Šta je novo?

Razne gradske vesti, Topic II

Ambassador":1t30jqtl je napisao(la):
Rad kafića u stambenim objektima je ograničen do ponoći.
Ne vidim ništa loše u tome, ko hoće da nastavi provod može da se lako prebaci u neki noćni klub, a ko neće samo neka ranije izađe.


Još samo kada bi smanjili broj splavova bilo bi super. To je još jedno ruglo grada, misim što i ima u ovolikom broju.
 
Garant nece nista biti kako kazu,osim sto ce zabraniti prodaju alkohola.Kao da sacuvaju omladinu :laugh: Ovako ce samo jos da naprave vece alkose jer ce stekati kod kuce alkohol i poceti sami da piju.Treba da se postuje zakon da je zabranjeno maloletnicima prodavati alkohol i cigarete i gotovo.Ako neko pravi buku,krs i lom napolju a i pijan je,lepo nek ga uhapse,a ne ostali da ispastaju.

Naravno niko nece dirati kafane,splavove i ostala mesta gde se skupljaju budale koje se napiju pa pijani ubiju nekoga kolima.Naravno,to nije problem,problem je nekoliko klosara koji piju napolju.
 
Ambassador":2ufg0zah je napisao(la):
Dragi forumaši, skupština grada je juče donela uredbu/zakon kojim se direktno na svaki način uništava Beograd. Rad kafića u stambenim objektima je ograničen do ponoći (moćiće za godinu dana uz reket da se dobije posebna dozvola za produženje), ALI povrh svega, i SVI supermarketi koji su u stambenim objektima mogu da rade do 12, takođe. Užasno.
Uzas. Uzas. Uzas.

Senke":2ufg0zah je napisao(la):
Ne vidim ništa loše u tome, ko hoće da nastavi provod može da se lako prebaci u neki noćni klub, a ko neće samo neka ranije izađe.


Još samo kada bi smanjili broj splavova bilo bi super. To je još jedno ruglo grada, misim što i ima u ovolikom broju.
Sto samo da smanje? Neka zabrane. Kafici do 21h, nocni klubovi da se zabrane, a nedeljom svi u 9h da budu u crkvi, nema spavanja ujutru!

:rolleyes:
 
Mislim da preterujete.
Radno vreme kafića u Beogradu je nenormalno.
Većinom se otvaraju od 9, 10 ujutru, a rade do 2 iza ponoći. Ko to pije kafu u 1 uveče?

To je signal da ovde nešto duboko nije u redu. Da je zemlja normalna i da ljudi rade, kafići bi radili ujutru od 6, da ima gde da se popije jutranja kava pre škole/posla, a uveče bi se sami pozatvarali pre 24, jer niko ne bi dolazio da banči tako kasno radnim danom- ujutru se radi. (Naravno, uvek postoji neki kvart gde se radi drugačije, gde dolaze studenti i ljudi koji nemaju fiksiran posao itd, ali kvart, jedna ulica, ne ceo grad.)

Ovo nije uništavanje slobode već uvođenje kakvog-takvog reda.

Sad da li će da se reketira ili ne i kako je već zasebna tema, sačekajmo da vidimo kako će ovo sve zaživeti. Iskustvo nam govori da se ne uzbuđujemo, jer se ništa bitno neće promeniti - setimo se "zabrane" pušenja. :lool:
:kafa:
 
pošto imam kafić u zgradi ova uredba mi je ulepšala život....
 
Ukoliko ima zainteresovanih za nocni provod, nocnog provoda ce i biti. Nista oni nisu zabranili, samo morate da platite malo vise.
Sumnjam da oni koji su se bavili tom vrstom biznisa i to uspesno, sada planiraju da rade nesto trece.
Jedino ce biti teze vlasnicima kafica, obzirom da ce morati da se druze sa jos jednom inspekcijom, a to zna da kosta.(mada se to kod nas lako i resi)
Nesto mi ta vest uopste nije toliko pogodila, cak mozda i donese neku promenu na bolje.
A i stanje sa splavovima, treba da se sredi. Nekada leti odemo da se setamo uvece po Kalisu. Sednemo tamo na brdasce iznad pobednika, i uzivamo, a sa druge strane odzvanjaju narodnjaci. Zvuk se preko reke lako prostire, pa se bas cuje, Kako li ce biti kada dodje jos splavova sa jos jacim ozvucenjem ? Nije normalno da jedan pojedinac moze da terorise hiljade ljudi svako vece svojim izborom muzike.
Bas zbog toga mora da se uvede neki red.
Samo sto se bojim da ce opet oni koji imaju veze da rade sta hoce, a oni koji nemaju ce nestati.
 
@marcus lupus Oko alkohola je cisto krsenje ljudskih prava.Lepo je zabranjeno prodavanje alkohola maloletnim licima i gotovo.Ne znam zasto ostali moraju ispastati koji nit su maloletni nit prave dzumbus.Zasto moram ako idem na neku svirku da placam 300 din razvodnjeno pivo u tom klubu kad za taj novac mogu napolju kupiti pivo i pride pojesti nesto?

Ovo oko kafica je totalna prevara,jer nije problem samo u muzici vec i buci koju njihove musterije prave.Ziveo sam neko vreme na vracaru i najveci problem su te pijanice po ulici,a pogotovu pijana voznja.Ali kao i uvek najsiromasniji uvek nagrabuse.

Takodje je uzasno sto nisu uopste ni pomenuli splavove i ostala mesta za arlaukanje.Ja leti cujem basove sa splavova a zivim 5km od save!

@milislav Eto,imamo primer.Kad bude pocela da se primenjuje uredba molim te da napises svoje utiske ovde,bas me zanima da li ce je postovati.Stavili su stavku da ako izolujes kafic zvucno mozes da radis koliko oces,i daju ti neku posebnu dozvolu.Dakle bit ce manja buka ali bice pijanica po ulicama po obicaju
 
vucko":12dt5m9v je napisao(la):
@milislav Eto,imamo primer.Kad bude pocela da se primenjuje uredba molim te da napises svoje utiske ovde,bas me zanima da li ce je postovati.Stavili su stavku da ako izolujes kafic zvucno mozes da radis koliko oces,i daju ti neku posebnu dozvolu.Dakle bit ce manja buka ali bice pijanica po ulicama po obicaju
nemam problem sa pijanicama niti glasnom bukom koju prave gosti. isključivo imam problem sa muzikom koja radi i posle jedan. još je meni i dobro ali komšijama koje su odma iznad nikako nije dobro. njima je bukvalno kao da im je muzika u kući. buka od muzike je mnogo jača od buke koju ljudi proizvode pričajući..



voleo bi da vidim tu izolaciju kojom bi se kafići u zgradama izolovali da ne prave buku, pa nije tu problem samo zvučna izolacija. tu ima i udarna izolacija. odnosno onaj u stanu iznad možda neće čuti muziku ali će osetiti da mu nameštaj poskakuje od baseva.
 
Ajde, oko kafića i da se ne složimo (suvišno je objašnjavati zbog čega ipak postoje ljudi, na primer ja, koji vole u 3 ujutru da odu negde i popiju kafu - a bez problema funkcionišu čitav dan, ili pretpostaviti da postoje poslovni ljudi koji rade kasno noću, pa bi im takođe prijalo piće posle posla, itd. itd.) ALI ZATVARATI PRODAVNICE U PONOĆ?! Pa da li su oni normalni? Jel postoji jedno, makar jedno racionalno objašnjenje zbog čega prodavnica mora da se zatvori u ponoć??!?!? Npr. Višnjica?
 
Мислим, да код нас овде је ограничење за кафиће/радње у стамбеним објектима/срединама до 22:00, нисам сигуран (пошто ја немам времена за кафиће), ал мислим да је тако. Ја то подржавам. Крчме које су у засебним зградама, просторима могу да раде и до касних ноћних сати већ нормално.
 
Milionske kazne za prodaju alkohola
IZVOR: PRESS
Beograd -- Milionske kazne slede vlasnicima trgovinskih objekata ako prekrše zabranu prodaje alkohola u večernjim satima, dok će građane to koštati čak 250.000 dinara.


Beograđani koji odluče da kupe alkohol nakon 22 časa ubuduće će to moći da učine isključivo u kafićima. Odluka će zvanično početi da se primenjuje tek za 90 dana.

Nova uredba gradskih vlasti se odnosi na prodavnice, samousluge, diskonte, robne kuće, specijalizovane prodavnice za prodaju štampe i duvana, kioske, trgovinske centre i benzinske pumpe.

U ovim objektima na vidnom mestu mora biti postavljeno upozorenje o zabrani prodaje alkoholnih pića u večernjim satima.

Prodavnice će poštovati zabranu
Većina vlasnika prodavnica u Beogradu podržava odluku gradske vlasti da zabrani prodaju alkohola u maloprodajnim objektima od 22 do 6 sati ujutro i ne plaši se da će im zbog toga pasti promet. "Zdravlje mladih osoba daleko je preče od prometa, tako da je većina trgovaca podržala ovu odluku na nedavno održanom sastanku sindikata. Takođe, grad je ispao korektan i ostavio period od 90 dana za prilagođavanje, pa smatram da će sve proći bez problema", istakla je Milena

Željko Ožegović, član gradskog veća, ističe da je jedan od glavnih ciljeva ove odluke smanjenje zdravstvenih problema povezanih sa alkoholizmom. Uvođenjem ove odredbe Beograd će se pridružiti drugim metropolama u regionu koji su uveli iste mere sa ciljem da se zaštiti mlađa populacija da slobodno i u bilo koje doba noći dođe do alkoholnih pića.

"Cilj nam je da zaštitimo mlade ljude koji nemaju novca za kafiće, pa onda alkohol kupuju u prodavnicama i trafikama. Noćna zabrana prodaje alkohola uticaće na smanjenje zavisnosti, ali i na smanjenje zdravstvenih problema povezanih sa alkoholizmom. Ovo je odavno postalo praksa u svetskim metropolama, kao što je Moskva, i nadam se da će uspešno da zaživi i u Beogradu", istakao je Ožegović.

Što se tiče prodaje alkohola u ugostiteljskim objektima, tu neće biti nikakvih promena, a trgovinski objekti će na raspolaganju imati prelazni period od 90 dana kako bi se adaptirali na nove odredbe.

"Komunalna inspekcija sa komunalnom policijom kontrolisaće sprovođenje ove odluke od maja meseca. Još nismo precizno ustanovili kako će tačno biti organizovana njihova nadležnost, odnosno da li će po nekoliko policajaca biti pozicionirano u određenom objektu ili će pak 'prepadati' prodavce nenajavljenim kontrolama", naglašava Ožegović.

Ovakvu odluku, kojom je zabranjena prodaja alkohola noću, već je sproveo Novi Sad, u kome od 23 časa nije moguće kupiti alkoholne napitke u prodavnicama. Ista situacija je i u Šapcu. Ožegović kaže da su za sprovođenje ovakve mere zainteresovani i Vrnjačka Banja i Niš.

"Beograd je ipak glavni grad i očekivano je da nakon sprovođenja ove odluke ostatak Srbije učini isto", rekao je Ožegović.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=02&dd=06&nav_id=490851

Dakle ja sam manje ljudsko bice jer nemam pare za kafic?Ako se napijem u kaficu ili na splavu uz zavijanje neke pevaljke onda je sve ok?

Cista diskriminacija i fasizam.
 
Oбај Ожеговић изгледа да нема појма где живи. У ствари, ови из ДС-а сваким даном доказују да немају појма где живе. А како и да имају, кад је њима лепо, али увек некако забораве да спадају у 5% становништва којима је лепо.

Забране продаје алкохола после 10 и затварање дракстора ће погодити средњу и нижу класу.
Зато што средња и нижа класа нема новца да плати пиће на сплавовима, клубовима и сличним местима. Не сећам се да сам један једини пут изашао а да сам платио више од једног пића на таквим местима. Једноставно, целокупно моје друштво (које је статусно разнолико), штека кинту тако што попије понеко пиће НА ПУТУ ДО КЛУБА, или ИЗАЂЕ на паузу из клуба.

Заиста ме не би чудило да је ова уредба донета на захтев власника клубова, како би натерали посетиоце да купују пиће код њиџ(јер немају где друго), и тиме се још више богате. Последице ове одлуке ће бити следеће:
1. Цела нижа и добар део средње класе ће престати да излази.
2. Остатак средње класе ће ређе излазити
3. Масовно ће се повећати број уживаоца марихуане, ЛСД-а
4. Пијанице ће се у парковима скупљати раније, и самим тим паркови ће бити опустошени од девојака, деце, као и мајки са бебама.
5. Још више ће народ залепити уз ТВ, односно разноразне ријалитије и глупости, а млађе на фејсбук, и тиме повећати број гојазних, депресивних и некорисних људи.
6. има тога још, али не могу сад да се сетим.

Што се тиче укидања рада кафица у стамбеним зградама после 12, подржавам, али чему одлука кад су одмах оставили амандман којим омогућавају малверзације. Сад становници тих зграда треба да се моле Богу и надају да власник "њиховог" кафица неће подмитити истог тог Ожеговића и добити дозволу.
 
stf":m3pje*******5w je napisao(la):
Oбај Ожеговић изгледа да нема појма где живи. У ствари, ови из ДС-а сваким даном доказују да немају појма где живе. А како и да имају, кад је њима лепо, али увек некако забораве да спадају у 5% становништва којима је лепо.

Забране продаје алкохола после 10 и затварање дракстора ће погодити средњу и нижу класу.
Зато што средња и нижа класа нема новца да плати пиће на сплавовима, клубовима и сличним местима. Не сећам се да сам један једини пут изашао а да сам платио више од једног пића на таквим местима. Једноставно, целокупно моје друштво (које је статусно разнолико), штека кинту тако што попије понеко пиће НА ПУТУ ДО КЛУБА, или ИЗАЂЕ на паузу из клуба.

Заиста ме не би чудило да је ова уредба донета на захтев власника клубова, како би натерали посетиоце да купују пиће код њиџ(јер немају где друго), и тиме се још више богате. Последице ове одлуке ће бити следеће:
1. Цела нижа и добар део средње класе ће престати да излази.
2. Остатак средње класе ће ређе излазити
3. Масовно ће се повећати број уживаоца марихуане, ЛСД-а
4. Пијанице ће се у парковима скупљати раније, и самим тим паркови ће бити опустошени од девојака, деце, као и мајки са бебама.
5. Још више ће народ залепити уз ТВ, односно разноразне ријалитије и глупости, а млађе на фејсбук, и тиме повећати број гојазних, депресивних и некорисних људи.
6. има тога још, али не могу сад да се сетим.

Што се тиче укидања рада кафица у стамбеним зградама после 12, подржавам, али чему одлука кад су одмах оставили амандман којим омогућавају малверзације. Сад становници тих зграда треба да се моле Богу и надају да власник "њиховог" кафица неће подмитити истог тог Ожеговића и добити дозволу.
Razumem da nekome moze da smeta ogranicenje prodaje alkohola, ali ove orgumente koje si naveo, ne piju vodu.
Procitaj jos jednom sta si naveo, mislim da si preterao.
Deca, devojke i majke sa bebama vise nece moci da izlaze, ljudi masovno pocinju da koriste opijate (kao da ce oni sada biti dostupniji, inace su zabranjeni), ako ne pijes za tebe je jediini izlaz gledanje glupih tv emisija.
Tvrdis da ce uvodjenje zabranje prodaje alkohola povecati broj gojaznih, i nekorisnih ljudi.

Kada procitam sta ce nam se sve lose desiti, imam utisak da su ukinuli skolstvo, i pravo na obrazovanje, a ne tocenje alkohola posle 22.

Iskreno verujem da ce se samo malo navike promeniti, oni koji su pili ranije pice i dalje. Oni kojima nije smetalo da piju na ulici dok menjaju klubove, radice to i sada, samo sto ce nositi pice od kuce koje su kupili pre 22. Bice deranziranja,(i ranije je bilo derazniranja, morali ste da napustite klub pa da se setate do prodavnice, nema ni u jednom klubu trafika sa diskont cenama pica) ali ne i totalne zabrane kako bi coveka rekao iz negativih komentara. Da se alkohol zabranio, prvi bih se bunio iako ne pijem, odnosno to radim jako retko.
 
Свима, а и њима је јасно да пијанице и клошаре неће спречити, јер су они пијани од јутра до сутра.

Ова одлука неће дакле погодити оне који се опијају, јер ће они наћи начин, већ ће погодити оне, које попију по неко пиће кад изађу, а неће да их неко одере у клубу. То је поента.

Наравно да има много начина на који може да се изађе у град, али ни један не могу да замислим без пива(изузев позоришта).
А све ове последице, које сам навео, ће се нажалост, остварити, у већој или мањој мери.
 
Hazard rece-Sto samo da smanje? Neka zabrane. Kafici do 21h, nocni klubovi da se zabrane, a nedeljom svi u 9h da budu u crkvi, nema spavanja ujutru!


To se i plasim da ce biti jer ce izgleda ozegovic biti sledeci kandidat vladajuce koalicije za gradonacelnika.

Evo recimo ovaj primer,ja imam dobrog druga koji ima clana porodice koji je bivsi alkoholicar,samo uvece mozemo da iskombinujemo vreme pa se vidimo uvece jer on radi do 23h,prosetamo posle ,popijemo po pivo i vrnemo se kucama.On ne moze da drzi alkohol u kuci jer mu je clan porodice bivsi alkoholicar.

I sta smo uradili ovom odlukom?Samo smo nas koje necemo u kafice onemogucili da normalno kupimo pivo vec na cimaju ko majmune.Isto ce biti kao sa devizama 90tih,i dalje ima dilera koji vicu zzzzzzz,tako ce biti i za pivo na svakom cosku.Jer ovo je prohibicija.

Ako roditelji ne umeju da vaspitaju decu koja su maloletna da ne piju onda nek se lepo prijavi od strane ljudi kojima smeta,nek dodje policija i nek ih nalupa i gotovo!

A ne uvek ja da nagrabusim zbog ove imbecilne drzave i jos imbecilnijih persona u vlasti.Cirkus monti pajtona,eto sta je Srbija!
 
Kako moze ozegovic da bude sledeci kandidat DS-a za gradonacelnika ako su ga, koliko razumem, najurili sa pozicije predsednika SO NBg,u korist Milenkovica? Moje je misljenje da nama ne gine npr Djelic ili mozda i ovaj cokoladni Milenkovic za sledeceg gradonacelnika
 
Djelic juri naucne centre i bg metro i figurira kao kandidat jedne struje,dok se djilas nije odlucio da li ce sapica ili ozegovica za svog naslednika da uzme.A znajuci njega uspece da izlobira na nivou stranke da njegov favorit bude kandidat za sledeceg gradonacelnika u odnosu na djelica.

Milenkovic nije clan djilasove struje.Nema sanse da ce on biti kandidat.A ako bude djelic kandidat pukli su unapred izbore.
 
stf":3iu3d2ys je napisao(la):
Свима, а и њима је јасно да пијанице и клошаре неће спречити, јер су они пијани од јутра до сутра.

Ова одлука неће дакле погодити оне који се опијају, јер ће они наћи начин, већ ће погодити оне, које попију по неко пиће кад изађу, а неће да их неко одере у клубу. То је поента.

Наравно да има много начина на који може да се изађе у град, али ни један не могу да замислим без пива(изузев позоришта).
А све ове последице, које сам навео, ће се нажалост, остварити, у већој или мањој мери.
Razumem tvoj gnev, i mi smo pre nego sto je uvedena zabrana parkiranja u Donjem Gradu, tamo cesce odlazili. Obzirom da u drustvu imamo i par pasa znalo je da nas se sakupi i po desetak. Donosilo se tamo i dosta piva, ali mi smo vec tada svi bili dovoljno odrasli da niko ne pravi neke gluposti. Sve je to bilo propraceno sa mnogo price i smeha. Leti smo tamo nekada ostajali satima, tamo sam tako i naucio da vozim role. Uvek se to okupljanje odvijalo nocu, i ostajalo se i do 2 ujutro. Nama bi to sada predstavljalo deranziranje, jer smo tada svo pice(ali i sokove,slatkise, grickalice..) kupovali u prodavnici visnjica, to nam je bilo usput. Ukoliko bi postojala zelja da i dalje idemo tamo, lako bi se organizovali i kupili pice pre 22, bilo bi teze ali nije bas tolika drama.
Ono sto sam u stvari hteo da kazem je da sam u tim setnjama Kalisem (tamo sam se najcesce setao nocu), cesto vidjao grupe mladica sa dvolitarskim flasama u rukama. Nemogu da kazem za sve, ali cesto su se ponasali bahato, urlali na sav glas, bacali flase, nekada su zimi pokusavali grudvama da razbiju one svetiljke. Nikada prema nama nisu bili agresivni, niti sam ja doziveo neku neprijatnost, ali sam cesto prisustvovao scenama demoliranja od strane pijanih maloletnika ili tek punoletnih mladica.
Ne znam kako se ti mladi ponasaju van Kalisa, kako to izgleda kada oni piju npr na Karaburmi ? Jel su i tamo cesto bahati lome urlaju, ili je to samo glasnija prica i smejanje ?
Kao mladji i ja sam pravio sranja, i isao sam na utakmice (poslednjih 20 godina nisam otisao ni na jednu utakmicu).
Alkohol pomaze da mladost dobije na gluposti, a u nocni sati su idealni za to.

To je po meni mozda neki plus ovog zakona, mada mislim da od toga nema nista, i da se ne sekiras, kupovace se i dalje, saznaces uskoro kakva je procedura za izbegavanje zakona, i svi ce je koristiti.

p.s. mada u pravu si, kako da stekujes od kuce ladno pivo, za kasnije. ali kao sto rekoh, strpi se malo, vec ce se pojaviti resenje.
 
Ljudi koji misle da mogu kupiti piće za uživanje pre 22h izgleda nisu dobro razumeli ako funkcioniše ovaj nekontrolisani kapitalizam. Ovo je samo početak.

Piće, razgovor, život možete kupiti samo u za to predviđenim prodavnicama, čiji su vlasnici unapred poznati, uz razgovor o unapred sankcionisanim temama.

Ukoliko vam se to ne sviđa - nemate posao, nemate para, nemate perspektivu... potrudili smo da se ne srećete previše dugo, da ne ragovarate previše, da ne mislite ono što ne treba. Ne damo pare za fakultet, ali pravićemo brod-crkvu.

Izašli su nam na crtu, dragi moji.... Čini mi se da ne shvataju koliko čačkaju mečku, svakim danom. Od svakodnevne korupcije, preko suludih tablica, mermernog hrama, do "konsolidacije" noćnog života. Seču drveća, milionske mostove, reklamu za "uspešnu Srbiju" koja za pola miliona evra uspešno pokriva našu bedu... to da ne spominjem?
 
vucko":24i7f56e je napisao(la):
Prodavnice će poštovati zabranu
Većina vlasnika prodavnica u Beogradu podržava odluku gradske vlasti da zabrani prodaju alkohola u maloprodajnim objektima od 22 do 6 sati ujutro i ne plaši se da će im zbog toga pasti promet. "Zdravlje mladih osoba daleko je preče od prometa, tako da je većina trgovaca podržala ovu odluku na nedavno održanom sastanku sindikata. Takođe, grad je ispao korektan i ostavio period od 90 dana za prilagođavanje, pa smatram da će sve proći bez problema", istakla je Milena
Cekaj, a zato ce oni koji IMAJU para za kafice i dalje moci da se napijaju posle 22h? Diskriminacija protiv siromasnih. A cekaj, ustvari, siromasni su "zasticeni" a bogati i dobrostojeci nisu? Pravda za bogate :laugh:

:rolleyes::rolleyes:

Marcus Lupus":24i7f56e je napisao(la):
Mislim da preterujete.
Radno vreme kafića u Beogradu je nenormalno.
Većinom se otvaraju od 9, 10 ujutru, a rade do 2 iza ponoći. Ko to pije kafu u 1 uveče?

To je signal da ovde nešto duboko nije u redu. Da je zemlja normalna i da ljudi rade, kafići bi radili ujutru od 6, da ima gde da se popije jutranja kava pre škole/posla, a uveče bi se sami pozatvarali pre 24, jer niko ne bi dolazio da banči tako kasno radnim danom- ujutru se radi. (Naravno, uvek postoji neki kvart gde se radi drugačije, gde dolaze studenti i ljudi koji nemaju fiksiran posao itd, ali kvart, jedna ulica, ne ceo grad.)
OK, sve i da jeste tako kako ti kazes, ovo sa kaficima je lecenje simptoma tj. posledice a ne uzroka. Ne mislis valjda da ljudi sede po kaficima do 2 ujutru zato sto su kafici otvoreni? To sto sede po kaficima jer mozda nemaju posao (tvoje vidjenje problema - "da ljudi rade") nema veze sa radnim vremenom kafica. Niti ce se resiti time sto ce se skratiti radno vreme istog. Kako ce se to ljudi "naterati da rade" ako im se zabrani da sede u kaficima posle 24:00? Kako se to zaposlenost dize ogranicavanjem rada kafica? Nisam to procitao ni u jednom ekonomskom udzbeniku. Jedino sto moze zapravo desi je da se neka radna mesta ukinu, jer ce nekim kaficima verovatno onda biti potrebno manje konobara.

Drugo, apsolutni je MIT i PREVARA da kao kafici po celom gradu rade do 2 iza ponoci radnom danom. To jednostavno nije tacno. Mozda je bilo tacno '97., mozda 2000., ali danas vise nije. Mnogi kafici se zatvaraju u 23-24h radnim danom, sam znam jer sam mnogo puta poljubio vrata. Mogu da se kladim (na osnovu empirijskog iskustva) da se ogromna vecina kafica u gradu radnim danom zatvori izmedju pola jedan i jedan po ponoci. Neki se zatvaraju tada cak i petkom i subotom, i to cak neki kafici u Strahinjica Bana, zamislite! (opet, znam iz prve ruke).

Trece, na osnovu cega si se ti nasao pozvan da odredjujes ljudima kada ce da legnu i koliko ce da spavaju, i da prozivas u principu kao neradnike one koje sede nocu po kaficima? Evo ja redovno (ne uvek, ali redovno) lezem u 2 pola 3 a u kancelariji sam sledeceg jutra u 9 (i u Srbiji je radno vreme uglavnom od 8 ili 9, u vecini slucajeva nema vise ono od 7 kao nekad). Dakle eto ja bi sasvim mogao u Beogradu da blejim u nekom kaficu do 1, pola 2 recimo 2 od 5 dana radne nedelje i da mi to bude ok, i da sasvim fino stignem na posao. Ja i jos tona ljudi.

Cetvrto, ti ljudi koji cesto posle 24 sede po kaficima jesu upravo i takvi kakve si ih opisao - mladi, studenti, ljudi sa fleksibilnim rasporedom. I da, nije ceo grad kao sto rekoh.

Trziste je po tom pitanju vec odradilo svoje. Ne radi svaki kafic u Beogradu do 02h ili kasnije, daleko od toga. Jednostavno ovo je jeftina demagogija vlasti, i ljudi nasedaju na to, i meni je cudno kako neko u 21. veku moze da fura pricu "kako se to sedi po kaficima do kasno u noc, sutra mora da se radi". To je kao ona prica moje babe da ne smes nikoga da zoves telefonom izmedju 5 i 7 popodne, jer je to kao vreme odmora. Vredi malo pogledati u kalendar pa se uveriti da danas nije 7. februar 1953. nego 2011. godine.
 
jovanovm":1lgji2er je napisao(la):
Izašli su nam na crtu, dragi moji....
22_ocistimo-srbiju.png


izgleda da je vreme za osnivanje PARTIJE UJEDINJENIH BIRTASA I BOEMA

kafane ce se preimenovati u "partijske klubove" a svaki pokusaj ogranicavanja njihovog radnog vremena bice tretiran kao atak drzave na slobodu misljenja, okupljanja i izrazavanja.

Za himnu stranke predlazem "izadji iz moje case" a za izborni slogan "hedonisti svih zamalja ujedinite se" ili "kap po kap: poplava"
 
Bulevarac":3i1bdw7u je napisao(la):
mislim da od toga nema nista, i da se ne sekiras, kupovace se i dalje, saznaces uskoro kakva je procedura za izbegavanje zakona, i svi ce je koristiti..
Иако сматрам да је овај правилник глупост, још више ме нервира непоштовање истог. Или, било ког другог. Ми смо земља закона, који се не поштују. Комунална полиција не служи ничему, дивље паркирање цвета, закон о забрани пушења у пракси не постоји, забрана продаје алкохола малолетницима се не поштује. Ништа се не поштује, па неће ни ово.

Bulevarac":3i1bdw7u je napisao(la):
mada u pravu si, kako da stekujes od kuce ladno pivo, za kasnije. ali kao sto rekoh, strpi se malo, vec ce se pojaviti resenje.
Дефинитивно ће људи носити пиће од куће. Међутим, како је пиво, одвратно када је топло, носиће жестину. И шта су добили? Уместо пивопија, алкохоличаре.
 
Nova prevara u najavi,evo kako oce da otudje generalstab :rant:

Zgrada Generalštaba Telekomu?
IZVOR: FONET, BLIC
Beograd -- Vlada Srbije i Telekom pregovaraju da se Telekomu ustupi porušena zgrada Generalštaba u beogradskoj ulici Kneza Miloša.


Zgrada Generalštaba (FoNet, arhiva)
Zgrada bi bila dodeljena na ime 20 miliona evra koliko vredi oprema za prisluškivanje i specijalne veze koju u toj firmi koriste obaveštajne službe, a koju je Telekom svojevremeno platio, piše Blic.

Sudbina te opreme od nacionalnog značaja mora biti rešena do 21. marta, kad ističe rok za ponude za kupovinu Telekoma i ona dotad mora preći u vlasništvo države.

Vladi je predloženo da se oprema u Telekomu koju koriste državne službe kao što su BIA, VBA, VOA, MUP i Uprava Carina, ne prodaje u paketu s ovim preduzećem.

U suprotnom, službe bi novom vlasniku Telekoma ubuduće plaćale iznajmljivanje, i to po komercijalnoj ceni, što bi predstavljalo preveliko opterećenje za budžet.

Srbija nema novca da plati Telekomu 20 miliona evra, pa se rešenje traži u ustupanju državnih nekretnina, odnosno srušene zgrade Generalštaba. Tom građevinom, koja je od 2005. spomenik kulture, gazduju Ministarstvo odbrane i Direkcija za imovinu.

"Iskreno, za takvu ideju prvi put čujem. To bi bio veliki problem jer je Generalštab spomenik kulture. Moram priznati da je 20 miliona evra malo jer smo mi za oko 30 miliona evra prodali zgradu saveznog MUP, koja bi trebalo da bude jeftinija od Generalštaba", rekao je za "Blic" pomoćnik direktora Direkcije za imovinu Srboljub Panić.

Prema njegovim rečima, "neka cena od 50 miliona evra, koja se ranije pominjala, moguća je, ali samo kao početna jer bi mogla da se dostigne cena veća za par desetina miliona evra.

Dve povezane zgrade poznate kao „Sutjeska I i II“ srušene su tokom bombardovanja 1999. godine.

Kompleks je završen 1965. prema projektu Nikole Dobrovića, a tokom 2005. je zaštićen kao spomenik kulture. Ukupna površina obe zgrade je nešto manja od 50.000 kvadrata.

U nekim turističkim prospektima ruševine u centru grada se spominju kao jedna od glavnih turističkih atrakcija Beograda.

Hrvatska je imala veliki finansijski problem nakon što je prodala svoj Telekom sa svim optičkim kablovima jer je novi vlasnik za godišnji zakup tog sistema specijalnih veza tražio nekoliko desetina miliona evra.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=02&dd=07&nav_category=206&nav_id=491266
 
Ja mislim da bi trebalo da tu lokaciju načine bezbednom za boravak ljudi na bilo koji način, i eto nama unikatnog parka. Spomenik NATO agresiji.
 
Vrh