnih finansija pozvala je tužilaštvo da pokrene krivični postupak protiv ministra Olivera Dulića koji je za izradu sajta dao 25.000 evra." su dve veoma različite stvari. kad sam pročitao samo naslov pomislio sam super vesti ali čim sam pročitao prvu rečenicu smorio sam se. neko bi stvarno trebao da edukuje novinare kako se prenose vesti.
 
MilisaV":2rnztyb6 je napisao(la):
Naslov "Pokrenuti postupak protiv Dulića" i "Koalicija za nadzor javnih finansija pozvala je tužilaštvo da pokrene krivični postupak protiv ministra Olivera Dulića koji je za izradu sajta dao 25.000 evra." su dve veoma različite stvari. kad sam pročitao samo naslov pomislio sam super vesti ali čim sam pročitao prvu rečenicu smorio sam se. neko bi stvarno trebao da edukuje novinare kako se prenose vesti.
Ehh, gresis, ti novinari su bas i edukovani da tako pisu, Nista tu nije slucajno :)
 
hazard":1c03u5mr je napisao(la):
hmm...

http://www.novibeogradafera.blogspot.com/

sta li je ovo? (nasao na drugom forumu)
Materijal je verovatno beskonacan, odnosno u sve se neko ugradio. Nista tu nije islo slucajno, ili po najboljoj ponudi.
Pa mene kao malu firmu su zvali da dajem lazne predracuna za neke IT radove. Samo da se pojavim sa nekom sumanutom cifrom.
To se desavalo dok je Sloba jos bio na vlasti. dugo ne saradjujem sa nekim od tih firmi,(mozda vise i ne postoje) pa neznam da li jos vazi slicna pravila, kao kod Slobe, ali verujem da se nista nije promenilo.
Iskreno sumnjam da ovo moze da se resi nekim sudskim postupcima, obzirom da su u pitanju hiljade ljudi. To su politicari, njihova rodbina, prijatelji i svi oni koji na neki nacin participiraju u vlasti. Nemoguce je da se kazni hiljade ljudi, to jednostavno nije moguce.
Realnije mi izgleda promena vlasti, na miran ili nemiran nacin. Nazalost i ti sto dodju ce verovatno isto raditi kao i ovi, jer je vecina od njih i sama u nekom trenutku isto tako radila, a i zbog toga su u politici.

Ja sam se kao nadao da ce nam neki propisi koji vaze u EU doneti manje korupcije, odnosno da ona nece biti tako jednostavna kao sto je danas. Nesto imam utisak da od svega toga nema nista.
 
3.JPG
 
Bulevarac":1hau7bmq je napisao(la):
Ehh, gresis, ti novinari su bas i edukovani da tako pisu, Nista tu nije slucajno :)
OK, razlicita misljenja na forumu zaista tolerisem ali kad neko lupeta (izvini, ali bolji i nezniji izraz od ovoga ne umem da nadjem) onda zaista moram da reagujem. Dakle, gospodo forumasi, ovo sto je kolega Bulevarac napisao je cista stoprocentna laz. zasnovana na, pretpostavljam, njegovoj licnoj frustraciji, neinformisanosti i animozitetu prema novinarskoj profesiji.

Postovane kolege forumasi, kada biste u svim oblastima u zivotu bili brzi i ostri kao sto ste na jeziku, gde bi ovoj zemlji bio kraj!?
 
@Homer Jay
Oprosti, moje iskustvo internisanja u jednom od većih srpskih listova se potpuno slaže sa Bulevarčevom procenom...

To ne znači da nema novinara koji ne rade pošteno i savesno svoj posao - ali iskrivljivanje istine da se uklapa u određene političke ambicije/shvatanja starijih novinara i urednika je bila svakodnevna pojava.
 
Homer Jay":3dm9j8u9 je napisao(la):
Bulevarac":3dm9j8u9 je napisao(la):
Ehh, gresis, ti novinari su bas i edukovani da tako pisu, Nista tu nije slucajno :)
OK, razlicita misljenja na forumu zaista tolerisem ali kad neko lupeta (izvini, ali bolji i nezniji izraz od ovoga ne umem da nadjem) onda zaista moram da reagujem. Dakle, gospodo forumasi, ovo sto je kolega Bulevarac napisao je cista stoprocentna laz. zasnovana na, pretpostavljam, njegovoj licnoj frustraciji, neinformisanosti i animozitetu prema novinarskoj profesiji.

Postovane kolege forumasi, kada biste u svim oblastima u zivotu bili brzi i ostri kao sto ste na jeziku, gde bi ovoj zemlji bio kraj!?
HEJJ, ukoliko sam u nekom drugom postu netolerantan prema nekim stvarima, postoji i crni humor,a tako sam i mislio kada sam odgovorio na konstataciju usera MilisaV, i stavio smajli na kraju, ali kada vec tako mislis, hajde mi ti navedi danas jednu nezavisnu dnevnu novinu u Srbiji, samo mi kazi koja je to (koja od njih neguje istrazivacko novinarstvo)? Nisam ja nesto pametan, mnogi poznatiji i pametniji su postavljali to isto pitanje, ali nisam jos cuo odgovor.
Kako je moguce tvrditi, da je to budalizam, stoprocentna laz u Srbiji , u kojoj se nezna ni kako se stranke finansiraju, a ni koga finansiraju?
Samo da ti navedem evo jedan primer koji mi je pao napamet.

Urednik portala pistaljka je bivsi novinar Politike , nakon otkaza je otvorio portal Pistaljka jer kao on sam kaze nije imao slobodu da pise sta zeli. Evo sta kaze zovek koji je prijavio, i otkrio drumsku mafiju.

Govoreći o ličnom iskustvu u prijavljivanju korupcije, radnik "Puteva Srbije" iz Smedereva Goran Milošević koji je otkrio "drumsku mafiju", rekao je na konferenciji za novinare da je imao problema i prilikom prijave krađe na naplatnim rampama u Srbiji i nakon sudskog procesa koji se sprovodio protiv optuženih za tu krađu.
On je kazao da je predstavnike državnih organa, uključujući predsednika Srbije Borisa Tadića, svojevremeno upozoravao da postoji krađa na naplatnim rampama, ali da se na njegova upozorenja niko nije osvrtao.

Evo sta ukratko kaze 1 covek, koji je sa svojim portalom op 300 e, otkrio nekoliko afera (nemoj reci da nisu afere, obzirom da su pripadnici drumske mafije osudjeni).

Otkrili ste činjenice o firmi ministra Dulića i njegovom poslovanju sa budžetskim korisnicima, ali je izostala veća reakcija javnosti. Zašto?
Osnovni razlog se krije u kontroli koju nad medijima imaju politički i ekonomski centri moći. Retko se u srpskim medijima pojavljuju informacije koje bi mogle da poremete ustaljeni poredak, i to je loše za demokratiju u Srbiji, jer građani sve više gube poverenje u medije.
info sa - http://www.novinar.de/2010/12/10/srpski-mediji-pod-kontrolom-mocnih.html
I za njega tvrdis da lupeta i ostalo, sto si meni prilepio ?

Mozda mi na Beobuildu, mozemo da pisemo o cemu zelimo, ali sumnjam da je to moguce u npr dnevnoj stampi, sem u nekoj kolumni onako da se spomene, da nebude da oni nisu nesto rekli. Onda imas svaki dan 3 strane gluposti, brak Nate i Dace, kasni meca Seki, itd..

Zbilja si zadovoljan kvalitetom, istrazivackim radom i nezavisnoscu dnevne stampe u Srbiji, cak toliko da svakoga ko misli drugacije nazivas budalom, i tvrdis da lupeta ?

p.s. I da ti odmah kazem da mi se nesvidja tvoja prozivka sa pocetnom recenicom Hej Gospodo forumasi, da vam ja nesto kazem. Obracaj se meni, a ne forumasima, molim te. Ja sam nesto napisao, pa valjda ja treba da shvatim da si ti u pravu a ja u krivu.
Ovako ispada ili da su forumasi retardirani, pa se ti njima svima glasno obracas da im saopstis sta bi valjda trebalo da misle, ili zelis moje misljenje da prikazes jos mizernijim. I za to postoji nacin, zamolis me da nepisem tako ukoliko je forum tvoj (odnosno odlucujes na neki nacin), ne brini , necu nista vise pisati, obrisacu usera, i zdravo :)
Neinteresuju me forumi sa takvim pristupom vlasnika, za usere je druga prica.
p.s. sada se prisetih nesretnog Vlade, cuvara platana 198, kome je posle jedne recenice na forumu (iskreno verujem da je bila crnohumorna, i da Vlada nije osobo od koje neko treba da se plasi) milicija dosla po mrklom mraku na vrata i trazila ga. Nije to bilo tako davno.
 
Nisam vlasnik foruma i ne teram nikoga sa njega. Ali bezobrazno je reci da su novinari edukovani da lazu. Oprosti jovanovme, ali eto ti si vec nekoliko puta prozivao medije etiketama poput "mediji uvek lazu", a mogao bih ja isto da kazem da "istoricari uvek lazu". Ali, valjda smo i ti i ja dovoljno obrazovani i inteligentni da mozemo da kazemo da je takav sud logicki neutemeljen.

Ovde se radilo o reakciji na konkretnu vest o Oliveru Dulicu prenetu sa Biz stranice B92. Na tu vest je Bulevarac reagovano konstatacijom da su "ti novinari bas i edukovani da tako pisu, Nista tu nije slucajno".

A ja znam da to nije istina. Ja ZNAM da konkretno ime, konkretan covek koji je sedeo za racunarom u Bulevaru Zorana Djindjica 64, u zgradi u kojoj se nalazi B92, u delu u kojem se nalazi redakcija Biza, nije edukovan da laza za Dulica, da mu niko nije dosao iza ledja i rekao: "lazi za Dulica", niti da je imao neke namere, niti da je deo neke zaverenicke sheme u kojoj "nista nije slucajno".....

Zato je i obracanje bilo drugim forumasima, cisto sam u konkretnoj situaciji znao o cemu se radi i zato sam i reagovao, da bih zastitio osobu za koju verujem da posteno radi svoj posao i da joj ne bi bilo prijatno da procita takav sud o njemu. Bulevarac misli to sto misli, a ostali njegovim misljenjem mogu biti dovedeni u zabludu, pa stoga je i obracanje bilo usmereno ka siroj forumaskoj populaciji.

Pri tom, svi znamo da situacija u medijima nije briljantna, sloboda vrlo malo ima, ali to je isuvise kompleksan problem koji, ruku na srce, vecina ljudi na forumu ne razume, niti zeli da razume. A cak i u takvoj situaciji, mediji su isuvise cesto bili korak-dva ispred drzave (hint - sinocni "Insajder" o Kolubari). Ali prosto, lakse je ispasti kul prostim pokenjavanjem po novinarima, to je valjda jedna od onih stavki iz opstenarodnog prirucnika "Kako ispasti progresivni demokrata u drustvu".

U krajnjem, posucu se katranom i perjem ako mi bilo ko da bilo kakav konkretan dokaz da u Srbiji postoji jedna, bar jedna, profesija koja nije ukaljana. E onda cu reci "aj da kenjamo po novinarima"...
 
Bulevarac":3e4avzhb je napisao(la):
MilisaV":3e4avzhb je napisao(la):
Naslov "Pokrenuti postupak protiv Dulića" i "Koalicija za nadzor javnih finansija pozvala je tužilaštvo da pokrene krivični postupak protiv ministra Olivera Dulića koji je za izradu sajta dao 25.000 evra." su dve veoma različite stvari. kad sam pročitao samo naslov pomislio sam super vesti ali čim sam pročitao prvu rečenicu smorio sam se. neko bi stvarno trebao da edukuje novinare kako se prenose vesti.
Ehh, gresis, ti novinari su bas i edukovani da tako pisu, Nista tu nije slucajno :)
pod 1. Bulevarac je odgovrio a ti si to i citirao prvenstveno na POST usera sto se lepo i vidi, i to sa smajlijem na kraju
(tek sada vidim da je vest sa b92, mislio sam da je blic, ali nemenja pricu mnogo)

Dobro da li smo normalni, zbilja mislis da sam mislio da novinari idu u neku skolu za edukaciju , tipa 4 godine, dobijaju diplome i to ?

Lepo je sto znas tog novinara, koji je vest SAMO preneo kada je ona vec bila prisutna u medijima, ali to ti nikao ne daje za pravo da sve nazivas budalama koji smatraju da nepostoji istazivacko, i nezavisno novinarstvo, barem po meni. To sto ti spominjes nema veze sa istrazivackim novinarstvom. Istrazivacko novinarstvo je autorska emisija Insajder npr.
Insajder nije dnevna stampa, mi smo ovde uostalom raspravu zapoceli na vest iz Blica, taj Njuz je skroz nebitan u celoj raspravi, na koji se ti sada pozivas, a kad is me citirao, nisi na njega mislio.
(tek sada vidim da je vest sa b92, mislio sam da je blic, ali nemenja pricu mnogo)

Vidis nisi jedini koji poznajes nekoga ko se bavi novinarstvom, (vajjda je ta osoba koju si spominjao novinar).
Bio sam u vezi sa devojkom 2 godine koja je novinar i to politika - dnevne informacije(informativna), znaci nije BIZ. To je bilo vreme Slobodana Milosevica, demonstracija. Ona je radila kao novinar na jednoj poznatoj TV stanici, (redovno se pojavljivala u medijima)i mala je i svoje autorske emisije. Kao i ti za svog prijatelja, i ja za nju mogu da kazem sve najbolje. Ona je obrazovana devojka i ima ok misljenje i realno sagledava situaciju. Zajedno smo se smrzavali na ulicama demonstrirajuci protiv Slobe. Sate smo provodili u pricama.
Danas ona radi na b92, kao novinar na TV, i ti je "poznajes", obzirom da je javna licnost. Nismo se videli nekoliko godina, ali sam siguran da isto tako bistro razmislja, kao i kada smo bili zajedno, Znam da nije pokvarena osoba, radila je za vreme Slobe na televiziji koja nije bila drzavna, ali je bila deleko od objektivne, demokratske,istrazivacke i smetalo joj je, ali je radila. (kao i vecina drugih novinara, tada mnogo iskusnijih od nje).
Nevidim u cemu je danas problem da se isto ttako ponasa, pa situacija je neuporedivo bolja.

I sta bi ja sada nakraju cele ove price trebao tebi da kazem, i na sve tvoje reci upuceni meni ? I sve to na onu moju prvu recenicu sa smajlijem .
p.s. mislim i sada da si me uvredio svojim recnikom, zato sam ti i postavio pitanje ko si i sta si na ovom forumu. Ukoliko si neko od vlasnika, ili neko ko ima moc da mi brise edituje postove, ja sam otisao odavde.
U suprotnom, imam samo drugacije misljenje o tebi, nista strasno za forumski zivot.
 
Homer Jay":1xsmy6bd je napisao(la):
Nisam vlasnik foruma i ne teram nikoga sa njega. Ali bezobrazno je reci da su novinari edukovani da lazu. Oprosti jovanovme, ali eto ti si vec nekoliko puta prozivao medije etiketama poput "mediji uvek lazu", a mogao bih ja isto da kazem da "istoricari uvek lazu". Ali, valjda smo i ti i ja dovoljno obrazovani i inteligentni da mozemo da kazemo da je takav sud logicki neutemeljen.

Ovde se radilo o reakciji na konkretnu vest o Oliveru Dulicu prenetu sa Biz stranice B92. Na tu vest je Bulevarac reagovano konstatacijom da su "ti novinari bas i edukovani da tako pisu, Nista tu nije slucajno".

A ja znam da to nije istina. Ja ZNAM da konkretno ime, konkretan covek koji je sedeo za racunarom u Bulevaru Zorana Djindjica 64, u zgradi u kojoj se nalazi B92, u delu u kojem se nalazi redakcija Biza, nije edukovan da laza za Dulica, da mu niko nije dosao iza ledja i rekao: "lazi za Dulica", niti da je imao neke namere, niti da je deo neke zaverenicke sheme u kojoj "nista nije slucajno".....

Zato je i obracanje bilo drugim forumasima, cisto sam u konkretnoj situaciji znao o cemu se radi i zato sam i reagovao, da bih zastitio osobu za koju verujem da posteno radi svoj posao i da joj ne bi bilo prijatno da procita takav sud o njemu. Bulevarac misli to sto misli, a ostali njegovim misljenjem mogu biti dovedeni u zabludu, pa stoga je i obracanje bilo usmereno ka siroj forumaskoj populaciji.

Pri tom, svi znamo da situacija u medijima nije briljantna, sloboda vrlo malo ima, ali to je isuvise kompleksan problem koji, ruku na srce, vecina ljudi na forumu ne razume, niti zeli da razume. A cak i u takvoj situaciji, mediji su isuvise cesto bili korak-dva ispred drzave (hint - sinocni "Insajder" o Kolubari). Ali prosto, lakse je ispasti kul prostim pokenjavanjem po novinarima, to je valjda jedna od onih stavki iz opstenarodnog prirucnika "Kako ispasti progresivni demokrata u drustvu".

U krajnjem, posucu se katranom i perjem ako mi bilo ko da bilo kakav konkretan dokaz da u Srbiji postoji jedna, bar jedna, profesija koja nije ukaljana. E onda cu reci "aj da kenjamo po novinarima"...
Da ti odgovorimi i na ovaj tvoj haotican i kontradiktoran post

Prvo si mi rekao da " lupetam, govorim cistu stoprocentnu laz, pa si rekao da imam licne frustracije, da sam neinformisan,dovodim u zabludu druge ljude i posedujem animozitet prema novinarskoj profesiji". Malo drugog su ti u tom a i ostalim postovima rekao, ali ovde si prevazisao sebe.

1. Prvo si zasnovao (iz tvog posta shvatam da je to bitno) svoje msiljenej o objektivnom,nezavisnom, istrazivackom novinarstvu na poznanstvu sa nekim ko radi u BIZ redakciji, i ti znas da ga niko nesmara. sto je smesno dalje i da komentarisem.
2. Onda si u istom tom postu tvrdio sledece "Pri tom, svi znamo da situacija u medijima nije briljantna, sloboda vrlo malo ima"
3..onda kazes sledece "to je isuvise kompleksan problem koji, ruku na srce, vecina ljudi na forumu ne razume, niti zeli da razume"
ali sreca imamo tebe pametnog, da objasnis ovim glupljim sa foruma.

onda si me jos pocastio sledecim recima" kul prostim pokenjavanjem po novinarima, Kako ispasti progresivni demokrata u drustvu"

Decko, ja sam sa Liona, i ovaj forum nemoze da istrpi to sto ja mogu da napisem, kada neko tako ****.
 
Bulevarac":2873kcyc je napisao(la):
"Pokrenuti postupak protiv Dulića"

31. januar 2011. | 12:54 | Izvor: Beta
Beograd -- Koalicija za nadzor javnih finansija pozvala je tužilaštvo da pokrene krivični postupak protiv ministra Olivera Dulića koji je za izradu sajta dao 25.000 evra.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=01&dd=31&nav_id=489507
Inace ovaj link je uklonjen, dok ostali stari linkovi rade i dalje, mozda je to slucajnost, ili je i tu pisala neka glupost, koju su zeleli da sklone.

Spomnijes svog prijatelja za koga kazes da je objektivan, slobodan i spomnjes redakciju BIZ, kao primer takve.

Evo tekst iz te redakcije
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=02&dd=01&nav_id=489507

U tom teskstu, ja kao laik vec vidim da poenta teksta nije istrazivacko novinarstvo, vec plasiranje vec otkrivenih vesti. Takodje mogu da primetim da je doveden vlasnik Comtrada. Njegovo dovedjenje je bilo da nama (onima koji su glupi) saopsti da ima sajtova koji kostaju i 1 mil. Ja to ne zovem istrazivackim, objektivnim novinarstvom, naprotiv, ja to nazivam obicnim piskaranjem

On je umesto Jevrosimovica mogao da postavi par pitanja koja su esencija svega ovoga, i sto bi svaka revizorksa kuca prvo uradila.
Trebao je da nam da na uvid konkursnu dokumentaciju, kao i njihoove kompletne ponude, a i ponude ostalih ponudjaca.
Tek iz tih informacija bi lako mogli da pitamo neku drugu firmu u Srbiji koja se bavi istim poslom, koliko bi ona to naplatila, i kako bi to uradila.

Evo jedan komentar, nije moj, ali bolje pokazuje kako bi trebalo da izgleda istrazivacko novinarstvo.

"Kako bi se zataškao ceo ovaj slučaj trenutno je ubačena nova verzija sajta http://www.ocistimosrbiju.rs/src/index.php. Nova verzija sajta, po kodu, linkovima u meniju, korištenim skriptama, po podacima iz baze, funkcionalnost itd. je KOPIRAN sajt Ministarstva životne sredine prostornog planiranja http://www.ekoplan.gov.rs/src/index.php. Jedino što su uspeli za jedan dan da izmene je dizajn tj u ceo sajt je uložen jedan dan truda. Ono šta još bode oči je da je copyrightiz 2008. godine, kada je i napravljen originalni sajt, a firma koja trenutno pravi sajt je osnovana 2009-te godine. Ako neko i dalje ne vidi sličnost može da poseti admin deo sajt gde lepo piše da je to ekoplan.rs sajt http://www.ocistimosrbiju.rs/admin/...urn_url=aW5kZXgucGhwP19yZXF1ZXN0PVlUb3dPbnQ5/. Danas 99% sajtova ima svoj CMS tako da to nije ništa napredno niti novina. CMS je bilo nešto napredno pre 15 godina a ubrzo je iz potrebe postao standard. Da, na sajtu je stavljena i mapa ali svaki korisnik interneta zna da je to Google mapa i da se ona sa svim postojećim podacima integriše u sajt za manje od 15 minuta."

Naravno tvoj prijatelj je mogao sada da postavi pitanje i ko je pravio sajt Ministarstva životne sredine prostornog planiranja, takodje je mogao i da porveri kakve je poslove u proslim godinama sklapala firma Logic, i sa kime, kada je vec zavredila da bas nju zovu na koknurs. Takodje je mogao da proveri i ostale 2 firme koje su izabrane da kokurisu, Da li su i one pre toga imale poslove za drzavnim institucijama. Takodje je mogao i da nam kaze koliki je obim posla vlasnika Comtrade-a sa drzavom, kao i Sage.
Mogao je da proveri i ostale placene sajtove, cenu, njihov kvalitet, i da li se mozda primenjivao sistem kloniranja sajtova, odnosno da se jedan isti sajt sa minimalnim izmenama prodaje po punoj cenii, kao unikatan i namenski.
Naravno mogao je posle jos da istrazuje, ali nije


Piskaranje tog tvog prijatelja, nema nikakve veze sa autorskom emisijom Insajder, neuporedivo je. To mu dodje kao poredjenje kolumne Jelene Karleuse i Milosa Vasica npr.

Postoje 2 razloga zasto on to nije uradio, onosno uradio onako kako je uradio.
prvi razlog je da ti je drug nikakav novinar (u sta sumnjam obzirom da radi u ozbiljnoj agenciji), ili da ipak na njega neki "fin" uticaj vrsi urednik, ili nadredjeni, odnosno da je svestan da nema bas toliko slobode.
 
@Bulevarac
Ma mani , nije bitno kom se sviđa tvoj stav, mišljenje ili ideja čak nije bitan ni procenat istomišljenika ,
ono što je najvažnije a to je da se čuje i tvoj glas za lepši i bolji Beograd
a ako je stav, mišljenje ili ideja loša, biće još dosta negativnih reagovanja (a kao što vidiš nema drugih negativnioh kometara)
i obrnuto
ako je stav ,mišljenje i ideja dobra može i nemora biti pozitvnih reagovanja ( takvi smo )
ponavljam najvažnije, a to je da se čuje i tvoj glas za lepši i bolji Beograd :gobb:
 
Nego izasao konkurs za dizaj novog logoa EPS pa kreativni probajte nesto da uradite :kafa:
 
Vise ne zelim da spamujem ovu temu. Zao mi je Bulevarac sto sam te toliko razljutio...
 
Vrh